Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 34 דקות, Liviur כתב:

כן לתקופה שהייתי מקבל הודעות מוקלטות מרגיזות מאוד.

עבד אחלה.

חלק מהיכולות אבל עכשיו מובנות באייפון וכשירות מהספק הסלולארי שלי אז כבר לא מוצא אותה נחוצה.

הוא עובד סביר בסינון ספאם 

לא עובד בכלל בזיהוי מספרי טלפון. 

לפני 6 דקות, Igalz כתב:

שורה תחתונה כבר החלטנו על s22, נשאר רק להחליט האם הסוללה כלכך נוראית ששווה להשקיע בפלוס

אין אמנם ניסיון עם S22, אבל לזוגתי יש S21 שיש לו סוללה גדולה יותר ב-300MA, ואצלה בשימוש מאסיבי יחסית, היא חוזרת הבייתה ב-5 וחצי עם 40-50% סוללה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות יש איזו בעיה עם המפעילה בארץ ו גירסאת אייפון אם כן. (לדוגמא מספרים שמופיעים בתור 054 כשלרוב בארהב שיחות נכנסות מזוהות כמספר המלא כולל קוד מדינה)

זה עובד ממש אחלה בארהב כולל זיהוי מספרי פלאפון. שוב. מניסיון.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הויכוח בין גן סגור לגן פתוח דיי מיצה את עצמו. מי שאוהב לקסטם את פעולות בטלפון ישתמש כנראה באנדרואיד. מי שצריך מערך צילום ממש טוב יבחר כנראה ב Huawei או סמסונג (שוב s21? ) . לא שאייפון מצלם גרוע, פשוט הוואווי יותר טוב אמפירית. 

עורכי דין שמקליטים כל שיחה... דיי ברור. כל שאר האנשים כנראה אדישים למותג. 

דווקא הטלפון הכי יקר הוא איזה אנדרואיד של חברת מצלמות קטנה (Leica ?) . כמה אלפי דולרים ואין בו ציפוי זהב או יהלומים או מעצב אופנה מאחוריו. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם קיים מקליט שיחות לאייפון?

גם בתשלום רק שיעבוד באופן אוטומטי כמו בסמסונג, זה מבחינתי החיסרון העצום שיש באייפון.

ועוד דבר שמתי לב שבשיחות נכנסות אפשר לראות שיחות עד 30 ימים אחרונים ולא מעבר כמו באנדרואיד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין. הדרך היחידה היא לעשות שיחת ועידה לשירות מקליט או להשתמש בסים של רשתות סלולר עלומות שם שאומרות שהן מקליטות. 

לו היתה אפשרות נורמלית הייתי מנסה אייפון למחזור אחד לראות אם אפשר להסתדר איתו. 

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, falou כתב:

נשמע דפוק לגמרי, מה שמחזיר אותי לכלל הבסיסי: לא לקנות מכשיר שלא רץ כמה חודשים בשוק. 

אני חייב לציין שהפיקסל 3a שלי עוד מעט סוגר 3 שנים והחסרונות היחידים שלו זה מסך לא מספיק בהיר לשימוש באור שמש ואיטיות בפענוח פקודות קוליות מסוימות (אולי קשור למעבד ו/או למהירות התקשורת) 

חוצמיזה הוא נהדר. קליל, גודל טוב, ה-haptics תענוג, העיבוד האוטומטי של המצלמה טוב מהאייפון שניסיתי לכמה חודשים (והאחסון בפוטוס בחינם) ועוד ועוד. 

אבל בינתיים נראה שאין יורש. קצת מבאס. אולי זה הזמן לקנות פיקסל 5 ולהרוויח שנתיים או בכל זאת להוציא הרבה יותר מדי על אייפון 13 מיני (אחלה מכשיר, אחלה אינטגרציה עם המק, לא מספיק יותר טוב מהפיקסל בכלום כדי להצדיק מחיר כמעט כפול) 

בינתיים אני מקווה שאני לא אפיל אותו פעם אחת יותר מדי. 

הקטע שחיכיתי כמה חודשים עד שהזמנתי אותו וזה היה אחרי עידכון של גוגל שתיקן המון באגים בגרסאות הראשונות. קיבלתי גם כמה המלצות וכמה דיס המלצות מאנשים שאני מכיר ובכל זאת אמרתי ננסה. יצא שכל מה שאלו שהמליצו לוותר אמרו קרה בדיוק אצלי.

יש לגוגל כמה פיצרים ממש מגניבים אבל הם עוד לא שם מבחינת שאר הדברים שמבחינתי עושים את ההבדל בין מכשיר דגל לעוד מכשיר. חזרתי לגלקסי (s22+) ואני מגיע  למסקנה שיש כיום 2 שחקנים בשוק הזה של מכשירי דגל: אפל וסמסונג. אני לא נוטה להחליף מכשיר כל שנה, מחזיק בממוצע 3-4 שנים ולכן רוצה משהו שיעבוד כמו שצריך עם כמה שפחות פשרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מדגם מייצג ולאפל היו את הנפילות שלה, אבל נדמה לי שהן היו פחות קשות משל האחרים. אני מבין את הגישה של לקנות מכשיר פרימיום ולהחזיק אותו זמן רב, והגישה הזו אומרת "אפל". המעבדים שלהם יותר חזקים, שורדים יותר זמן, הם נותנים תמיכה למשך תקופה ארוכה והאינטגרציה בין חומרה/תוכנה אומרת פחות בעיות, לפחות קרדינליות. לא מזמן חזרתי לשבוע לאייפון 7. הסוללה כבר לא כ"כ תפקדה, המכשיר גמגם אבל... עבד. מכשיר בן 6.

עם כל הכבוד למגניבות של פיצ'רים, טלפון צריך קודם כל לספק קישוריות וזמן סוללה מספק (משתנה בין משתמשים) ומינימום תקלות. אני לא יודע איך אצל אחרים, אצלי זה קודם כלי תקשורת, אחרי זה כלי ניהול משימות (כל מכשיר עושה את זה), כלי צריכת מדיה (הרבה אחרי), ואז אפשר לראות מה "מגניב".

יש לי עוד דרישה, שכיום היא מאוד בעייתית, אני מעדיף מסך לא גדול מ-6" ועדיף שהמכשיר יהיה קל משקל.

כאמור, יש לי פיקסל, הוא עלה חצי ממכשיר פרימיום, הוא עובד כבר כמעט שלוש שנים טוב מאוד, אבל ניכר שגוגל לא סגורים על המכשירים שלהם, וכשאתה ממציא את הליינאפ כל פעם מחדש, אז יש תקלות חדשות.

לפני 9 שעות, save כתב:

לא שאייפון מצלם גרוע, פשוט הוואווי יותר טוב אמפירית.

בשביל להגדיר "יותר טוב" אתה צריך להגדיר מה זה "טוב". אחרי זה, אתה צריך לבדוק את זה אמפירית.

המשפט הזה מטעה. מה שאני יכול לאמר זה שמרמה מסויימת של איכות חומרה, מה שקובע זו היכולת עיבוד של התכונה ויכולתה לקלוע לטעם הרחב ביותר. למי שיודע לעבד תמונות, ההבדלים בין סלולרים ברמת צילום טובה, לא קיימים. ההבדלים הם בתוכנה בה משתמשים לעיבוד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^מסכים אתך.

למרות שמכשיר של אפל לא היה לי וכל פעם שאני לוקח לדקה את המכשיר של אשתי( אייפוניסטית מושבעת) אני צריך להתאפק לא לרסק אותו על הקיר רק בגלל העובדה שאין לחצן "חזרה" אני כבר לא שולל על הסף אייפון . ליתרונות שציינת ניתן להוסיף גם ערך במכירה שאין לשום מכשיר אחר בשוק. 

HTC ז"ל היו היחידים שמבחינתי נתנו פייט לאפל/סמסונג ועד היום המכשיר שהכי אהבתי והתחברתי אליו היה HTC one m7 . חבל שהפיקסל לא ממשיך דרכו .. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, AK21 כתב:

אני צריך להתאפק לא לרסק אותו על הקיר רק בגלל העובדה שאין לחצן "חזרה"

כתבתי את זה. אני מעדיף יישום ה-Back של אנדרואיד, אבל זה בדיוק מסוג הדברים שתוך יומיים מתרגלים אליהם ושוכחים אותם. הממשק של אפל יותר מתחכם עם יותר אפשרויות ב-Gestures, מה שמאריך את עקומת הלמידה של המחוות המתאימות

מה שיותר טוב באפל, למשל, זה כשמסתכלים על אפליקציות פתוחות, הן מופיעות אחת על גבי השנייה, כך שקל לראות את כולן ולבחור לאן לדלג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, falou כתב:

כתבתי את זה. אני מעדיף יישום ה-Back של אנדרואיד, אבל זה בדיוק מסוג הדברים שתוך יומיים מתרגלים אליהם ושוכחים אותם. הממשק של אפל יותר מתחכם עם יותר אפשרויות ב-Gestures, מה שמאריך את עקומת הלמידה של המחוות המתאימות

אבל מצד שני ברגע שהתרגלת - אתה לא מבין למה לבזבז שטח מסך בשביל הפסי ניווט למטה.

(משתמש בשניהם מאז האייפון הראשון והאנדרואיד הראשונים - וזו לדעתי בימינו פשרה גרועה. ברגע שאפל מצאו דרך טובה יותר להתמודד עם זה בצורה קונסיסטנטית והעיפו את הכפתור הפיזי אנדרואיד פשוט נשארה מאחור בקטע הזה עם שטח מסך מת כשאפל מוציאים עוד ועוד מכשירים שמנצלים את הכל קבוע)

כמובן שבימים הראשונים היה קשה לראות את זה עד שפייסאיידי נהיה הדבר.

במעבר בין המכשירים בעבודה קבועה עם שניהם זה נהיה שקוף לחלוטין.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Liviur כתב:

אבל מצד שני ברגע שהתרגלת - אתה לא מבין למה לבזבז שטח מסך בשביל הפסי ניווט למטה.

שו פסים?!
לא קיימים מאנדרואיד 10 (אלא אם אתה מתעקש).

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, falou כתב:

(אלא אם אתה מתעקש).

אני מתעקש. ב2 מתוך שלושת המכשירים שאצלי

בגלל עניין הGestures.

יכול להיות אנקדוטלי ואני באמת צריך להפעיל את זה חזרה גם בשאר - אבל בזמנו - זה פשוט עבד גרוע יחסית לאייפון.

(השלישי אגב סמסונג חדש - שדווקא שם זה עובד טוב)

דרך אגב - ברגע שהפעלת את הgestures - סיימת באותו מקום כמו האייפון - רק עם עקומת למידה יותר גדולה (לדעתי) ומימוש פחות טוב.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Liviur כתב:

כול להיות אנקדוטלי ואני באמת צריך להפעיל את זה חזרה גם בשאר - אבל בזמנו - זה פשוט עבד גרוע יחסית לאייפון.

לא יודע על מה אתה שח. עובד אצלי פגז מהיום הראשון.

לפני 25 דקות, Liviur כתב:

רך אגב - ברגע שהפעלת את הgestures - סיימת באותו מקום כמו האייפון - רק עם עקומת למידה יותר גדולה (לדעתי) ומימוש פחות טוב.

אולי בגלל שאני משתמש יד אחת, לי יותר נוח באנרואיד. הממשק פחות מורכב, אבל אחיד בכל האפליקציות. כאמור, לא קריטי. מתרגלים לזה ולזה. אבל לעבוד עם הכפתורים... נו, זה ממש להתעקש להאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמכשירי אפל מאד יציבים מבחינת חומרה. לא תראה שם אתחול ספונטני וקריסות מוזרות.  הבטריה הרי תחלש אצל כולם . 

גוגל כל 2 סדרות מחליפה יצרן וזה דיי מסוכן מבחינת יציבות. (למרות שבפיקסל 2-5 השתמשו באותה מצלמת סוני). 

לגבי כפתור אחורה : באנדרואיד זה החלקה ימינה או שמאלה מהצד של המסך למרכז. תלוי אם אתה רוצה קדימה או אחורה. מאד אינטואיטיבי. 

לגבי איכות צילום יש אתרים שלמים כמו dxomark ו dpreview שבודקים לעומק תמונות זהות מכשירים שונים. מלא מלא נתונים טכניים שאני לא מבין. בסוף הם נותנים ציון. 

אבל ציון מקצועי אינו מדד לציון לקוח. הדוגמא הכי טובה: תראה כמה אנשים קונים אוזניות של beats by Dr dre.

בטריה : בפיקסל אפשר לקסטם מלא הגדרות סוללה עד לרמת האפליקציה. למרות זאת אין ספק שפה אפל עושים בית ספר לכל השאר. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, save כתב:

הבטריה הרי תחלש אצל כולם . 

יש לזה סטנדרט. 80% קיבולת אחרי שנתיים.

לפני 13 דקות, save כתב:

לגבי איכות צילום יש אתרים שלמים כמו dxomark ו dpreview שבודקים לעומק תמונות זהות מכשירים שונים. מלא מלא נתונים טכניים שאני לא מבין. בסוף הם נותנים ציון. 

DXO בודקים את היכולת הטכנית גרידא. זה לא הכל. החומרה זה לא העיקר באיכות תמונה, כל זמן שהיא מספקת. עיבוד התמונה חשוב יותר ויכולת העיבוד האוטומטי, הכי חשובות (להדיוטות בוודאי).

שמתי לב בפיקסל, אחרי שחזרתי אליו, שתוצאות הסוללה משתפרות עם השימוש, מה שאומר שהמכשיר לומד אותך, כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...