Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, MiniMiz3r כתב:

שבדיה הגיעה לאחרונה למקום הראשון באיחוד האירופי במקרי רצח בנשק חם, והיא במקום השני בכל היבשת אחרי אלבניה. כנראה שלאובדן ההומוגניות יש השפעה רבה על כך. 

בהחלט, אם כי מדובר יותר בארגוני פשע ולא ביחידים וחלק מהבעייה קשורה למדיניות הסמים הקשוחה, ויש שיגידו מדי, של שוודיה. ועדיין בישראל נרצחו יותר וזה לפני שספרנו פגועי טרור. אז כן, רוב הנרצחים בישראל הם מהחברה הערבית, אבל גם בשוודיה רב הנרצחים הם חברי כנופיות שהורגים אחד את השני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 שעות, MiniMiz3r כתב:

שבדיה הגיעה לאחרונה למקום הראשון באיחוד האירופי במקרי רצח בנשק חם, והיא במקום השני בכל היבשת אחרי אלבניה. כנראה שלאובדן ההומוגניות יש השפעה רבה על כך. 

אכן. הנה כתבה שמדברת בדיוק על זה - עלייה במקרי הרצח מנשק חם, בעיקר כתוצאה ממקרי ירי של כנופיות חמושות, שפוגעים גם בחפים מפשע.

מאיפה מגיעות אותן כנופיות?   אסור להגיד, אחרת עוד יקראו לך גזען (כמו שהיה עם טראמפ, כשהוא דיבר על המצב בשבדיה, כמדומני).

אבל למרות האלימות המשתוללת, עדיין מדהים לראות כמה הם "רחוקים" מארצות הברית בכל הנוגע לאלימות בנשק:

Sweden’s overall homicide rate is about one-sixth of the U.S.’s. But in a European context, it is extraordinary. Stockholm’s gun-murder rate was roughly 30 times higher per capita than London’s

העיקר שיש ביטוח בריאות טוב ואחות צמודה, ככה יהיה לך נעים לשכב בבית חולים אחרי שתקבל כדור ממישהו שהתעצבן כי נגמר הטריפל וופר במקדונלדס.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כועס?   מקסימום מעט מודאג, כי בכל זאת, לא בא לי שאירופה, או חלקים ממנה, יהפכו לגרסה נוספת של חורי התחת מהם מגיעים חלק מאותם "מהגרים".

אני בסך הכל מביא נקודת מבט שונה לטיעון השולט אצל חלק מהמגיבים כאן, שתמיד מספרים איך הכל רע בישראל, ואיך המדינה עוד שניה מתפרקת, בעוד שאצלם בחו"ל החיים דבש. מי שרוצה להגר למקום אחר ולחיות שם, שיהיה לו בכיף. לא רואה בו "בוגד" או חלש אופי או מה שלא יהיה. אבל קצת פרופורציות ומודעות עצמית (לא צריך לספר לנו איך נדפקנו עם ביבי ואיך המדינה הלכה, כשאצלך הנשיא קם בבוקר ולא זוכר כנראה שהוא הנשיא).

אגב, שלא ישתמע כאילו אני מאלו שחושבים ש"אין כמו בישראל" או שביבי ראש הממשלה הכי טוב שהיה כאן וכדומה. יש המון בעיות וחסרונות בחיים בישראל, כמו בכל מקום אחר. עם זאת, לדעתי זאת עדיין אחת המדינות הטובות לחיות בהן, ליהודי הממוצע, כרגע.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, gadik6 כתב:

כועס?   מקסימום מעט מודאג, כי בכל זאת, לא בא לי שאירופה, או חלקים ממנה, יהפכו לגרסה נוספת של חורי התחת מהם מגיעים חלק מאותם "מהגרים".

אני בסך הכל מביא נקודת מבט שונה לטיעון השולט אצל חלק מהמגיבים כאן, שתמיד מספרים איך הכל רע בישראל, ואיך המדינה עוד שניה מתפרקת, בעוד שאצלם בחו"ל החיים דבש. מי שרוצה להגר למקום אחר ולחיות שם, שיהיה לו בכיף. לא רואה בו "בוגד" או חלש אופי או מה שלא יהיה. אבל קצת פרופורציות ומודעות עצמית (לא צריך לספר לנו איך נדפקנו עם ביבי ואיך המדינה הלכה, כשאצלך הנשיא קם בבוקר ולא זוכר כנראה שהוא הנשיא).

אגב, שלא ישתמע כאילו אני מאלו שחושבים ש"אין כמו בישראל" או שביבי ראש הממשלה הכי טוב שהיה כאן וכדומה. יש המון בעיות וחסרונות בחיים בישראל, כמו בכל מקום אחר. עם זאת, לדעתי זאת עדיין אחת המדינות הטובות לחיות בהן, ליהודי הממוצע, כרגע.

לא יודע אם היא החת הטובות לחיות בה עם העלויות ביחס להכנסה, עם הביטחון, עם השחיתות ועם חסר היציבות אבל ברור לחלוטין שלא קיים מקום מושלם אבל כשאתה מתאר את ההידרדרות של מדינות אירופה נסה לחשוב מה קרה לנו ביטחונית ב 20 השנים האחרונות. אני בטוח שזה יתן לך קצת פרופורציה לגבי תהליכים.

אישית עבורי אני מרגיש הכי טוב פה בארץ אבל זה אני וזה רק לגבי עצמי. אלה דברים מאוד סובייקטיביים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, gadik6 כתב:

הם באמת מהגרים, אולי לא פליטים. וכמובן שגם לי לא בא שאירופה תהפוך לגרסה נוספת של חורי התחת שמהם הגיעו המהגרים האלו.

אני בסך הכל מביא נקודת מבט שונה לטיעון השולט אצל חלק מהמגיבים כאן, שתמיד מספרים איך הכל רע בישראל, ואיך המדינה עוד שניה מתפרקת, בעוד שאצלם בחו"ל החיים דב

כן, ברור. לא הכל רע פה. היו גם כמה שנים די טובות שבהן היה אפשר להכחיש את כל בעיות הליבה שמצטברות כאן, עד שהן די כולן התפוצצו לנו בפרצוף בחצי שנה - שנה האחרונה. 

עם זאת, לדעתי זאת עדיין אחת המדינות הטובות לחיות בהן, ליהודי הממוצע, כרגע.

כן, החיים כאן סבבה לגמרי בין גדרה לחדרה. בנקודה הזו אפילו אפשר להכחיש שיש מלחמה אם רוצים. השאלה היא, בעייני, איזה עתיד אתה מדמייין למדינה הזו ואיך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה עוד לא אוחד עם השרשור הפוליטי? 

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, יבגניפ כתב:

כן, החיים כאן סבבה לגמרי בין גדרה לחדרה. בנקודה הזו אפילו אפשר להכחיש שיש מלחמה אם רוצים. השאלה היא, בעייני, איזה עתיד אתה מדמייין למדינה הזו ואיך.

אחרי גדרה החיים עוד יותר סבבה. יש חניה ואפילו הפקקים יותר נסבלים.

עד שלא תנסה לא תבין איזו איכות חיים זה להגיע תוך 10 דקות נסיעה לעבודה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איכות חיים אמיתית זה להגיע ברגל לעבודה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

כן, ברור. לא הכל רע פה. היו גם כמה שנים די טובות שבהן היה אפשר להכחיש את כל בעיות הליבה שמצטברות כאן, עד שהן די כולן התפוצצו לנו בפרצוף בחצי שנה - שנה האחרונה. 

באופן כללי, כל כמה שנים "מתפוצץ" פה משהו, ברמה כזאת או אחרת. לפני פחות מ-20 שנה הייתה פה אינתיפאדה ואוטובוסים שהתפוצצו באמצע הרחוב. לצערנו, השכנים שלנו זה לא שוויץ ואוסטריה.

ה-7 באוקטובר היה מחדל עצום, ועצוב, בקנה מידה בלתי נתפס. עם זאת, הוא לא נוצר בואקום. זאת תוצאה של כמעט 20 שנות הזנחה, הכלה והיעדר יוזמה מול האויבים שלנו.

אבל, יש סיכוי שדווקא זה מה שישנה את צורת המחשבה וההתנהלות שלנו, גם פנימית (למשל גיוס חרדים ושילובם בשוק העבודה, או הקמה של ממשלה רחבה, הגיונית ומתונה יותר) וגם כלפי חוץ (יותר יוזמה מול חמאס, חיזבאללה, איראן ועוד).

לפני שעה, יבגניפ כתב:

אני גדלתי בעיירת פיתוח בדרום. להגיד שאין חיים בין גדרה לחדרה זה קצת הגזמה.

יש היום רכבת, שתוך שעה וקצת תביא אותך מבאר שבע למרכז תל אביב, יש פארק הייטק (שרק הולך וגדל עם השנים) בבאר שבע, עם חברות כמו Nvidia, אלביט, IBM ועוד, יש מסעדות, פארקים, וכל מה שמשפחה/זוג צעיר צריך כדי לחיות בנוחות.

האם החיים של מי שגר במיתר או עומר הם פחות "סבבה" ממי שגר בתל אביב או בפרדסיה?   לא בהכרח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

עד שלא תנסה לא תבין איזו איכות חיים זה להגיע תוך 10 דקות נסיעה לעבודה.

אני לא זוכר מתי לקח לי יותר מ-20 דקות להגיע לעבודה, אלא אם בחרתי ללכת ברגל וזה עלה ל-40. והבונוס זה שאני גם לא צריך לנהוג ולהתעצבן בשביל זה. אבל זה לא קשור לויכוחי הגירה :)

לפני כשעה, gadik6 כתב:

באופן כללי, כל כמה שנים "מתפוצץ" פה משהו, ברמה כזאת או אחרת. לפני פחות מ-20 שנה הייתה פה אינתיפאדה ואוטובוסים שהתפוצצו באמצע הרחוב. לצערנו, השכנים שלנו זה לא שוויץ ואוסטריה.

נכון וזה בדיוק הסיפור. אין את זה במקומות אחרים. לפחות עכשיו. אם אתה שם את זה בצד ואומר שאתה מרוצה מחייך פה, זה סבבה לגמרי. אני אישית חושב שכולנו פשוט רגילים ככ לאי שפיות כאן, שאנחנו לא שמים לב לזה (גם אני, כן? אני כאן ומנהל את החיים שלי כאן, בסופו של דבר, ומדי פעם פתאום מוצא את עצמי שוקל אם לרדת מהאוטובוס כי עולה מישהו שנראה חשוד עם תיק, ואני נזכר כמה הכל לא שפוי כאן).

לפני כשעה, gadik6 כתב:

ה-7 באוקטובר היה מחדל עצום, ועצוב, בקנה מידה בלתי נתפס. עם זאת, הוא לא נוצר בואקום. זאת תוצאה של כמעט 20 שנות הזנחה, הכלה והיעדר יוזמה מול האויבים שלנו.

אבל, יש סיכוי שדווקא זה מה שישנה את צורת המחשבה וההתנהלות שלנו, גם פנימית (למשל גיוס חרדים ושילובם בשוק העבודה, או הקמה של ממשלה רחבה, הגיונית ומתונה יותר) וגם כלפי חוץ (יותר יוזמה מול חמאס, חיזבאללה, איראן ועוד).

מבקר המדינה פירסם אתמול ש-30% מהילדים בגיל תיכון בישראל לומדים במערכת חינוך חרדית, 85% מהם לא לומדים ליבה. תוסיף לזה את הערבים וזהו. זה די סוף הסיפור. כמובן, אם באירופה יהיה גן עדן עוד 30 שנה אני גם לא יודע. 

לפני כשעה, gadik6 כתב:

אני גדלתי בעיירת פיתוח בדרום. להגיד שאין חיים בין גדרה לחדרה זה קצת הגזמה.

התכוונתי יותר עכשיו, בזמן המלחמה, כשיש לך מאות אלפי מפונים מאיזורים שונים בישראל. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

מאות אלפי מפונים

אאל״ט זה סביב ה130 אלף מפונים.

כאחוז וחצי מהאוכלוסיה. (אפשר גם להתייחס רק לאוכלוסיה היהודית, בהתאם לרוח השרשור ואז זה כמעט 2 אחוז).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, farkash7 כתב:

"האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?"
הפכה? מתי היא לא הייתה?

מתי חיים של יהודים היו בטוחים?

אולי בתקופות מסוימות בארה"ב, תור הזהב בספרד ותקופת דוד ושלמה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, gadik6 כתב:

האם אתה לא מודאג לגבי הכיוונים שאליהם ישראל הולכת?

רק שנבין - בצרפת שבה יש את אחוז המוסלמים הגבוה ביותר במדינות אירופה (הלא מוסלמיות) יש 10% מוסלמים. בישראל יש 18.1% מוסלמים (מבלי לספור נוצרים ודרוזים. הוספה של ערביי השטחים תכפיל את זה. ויש לקחת זאת בחשבון כי חלק גדול מהממשלה השלטת תומכת בסיפוח).

כמו שבחו"ל אתה רואה חדשות על ישראל ורואה רק מלחמה. אז כשאתה בישראל ורואה חדשות רק על זה שמוסלמים שורפים שכונות - קח זאת בהתאמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...