Jump to content

Guy_25

 • פרסום הודעות

  747
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

1 עוקב

אודות Guy_25

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)

ספרו לנו עליכם

 • מקצוע
  סטודנט
 1. אוקיי. תודה רבה, אז סופית זונחים את הרעיון של ההלוואה הזו. אז על פי הנתונים שפירסמתי, לאיזו משכנתא אני צריך לצפות ולתכנן? האם יש דרך שבה נתחיל מהחזר של עד 6000 בחודש תוך כדי סגירת מסלולים מידי 5 שנים?
 2. עד 100,000 ל72 חודשים. פריים פלוס חצי.
 3. באדום. אשתי עובדת מדינה ויש לה אופציה לקחת הלוואה בתנאים מאוד טובים. האם יש טעם לקחת זאת בחשבון? יש לנו נטייה לא לעשות זאת במטרה להימנע מההחזר הכפול שיהיה בתקופה הראשונה.
 4. עושה את צעדיי הראשונים לקראת רכישת הבית הראשון ומנסה לקבל אומדן מציאותי על הצפוי לי. הבית בו אנו מעוניינים יעלה לנו סדר גודל של 2.4M (הבית עצמו קצת נמוך יותר, אבל אני משקלל גם עלויות של דמי תיווך, מס רכישה, עורך דין ואיזה שיפוץ קטן). אנו זקוקים למשכנתא של 1.44M, כלומר מימון של 60%. נתונים על עצמינו: זוג בני 30, ללא דירה קודמת וללא ילדים (אך ילדים בתכנון). מכוונים להחזר חודשי של עד 6000 שקלים בתור התחלה (פחות מ25% מההכנסה החודשית נטו). האם הדבר אפשרי? בנוסף, ישנם קבועי זמן בכל שנה בהם נקבל סכומי כסף נוספים (מצטברים לכדי ה70K נטו בשנה) כך שנהיה מעוניינים אחת לתקופה לשלם סכום גדול במטרה לצמצם את גובה ומשך ההחזר. אשמח לקבל רעיונות לגבי תמהיל שיאפשר לנו לעמוד בתנאים (החזר התחלתי של עד 6K בחודש + אופציה לכיסוי חלק מהמשכנתא אחת לכמה שנים). תודה רבה
 5. די קטלו אותם פה לאורך השרשור. הם לא עושים רעשים? לא משאירים סימני מריחה בכלל?
 6. המגבים שלי הגיעו לסוף חייהם (המקוריים שהגיעו עם הסיויק שרכשתי באמצע 2018 מהחברה) ומראים סימני מריחה רציניים. מקוריים של הונדה עולים כ300 שקלים (במוסך מורשה). למישהו יש המלצה על תואמים לסיויק? או לפחות, איך אני יכול לדעת מה המידות של המגבים שלי כדי שאדע לחפש תחליף לבד. (חשבתי על בוש אייקון, מה אומרים?) *אני מבקר בתדירות גבוהה בארצות הברית. יכול לרכוש גם שם.
 7. Guy_25

  השקעות ללא הפתעות

  כמו שאמרו כאן ברוב המוחלט של ההודעות: מה התכניות לכסף? (בעיקר כדי שנוכל להבין כמה שנים אתה יכול להחזיק עם התיק לפני שיתעורר צורך מיידי למכור).
 8. לעשות נזק במזיד למעסיק (גם אם פיטר אותך) מעיד רבות על העובד. טוב שיפוטר שעה אחת קודם.
 9. Guy_25

  השקעות ללא הפתעות

  בגדול (מאוד בגדול), זה תלוי בגודל התיק שלך. בנקים - פעם ברבעון לוקחים אחוז מסוים מסך התיק. בית השקעות - לוקחים סכום קבוע מידי חודש. בשביל שיהיה נוח להשוות, תחשב כמה יעלה לך לנהל תיק בבית השקעות לאורך רבעון (חישוב קל: עלות חודשית * 3 חודשים ברבעון). עכשיו תנסה לחשוב כמה כסף אתה מתכנן להכניס בתקופה הקרובה ותחשב את העלות בבנק לרבעון. נניח לצורך העניין שבית השקעות גובה 20 שקלים בחודש. סכום זה מתורגם ישירות ל60 שקלים ברבעון. עכשיו, נניח והבנק שלך (אחרי התמקחויות) גובה ממך 0.04% ברבעון. נחשב מה צריך להיות גודל התיק שלך בשביל להגיע לעלות של 60 שקלים ברבעון: 0.04% מתורגם ל 0.0004. לכן: 0.0004 X התיק שלך = 60. --> 150,000. כלומר, עבור הנתונים הנ"ל, תיק הקטן מ150K יהיה זול יותר לניהול בבנק. כמובן שכדאי גם להשוות עמלות קניה ומכירה (וזו כבר השוואה ישירה). איך התחלתי? הלכתי לבנק, קבעתי פגישה עם יועץ השקעות והוא הסביר לי כמה מושגים בסיסיים. הכנסתי סכום מסוים (כמה עשרות אלפי שקלים בודדים) להשקעה על ניירות ערך והתחלתי לעקוב פעם בכמה ימים. משם אתה כבר תמצא את הדרך שלך (איך קונים. איך מוכרים. תאסוף ניירות ערך מסוימים ותעקוב אחריהם. בחלקם תחליט להשקיע ובחלקם לא, זה טבעי.) אתה לא הולך להיות סוחר בבורסה, איך טעם לעקוב אחרי התיק על בסיס יומיומי. כתבת על החיסרון של 1 - זו גישה די מדאיגה. שים לב שהמטרה שלך בתור משקיע היא לקנות בזול ולמכור ביוקר. אתה תיארת בדיוק את ההפך (למכור כשאתה רואה ירידות חדות). אני מציע להתחיל מסכומים מאוד קטנים (מה זה קטן? לא יודע. תלוי בבן אדם.) ולפזר על אג"ח וניירות (פחות מניות ספציפיות. רוצה מניות? מצוין, תקנה נייר שחשוף למניות באחוז מסוים שנראה לך סביר).
 10. כן. קוויק דיטיילר יעשה את העבודה. אני אישית מחזיק שפריצר עם מים מזוקקים מעורבבים עם ecosmart של כימיקל גייז למטרה זו.
 11. בספר הרכב יש את קוד הצבע של הרכב שלך. אפשר להזמין בקבוקון צבע מאיביי (כמה דולרים בודדים) ולתקן נקודתית. מושלם זה לא יהיה, אבל זה אכן ימנע חלודה ומרחוק אף אחד לא ישים לב.
 12. תודה רבה על ההמלצות ונקודת הפתיחה החדשה. לקחתי את דוגמת ה2.5M כדוגמה קיצונית (מבחינת החזר והון עצמי כפי שהחוק מאפשר: 25% הון עצמי ושליש הכנסה החזר) ואכן ראיתי שכדאי להימנע מהטווח הזה. נראה לי שכדאי לתכנן על 1M משכנתא (אולי 1.2 לכל היותר) ומכאן פשוט לחסוך כמה שיותר בשנתיים הקרובות תמשיכו לעשות את העבודה הטובה עם הייעוץ כאן
 13. שים לב שזה שכר נטו ולא ״השכר שלי״. נניח והמשכנתא היא אכן 1.5M, על כמה צפוי לעמוד ההחזר החודשי (נניח ל25 שנה)? (מחישוב גס מאוד מאוד שעשיתי, הגעתי להחזר של 7500 שזה פחות משליש מההכנסה נטו)
 14. הסיבה שלא קניתי דירה עד עכשיו לא קשורה ליכולתי הכלכלית. היו המון משתנים נוספים שרק לאחרונה התקבעו והשאירו רק את הנושא הכלכלית כמשתנה, hence השרשור הזה. בואו נניח שיש לי הכנסה של 25k נטו בחודש. האם בית סביב ה2.5M הוא רלוונטי עבורי? (בהנחה ויש לי 25% מערכו כרגע). האם ההמלצות שלכם להביא לפחות 40% עדיין תקפות? איך אני יכול להכניס לתחשיב שלי בונוסים למיניהם מלבד השכר הקבוע? ובנוסף להכל, נניח ובעוד מספר שנים (נגיד 5) אצליח לחסוך סכום משמעותי בצד. האם יהיה כדאי לסגור חלק מ/כל המשכנתא (ולשלם את הקנסות) ולהקטין את ההחזר החודשי? או שאולי עדיף לחכות שנתיים*, לצבור הון משמעותי יותר ואז מראש לקחת משכנתא קטנה יותר. מה אומרים? *אציין שבכל מקרה הרכישה לא תהיה עכשיו אלא בעוד שנה. יכול להיות שגם יותר מזה אם התנאים יהיו עדיפים משמעותית.
 15. 4200. עושים מעקב אחר ההוצאות. זה פחות משמעותי אם לומר את האמת.
×
×
 • Create New...