Jump to content

Guy_25

 • הודעות

  759
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Guy_25

 1. אני לא מכיר את עולם הQA מעבר למה שמפתח ממוצע מכיר. יצא לי לפגוש כמה מפתחים בעבר שהתחילו בQA ולכן הרשיתי לעצמי לכתוב את זה כאופציה אחרונה בהחלט. אני למזלי לא הייתי צריך ללכת בדרך הזו בשביל להגיע לפיתוח. עשיתי את המסלול הרגיל - תואר, משרת סטודנט ומעבר למשרה מלאה לקראת סוף התואר. האמת שלא התייחסת "בדיוק" למה שכתבתי. כתבת שאני המלצתי על המסלול של QA ומעבר לפיתוח בעוד שאני ממש לא המלצתי על האופציה הזו, אלא רק הזכרתי שQA זו אופציה אחרונה בהחלט לאחר ששום דבר אחר לא הצליח. מקווה שהייתי ברור יותר הפעם
 2. היחיד שהזכיר פה QA זה אני אבל בטח שלא נתתי את זה כעצה אז לא ברור לי על מה אתה מדבר. כתבתי מפורשות כמה טיפים לגבי מה ללמוד באופן עצמאי + מסלול כניסה אופציונלי (שכבר עבד לכמה מכרים שלי שהגיעו ללא ניסיון בכלל) ואז ציינתי בסוף, שאם ממש אין ברירה (כלומר, כל דרך אחרת לא צלחה) אז אפשר גם לנסות את הכיוון הזה, יש מקרים נדירים שבהם זה מצליח. מהנדסי תוכנה - עוברים על 15 עמודי דוקומנטציה באנגלית וקולטים הכל אבל נשברים על 15 שורות בעברית 😜
 3. שוב, כמו שכתבתי - מסכים איתך שזה מעבר קשה ולא טריוויאלי בלשון המעטה. בגלל זה כתבתי את זה כאופציה אחרונה ואפילו הוספתי " רק אם ממש אין ברירה".
 4. נכון, אז כמו שכתבתי - אם ממש אין ברירה אחרת. אני מודע לקושי שיש במעבר מqA לפיתוח אבל כבר ראיתי את זה קורה. אמנם לא נפוץ אבל שוב - אם אין ברירה אז מנסים גם את זה.
 5. הייתי מציע לך לתפוס איזו שפת תכנות שקל ללמוד. פייתון זו שפה שמאוד קל להתחיל ממנה ואפשר לזוז איתה מאוד מהר לתחומים קצת יותר רציניים. יתרון נוסף שלה הוא שהיא מאוד נפוצה בתעשייה. אחרי שתתחיל להרגיש בנוח איתה הייתי מציע לך ללמוד כמה מבני נתונים נפוצים (מערכיםת רשימות, תורים, מחסניות, עצים, האש-טייבלס וכדו') ולהתחיל לתרגל שאלות של ראיונות עבודה. זה הבסיס שאתה צריך בשביל שיהיה לך סיכוי כלשהו לעבור מבחני קבלה כלשהם. אחרי שיש לך את זה תתחיל להעמיק את הידע והנסיון שלך עם השפה והתחום, אולי אפילו שפות נוספות (למרות ששפות נוספות זה לא קריטי). לאן לשלוח קורות חיים? כל מי שמחפש מתכנתים חסרי ניסיון, ולו רק בשביל לקבל דריסת רגל כלשהי. למשל: ימי ריאיונות בחברות גדולות סטארטאפים שמחפשים סטודנטים/ "code monkeys" משרות אוטומציה לחסרי ניסיון אם ממש אין ברירה - משרות QA מתוך תקווה שעם הזמן תוכל לעבור בתוך החברה למשרת פיתוח כלשהי (אוטומציה לדוגמה) זו נראית לי הדרך הכי מהירה להיכנס לתחום. כמובן שתמיד אפשר להתמקצע עוד וללמוד עוד. לעשות קורסים על פיתוח בקלאוד (DEVOPS אפילו) יכולים להקל עליך אפילו יותר את הכניסה, אבל זה יקח יותר זמן. תרגיש חופשי להתייעץ/ לשאול/ להעלות חששות. אשתדל לעזור ולהכווין עד כמה שאוכל
 6. הם צריכים לכסות את ההפסדים איכשהו והנה מבטיחים להם רווח מהיר של מאות אלפי אחוזים באופן פאסיבי. אפילו הבטיחו להם הפעם שחור-על-גבי-לבן ש"זה לא עוקץ" ואפילו פירטו ספציפית ואמרו "זו לא פירמידה" ==> אין איפה ליפול!
 7. אני קיבלתי תנאים מול כלל ואלטשולר דרך מקום העבודה שלי כך שאני לא יודע בדיוק מה קורה לגבי מיקוח (האם אפשרי? לאן אפשר להגיע וכו'). לגבי צפייה בקופות שלך: כנס לחשבון שלך בלאומי (זה מופיע רק באתר ולא באפליקציה) ובתפריט מצד ימין תבחר: גמל ופנסיה -> ריכוז קופות גמל והשתלמות. המידע שם מתעדכן אחת לחודש (סביב ה10 לחודש).
 8. רק רוצה לציין משהו שלא צוין עד כה: ההפקדה היא של עד 71K לשנה פר תעודת זהות. כלומר, ניתן לעשות תכנית חיסכון לכל אחד מבני המשפחה עם הפקדה של עד 71K לשנה עבור כל תכנית. משהו נוסף שהוא בגדר nice to have: אם במקרה הקופה שבה בחרת מנהלת את הכספים שלך באותו בנק כמוך, תוכל לצפות בכספים שלך דרך האתר של הבנק. לדוגמה - אני בלאומי ויש לי קרנות באלטשולר וב"כלל ביטוח" ואני רואה את כל הפרטים באתר של לאומי. זה הופך את המעקב אחרי הכספים שלי לקל יותר באופן משמעותי
 9. אשמח לקבל עדכון ממך כשהלייזר יגיע
 10. אתה יכול לשים את המפתח בתיק ולשכוח מקיומו. חוסך לך את המקום בכיס וגם חוסך לך את כל ההתעסקות סביב מפתחות. האם זה קריטי? לא. האם זה נוח? מאוד.
 11. כשאתה לא לוקח הלוואה הם נותנים הנחה, כלומר הרכב זול יותר. כשאתה לוקח הלוואה הם לא נותנים הנחה, כלומר הרכב יקר יותר. הדלתא הזו (ההנחה) היא העלות הישירה של ההלוואה. כמובן שיש את העלות העקיפה שהיא הפסד הריביות שהיית יכול לעשות על הכסף שלך במידה והיית משקיע אותו במקום להוציא אותו על רכב. אבל זה כבר עניין פרטי שלך ורק אתה יודע לענות מה עדיף לך
 12. ב fr. מצד שני היא מתומחרת ממש צמוד לגולף בגרסת הלייף פלוס והמושבים של הגולף היו עדיפים.
 13. קפצתי היום למתחם אולמות של סיאט, סקודה ופולקסווגן. הטרייד אין שהוצע לי היה די מעליב. הוא התבסס על מחירון של ינואר 18 למרות שהרכב שלי הוא יולי 18 (הבדל של כ5,000). בנוגע לרכבים עצמם - הסתכלתי על הקאמיק, קארוק (סקודה), לאון, אטקה (סיאט) ועל הגולף לייף פלוס. היחס בסקודה היה די מכפיר. לקח המון זמן עד שנציג התפנה עלינו (גם כשהם לא היו תפוסים על ידי לקוחות אחרים) והוא לא ענה על שום שאלות. רק ידע לדקלם לנו את המחירים וזמני הגעה. הוא לא היה אדיב, לא ניסה להבין מה הדרישות שלנו בשביל להכווין אותנו ורק נתן לנו פרוספקטים של הרכבים, כתב עליהם את המחירים וזמני הגעה. סיאט - הנציגים לא היו בנמצא למרות שהסוכנות הייתה ריקה מלקוחות. ישבתי קצת בלאון והאמת שדי אהבתי את הפנים שלה, הרגיש מאוד איכותי. אבל כאמור, לא מצאתי נציגים על מנת לשאול שאלות/ להתעניין לגבי נסיעת מבחן. פולקסווגן - הגולף (לייף פלוס) נראית פשוט ליגה אחרת. מושבים מאוד מאוד נוחים ודי מרשימה. הנציג גם היה מאוד נחמד ונתן חוויה אחרת מהקודמים. לצערי אין צפי לנסיעת מבחן ואני חושב שצ'מפיון קצת הגזימו עם המחיר (157,900) למרות שהתרשמתי ממנה מאוד. בקיצור - עדיין מבולבל ולא יודע לאיזה כיוון ללכת. אתן הזדמנות נוספת לסקודה בסניף אחר, אולי שם הנציגים יהיו שירותיים יותר.
 14. אכן, מחר (יום הבחירות) אנחנו הולכים לעשות סבב סוכנויות ונסתכל על הלאון, אטקה, קאמיק בהשוואה ליונדאי קונה שאותה כבר בדקנו. התשובות כאן עזרו לנו מאוד. לראיה, את הקאמיק פספסתי בכלל כאופציה בהתחלה. תודה רבה! אעדכן שוב (מקווה עם החלטה) אחרי מחר. כמובן שאם למישהו יש רעיונות/ הצעות/ הצהרות נוספות - אתם יותר ממוזמנים
 15. אני לגמרי מבין שהן בקטגוריות שונות. אבל בניגוד לקטגוריות אחרות (מיני - סופר מיני, סופר מיני - משפחתית, משפחתית - ג'יפון) שההבדלים ביניהן מאוד ברורים (באבזור, בכח, במרכב עצמו) כאן המצב פחות פשוט. הגיר - אותו גיר. המנוע - אותו מנוע. האבזור - אותו אבזור. ועדיין, יש פער של 20K ביניהן. האם גודל הרכב זה ההבדל היחיד שמבדיל בין הקטגוריות האלה (במקרה הספציפי של 2 הרכבים הספציפיים האלה)? מה ההבדל בגודל נותן? האם האטקה תאפשר לי טיולים בשטח? לא נראה לי.. האם היא פשוט תסע טוב יותר בשבילי עפר? האם איכות ההרכבה שונה משמעותית? או שמא זה פשוט הבדלי גודל שהם חסרי משמעות עבור זוג ללא ילדים (וגם אם יהיו ילדים, הרכב יתחלף שוב הרבה לפני שהם יגיעו לגיל שבו נצטרך את האקסטרה מקום) בנוגע לפוקוס - לא נראה לי שהיא רלוונטית כל כך מאותם שיקולים שאני פוסל מראש את הצרפתיות (הייתה לי פיג'ו ובשעת המכירה שלה לא מצאתי אף מקום שהציע לי טרייד אין טוב יותר ממחירון מינוס 40%, כולל לובינסקי עצמם).
 16. בדקתי את הטרייל בלייזר. הרכב נראה טוב מאוד (לדעתי) אבל חסר בו קצת אבזור לטעמי ולכן בינתיים ירד מהפרק. הקאמיק נראית אופציה מאוד מעניינת. אנחנו נקפוץ לאולם ביום שלישי ונתחיל לבדוק. משהו נוסף שקפץ לאשתי בעין היא הסיאט אטקה. בדקתי במפרטים ומנוע 1.5 רמת אבזור אמצעית נראית מאוד נחמד. זה דורש מתיחה של התקציב לאזור ה163 (אפשרי אם זה ממש שווה את זה). מה אומרים? רשימת האבזור בין הקאמיק לאטקה די דומות והן חולקות מנוע וגיר זהים. יש סיבה לפער של ה20K ביניהן? האם ההבדלים בגודל נותנים משהו?
 17. הבנתי, תודה רבה! אז הוספתם לי את הקאמיק לרשימה ואיששתם את הדעות שלי לגבי הדגמים שעליהם התמקדתי עד כה. מה לגבי המאזדה 3? בנוגע ללאון החדשה, האם צפוי להגיע מנוע 2.0 ליטר?
 18. בKEYLESS אתה אפילו לא צריך להוציא את המפתח מהכיס/ תיק גב/ תיק. פשוט מגיע לרכב ונכנס (הקרבה של המפתח לרכב מספיקה)
 19. הסתכלתי עכשיו על שברולט טריילבלייזר רמת גימור LT+, נראה מאוד מעניין. מישהו מכיר/ שמע? מה אומרים?
 20. תודה רבה ZVIT, אני עוקב אחר השרשור הזה באדיקות. כשכתבתי שאני עדיין מחכה לה התכוונתי שאני עוד מחכה שיפרסמו את המפרטים/ רמות גימור/ מחירים/ נסיעות מבחן. אם כבר מדברים על זה, מה לגבי הDSG7? הרצתי חיפוש בפורום וקראתי לא מעט שרשורים שאומרים שהאמינות משתפרת. ועדיין, האם יש סיבה לחשוש?
 21. שלום לכולם, יש ברשותי כיום הונדה סיוויק 1.5 טורבו (יולי 2018) ואני מתחיל לחפש לה מחליפה ראויה. הייתי בשמחה לוקח סיוויק חדשה אבל תנוחת הישיבה המאוד נמוכה עבור כולם די מפריעה לנו (מלבד הנהג שיכול להרים את הכסא לגובה סביר). בנוגע לדרישות: כח וזריזות זה משהו שחשוב לי מאוד, אשמח לרכב שיספק ביצועים בסדר גודל של הסיוויק הנוכחית. מבחינת אבזור - מערכות בטיחות אקטיביות ללא התקנות מקומיות. (תיקון סטייה מנתיב, בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, התראת רכב בשטח מת + תנועה חוצה וכדו'). בקרת אקלים (רצוי מפוצלת. אם יש פתחי מיזוג מאחור - מה טוב) אנדרואיד אוטו - חובה. כניסה והנעה ללא מפתח - רצוי מאוד. מראה: עדיפות למשהו מודרני עם נטיות ספורטיביות אבל באמת שזה לא קריטי לי. קטגוריה - אין משהו מוגדר. כל דבר שעונה על הדרישות מסופר מיני חמימה (אם הייתה פולו GTI לדוגמה) דרך משפחתית חזקה יחסית (כמו הסיוויק הנוכחית) ועד ג'יפון. יבואנים: את הצרפתיות אני פוסל על הסף לצערי. הרכב הראשון שלי היה פיג'ו 208 ידנית שאהבתי מאוד אבל כשהגיע הרגע להחליף הזדעזעתי מהפשרה שנאלצתי לעשות במחיר (ניגשתי בזמנו לברר לגבי טרייד אין ל208 GTI חדשה מהיבואן והציעו לי שם יותר מ30% מתחת למחירון על הרכב שלי שהיה מצוחצח ללא שום בעיה). בניסאן לא מצאתי משהו רלוונטי. יונדאי קונה - מאוד מאוד חזקה ומאובזרת. איכות ההרכבה הרגישה פלסטיקית מעט, שדה הראיה היה יחסית מוגבל. אין בקרת שיוט אדפטיבית. הרמקולים נשמעו לא הכי איכותיים. בידוד רעשים לא מדהים. אבדוק השבוע/ שבוע הבא: פולקסווגן - מחכה שהגולף תגיע. סיאט - לאון החדשה יש לכם רעיונות נוספים? מאזדה? סקודה? ניתן למתוח את התקציב עוד טיפה אם זה יאפשר לי משהו ששווה את זה.
 22. אם כבר מביאים את ה-חברות (בה"א הידיעה) הבטחוניות, אז תשוו אותן ל-חברות בהייטק (שוב, בה"א הידיעה). עיין ערך גאמפ"א. וכשעושים את ההשוואה הזו אז אני די בטוח שליביו צודק לגבי הפערים.
 23. מחזק את ידידי ליביו. אם תרצה להעביר קורות חיים, מוזמן לדבר איתי.
 24. לי יש charge tti מ2007 (כתוב עליו 0307. מתנת גיוס מאבי). המברג הקטן נשבר מזמן והלדרמן עצמו די מלא בחלודה והאביזרים נשלפים בקושי רב. האם פשוט לשלוח דרך ריקושט? האם אוכל לדעת מראש אם יתקנו או יחליפו? (מעדיף שהוא יתוקן. אם זה לא אפשרי אז אעדיף לשמור את המקורי ולקנות אחד חדש) האם אני צריך לציין בשלב השליחה את כל הריג'קטים? או שיש להם איזשהו תהליך מסודר למעבר על לדרמן שבו הם מוצאים את כל הפגמים, מתקנים משמנים ומחזירים?
 25. אוקיי. תודה רבה, אז סופית זונחים את הרעיון של ההלוואה הזו. אז על פי הנתונים שפירסמתי, לאיזו משכנתא אני צריך לצפות ולתכנן? האם יש דרך שבה נתחיל מהחזר של עד 6000 בחודש תוך כדי סגירת מסלולים מידי 5 שנים?
×
×
 • תוכן חדש...