Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המברגה הזו (עדיין) מומלצת?

Froyne

פוסטים מומלצים

יש לי בבית מקדחה עם כבל 220V בת 40 בערך של AEG. פחות נוח, אבל בבית מסוגלת לעשות את רוב העבודה. היום כמעט ולא משתמש בה, כי יש לי סט של 3 מקיטות קורדלס, אבל אם לא מתפנקים 😊

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 154
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם לי יש איזו ענתיקה כזו, Black & Decker, שירתה בנאמנות עד שאשתי קנתה לי פטישון של שיפוצניקים, כלי מאסיבי של מקינטה שכדי להרים אותו צריך את המנוף של דובצע. הבעיה במקדחה הישנה.היא שזו טכנולוגיה עתיקה, היא עובדת, אבל העבודה קשה. הבן שלי ״ירש״ משהו מקביל אם כי מודרני תוצרת בוש (ירוק), הפוטר שלו (ללא מפתח) לא מצליח להחזיק את המקדח והוא מחליק.

המסקנה הרגילה - קנה כלים איכותיים לזמנם. אין טעם להתקמצן על 100-200 ש״ח ואפילו קצת יותר על כלים שישרתו אותך בין עשור לכל החיים.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

הבעיה במקדחה הישנה.היא שזו טכנולוגיה עתיקה, היא עובדת, אבל העבודה קשה

אם מדברים על קידוח, אז הרבה מאוד תלוי במקדחים עצמם. למשל סידרה כחולה של Bosch זה יום ולילה מול no-name זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.5.2024 בשעה 10:29, avargel כתב:

worx עולה 200 ש"ח? 

אשמח להפניה

https://www.mgtools.co.il/items/4205986
https://www.tzabar-express.co.il/items/1168597
https://www.brandtools.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=5817

וכמובן אם שוקלים רכישה מחו"ל אז זה פותח עולם שלם של אפשרויות נוספות. לי אישית יש בוש ירוקה 12V שנרכשה באמאזון UK ומשרתת אותי היטב כבר קרוב לעשור. הפעמים היחידות שבהן דחפתי אותה לקצה היו בפתיחה של ארגזי מכונה במשך כמה שעות רצופות, אבל גם אז הסוללה נטענה תוך פחות משעה ויכולתי להמשיך בלי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Derish כתב:

https://www.mgtools.co.il/items/4205986
https://www.tzabar-express.co.il/items/1168597
https://www.brandtools.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=5817

וכמובן אם שוקלים רכישה מחו"ל אז זה פותח עולם שלם של אפשרויות נוספות. לי אישית יש בוש ירוקה 12V שנרכשה באמאזון UK ומשרתת אותי היטב כבר קרוב לעשור. הפעמים היחידות שבהן דחפתי אותה לקצה היו בפתיחה של ארגזי מכונה במשך כמה שעות רצופות, אבל גם אז הסוללה נטענה תוך פחות משעה ויכולתי להמשיך בלי בעיה.

לא חושב שרכישה מחו"ל רלוונטית פה.

יצריך הסבת מטען או רכישה של מטען בנפרד, בסכומים האלה זה משמעותי.

חו"ל רלוונטי אם קונים רק גוף או לחילופין סט גדול בהנחה ששם עלות המטען זניחה ביחס לחיסכון.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח, חייבים להשוות. בהרבה מקרים מוכרים גוף בנפרד או אפשר לקנות גם באמזון אנגליה/גרמניה בלי לדבר על דוד אלי. פטישון ואימפקט של מקיטה קניתי באנגליה בהפרש של מאות שקלים. ברור אם מדובר בפריט שעולה 200 ש"ח זה סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יובל .מ. כתב:

לא חושב שרכישה מחו"ל רלוונטית פה.

יצריך הסבת מטען או רכישה של מטען בנפרד, בסכומים האלה זה משמעותי.

חו"ל רלוונטי אם קונים רק גוף או לחילופין סט גדול בהנחה ששם עלות המטען זניחה ביחס לחיסכון.

את שלי קניתי מאנגליה, ויש עוד כמה מדינות בעולם עם 220 וולט. אני קונה משם גם פילטרים של בריטה ושלל דברים אחרים שמשרתים את המשפחה ביומיום.

הדבר היחידי שמאבדים פה זה את האחריות, אבל אני לא מכיר הרבה אנשים שנאלצו לממש אותה בשנת הבעלות הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוס האחרון שקניתי היתה מברגת אימפקט

18 v חיקוי של מקיטה עם בורר מהירויות בראשלס ב...48 שקלים כולל משלוח!!!!

קניתי אותה סתם כגיבוי ומסקרנות בנסיונות שלי עושה אחלה עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.5.2024 בשעה 12:19, yd b-4 כתב:

ב90% מהמקרים אימפקט 12V עדיפה על פוטר 12V 

לפעמים חכמת העדר מוכיחה את עצמה תנו מבט בבעלי מקצוע סביבכם כולם עובדים ב90 אחוז מהזמן עם אימפקט.

לאותם בעלי המקצוע הדבר הכי חשוב זה לתקוע את הבורג כמה שיותר מהר, בכמה שפחות מאמץ, כדי לסיים את העבודה- ולעזאזל עם גימור, ברגים שנכנסים בכח עד כדי פיצוח העץ, מחסור בשליטה על עומק ההברגה ועוד רעות חולות.

אין לי אימפקט. אף פעם לא הייתה לי אימפקט. אף פעם לא היה לי צורך באימפקט. כשארצה מברגה חדשה, לא אחפש אימפקט. 

אף פעם לא אמרתי לעצמי "חבל שאין לי אימפקט", אבל מצאתי את עצמי הרבה מאד פעמים אומר "מזל שיש לי קלאצ'".

הכלי הנכון לרוב העבודות זו מברגת קלאצ', במיוחד למי שמקפיד על דברים טכניים וניראות. 

אני לא אומר שלאימפקט אין יתרונות מסויימים, אני כן אומר שזה הכלי הכי גרוע למשתמש ביתי להתחיל לעבוד איתו. עקומת הלמידה קשה יותר מאשר זו של מברגת קלאצ'. ולפעמים אתה מותקל עם משהו שמצריך עדינות, וזה לא משהו שאימפקט יודע לעשות.

לך תפתח מכשיר חשמלי עם הרבה ברגים למשל עם אימפקט. יותר גרוע, לך תסגור אותו בחזרה... וכשתצטרך לפתוח שוב תגלה שחרשת את רוב הברגים.

• אהבתי 5
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני למדתי מזמן שכלי עבודה טובים תורמים לשלום בית. אם יש כלים טובים כיף לעשות עבודות בבית, ואז אשתך לא רבה איתך שהבטחת לסדר את זה ולתלות את זה כבר לפני חצי שנה. Win-Win.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לגמרי נכון :lol:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, garicho כתב:

אני למדתי מזמן שכלי עבודה טובים תורמים לשלום בית. אם יש כלים טובים כיף לעשות עבודות בבית, ואז אשתך לא רבה איתך שהבטחת לסדר את זה ולתלות את זה כבר לפני חצי שנה. Win-Win.

אם אמרתי שאני אתלה את זה, אז אני אתלה את זה! אין צורך להזכיר לי כל חצי שנה.

• מצחיק 6

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ברווז כתב:

אין לי אימפקט. אף פעם לא הייתה לי אימפקט. אף פעם לא היה לי צורך באימפקט. כשארצה מברגה חדשה, לא אחפש אימפקט. 

אף פעם לא אמרתי לעצמי "חבל שאין לי אימפקט", אבל מצאתי את עצמי הרבה מאד פעמים אומר "מזל שיש לי קלאצ'".

שמע בלי להעליב....לקבל המצלצות ממי שמחזיק בכלי אחד זה לא ממש חכם.

לי יש גם וגם ואני משתמש ה-ר-ב-ה יותר מהממוצע בכלי עבודה שלי וזו דעתי. לא סתם רוב בעלי המקצוע עובדים עם אימפקט יש סיבה- נוחות שימוש במרבית המצבים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.5.2024 בשעה 13:45, Derish כתב:

אני חושב שזה לא ממש השוואת תפוחים לתפוחים.

ההקבלה הנכונה צריכה להיות לוורקס מהסדרה הירוקה במארז עם שתי סוללות (של 2 אמפר שעה).

• אהבתי 1

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, garicho כתב:

אשתי לא שמחה מהשטח הגדול שהכמות כלי עבודה הטובים שלי תופסים בבית..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...