Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המברגה הזו (עדיין) מומלצת?

Froyne

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, Froyne כתב:

אני מניח שהמברגון לרוב לא יהיה חלק מהסט.

לא הצלחתי למצוא בבראנד.

מה שכן הצלחתי למצוא זה סט פטישון ומברגה. אבל המחירים נראים לי גבוהים מדי. שווה לעשות סקר שוק לפני הקנייה.

לדוגמה הסט הזה

הבעיה שאני רואה אצלם זה שלא כל הסטים מגיעים עם 2 סוללות (בקטע של נוחות שימוש).

בכל אופן, אם הולכים על מותג מסוים, אז מאוד קשה לצאת ממנו לאחר מכן (סוג של טהרנות) ואני לא רוצה לפתוח פה מלחמת עולם בתגובות 🤐

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 154
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פטישון תקנה האנטר חוטי בשימוש ביתי תוכל גם להוריש אותו. 

אימפקט וורקס תעשה עבודה נפלאה והיא לא יקרה 

ומברגון....

חייב לציין שבמקום כל אלו תוכל לקנות מברגת קלאץ רוטטת 18v שתשמש להכל ביחד.

זה  אומר שעקרונית היא תעשה ה-כ-ל במחיר של נוחות נמוכה יחסית. היא תהיה גדולה כבדה ויקרה והיא לא באמת פטישון ולא בעוצמה של אימפקט.

(יש לי כזאת ואני מאוד לא ממליץ) 

אגב בדרך כלל אימפקט קלה וקטנה משמעותית מקלאץ מקבילה. והיתרון באימפקט שגם 12v תהיה מספיק חזקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, yd b-4 כתב:

פטישון תקנה האנטר חוטי בשימוש ביתי תוכל גם להוריש אותו. 

אימפקט וורקס תעשה עבודה נפלאה והיא לא יקרה 

ומברגון....

בוא בנאדם, תעבור על השרשור בפורום המקביל על הרכב שלו, אתה רוצה שהוא לא יישן בלילה?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DareDevil כתב:

לא הצלחתי למצוא בבראנד.

מה שכן הצלחתי למצוא זה סט פטישון ומברגה. אבל המחירים נראים לי גבוהים מדי. שווה לעשות סקר שוק לפני הקנייה.

לדוגמה הסט הזה

הבעיה שאני רואה אצלם זה שלא כל הסטים מגיעים עם 2 סוללות (בקטע של נוחות שימוש).

בכל אופן, אם הולכים על מותג מסוים, אז מאוד קשה לצאת ממנו לאחר מכן (סוג של טהרנות) ואני לא רוצה לפתוח פה מלחמת עולם בתגובות 🤐

אם אתה הולך על מותג אתה צריך להישאר בו כדי לחסוך קניית מטען וסוללות מיותרות.. זה לא טהרנות, זה היגיון.

לפני שעה, Froyne כתב:

תודה לכולם על התגובות, עזרתם לי מאוד.

יצא לי לעבוד קצת עם מגוון מברגות.

מלכתחילה רציתי קלאץ' קלה כי:

1. רוב השימוש בבית הוא דברים קלים ברמה של איקאה,

2. הילדים אוהבים להבריג ולהרכיב דברים והם צריכים כלי נשלט וקל, שלא 'ירביץ' בכוח רק כי הם עוד לא פתחו רגישות עם ההדק.

כעת אני מתחיל לחשוב שאולי:

1. לאיקאה ושות' נסתפק במברגון במאה ש"ח,

2. אז המברגה העיקרית תוכל להיות אימפקט חזקה יותר. אולי לא אכפת לי שהיא תהיה כבדה ופחות נשלטת. כשהילדים צריכים באמת להבריג משהו הם ישתמשו במברגון, וכשהם רק משחקים - שיטחנו עצים וברגים ויפתחו רגישות.

מה שמוביל אותי לשאלות:

1. אם אני הולך על מברגון + אימפקט, אני רוצה 12V או 18? 12 כי יותר קל ונוח או 18 כי תמיד טוב עוד כוח?

2. ראיתי כאן הערות לגבי קידוח אם אימפקט VS קלאץ'. מה ההבדלים ביניהם לגבי קידוח?

שאלה צדדית:

בשביל להשלים את הסט אני רוצה לקנות גם פטישון.

שיטוט בפורום העלה לא מעט תגובות שאפשר לקנות מוצר פשוט וזול ושהוא יעשה את העבודה. בכל זאת, אני לא חשמלאי או מתקין מזגנים.

ראיתי את זו בעודף מ-300 ש"ח:

https://ksp.co.il/web/item/50454&appkey=6010

איך היא?

תודה רבה.

יש לי מברגה כתומה וורקס 20V ובנוסף את המברגון הנטען שלהם שנמכר בדילים בעלי אקספרס.

אחלה מברגון. לפני חודש בערך הרכבתי ארון ומיטה באיקאה, אם הייתי צריך להשתמש בו הייתי זורק את המיטה מהחלון.

מצד שני בעבודה אני משתמש בו בלי הפסקה לפרק את כל המוצרים שלנו, שם הוא פצצה.

אני משתמש ביתי כמוך, אין על מברגת קלאץ ופטישון. מרכיב איקאה - מברגה. קודח במכסה של סיר להרכיב ידית חדשה - מברגה. קודח בקיר בטון לתלות מעמד של שואב או כספת - שולף את הפטישון. צריך להבריג את המעמד או הכספת - חוזר למברגה.

ביום שאצטרך לעמוד על סולם להבריג בורג 30 סנטימטר לפרגולה שעשויה מעץ קשה וצפוף, אחשוב על אימפקט. עד אז שחררו אותי מעבודת הדק, זה לא מאג בכיפת רתק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין מברגה ומברגון. למברגה מומנט של 30 ניוטון מטר, למברגון 5 ניוטון מטר. אין לו שימוש אם אתה לא מפרק ומרכיב מחשבים כל יום. יש לי מברגון (כרגיל, מתנת יום הולדת) שאני מוציא אולי פעם בשנתיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

ביום שאצטרך לעמוד על סולם להבריג בורג 30 סנטימטר לפרגולה שעשויה מעץ קשה וצפוף, אחשוב על אימפקט. עד אז שחררו אותי מעבודת הדק, זה לא מאג בכיפת רתק.

כאן נפלת ידידי :) 

בברגים ארוכים בעץ קשה אימפקט יעילה פחות!!! הסיבה פשוטה צוואר הבורג הארוך סופג את רוב המומנט של האימפקט והוא לא נכנס.

כאן יש יתרון ושימושיות במברגת קלאץ' חזקה עם מומנט רציף (חזקה זה סביב ה70 ניוטון מטר ) 

מברגות כאלו בד"כ באות עם ידית נוספת לשיפור אחיזה כי זה מאוד מעייף את היד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, yd b-4 כתב:

שמע בלי להעליב....לקבל המצלצות ממי שמחזיק בכלי אחד זה לא ממש חכם.

לא נעלבתי. בגדול, אתה צודק וזו גישה נכונה!

אבל...

לפני 15 שעות, avargel כתב:

אין לך אימפקט, מעולם לא היה לך, ולעולם לא יהיה לך,

אבל אתה יודע להמליץ לאנשים לא להשתמש באימפקט?

נחמד מצידך

אוקי. אני לא נוהג לדבר בצורה הזו, אבל הפעם אחרוג מהרגלי. 

קודם כל, למה אתה חושב שלא עבדתי פה ושם עם אימפקט (מהעבודה, של מכרים וכדומה)? ושאני לא יודע מה היא יכולה ולא יכולה לעשות כמו שצריך?

דבר שני.

אני עם ניסיון של 8 שנים בחנות אספקה טכנית.

עברו דרכי, ביד שלי, כלים שעוד לא שמעת עליהם ואין לך מושג שהם קיימים בכלל. את רובם הייתי צריך לאתר כפתרון לבעייה שהעלה לקוח וללמוד אם בכלל הפתרון הזה יכול להתאים לו מבחינה טכנית.

כחלק מהניסיון המקצועי שלי באותה חנות, הייתי צריך גם להבין את הנתונים "על הנייר" של המברגות (ולא רק מברגות) וגם את הנתונים בפועל שלהן. 

כל זה, כשאני חובב נגרות ובונה דברים בעצמי- קטנים כגדולים (יחסית). 

אני חושב שאני בונה דברים בעצמי להנאתי (וצרכיי) כבר יותר משני עשורים.

תכנון ובנייה עצמית מחומר גלם, איקאה, רשתות עז"ב, מה שתרצה.

עץ, מתכת לא ברזלית, פלדה. 

קדיחה. ניסור. שיוף. ליטוש. פוליש. לא יודע כבר מה עוד. 

יש לי כלים שלא תמצא אצל חובבנים ממוצעים, שנמצאים בשימוש שוטף וכמעט יומי (בכל יום שבו יש לי זמן סדנה). 

אני לא נוהג לדבר "בלי קבלות", אם אין לי מידע אני לא מצייץ.

אז כן, אכן נחמד מצידי להזהיר אנשים מלרכוש כלי ראשון שיהיה להם גרוע לצרכים שלהם, למרות שזה מנוגד לתפיסה הישראלית הממוצעת של "גדול יותר, חזק יותר, מהיר יותר, טוב יותר ולעזאזל עם התוצאה הסופית". 

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yd b-4 כתב:

כאן נפלת ידידי :) 

בברגים ארוכים בעץ קשה אימפקט יעילה פחות!!! הסיבה פשוטה צוואר הבורג הארוך סופג את רוב המומנט של האימפקט והוא לא נכנס.

כאן יש יתרון ושימושיות במברגת קלאץ' חזקה עם מומנט רציף (חזקה זה סביב ה70 ניוטון מטר ) 

מברגות כאלו בד"כ באות עם ידית נוספת לשיפור אחיזה כי זה מאוד מעייף את היד. 

ראיתי מספיק סרטונים של אימפקט מכניסות ברגים ארוכים בלי בעיה. וזה לא משנה את העובדה שמשתמש ביתי ירוויח יותר ממברגת קלאץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, ברווז כתב:

לא נעלבתי. בגדול, אתה צודק וזו גישה נכונה!

אבל...

אוקי. אני לא נוהג לדבר בצורה הזו, אבל הפעם אחרוג מהרגלי. 

קודם כל, למה אתה חושב שלא עבדתי פה ושם עם אימפקט (מהעבודה, של מכרים וכדומה)? ושאני לא יודע מה היא יכולה ולא יכולה לעשות כמו שצריך?

דבר שני.

אני עם ניסיון של 8 שנים בחנות אספקה טכנית.

עברו דרכי, ביד שלי, כלים שעוד לא שמעת עליהם ואין לך מושג שהם קיימים בכלל. את רובם הייתי צריך לאתר כפתרון לבעייה שהעלה לקוח וללמוד אם בכלל הפתרון הזה יכול להתאים לו מבחינה טכנית.

כחלק מהניסיון המקצועי שלי באותה חנות, הייתי צריך גם להבין את הנתונים "על הנייר" של המברגות (ולא רק מברגות) וגם את הנתונים בפועל שלהן. 

כל זה, כשאני חובב נגרות ובונה דברים בעצמי- קטנים כגדולים (יחסית). 

אני חושב שאני בונה דברים בעצמי להנאתי (וצרכיי) כבר יותר משני עשורים.

תכנון ובנייה עצמית מחומר גלם, איקאה, רשתות עז"ב, מה שתרצה.

עץ, מתכת לא ברזלית, פלדה. 

קדיחה. ניסור. שיוף. ליטוש. פוליש. לא יודע כבר מה עוד. 

יש לי כלים שלא תמצא אצל חובבנים ממוצעים, שנמצאים בשימוש שוטף וכמעט יומי (בכל יום שבו יש לי זמן סדנה). 

אני לא נוהג לדבר "בלי קבלות", אם אין לי מידע אני לא מצייץ.

אז כן, אכן נחמד מצידי להזהיר אנשים מלרכוש כלי ראשון שיהיה להם גרוע לצרכים שלהם, למרות שזה מנוגד לתפיסה הישראלית הממוצעת של "גדול יותר, חזק יותר, מהיר יותר, טוב יותר ולעזאזל עם התוצאה הסופית". 

נראה שנפגעת ממני.

סליחה, מתנצל ולוקח את דברי בחזרה

כל הכבוד על העזרה שלך לאנשים. באמת מוערך מאוד.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Froyne כתב:

1. אם אני הולך על מברגון + אימפקט, אני רוצה 12V או 18? 12 כי יותר קל ונוח או 18 כי תמיד טוב עוד כוח?

18V. לא כי צריך עוד כח, אלא כי יבוא יום ותרצה עוד כלים ורובם יהיו 18V, אז תוכל לקנות רק גוף בלי סוללות ומטען. הבדל המשקל ינבע בעיקר מקיבולת הסוללה שתקבל עם הכלי. לחובבן, עבור מברגה, עדיף שתי סוללות עם קיבולת קטנה, מאשר אחת גדולה. ככה המשקל והגודל קטנים, ואם אתה עושה עבודה גדולה וגומר סוללה, פשוט מחליף לשניה ושם את הראשונה במטען.

2. ראיתי כאן הערות לגבי קידוח אם אימפקט VS קלאץ'. מה ההבדלים ביניהם לגבי קידוח?

ההבדל מורגש בעיקר בקידוח בעץ. באימפקט לפעמים המקדח "נתפס" בעץ ובאה המכה של האימפקט וקצת שוברת את העץ. צריך להיות עדין כמה אתה לוחץ על המקדח כדי להצליח לקדוח בצורה סבירה בעץ, מה שמעט את הקידוח. בשאר הקידוחים (גבס, בלוק, פח, אפילו קרמיקה) אף פעם לא היתה לי בעיה לקדוח עם אימפקט.

לבטון בכל מקרה צריך פטישון בשביל לא לסבול. בגלל שרובנו קודחים בבטון לעיתים רחוקות, לא רואה סיבה להשקיע בפטישון אלחוטי. פטישון חוטי ב300 שקל יעשה את העבודה בקלות.

עניתי בתוך הציטוט.

לי אישית יש אימפקט כי זה מה שקיבלתי פעם במתנה, ולא ראיתי צורך להוציא כסף על קלאץ' בנוסף. לא יודע מה הייתי מעדיף לקנות אם הייתי צריך לבחור אחת.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיסבוק בפישפשוק כלי עבודה, אנשים מוכרים סטים חדשים של כלים ממותגים (בוש ומקיטה בעיקר) שרכשו חדשים ושימשו פעמים בודדות או בכלל לא.

image.thumb.png.31a57a8437d645e8f66937986c76fc7d.png 

פות״ש שואל שאלה בהחלט במקום, ובדיוק כמו עם רכב, צריך לרכוש מה שמתאים לשימושים ותדירות השימוש בהם. 

חלק מהתשובות בשירשור הן בסגנון של כלי אחד עבור הכל , שזה לא תמיד נכון. 

קידוח בעץ עם אימפקט מחייב זהירות שלא לקרוע את העץ כפי שנכתב כאן כבר. 
יש משימות לdiy שעדיף בהן כלים עם כבל מאשר ערימת סוללות שעולה בהתאם.  יש מישהו שמוכר עכשיו למשל 2 סוללות 20 מקס של דיוולט באריזה, לא שומשו מעולם. 
image.png.a30c21a4d4ae72986414231faa2ccdc1.png

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, avargel כתב:

נראה שנפגעת ממני.

לא נפגעתי. 

פשוט נמאס לי להילחם בטחנות רוח- אנשים משוכנעים שהאימפקט זה כלי קסום שעושה הכל הכי טוב, וכל דיעה אחרת מבוטלת בזילזול- בין היתר כי "כולם משתמשים". בלי שום קשר להתאמה לייעוד ולמטלות שלשמן צריך את הכלי- לכל עבודה יש את הכלי הנכון לה. 

אם תגיד שאתה צריך מברגה בשביל לבנות דקים כל יום, כל היום- וואלה, לך על אימפקט 18V עם 2 סוללות 5AH, ירוץ לך בקלות ובמהירות. 

אם תגיד שאתה צריך לתלות מדף פעם בחצי שנה ולתת לילדים לשחק, אולי אימפקט זה לא בדיוק הכלי הנכון? ועוד למשתמש לא מיומן?

התגובה שלך הייתה צינית או ששגיתי בהבנה?

בכל מקרה, אם תרצה לפתוח דיון מעמיק על מדוע אימפקט עדיף על קלאצ'- הבה. 

אולי תצליח לשכנע אותי שאני טועה, אולי אוכל להפריך את כל הטענות שלך, אני מבטיח לבוא עם ראש פתוח.

או שנוכל גם לעזוב את זה כאן ולהסכים שלא להסכים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מקצוען, אבל משתמש במקדחות לצרכים ביתיים כבר יותר מ-40 שנה עוד מתקופה של מקדחות ידניות (אולי אפילו זרוקה לי עדיין אחת כזאת בבית). אם מדובר בשימוש ביתי וחייבים לבחור כלי יחיד, אז מקדחת פוטר טובה יעשה הכל כולל קידוחי בטון אם יש לה רתת. ואם אתה לא מבריג כל יום עשרות/מאות ברגים בעץ אז אימפקט זה פינוק שחייבים גם ללמוד להשתמש בו. 

ועוד. אם תקציב מוגבל למשתמש ביתי גם קורדלס זה פינוק, ברוב המקרים אפשר להסתדר עם כבל 220V.  באותו סכום אפשר לקנות מקדחה 220V יותר איכותית ויותר חזקה.

היום יש לי סט קורדלס של מקיטה כי אני אוהב כלים, אבל עשרות שנים הסתדרתי עם מקדחת כבל/פוטר.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, ברווז כתב:

התגובה שלך הייתה צינית או ששגיתי בהבנה?

התגובה שלי ממש לא היתה צינית

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, zaf כתב:

בפיסבוק בפישפשוק כלי עבודה, אנשים מוכרים סטים חדשים של כלים ממותגים (בוש ומקיטה בעיקר) שרכשו חדשים ושימשו פעמים בודדות או בכלל לא.

image.thumb.png.31a57a8437d645e8f66937986c76fc7d.png 

פות״ש שואל שאלה בהחלט במקום, ובדיוק כמו עם רכב, צריך לרכוש מה שמתאים לשימושים ותדירות השימוש בהם. 

חלק מהתשובות בשירשור הן בסגנון של כלי אחד עבור הכל , שזה לא תמיד נכון. 

קידוח בעץ עם אימפקט מחייב זהירות שלא לקרוע את העץ כפי שנכתב כאן כבר. 
יש משימות לdiy שעדיף בהן כלים עם כבל מאשר ערימת סוללות שעולה בהתאם.  יש מישהו שמוכר עכשיו למשל 2 סוללות 20 מקס של דיוולט באריזה, לא שומשו מעולם. 
image.png.a30c21a4d4ae72986414231faa2ccdc1.png

זהירות מזיופים.

ויש הרבה מאוד זיופים בתחום.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...