Jump to content

ALX

 • פרסום הודעות

  1,645
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

10 נייטרלי

אודות ALX

 • דירוג
  בעל מקצוע מומחה
 • תאריך לידה 23/04/1982

Personal Information

 • מיקום
  ראשון לציון
 • תחביבים
  מכוניות, משאיות וגם אופנועים.
 • מקצוע
  אלקטרונאי
 1. ניחוש: הרכבת בלמה בלימת חירום (אפשר לראות את נתזי הברזל על אדני המסילה) וכשנעצרה הגלגלים היו בטמפרטורה גבוהה מספיק (כמה מאות מעלות) כדי לרכך את הפלדה של הפסים. בשילוב המשקל של הרכבת (או רק הקטר?) על הפסים, נוצרו השקעים שבתמונה.
 2. אני משתמש קבוע ב-QC35 II בנסיעה ברכבת מזה כשנתיים. אני שומע מוסיקה או פודקאסטים או צופה בוידאו. סינון הרעשים עובד מצוין, אבל הוא לא סינון מלא. דיבורים של יושבי הקרון האחרים ורעשי רוח/נסיעה יסוננו היטב. צעקות רמות יצליחו לחדור מבעד למנגנון סינון הרעשים. אני כבר כל כך רגיל לשימוש באוזניות כאלו, כך שלאחר נסיעה אחת בה שכחתי את האוזניות שלי במשרד, ירדתי עם כאב ראש בגלל רעש סביבתי מוגזם.
 3. מדובר בואן תוצרת קונצרן SAIC הסיני. הרכב תוכנן ע"י חברת LDV הבריטית (ז"ל) יחד עם קונצרן דייהו (גם ז"ל) בתחילת שנות ה-2000. לאחר פשיטת הרגל של החברות המעורבות בתכנון וייצור הרכב, הסינים קנו את הפרוייקט ואת קו הייצור והחלו לייצר את הוואן בסין. יצא לי לנסוע בכזה בסין לפני משהו כמו 6 שנים. סה"כ וואן בסיסי, מזכיר קצת פורד טרנזיט מלפני שני דורות. לאחרונה (לפני כשנה?) החל ייבוא של המקסוס ע"י צ'יינה מוטורס, יבואני אוטובוסי YUTONG ומשאיות JAC.
 4. סתיו צמיגי ביטחון. פנה לירון.
 5. EATON הוא יצרן בינלאומי איכותי ועומד באותה רמה עם ABB ו-SIEMENS.
 6. אפשר לרכוש דירה ברומניה עם כל דרכון. הבעיה היא עם בעלות על קרקע (עליה הדירה יושבת) שאסורה לאזרחים שאינם של האיחוד האירופי.היפוטתית, יכול להיות מצב בו אזרח ישראלי (למשל) יהיה בעלים של נכס נדל"ן אבל לא של הקרקע (או החלק היחסי של הקרקע במקרה של בניין דירות). *הכותב אזרח רומני ובעל דירה ברומניה.
 7. ב-BMW היברידיות יש 3 דרכים להתנעת מנוע הבעירה הפנימית: 1. באמצעות המכונה החשמלית (Electrical Machine) ה"מנוע" החשמלי הגדול של המערכת ההיברידית. ב-BMW מותקן בין המנוע לתיבת ההילוכים, במקום ממיר המומנט. החשמל במתח גבוה מגיע מסוללת המתח הגבוה של המערכת ההיברידית. 2. באמצעות ה"סטטרטרנטור" (כינוי שלי) - האלטרנטור משמש גם כסטרטר ומתניע את המנוע דרך הנעת רצועת האביזרים. החשמל מגיע ממצבר 12V. 3. סטרטר רגיל - חשמל ממצבר 12V סדר העדיפויות בהתנעה הוא 1-2-3 כאשר מנוע הבערה הפנימית חם. כאשר המנוע קר, סדר העדיפויות הוא 2-1-3 וגם זאת רק כאשר לא ניתן להתחיל את הנסיעה "על חשמל". הרציונל של הסידור הזה הוא על מנת למנוע ככל האפשר השבתה/תקיעה של הרכב עקב תקלה במערכת ההיברידית שלא תאפשר התנעה של מנוע הבערה הפנימית.
 8. ALX

  מה מגן רוח בתאכלס עושה?

  מוסיף רעש ומכער את האוטו.
 9. "אורן שירותי רכב" בחולון - מומחה לצרפתיות, לא מורשה יבואן - מומלץ! "הילוך שישי באר יעקב" - מורשה יבואן, אם אתה מתעקש על מורשה.
 10. קלאס וואגן מומלצים, בתנאי שרוכשים את הכיסוי המלא מהם. אם לא רוכשים את הכיסוי המלא, הם הופכים להיות מאוד קפדנים בבדיקה בהחזרת הרכב ומחלטים את הפיקדון מכרטיס האשראי על כל שריטה או חבלה זעירה ככל שתהיה. אם רוכשים מהם את הכיסוי המלא, הם לא טורחים לבדוק את הרכב בכלל. אני נוסע לרומניה כ-4 פעמים בשנה בממוצע, ותמיד שוכר מהם בשנים האחרונות. לאיזור אליו אתה נוסע רכב כביש מספיק בהחלט. הייתי שם לפני חודש וחצי וקיבלתי פיג'ו 3008 חדשה מהניילונים מקלאס וואגן. אופציה אחרת היא שלמה סיקסט רומניה. שים לב, זו חברה ישראלית לטוב ולרע ולא סניף של סיקסט גרמניה.
 11. אין בעיה לעלות בקוד המהירות והעומס. ברישיון הרכב כתובה המידה המקורית של הצמיגים שהותקנו ברכב שלך עם קוד המהירות של הצמיגים אותם התקין יצרן הרכב על קו הייצור. קוד המהירות שמופיע ברישיון הוא "דרישת מינימום" וכל קוד מהירות ועומס גדול או שווה לו מותר להתקנה. באופן חוקי, בישראל מותר להתקין על רכב אחד 5 צמיגים מיצרנים שונים ומדגמים שונים כל עוד מידתם וקוד המהירות והעומס תואמים לרשום ברישיון הרכב. היות והגלגל החילופי מיועד לשימוש זמני בלבד, אין בעיה להותירו בקוד המהירות "הישן".
 12. יש גירסה חדשה למנוע K9K עם 115 כ"ס. הוצגה הקאדג'ר מתוח הפנים.
 13. למיטב זכרוני, Knecht הוא ה-OEM של הפילטר למנועי N4x ו-N5x של BMW, כך שהוא כנראה הכי קרוב לפילטר המקורי הממותג של BMW.
 14. יכול בהחלט. על פי התקן הנהוג בארץ, השקע מוגן בנתיך חצי-אוטומטי המותקן בלוח החשמל. בבריטניה זה לא קיים ולכן מותקן פיוז בתקע.
 15. מערכות MIB ו-MIB II לא תומכות בעברית באף אחד מדגמי הקונצרן.
×
×
 • Create New...