Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט "אני מתגעגע". ספרו בבקשה למה אתם מתגעגעים...

חולגי

פוסטים מומלצים

(ערב טוב)

שימו לב כי ככה ייחשף אולי גם גילכם פחות או יותר.

ניתן לרשום יותר מגעגוע אחד, דברים שתזכרו תמיד וקשורים לכלי רכב כמובן.

אני מתגעגע...

1. לאוטובוסים לילנד טייגר הידניים. היו גם "טייגר טלביזיה" עם פרונט המזכיר כזו מקדימה.

מושבי עץ אדומים עם קימור במשענת (ב"דן"), שהוחלפו יותר מאוחר במושבי פלסטיק. ה"ארגז" הרכיבו אותם.

לאלה בעלי שלוש הדלתות, עם הכרטיסן מאחורה (ורחבת העמידה שהיתה באחורי האוטובוס).

מתגעגע גם ל"דן תיור", עם המושבים המרופדים בסקאיי אדום ומסגרת שחורה. לוקסוס של נסיעה בזמנו...

למצילה (פעמון ה"עצור" באוטובוסים), שהיתה בעצם חוט מתוח על לולאות...

2. לטיוליות  וולבו אדומות הקבינה, עם הספסלים הארוכים מעץ לאורך כל הארגז הסגור מאחור, ששימשו לטיולים שנתיים בבית הספר.

3. לפיאט 127 ספורט הכתומה שהיתה לחבר, והיינו חוזרים ממנה ממשחקי הכדורסל בערבי שישי.

4. להונדה cx500 של חבר אחר (קירור מים), שהיתה קורעת את כביש האיילון החדש (אמצע שנות השמונים). ואני יושב מאחור.

5. לגולף סימן 4, 18-841-35, שהיתה הרכב הלא ספרטני והנעים הראשון שלנו (אחרי שלל פיאטים איביזות ודיהטסואים למיניהם).

היו זמנים. וגעגועים.

עריכה אחרונה על ידי חולגי
  • אהבתי 5

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטייגרים היו חצי אוטומטיים עם מנגנון פניאומטי. הדגם המועדף עלי הוא "טייגר אקוורייום" עם חלונות משולשים.

אני תמגעגע לנהגים של המקשר עם כובעי המצחיה, החיוך והסבלנות.

• אהבתי 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טייגר זה מודרני. משיכה במצילה היתה מדליקה אור בשלט ״עצור״ מעל הנהג (בת״א זה היה ״עוצר״). המושבים בחיפה היו עם ריפוד פלסטיק ירוק. וכמובן שהאוטובוס תמיד הסריח מעשן סיגריות, אפילו בשיא החורף הייתי נאבק בחלון (ובנוסעים שלידי) כדי לנשום אויר קצת פחות מזוהם.

היה השוסון המגעיל עם המנוע ליד הנהג, ויותר גרוע - איזה אוטובוס ישן עם ״אף״ שהדלת האחורית שלו לא היתה פנאומטית, והיה צורך בשרירים של משקולן כדי למשוך בידית ולפתוח אותה.

טיוליות? בהחלט. אבל עם מושבים רוחביים כמו של הליילנד. ועל הגג ״סבל״ לתרמילים (אגב, גם לאוטובוסים). לא היה תא מטען מתחת לרצפה.

פיאט 127 כחולה היתה הרכב הראשון שבו נהגתי אחרי קבלת רישיון הנהיגה. היתה לה תכונה מעצבנת - סירבה להתניע בבוקר. מזל שגרנו במרומי הכרמל, היינו דואגים לחנות כך שיהיה אפשר להתניע בדרדור. אגב, אני לא מבין את התלונה שלך על האיביזה. כשהכרתי את אשתי היתה לה כזו,  ואהבתי מאוד לנהוג בה. אלא שהיתה בגרסת system Porsche 1,500 עם קרבורטור כפול גלילים ותיבת 5 הילוכים, תענוג, חבל שנאלצנו למכור אותה מהר מאוד.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלנו במשפחה היו במשך הזמן 3 פיאט 127, אחת מהן שלי בתור רכב ראשון. הראשונה במשפחה, מודל 72' 310-817 בצבע כחול ירוק נרכשה ערב מלחמת יום הכיפורים מ- AVIS.

היו לי גם שתי איביזות, 1200 "סיסטם פורשה" ולאחריה 1500GLX שנרכשה כחדה בסוכנות "הדר" (ע"י צומת מעריב). דווקא ה1200 היתה יותר מוצלחת לטעמי וגמעה ק"מ על ק"מ באמינות טובה ובמהירויות על קוליות...

שנאתי את הדייהטסואים (שרייד 1000 אח"כ 1300 שאשתי הביאה לזוגיות. היה בהן משהו מעצבן, לא יודע בדיוק מה) והיא מאידך שנאה את האיביזה...

לגבי תמונות - בעייה כי לא טרחתי לצלם. אולי יש משהו מהאיביזות, אנסה לחפש מאוחר יותר.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, חולגי כתב:

שנאתי את הדייהטסואים (שרייד 1000 אח"כ 1300 שאשתי הביאה לזוגיות. היה בהן משהו מעצבן, לא יודע בדיוק מה)

באופן כללי לא נקשר למכוניות

אבל אם יש רכב שהייתי שמח לרכוש בחזרה זה הדייהטסו שרייד 92 שהיה לי

ידני, מנוע 1300 16V, הרבה כח (יחסי) על 0 משקל, הגה מצויין, מזגן מקפיא

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, רועי5 כתב:

מלא זקנים יש פה.

יותר זקנים (בכמות) ויותר זקנים (בגיל) ממה שאתה חושב.

ואל תשכח שבשרשור הזה יש חוויות ילדות מגיל 6.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שבתור ילד נמוך, כשנסעתי לבד באוטובוס הייתי משתדל לשבת מעל הגלגל כי זה היה כסא מוגבה (על מדרגה) ומשם יכולתי להגיע לחוט של הפעמון....

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 ו 5 בהחלט. עד היום פוזל לכיוון גולף 4 2 ליטר.

גם ל 1 אבל רק לאוטובוס עם הכרטיסן מאחורה. זה היה ה day job של החברים שלי ששיחקנו כדורגל בקבוצה 🙂 

image.png.dfd71730243fc7db2ea39f34d9919ad7.png

• אהבתי 4

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 שעות, חולגי כתב:

פיאט 127

לאמא שלי היה כזה אוטו והדבר היחיד שאני זוכר ממנו זה שהסקאלות בלוח המחוונים היה בצורות הנדסיות מוזרות ושהיה לו רעש מגרגר כזה. החליפה אותה קיה פרייד אוטומטית.

לפני 10 שעות, taranta כתב:

מזגן זה לחלשים

image.png.485bd70e37331e9f0871020b03552dd7.png

image.png.948b67665ce2f3e9a481eae8b1a07be2.png

עם המאורר חייבים לשים ריפוד חרוזים אחרת אין סירקולציה של האוויר בגב ובתחת.

זאת תמונה מ2013, לא כזה ישן.

Screenshot_20240517-194540.png

• אהבתי 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה נוסטלגיה שקשורה לרכבים, כי פשוט לא היו לנו במשפחה כאלה בתור ילד

מה שכן, יש 2 רכבים שהיו במשפחה ואני לא אשכח אותם,: 

סיטרואן ZX- אבא שלי היה לוקח אותי לאיזה מגרש חניה נידח ומרוחק על מנת ללמוד לנהוג ולהרגיש קצת מה זה רכב( הייתי בן 11 או 12 בזמנו). נהנתי מזה כול רגע. 

סיטרואן קסרה- זה כבר היה בגיל מבוגר יותר,זכור לי בעיקר לטובה כמה המושבים האחוריים שלה היו נוחים... ואני חושב שאני לא צריך לפרט מעבר 😉

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...