Jump to content

רועי5

 • הודעות

  8,082
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי רועי5

 1. רועי5

  רשמית: טסלה בישראל

  1. מחיר המניה משקף את שוויה של החברה, זה בנוסף לנתח שבידי בעלי המניות. אילון מאסק הפך לאיש העשיר בעולם, לא בגלל המשכורת. לשווי החברה משמעות אדירה בכל הנוגע לגיוס כספים בעתיד, ולחוסנה בהווה. 2. העיסקה הזו באמת מעניינת, היא גם די תקדימית ככל שהמדובר בעיתוי ובהיקף. משהו די פסיכי. מה שמאוד מסקרן היא העובדה שעליית שווי השוק של טסלה בעקבות העיסקה עם הרץ עברה את שווי העיסקה כולה. אין לי כמובן שום ידיעה בענין, אבל כתרגיל מחשבתי תיאורטי מסקרן לנתח את האפשרות של הציפיות של השותפים לה לגבי תוצאותיה מהבחינה הזו. 3. העיסקה עצמה על פניה חוקית לחלוטין, כמובן שכפי שכתבת מי שקנה מניות תוך ידיעה מראש עליה וטרם פירסומה, עבר עבירה חמורה מאוד של שימוש במידע פנים. ארצות הברית מאוד לא סלחנית לעבירות כאלו, חוטפים שם יופי. גם אצלנו אגב זה לא נגמר בעבודות שירות, ראה דנקנר.
 2. תפעול מערכות כמו מיזוג דרך מסך מגע הוא אכן אוילי, לא ידידותי ורע מכל, מסוכן. כמובן שיהיו מי שלא יבינו על מה אני מדבר, אבל אלו בדרך כלל גם לא מבינים מה רע בשימוש בטלפון תוך כדי נהיגה, הנה עובדה שלא קורה להם כלום. אבל לא מבין מה פתאום הסיטרואן הזו או כל אחת אחרת ( למעט ה C4 החדשה, שם סוף סוף חזר השכל ויחד איתו כפתורים למזגן שאפשר למשש ולסובב ), דווקא היא מעלה בחריפות כזו את הנושא. כמעט כל היצרנים מאמצים את הדבר הזה, כך כמעט כל הוואגיות החדשות, מרצדס, וולוו, אם להזכיר כמה בולטות. וכמובן חשוב לא לשכוח את מי שהורידה את הטומאה הזו לעולם, טסלה.
 3. לא מבין את הקשר לאאוטלאנדר, ישן כחדש, של ה ASX, חוץ מהסמל על הגריל. זו האחרונה בכלל מיזם משותף עם ( הס מלהזכיר, אבל זו האמת ) פז'ו. חפשו ברשת פז'ו 4008 ותראו ASX עם סמל של אריה. הקצר של האאוטלאנדר נקרא אקליפס ספורט ( אי אפשר שלא לכתוב עאלק כאן ) והוא המקבילה הרלבנטית.
 4. קצת מוזר לי. היתה אצלנו במשפחה בראבו ידנית עם המנוע הנ"ל, מנוע נהדר, נכון רק 120 סוסים אבל הרגיש והתנהג כאילו יש לו הרבה יותר. נטול השהיית טורבו באופן מוחלט וכוח זמין ומתפרץ בכיף. לאמינות לא מתייחס, משך חמש השנים שהיה אצלנו פשוט אין צורך. היו לו גם מינוסים לאוטו הזה, כמו תנוחת ישיבה משונה, חלון אחורי צר שבצרוף קורה C ענקית היית צריך לנחש מה קורה מאחור, לראות אי אפשר, אבל המנוע היה אחד מנקודות האור הזוהרות שבו.
 5. אם יש לך עמדת טעינה זמינה במקום העבודה ואתה לא מבלה את יום העבודה בנסיעות ברכב הפרטי, לא רואה שום בעיה. קל וחומר שאתה מספר שאתה ממלא דלק פעם בשבועיים ( מעריך שמדובר ב 400 ק"מ ).
 6. ה 500 החשמלית החדשה יופי של אוטו. ולמרות הדמיון החיצוני לדגם הבנזין וכמובן השם, מדובר באוטו אחר לחלוטין ומכל בחינה.
 7. לא צריך להבהל, החבר דנן לא אוהב פז'ו, אולי חוץ מזו של אח שלו ( מנוע 1.6 ) . לטעמו המנוע הזה שהיצרן אגב מתעקש לצייד בו כמעט את כל הדגמים שלו לרבות החדשים ( אולי סוג של סדיזם צרפתי, הכיף של לדפוק את הקליינטים משהו כזה ) הוא פצצת זמן על סטרואידים. זה למרות שלפחות לזכרוני הלא מדויק דווקא בפז'ואים שלו הכל התחרבן, חוץ מהחגורה, אבל אולי אני טועה. בכל מקרה זו דעתו והאמת, מותר לו.
 8. קצת חבל שאתה לא מפרט במה מדובר בכלל, איזה דגמים למשל, מקנח באמירה המשמעותית שההונדה עולם אחר, ומשאיר אותנו לנחש מה זה אומר ולמה. בקיצור אם אתה עוסק בטיזרים למחייתך, זה לא רע, גם אם טיפה גולמי, אם לא, אז אולי בכל זאת תפרט.
 9. יש קצת בילבול, במיוחד אצל היצרן, לדגם הקודם היו למעשה שתי גירסאות האחת, אליה כנראה אתה מתייחס ושהיתה גם אצלי למשך שלוש שנים ( 2017 גירסת 1.4 ) וסבלה באמת מהחוליים שפרטת. השניה שהגיעה אלי בסוף שנת 2020, עם מנוע 1.5 והיתה לטעמי הפרטי טובה מהדגם הקודם, למרות שנראתה אחד לאחד אותו דבר חוץ מאיזה ספוילרון על הדלת האחורית, אבל מבחינות רבות גם מהחדש ואפרט. השיפור במערכת המתלים, בשקט, אפילו במערכת הצליל היה בהחלט מורגש. הנוכחית אגב נוחה מעט יותר, אבל במחיר של קצת רפיסות ותחושה פחות מהודקת, אבל הרע מכל, לפחות עבורי, הוא העדר שליטה פיזית על המזגן ומיקום מחורבן של פתחי האוויר וזו אגב הסיבה בשלה העדפתי את הדגם הקודם ולא מתחרט.
 10. רועי5

  רשמית: טסלה בישראל

  יש לי הרגשה שלא הבנת את מה שאתה רואה כהגחכה. בדיוק להיפך. אם לא הייתי יודע שאין לטסלה מדיניות של יח"צ ושיווק מהזן המקובל, הייתה משוכנע שיש לנו כאן ענין דווקא בשיווק אגרסיבי, כזה שמכניס לפניקה את המתלבט, אם לא תזמין עכשיו לא יהיה. והאמת היא שלגוף הענין הפוסט המדובר הגיוני להפליא, טסלה מוכרת כאן מאוד יפה, נכון לעכשיו כל משלוח קרוב מכור עד לגרגר האחרון. סיכון של 500 ש"ח ובאופן הזה גם שמירת מחיר ( והיצרן הזה לא מתבייש להעלות מחיר כידוע בלי להודיע מראש ) וגם תיקוף של תור, נראה לי שווה. בין לבין אפשר לעשות נסיעת מבחן ואז אם לא בא לך, הלכו ה500, כולו ארוחה בינונית במסעדה בינונית.
 11. אבל לעובדה הכי מטלטלת אף אחד לא שם לב, מוצר של PSA עם 348K ק"מ, כמו איזו טויוטה, ואף אחד לא מבקש תעודות, תצהירים או צילומים. מה קורה כאן ?
 12. תנסה. תאמין לי, יש סיכוי שתופתע לטובה מהתוצאות, אבל אם לא בא לך, בכל זאת קצת ניירת וביטול זמן, גם טוב. ועדיין החלופה של לתפוס חניה כפולה מצביעה על סוג של אגואיזם וחוסר התחשבות בזולת ברמה שאני לפחות לא מצליח להתחבר אליה.
 13. זה באבואה הקונטקסט. לא זו בלבד שאתה חונה בשתי חניות בלי להתבייש, אתה גם מרשה לעצמך להחליט איפה אתה כן תחנה בחניה כפולה ואיפה לא וגם מנסה לשכנע אותי ועוד פראיירים שכמותי שזה בסדר, זה בגלל השכנים. אז לא, זה לא עובד ככה ובדיוק בגלל שיש מי שמתנהג כמוך, צריך שסוף סוף יתחילו לחלק דוחות למי שחונה כך. השכנים סורטים לך את האוטו, קנה מצלמה שים באוטו שתצלם את הסורטים ולך קרע אותם בתביעות קטנות. פי עשר יותר אפקטיבי וגם צודק.
 14. מה הקשר ? מי שלא נזהר ברכושו של האחר הוא טינופת, מי שבשם העיקרון של שמירה על רכושו הפרטי גוזל חניות מאחרים הוא טינופת עם כוכב. אני מכל מקום אשמח לפתוח דלת בכיף על מכונית שתופסת שתי חניות, הבעיה שקיבלתי חינוך מחורבן ולכן לא אעשה זאת. שמח עם זה שיש כאלו שעושים ובכיף. חניה אינה איזו זכות מוקנית מדאורייתא, חניה זו רשות להשתמש בשטח ציבורי לצרכים פרטיים, היא לא כוללת חניה על שטח כפול באופן שמונע מאחרים לחנות שם. מאחל שיבוא היום שיצורים אגוצנטריים מהסוג הזה יחטפו דו"ח על חניה כזו, מה שהיום לא קורה וחבל.
 15. רועי5

  רשמית: טסלה בישראל

  אנשים טובים, ברכו את מזלכם הטוב, את החניה הפרטית בה בורכתם, את כיסכם העמוק יחסית ועיזבו את ההתנצחות הזאת, לא שווה, באמת שלא. מאסק לא משלם סנט למי שעושה לו PR בפורומים, או שכן ?
 16. כדאי היה לפרט קילומטראז', גיל הוא מרכיב משני בחשיבותו.
 17. וזו בדיוק הסיבה בשלה המלצתי לפותח ללכת על רכב מזרחי. החשש מתקלות ברכב צרפתי לעולם יצדיק את עצמו בסוף, ברכב יפני/קוריאני, גם יהיו תקלות, אין לדעתי שום הבדל, אבל התחושה תהיה שונה ( ראה חותנך המבסוט ), והבריאות הנפשית והעדר תיסכולים, חשובים הרבה יותר מהשאלה על איזה אוטו אנחנו נוסעים והאם כיף לנו יותר או לא ( גם בענין הזה אין הבדל שמקורו אתני, הכל ענין של דגם ).
 18. כביש 12 מאילת עד כביש 40 ודרכו למיצפה רמון.
 19. לא נכנס שוב לדיון המייגע הזה, הייתי בנגזרות שלו מספיק פעמים, מי שמענין אותו לדעת מה דעתי שיחפש. אבל שורה תחתונה יש לי, אם אתה שואל ומתוך חשש, עזוב צרפתי, לך על יפני או קוריאני, שם גם תקלה לא תוביל אותך להכאה על חטא, אחרי הכל זה אוטו ויש בלאי, בצרפתי יהיה חסר אויר בצמיג, מישהו חלילה ייכנס בך, ישר איזה טמבל אני, למה לא שמעתי למבינים שאמרו לי תתרחק מהזבל. ולמרות הציניות הברורה, אני באמת מתכוון, יותר מכך ובניגוד לחלק נכבד מהמומחים כאן, אין שום רע במכוניות מזרחיות, גם לא מבחינת איכות נסיעה, נהיגה וחומרים, טוב לא פחות מהצרפתים. המגרעת היחידה, הן יקרות יותר ביד שנייה.
 20. כבר קצת מעיק הפאנבוייזם הזה כאן. למה צריך כל הזמן לקפוץ לעמדת הגנה כשמישהו טוען שטסלה מתאימה פחות למשפחה, מה שכנראה נכון, מאשר ג'יפים מגודלים, מי שיש לו טסלה כנראה קנה יופי של אוטו, מאוד מהיר, חסכוני בצריכת חשמל והוצאות אחזקה אפס, עם איכויות דינמיות עדיפות על קופסאות גבוהות על גלגלים, אבל גם מי שקונה איוניק 5 או סקודה כזו, לא בדיוק קונה צינור. יאללה תחיו בשלום אנשים טובים והעיקר תפסיקו לזרוק זבל לפח הפרטי שלי רק כי החצר שלי היא בדרך מבית הקפה לאוטו ואם אני מעיר לכם אל תענו בחוצפה למה, מה קרה ?
 21. קניתי. עובד יופי. המגרעת היחידה קצת איטי.
 22. התפנקו החבר'ה, אירגנו להם טסלה שמאיצה כמו איזו למבורגיני בשמינית מחיר ועכשיו פתאום ג'יפון של שני טון פלוס שמרביץ פחות מתשע שניות מ 0 ל100 זו כבר עגלה. וואלה יופי.
 23. רק כמה הערונות ברשותך, אגרת רישוי שנתית לרכב הוא ענין מוכר וידוע וקיים בכל העולם המערבי, לא מיוחד לנו. השקעת מיליארדים במגזר הערבי היא תיקון ואפילו לא מלא של הפער הבלתי נסבל בין תשתיות עלובות פרי קיפוח משך עשרות שנים, להשקעות המסיביות במגזר היהודי. בשני ענינים אחרים אתה לחלוטין צודק, הפנסיות התקציביות, ודאי אלו המשתלמות לעובדי מדינה בגיל צעיר מאוד יחסית, המאפשר קריירה שניה והופך את המושג פנסיה, המשתלמת להם בלי קשר להכנסתם הנוספת מאותה קריירה, למושג ציני מעליב שכן פנסיה אמורה לשמש משענת כלכלית למי שאינו יכול לעבוד עוד בשל גילו ולא כמנוף להעלאת מחירי הנדל"ן ( תבדוק את אחוז ה"פנסיונרים" הללו בין רוכשי הדירות להשקעה ) וכאן גם מונח הקשר לענין השני הלא הם מחירי הנדל"ן המטורפים במדינה הזו. בשני ענינים אלו התרעומת לחלוטין מוצדקת, גרוע מכך הסיכוי לתיקונם בעתיד הנחזה לעין אפסי עד לא קיים.
 24. ה"כולנו" הגורף הזה כנראה לא כולל את היצרן שממשיך להתעקש ולצייד כמעט את כל הדגמים שהוא מייצר ( למעט בסגמנט של סלון כמו ה 508 והמסחריות שלו ), במנוע הזה, לרבות דגמים חדשים לחלוטין כמו C4 או אופל מוקה והפלא ופלא אנשים ממשיכים לקנות. אז אחת משתי אלו, או שליצרן יש איזה תסביך קשה של הרס עצמי, אולי רצון סדיסטי לדפוק את ה"טמבלים" שקונים את המכוניות שלו, או שאולי בכל זאת ה"כולנו" טיפה מוגזם. לי אין ידיעה, גם לא נסיון, למעט כזה של בת משפחה עם 208 אטמוספרי רובוטי שבילה אצלה כחמש שנים ולא כל כך הבין על מה מדברים פה, אבל אוטו אחד לא אומר כלום כידוע.
×
×
 • תוכן חדש...