Jump to content

חולגי

 • הודעות

  10,296
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי חולגי

 1. אכן - אין פה תחבורה ציבורית נורמאלית וככל שזה נראה - גם לא תהייה. אני גם לא בונה על הרכבת הקלה (משום מה - הרבה דברים שעושים פה משתבשים עקב תכנון לקוי או כל מיני גורמים שלא הביאו אותם בחשבון). ישנן ערים (ת"א למשל) שכבר החלו "לגרש" מהן רכבים (ראו למשל רח' דיזנגוף - צמצום נתיבי נסיעה + הפיכה לחד סטרי + ביטול חניות + שבילי אופניים. כולם שייסעו באופניים...).
 2. ממליץ לך להתחיל מחיפוש המק"ט של הרכיב ומשם תמשיך הלאה בחיפושים. איני יודע איך זה בצרפתיות, אבל כשאני חיפשתי חלק דומה (לאלפא) נתקלתי בשלל מק"טים שונים וחלקים שדומים פיזית. מאוד מבלבל, לא בטוח שכל חלק מתאים ולכן ממליץ לעבוד אך ורק לפי המק"ט (לפי אתרים מתאימים / לפרק את החלק ולראות לפי הרשום עליו).
 3. אני מעדיף שיעשה עבודתו נאמנה גם בחום של 38 מעלות ביום ו' בשבוע בשעה 12:00 בצהריים. ההסתייגות הוא שגם הטסטר הוא בן אדם (ומושפע כמונו מגורמי סביבה חיצוניים). טסטר שבא במטרה להכשיל כבר ימצא על מה להכשיל. תקח לו דקה אחת או 10 (או החבר שלו...). אם הרכב תקין זה מקטין את הסיכויים לכשלון בבדיקת הרישוי. לגבי זמני הגעה לטסט - כדי להגיע לתובנות מדוייקות יש לעשות אולי מחקר כלשהו, אחרת כל ההנחות שמניחים (לגבי העלאת סיכויי המעבר) שוות כקליפת השום ( ומה עם אלמנט המזל - כפי שכבר צויין ?). (תהייה) עדיף לעבור טסט אצל רובוטסטר ? שווה לבדוק את זה (רק לא יהיה ניתן לשכנע אותו כ"כ אם חושבים שטעה...).
 4. כי אז הטסטר ימהר להעביר אותך ולרוץ למזגן / הביתה או להכשיל אותך ולרוץ למזגן / הביתה ? 😃
 5. או תואם מקורי. במיחוד באלפא / אירופיות.
 6. "בשביל זה יש". אבל האם תמיד תמרור זה מופיע כשיש צורך ? איני בטוח כלל.
 7. מעבר למה שהשלט אומר מפורשות - הוא אומר (לי לפחות) גם בעקיפין: תתכונן לירידה תלולה או ממושכת.
 8. גבע אינם מוסך מורשה יבואן (אם לזה התכוון פות"ש. לא ציין אם הרכב שלו באחריות ומעדיף לכן מוסך מורשה יבואן). יחד עם זאת - ייתכן מאוד וגבע עדיפים על מוסכי יבואן לפי כל ההמלצות בפורום.
 9. בוקר טוב. מבקש לדעת מהיכן ( ארץ / חו"ל - אתרים ) אתם רוכשים חלקים לאלפות שלכם. בציון הקטגוריה של סוג החלקים (מכאניקה, אלקטרונירה וכו'). אשמח ואודה לשיתוף. אולי יהא לעזר למי מאיתנו. כדאי גם לציין את סוג הרכב שלכם (בבעלותי 156). יום טוב.
 10. חולגי

  ניסאן 300ZX Turbo 1987

  תודה על השיתוף.
 11. לא נראה מקורי. ובגלל זה צריך להשוות טוב טוב בין התמונות של החלק שברשותך לבין זה שאתה עומד לרכוש. יש לשאול בפירוש לפני רכישה את המוכר, אם זה חלק מקורי באם יש ספק כלשהו. לכן לפעמים כדאי לשקול לרכוש חלק משומש מפירוק (למרות שגם אני סבור שהחלק שקנית אמור לעשות את עבודתו).
 12. אם היתה בעייה - כנראה שאיזו נורית היתה דולקת. מצד שני, ברכב ישן, גם ללא פירוק דאשבורד וללא נורית דולקת - האם אתה יכול להיות בטוח שכרית האויר היתה נפתחת אם ו... (חו"ח) ?
 13. חולגי

  ניסאן 300ZX Turbo 1987

  יש אילו רשמים שאתה יכול לספר על הרכב בבקשה ? רכב נדיר (אהייה חוצפן ואומר שזה אולי אפילו מגיע לנו 😉 עד שיש פה משהו באמת מיוחד...) איך מתקדם הטיפול ברכב ? (כמובן אם אתה מעוניין לספר)
 14. עכשיו בטח יתחיל הוויכוח (הרגיל) אם המערכת בטיחותית או לא 😃
 15. כאמור - מעדיף את ה"או שלא". לא הכל צריך למחשב ולאלקטר.
 16. יש משתמשים שרכב כזה מתאים להם ויש שלא. אישית - מעדיף שעונים אנלוגיים (רצוי אמיתיים. לא בכאילו ולא דיגיטליים), בקרים מכאניים (סיבוב / הזזה / זחלן כלשהו) וכפתורים, כאילו שניתן להחליף נקודתית ולא את כל המערכת. הבעייה שחלק מהרכבים במקום שיהיו קודם כל רכבים, נהיו מתחרים אחד בשני בהפצת חידושים טכנולוגיים. חלק יימצאו בזה עניין וחלק לא.
 17. נזילת שמן ניתן לראות ויזואלית. עדיף להעלות לשם כך את הרכב על ליפט. אם אין אפשרות - ניתן לשים קרטון מתחת ולראות עליו לאחר זמן מה אם יש סימני נזילה. לגבי הפרשי המדידה בפערי זמנים קצרים - בדקת על מפלס ישר ומנוע קר? (לפחות שעה אחרי כיבוי מנוע)
 18. בררת (אמנם אחרי מעשה) אם הביטוח אכן כלל את השרות הזה? ( או שזה אקסטרה כסף וזה לא הוצע לכם עוד בהכנת הפוליסה)
 19. שינמוך לתוכנת מנוע (לחיסכון בדלק ושיפור האמינות) נשמע לי קצת מוזר. אני כן יכול להניח שבמצב הנוכחי, ללא כל שינוי, אם "תדרוש" פחות מהרכב (נסיעה יותר רגועה) - תוכל גם לחסוך בדלק וגם לשמור יותר על חיי המנוע והגיר. הכח כמובן יהיה זמין וקיים למועד שתרצה אותו (אז למה לשנמך ועוד להוציא על זה כסף ?).
 20. מה שאתה כותב מעניין מאוד. יש דבר כזה של "ניתוק" של הגיר כשדורשים ממנו מומנט שהוא אינו יכול לעמוד בזה? "הגנה" של הרכב ? (או תקלה בגיר ?) הרכב נוסע טוב (מבחינת הגיר) אחרי הסרת התוכנה ?
 21. עם קוד מהירות גבוה יותר אין בעייה (גם חוקית). עם קוד עומס יותר גבוה נוחות הנסיעה יכולה להפגם.
 22. פלאשינג בכל טיפול נראה לי מוגזם. פלאשינג יכול גם לגרום לנזק. אם אתה רוצה לשמור על חיי המנוע, השתמש בשמן איכותי בתקן המתאים למנוע רכבך וכמובן פילטר שמן מקורי. לשמנים החדשים יש מספיק תוספים (פנימיים) ע"מ לספוח פיח ולשמור על המנוע ללא שום נזק פוטנציאלי. ואם כבר אתה כ"כ פדנט ויש לך אפשרות - החלפות שמן ומסנן תכופות יותר יאריכו גם הן את חיי המנוע.
×
×
 • תוכן חדש...