Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה זה אמור לעלות? או - יכול להיות שעקצו אותי?

המגיב

פוסטים מומלצים

שלום וברכה!

בשבוע שעבר שכרתי רכב מסוג טיוטה קורולה חדשה (הייבריד) מחברת השכרה בירושלים, לאחר החזרת הרכב התגלתה מכת חנייה על הרכב ככה"נ מדלת שנפתחה על הרכב בעוצמה. כפרת עוונות.
סיכמתי עם חברת ההשכרה שיצרו איתי קשר לגבי המחיר. לאחר יומיים התקשר אלי נציג מחברת ההשכרה ואמר שהוא קיבל הצעת מחיר ע"ס 300 ש"ח צביעה, פלוס 750 ש"ח העבודה ויישור הקמט, הוא הוסיף כי זמן העבודה זה יומיים שגם צריך לשלם על ההשבתה, ומשום שמדובר גם ברכב חדש יש גם את עניין ירידת הערך (ומרכב שעולה באיזור ה 120000 זה חתיכת סכום).
אני לא יודע איך ומה, אבל הוא הואיל לוותר לי על דמי ההשבתה וגם הוא לא קרא לשמאי כדי לקבל חוות דעת על ירידת הערך (גם לקרא לשמאי עולה כסף) כך שיצא שעלי לשלם 'רק' 1050 ש"ח.
שאילתי היא, האם באמת מדובר בהתחשבות מצידו, או שיש כאן עקיצה כלשהי? והאם המחיר של 1050 הוא מחיר הגיוני או מופרז?
מצו"ב תמונות

image (9).png

IMG_2913 (1).jpg

IMG_2913.jpg

IMG_2914.jpg

עריכה אחרונה על ידי המגיב
  • מבאס 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השאלה היא האם הנזק המודבר שווה ערך ל1000 שקל- כן לגמרי

ירידת ערך- לא סביר כלל

עריכה אחרונה על ידי ik3
  • רעיון טוב! 3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששכרת את הרכב , מה היה רשום בסעיף של תאונות ונזקים?

מה ההשתתפות העצמית שרשומה בהסכם? יש ביטול השתתפות עצמית? אולי זה היה ולא ראית? צלמת את הרכב כשאספת אותו?

אני מניח שזאת חברת השכרה קטנה כי הגדולות לא נכנסות לעניינים של ימי השבתה, ירידת ערך וכו'.

לגבי המחיר - סביר. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, asix כתב:

כששכרת את הרכב , מה היה רשום בסעיף של תאונות ונזקים?

מה ההשתתפות העצמית שרשומה בהסכם? יש ביטול השתתפות עצמית? אולי זה היה ולא ראית? צלמת את הרכב כשאספת אותו?

אני מניח שזאת חברת השכרה קטנה כי הגדולות לא נכנסות לעניינים של ימי השבתה וכו'.

למען האמת, לא היה לי פנאי לקרא את כל האותיות הקטנות והכוכביות המתוחכמות והערמומיות של החוזים. אבל מכאן ולהבא אלמד וטוב שהערת את תשומת ליבי על כך. תודה.

אבל גם אם הייתי עושה ביטול השתתפות זה לא היה עוזר לי במאום, כי חברת ההשכרה אינה מעוניינת לתת לנהגים חדשים ביטול השתתפות מלא (למה? ככה!) אלא רק המעטת דמי השתתפות, כך שבמקום לחייב מקסימום 8000 ש"ח - הם יחייבו רק עד 4000 ש"ח.

ולרכב שעולה 320 ש"ח ליום + 80 ש"ח ביטול השתתפות עד 4000 ש"ח = 400 ש"ח ליום זה נשמע לא כלכלי. הגם שלא יכולתי לחסוך בזכות זה כלום.

ולגבי המשפט האחרון, באמת מעניין אותי, האם חברות השכרה גדולות כמו הרץ ואייוויס אינן מחייבות על ימי השבתה?

עריכה אחרונה על ידי המגיב
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כולם מנסים לגבות כמה שיותר.

2. להתווכח לא יזיק, כי הם לא הולכים לתקן את הרכב ו/או להשביתו גם לא לשעה לצורך התיקון.

3. על פניו נראה שהמחיר הנדרש הוא סביר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהסוף - לא, חברות ליסינג גדולות לא יורדות לרזולוציה של ימי השבתה, ירידת ערך וכו'. יש לך סכום השתתפות עצמית שמוגדר בהסכם וזה מה שתשלם ולא שקל יותר גם אם הנזק 50000 שקל.

אם צד ג' פגע ברכב הם יתבעו אותו על הירידת ערך.

מאיפה הבאת את זה השתתפות עצמית של 8000 שקל? הכי גבוה ששמעתי היה 2000 שקל והדרך כלל משלמים ביטול השתתפות עצמית ואז גם לא משלמים א זה.

לגבי נהג חדש, שאלת או שאתה מנחש?

לגבי האותיות הקטנות - חשוב, ולא רק בהשכרת רכב אלא בכל נושא. אם לא קראת אתה יכול לבוא בתלונות רק לעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על סכום שהוא מתחת להשתתפות המינימלית - לכן ינסו להכניס מה שאפשר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.5.2024 בשעה 16:11, asix כתב:

מאיפה הבאת את זה השתתפות עצמית של 8000 שקל? הכי גבוה ששמעתי היה 2000 שקל והדרך כלל משלמים ביטול השתתפות עצמית ואז גם לא משלמים א זה.

לגבי נהג חדש, שאלת או שאתה מנחש?

חברות קטנות שמשכירות לנהג חדש ההשתתפות העצמית היא 8000 (שחר לדוגמא) או שתשלם בשביל להוריד ל2000/4000 ובדרך כלל הם ינסו להוציא כמה שיותר כסף

אבל נראה לי ש320 זה די יקר אלא אם אתה פחות מחצי שנה

אם אתה מעל חצי שנה אז פעם הבאה תנסה את הרץ אני שכרתי רכב ב200 ליום כולל ביטול השתתפות 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, עדי-אל כתב:

הוא אמר לך 1050 וזהו או שצריך להוסיף לזה השבתה וכו' 

1050, ובזה תם הסיפור.

לפני 4 שעות, דניאל. כתב:

זאת מכה רצינית שלדעתי לא נגרמה מדלת שנפתחה אלא מישהו נכנס ברכב, איפה שחנית אין מצלמות אבטחה כלשהן?

יש מצלימות, השאילה אם במצלימות אבטחה ניתן לראות ברזולוציה כ"כ עמוקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי יצאת בזול, לא בגלל שזו העלות האמיתית של הנזק לחברה ( לא בטוח שהם יטרחו לתקן, בוודאי אם זו חברה קטנה שלא מתביישת להשכיר ככה) אלא בגלל שהוא כנראה יכל להעמיס עליך הרבה יותר.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, המגיב כתב:

יש מצלימות, השאילה אם במצלימות אבטחה ניתן לראות ברזולוציה כ"כ עמוקה?

אם לא תבדוק איך תדע?

כדאי שתעשה את זה מהר כי תמיד ההקלטה היא מחזורית ולאחר ימים/שבועות ההקלטה הקודמת נגרסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...