Jump to content

m1011409

 • הודעות

  2,356
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

1 עוקב

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של m1011409

נהג שודים מדופלם

נהג שודים מדופלם (7/14)

7

מוניטין

 1. ציינתי שאין שום איזכור של 'קורנינג' בשום מקום, לא בדף המכירה, לא על האריזות ולא על המוצרים עצמם, מה שגרם לי לתהות. החשד אגב הוא לא רק שלי אלא עלה אצל עוד לא מעט לקוחות, ניתן לראות שהנושא עלה בביקורות ובשאלות בדפי המוצרים לא פעם - כולל של כאלו שיש להם מוצרים של קורנינג ויכלו להשוות. כך או כך, כמו שכבר רשמתי, אומנם אין לי למה להשוות כי לא היו לי בעבר צלחות של קורל/קורנינג, אך אני מבסוט מהמוצרים והאיכות מרגישה מעולה.
 2. קניתי את הצלחות (וגם קערות) של קורל מאמזון מיד עם חזרת המשלוח החינמי, האיכות מרגישה טובה, הן אכן דקות מאוד. המשלוח היה מהיר. אבל יש סיכוי סביר שלא מדובר במוצר של קורנינג, שים לב שבכל מקום (וגם על הצלחות והאריזות שהגיעו) רשום קורל, אך בשום מקום לא רשום קורנינג.
 3. יש דרך לדעת האם אני מקבל מים מותפלים? יש רשימה של ישובים המקבלים מים מותפלים (ניסיתי את גוגל, לא איתרתי)?
 4. בניגוד למה שנרשם, ההפרשים הם יותר מ 10 אגורות לליטר - לפחות היו, כשזה היה בר השוואה. היו הפרשים לעיתים של 35 אגורות ויותר לליטר. למשל לדוגמא שנרשמה (ויש חודשים שאני "צורך" גם יותר) - 150 ליטר כפול 35 אגורות יוצא למעלה מ 50 ש"ח הבדל בחודש. לא הרבה כסף, אבל גם לא סכום ששווה לוותר עליו, אם אתה מקבל בדיוק את אותו דלק במקום אחר, שלא בהכרח רחוק יותר. יש לי תקופות בהן אני נוסע הרבה (ובהתאמה גם בהרבה מקומות), כפי שרשמתי כבר בתחילת הפוסט - לא מתכוון לנסוע במיוחד, אבל כן מוכן להיכנס תוך כדי לתחנה יותר זולה, גם אם אני משנה מעט את המסלול. אגב, ההנחה שחייבים לסטות מהדרך בשביל להגיע לתחנה זולה לא נכונה, בנסיעה בחלק מהאזורים בגוש דן במסלול של 10 קילומטר עוברים בסמוך לעשרות תחנות דלק. בפולטאנק יכולת לדעת מי מציע איזה מחיר. עכשיו לכאורה הפיתרון הוא לעבור תחנה תחנה להשוואה? זה משהו שכמובן לא יקרה (לפחות מבחינתי).
 5. בעבר היה אתר\אפליקציה בשם פולטאנק, הייתי נכנס ורואה באזור\בעיר שלי איזו תחנה הכי זולה (כולל פילוח למחיר עבור תדלוק במזומן או באשראי), מזה תקופה יחסית ארוכה האתר אינו פעיל יותר. מאז ש'פולטאנק' לא פעיל יותר, לא יודע האם יש קשר, אך כמה תחנות דלק שהיו זולות בעבר יישרו קו מבחינת המחיר עם התחנות האחרות. ראיתי שיש אפשרות ב'וויז' לאתר תחנות דלק ומחירים, אך מכמה ניסיונות ההשוואה והתצוגה מאוד לא נוחים, ולבסוף גם נתקלתי שהמחיר "במשאבה" שונה ממה שהיה רשום ב'וויז'. האם מישהו מצא דרך נוחה להשוואת מחירי דלק (לפי פילוח לעיר\אזור וכדומה)? מראש ארשום, היות שסביר שיגיעו תגובות מהסוג הזה - אני לא מתכוון לנסוע במיוחד לערים אחרות או מרחקים בכדי לתדלק, ברור לי שזה לא משתלם. עם זאת, עובר במהלך השבוע באזורים שונים, לכן כן אוכל להיכנס ולתדלק במקום בו התדלוק יהיה זול יותר.
 6. בשנה האחרונה רכשתי דירה, כך שחוויתי את השוק הזה היטב (ראיתי אינספור דירות, חלק לא מבוטל דרך תיווך - כי באזור שחיפשתי, בקושי ישנן דירות שלא נמכרות דרך תיווך). אציין שכעיקרון הגעתי בתחושה שמתווך הוא מעין אוכל חינם, כזה שמבצע פעולה מינורית וגוזר קופון של עשרות אלפי שקלים מכל אחד מהצדדים. לשאלת פותח השרשור, הקנייה שלי התנהלה למול המתווך בצורה דומה לדרך שציינת - כל ההתנהלות שלי הייתה מול המתווך, כולל הצעות למחיר סגירה וכדומה. לאחר שנסגרנו על מחיר, ביקשתי את הטלפון של המוכרת, המתווך שאל מדוע אני צריך ולבסוף מסר. הפעם הראשונה שראיתי את המוכרת הייתה במעמד חתימת החוזה. השיחות הנוספות שהיו לי איתה בהמשך היו לגבי סגירת חשבונות שלה והעברת החשבונות על שמי, לצורך סיום הרישום. לסיכום, אוכל לומר שיצאתי בתחושה שונה לגבי המתווך. אני עדיין חושב שהסכומים אסטרונומיים ביחס לעבודה, אך אני כן יכול לומר שלמתווך (לפחות במקרה שלי) הייתה משמעות בקיום העסקה - וכן בהובלת המוכרת (וגם שלי, הקונה) למחיר ששנינו נהיה מוכנים לסגור.
 7. לגמרי מרוצה, דפדפתי לדף הקודם לראות מה כתבתי בעבר - לחלוטין אותה דעה. לא מרגיש לי קטן מדי, כאמור לאור הפיזור האחיד של החום.
 8. בהנחה ואני לא פורע את המשתנה בעוד 5 שנים, עדיף להגדיל את החלק של הקל"צ? מה דעתך על התמהיל וחלוקת השנים? 200k פריים - 24 שנה 240k קל"צ - 20 שנה 160k צמודה משתנה כל 5 שנים - 20 שנה אכניס כנראה עוד 15 אש"ח כחלק מהמשכנתא, זה עדיין ישאיר אותי מתחת ל 60% ויעזור לי קצת בשיפוץ. האם יש 'מדרגה' של שנים (בדומה למדרגות בשיעור המימון)? כלומר, למשל לקחת את הקל"צ לפחות שנים ולהרוויח ריבית נמוכה יותר? אם כן, מהן המדרגות? ראיתי בקבוצות בפייסבוק תמהילים בהם הבנק נותן 50 אש"ח בריבית פריים מינוס 1.59 (כלומר ריבית 0.01) - פשוט לנסות לבקש מהבנקאית או שיש טיפ ספציפי בעניין? עד כמה זה מקובל במיקוח להציג בבנק תמהילים שראיתי שאחרים קיבלו ולבקש להשוות תנאים? (ברור לי שזה תלוי גם בלווה - אך האם מדובר בכלי לגיטימי במיקוח?) תודה
 9. ראשית, תודה הסיוע. גם אני חשבתי שמדובר בריביות לא אטרקטיביות, לאור מה שאני רואה ברשת. לא כל כך מבין למה, כאמור אני לקוח די בטוח, מימון פחות מ 60%, עם רקורד בנקאי ותעסוקתי טוב. המשתנה כל 5 - מתוך מחשבה לקבל ריבית טובה. מאמין שאוכל לסגור את מה שישאר במסלול הזה בעוד 5 שנים (על ידי קרן ההשתלמות). חשבתי על סידור שונה של המשכנתא: 200k פריים - 24 שנה 240k קל"צ - 20 שנה 160k צמודה משתנה כל 5 שנים - 20 שנה אשמח לחוות דעת לגבי התמהיל. האם יש כיוון איך מצמצמים את עלות פתיחת התיק? בתחילת המו"מ מול אותו בנק או בסיום לאחר ביצוע ההשוואות?
 10. לבינתיים קיבלתי הצעה שנראית לי לא כל כך אטרקטיבית. אשמח לדעה הן לגבי הריביות (ולכמה אפשר לצפות) והן לגבי התמהיל. 25 שנה פחות מ 60% מימון 600k 1/3 במסלול פריים - ריבית 1.4% 1/3 במסלול קל"צ - ריבית 3.75% 1/3 במסלול צמודה משתנה כל 5 שנים - ריבית 2.85%
 11. אני נמצא בשלבים מתקדמים לרכישת דירה, לאחר אישור עקרוני מארבעה בנקים ולפני פגישה (פיזית/טלפונית) עם הבנקים. משום מה ה"תורים" שלהם רחוקים, לאומי מחר טלפונית וטפחות בתחילת שבוע הבא. אשמח לסיוע בכיוון לתמהיל הנכון ולרמות הריבית ה"נכונות" לאחר מיקוח לכל אחד מהמסלולים. רוכש לבד, משכורת נטו בבנק כ 9,000 (בממוצע שנתי סדר גודל של 9,500), עובד מדינה. ערך הנכס: 1,030,000 הון עצמי: 430,000 משכנתא של 600,000, אשר מהווה כ 58% מערך הנכס. * כ 50,000₪ ילקחו בהלוואה ל 10 שנים עם ריבית של 0.69%. משך משכנתא רצוי 25 שנים ומטה. ממה שהצלחתי להבין, המסלול הרצוי עבורי הינו שליש פריים, שליש קל"צ ושליש צמודת מדד. האם אכן מדובר במסלול המתאים? מהם טווחי הריביות הרצוים לאחר מיקוח אליהם אני צריך לשאוף בכל אחד מהמסלולים? האם יש מקום למיקוח על עלות פתיחת התיק? האם יש מקום למיקוח על עלות פרעון מוקדם/מחזור? תודה מראש
 12. א. זאת הייתה הודעה מלפני כ 7 שנים, לך תזכור מה היה אז. ב. למיטב הזכור לי, במקרה של פונטו ספייס זאת אכן הייתה ההמלצה - החלפה בכל טיפול 10K. ג. זה כבר לא רלוונטי, כיום אני עם איביזה (מנוע BTS), החלפה אחת ל 40K
 13. m1011409

  רישיון C1, הכיצד?

  מצטרף לדבריו של בוקי. לפני אי אלו שנים נאמר לי במקום העבודה הקודם שלי שאצטרך להוציא רישיון C1, רפרפתי במשך כמה ימים (במקביל לעבודה ושאר העיסוקים) באתרים השונים וניגשתי לבצע את מבחן התיאוריה - היה קליל. אם אתה "שוחה" בחומרי התיאוריה לרכב רגיל, אתה לא אמור להתקשות עם התיאוריה ל C1. מבחינת הבירוקרטיה בתהליך, אין לי יותר מדי מה להוסיף למעט קישור לטופס המקוון (שם יש גם שאלות-תשובות, אולי תמצא שם מענה לשאלות לגבי הבירוקרטיה): https://www.gov.il/he/service/apply_for_new_driver_drivers_license
 14. נתקלתי במשהו דומה, הזמנתי עם משלוח AliExpress Standard Shipping ונשלח עם מספר מעקב LB_________SG - מבדיקת מספר המעקב ב 17track, מדובר בדואר סינגפור.
 15. אם יש לך קטנוע, מציע לך לשקול שוב האם אתה צריך אופניים חשמליים. פחות בקיא באופניים חשמליים (קצת יותר בקורקינטים חשמליים), אך כדאי לנסות לבדוק מה הערך המוסף שיש לאופניים חשמליים לתת לך בעת שכבר יש לך קטנוע. הרבה יותר "קל" לחנות קטנוע וללכת לסידורים לכמה דקות לדואר וכדומה מאשר אופניים חשמליים (לקשור, להוציא את הסוללה, לקחת אותה איתך וכו'), ואם חשבת להכניס אותם איתך, במרבית המקרים אתה יכול לשכוח מזה - אם במקרה של קורקינט חשמלי בחלק מהמקרים יסכימו שתקפל אותו ותכנס איתו, עם אופניים חשמליים זה כמעט ולא קיים. בשורה התחתונה - לדעתי, אופניים חשמליים\קורקינט חשמלי אלו אחלה כלים משלימים לרכב פרטי (ובחלק מהערים גם לתח"צ), אך פחות לקטנוע. אם למרות הכל תחליט שאתה סגור על רכישת כלי חשמלי - מציע לך לשקול קורקינט חשמלי (היה שרשור בנושא לפני כשבועיים עם המלצות רלוונטיות - הדרישות של פותח השרשור שם נראות בסה"כ די דומות לשלך).
×
×
 • תוכן חדש...