Jump to content

m1011409

 • פרסום הודעות

  2,333
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

1 עוקב

אודות m1011409

 • דירוג
  נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות)
 1. הדואר אכן יחסית יעיל כשמדובר בחבילה מאמזון. רק דבר אחד שלא הבנתי (וגם בדואר לא ידעו להסביר לי, לא שחס וחלילה ניסו), לאחר ההזמנה באמזון קיבלתי אימייל מדואר ישראל והיה באפשרותי לבחור מסירה ע"י דוור בבית\לוקר\מרכז מסירה. בחרתי מרכז מסירה מתוך רשימה סגורה (מכולת ליד הבית) והייתי בטוח שכשתגיע החבילה, זה יהיה נוח (שכן להבדיל מדוור לו צריך להמתין, כאן אוכל על הדרך לאסוף את החבילה בסמוך לבית). כעבור כשבועיים מההזמנה (טווח זמן יפה מאוד!) אני מקבל הודעה ובה רשום שהחבילה שלי הגיעה וממתינה לי בסניף הראשי של הדואר במרכז העיר. במקום לאסוף בנוחות, "על הדרך" ממרכז המסירה, נאלצתי לנסוע, להזמין תור (ועדיין להמתין), להתאים את עצמי ללוח השעות של הדואר. עוד מישהו נתקל בזה? כלומר, האם מדובר במשהו שיטתי, או ב"נפילה" חד פעמית?
 2. האמת שכמעט קניתי ממנו בפעם האחרונה, רק שהמצבר הקודם שבק בשישי בצהריים והייתי חייב החלפה בשישי/שבת בבוקר, ולכן ניגשתי לאוטו דיפו.
 3. מעדכן - ניגשתי אתמול לחשמלאי רכב באזור מגוריי שבדק את הרכב ומסר כי איננו מאתר כל זליגה וכי יש להחליף את המצבר. בפעם השלישית נסעתי לאוטו דיפו (בירקונים, קודם לכן הייתי פעם אחת אצלם ופעם אחת בסניף יהוד - בכל הפעמים המצבר נבדק ונמצא כתקין לחלוטין לטענתם), מסרתי להם כי הרכב נבדק את חשמלאי רכב שמצא שאין זליגה וכי המצבר תקול ויש להחליפו. באוטו דיפו חיברו שוב מכשיר בדיקה (כמו בכל פעם), בדקו והראו לי שהמכשיר מראה שהמצבר תקין לחלוטין וכי אין להם שום כוונה להחליף את המצבר. נסעתי לד.ש שיווק חשמל שהומלץ בשרשור, שם פגש אותי חשמלאי רכב נחמד (לא שאלתי לשמו), שבדק גם הוא ומסר חד משמעית שהמצבר תקול ויש להחליפו - ביקשתי להחליף אצלו במסגרת האחריות אך לא התאפשר שכן לטענתו לפי הוראה של טלרון, מצברים שנרכשו באוטו דיפו יוחלפו רק באוטו דיפו. לציין כי הוא הסביר לי למה באוטו דיפו מופיע שהמצבר תקין, כי הם לא יודעים (או בודקים בצורה הזאת בכוונה) כיצד לבדוק את המצבר בהתאם לערכים שלו - יש להתאים את ההגדרות במכשיר הבדיקה לנתונים הנמצאים על המצבר, במקרה של בדיקה עם הערכים הנכונים מכשיר הבדיקה מוציא פלט בו רשום כי יש להחליף את המצבר. נסעתי לסניף אוטו דיפו סמוך (בז'בוטינסקי בפ"ת) - ביקור רביעי באוטו דיפו בדיוק לגבי אותה בעיה, שם קודם כל מסרו שוב שהמצבר תקין - אני נאלצתי להנחות את הבודק איך בדיוק להתאים את הערכים במכשיר הבדיקה ולכוון אותו ורק אז, הפלא ופלא, נרשם כי דרושה החלפה. אז התחילה סאגה חדשה - "ככה אנחנו בודקים וזה הנכון, ובכל מקרה כבר נגמרה האחריות לפני שבועיים וחצי" - ניסיתי להסביר כי אני כבר חודש בתהליכי בדיקה עם אוטו דיפו שמטרטרים אותי כי העובדים לא בודקים את המצבר כראוי (כמובן שהביקורים באוטו דיפו לא מתועדים אצלם בשום מקום). לאחר קצת התעקשות, הסכימו ליצור קשר עם דוד מטלרון ולשאול האם מאשר החלפה. דוד אישר להחליף במסגרת האחריות (לאור כל הנסיבות, למרות שהאחריות הסתיימה לפני שבועיים וחצי) - לאחר בדיקה בסניף לא נמצא מצבר תואם בסניף, שוחחו עם דוד שהנחה שאגש לסניף ירקונים ושם יחליפו לי. הגעתי לסניף ירקונים (שוב) - ביקור חמישי באוטו דיפו לגבי המצבר, שם פגש אותי אדם שטען שהוא מנהל הסניף, הסברתי לו את השתלשלות הדברים - הנ"ל החל לדבר בעצבים כי לא מעניין אותו כלום, הוא לא מחליף לי מצבר וזהו, טלרון לא מנהלים אותו ושהוא בשום אופן לא מחליף לי את המצבר כי ככה הוא החליט. חיפוש קצר בגוגל העלה את הטלפון של טלרון, שם העבירו אותי בין שתי נציגות ולבסוף מסרו לי את הטלפון של דוד - שוחחתי עם דוד, הבטיח לפתור את העניין. ה"מנהל" באוטו דיפו עשה ככל יכולתו לעכב את העניין, עמדתי שם כשעה עד שהועיל בטובו לשאול את העובד האם יש מצבר כזה במלאי (במהלך השעה כבר בדקתי שיש מצבר זהה) - וזה היה מתעכב עוד יותר אם לא הייתי בשלב הזה נכנס פנימה לסניף ועומד במקביל אליו ומנסה לזרז את העניין (רק אז הוא התקשר למנהל שלו שמסר לו להחליף את המצבר כפי שאישרו בטלרון). לבסוף המצבר הוחלף - אציין לטובה את דוד מטלרון שהיה איתי בקשר כל העת, ניסה לעזור ולסייע - ואף יצר איתי קשר בסיום לוודא כי הטיפול הסתיים ולהסביר את החשיבות שהוא וטלרון רואים בשירות טוב ללקוח. כפי שאמרתי לו, הלקח שלי מהעניין הזה - אשמח להמשיך לרכוש מצברים של טלרון (סטארט אפ, וורטה), אך בשום פנים ואופן לא דרך אוטו דיפו.
 4. תודה, אבדוק. אשמח לקבל המלצות נוספות, אם יש כמובן.
 5. מעדיף לא להתעסק בכל פעם בחיבור וניתוק המצבר, מדובר ברכב מודרני ומתוחזק בצורה מעולה - לא רואה סיבה האמת להתפשר בעניין הזה. יתר על כן, במקרה כזה בכך פעם יתאפס התאריך, תחנות הרדיו וכו'. תודה על ההמלצה, חדרה קצת רחוק אך אני בכלל לא פוסל - קראתי בשרשור המצורף כמה המלצות חמות - חשוב מאוד מבחינתי. המצבר בן שנה בדיוק, של סטארט אפ. לא ידוע לי אם יש איתוראן, חשבתי על האופציה הזאת - וזאת בהחלט אפשרות סבירה, למיטב זיכרוני התקינו את האיתוראן (save, אם אני לא טועה) עוד אצל היבואן ברכישת הרכב באותן שנים. יש לך ניסיון חיובי עם 'ד.ש שיווק חשמל'?
 6. אני רוצה להדגיש שביומיום, כשהנסיעות על בסיס יומיומי (או אחת ליומיים-שלושה), אין שום בעיה בהנעה, לכן אני די בטוח שמדובר בצרכן חשמל כלשהו שלאט לאט מרוקן את המצבר, ואותו ארצה (עצמאית או בעזרת בעל מקצוע) למצוא ולנטרל.
 7. ראשית, תודה על תגובתך. 1. בבדיקה האחרונה של המצבר, הבודק בדק גם תחת עומס (התנעה, אורות וכו') - לטענתו לא ראה שום דבר חריג, גם לא בעת ההתנעה. 2. להבנתי אופי הנסיעות שלי מעולה לטעינת המצבר - נוסע בכל נסיעה כ 25 ק"מ, הרוב בתוואי בינעירוני. לא מפעיל שום צרכן ברכב (לפחות לא באופן יזום) כאשר הרכב כבוי. מה שכן, יוצא מעת לעת שאני לא משתמש ברכב במשך כשבוע ברצף - ואז אני נתקל בבעיה עם ההנעה. למיטב הבנתי, המצבר לא אמור להיפרק ברמה כזאת לאחר שבוע (מה גם שהפריקות האלו פוגעות בו לטווח הארוך) - לכן אני מעוניין להגיע לשורש הבעיה ולפתור אותה. כאמור, אשמח גם להמלצה אודות חשמלאי רכב מומלץ באזור פתח תקווה והסביבה.
 8. שלום חברים, לאחרונה יצא מצב שלא השתמשתי ברכב במשך כשבוע מספר פעמים - בכל פעם, לאחר כשבוע הרכב לא הניע (אפילו לא "נתן" סטרטר). לציין כי בהנעה יומיומית הרכב מניע ממש בקלות וללא שום בעיות. כמו כן, הייתי בשני מקומות שונים שבדקו את המצבר (שעדיין באחריות, יש לציין) ומסרו כי מצבו מעולה. ניסיתי לחפש אחר נורה כלשהי שנותרה דלוקה או צרכן אחר ולא איתרתי. אשמח לטיפים אם יש דרך פשוטה לאיתור (או לפחות לניסיון איתור) של התקלה. בנוסף, אודה להמלצה לגבי חשמלאי רכב אמין ומקצועי באזור פתח תקווה.
 9. כפי שהבטחתי (בהמשך לשאלה שעלתה לגבי המצלמה הזאת לפי כמה עמודים) אני מעלה סקירה קצרה למצלמה מסוג Alfawise MB05 הנמכרת ע"י GearBest. לטעמי מדובר במצלמה שנותנת תמורה הוגנת למחיר שלה, היא נוחה ופשוטה מאוד לתפעול (הממשק אליו רובנו רגילים), כמובן שניתן לבחור בצילום מעגלי (1, 3 ו 5 דקות לכל קובץ – אני בד"כ קובע בכל המצלמות אורך של דקה לכל קובץ). הובטחה עמידות למזג אוויר חם – המצלמה הזאת תחליף מצלמה קודמת ששירתה נאמנה קרוב ל 3 שנים, יהיה מעניין לבחון אותה לאורך זמן בהתחשב בכך שהיא בעלת סוללה ולא קבל (אומנם סוללה קטנה, אך בכל זאת). איכות הצילום ביום טובה מאוד, קל מאוד לזהות לוחיות – כשצפיתי במחשב בקבצים המקוריים, עצרתי בכוונה את הקטע מספר פעמים והצלחתי לקרוא את מספרי הלוחיות, כולל ברוב הפעמים גם של הרכבים שנסעו בנתיב הנגדי. איכות החומרים מרגישה טובה, המצלמה מגיעה ארוזה היטב באריזה ממותגת (להבדיל ממה שהייתי רגיל למשל עם הG1WC). כשלוחצים על נעילת סירטון (כלומר כזה שלא יימחק כאשר הכרטיס מתמלא) אותו סירטון נשמר בתיקייה נפרדת, מה שמקל על איתורו. מחסרונותיה - המצלמה יחסית גדולה (לי זה לא מפריע, היא נמצאת מאחורי המראה ואני לא רואה אותה. אני מצרף קישור לסירטון סקירה של המצלמה (שכולל בעיקרו קטעי צילום בתנאי תאורה שונים): בתיאור הסירטון יש קישור לעמוד המכירה של המצלמה.
 10. בדיוק הגיעה אליי, מאמין שעד סוף השבוע-תחילת שבוע הבא אוכל לתת חוות דעת ראשונית לגביה.
 11. תודה, זה בתקווה שיש להם את הידית הרלוונטית במלאי, כי אם הם יצטרכו להזמין בשבילי במיוחד, אני מניח שיהיה בעייתי יותר להחזיר. מקווה שיתאפשר לי לבצע בחמישי/שישי.
 12. מדובר בדלת קדמית (רכב קופה), לא חושב שבכלל קיימת אפשרות 'נעילת ילדים' ברכב. אנסה לבדוק באיזו חנות יש ידית תואמת והאם יסכימו להסדר כזה.
 13. אני רוצה להאמין שיש לי שתי ידיים טובות (-: אנסה למצוא זמן בסופ"ש לפרק ולראות מה קורה שם. תודה.
 14. תודה מאור, הידית הולכת בקלות אך יש התנגדות קלה (כנראה של הקפיץ של הידית). אין סיכוי שמדובר במשהו חשמלי שעשוי להיפתר על ידי איפוס כלשהו? יש טעם לנסות לפרק את דיפון הדלת בטרם קניית ידית חדשה (למשל האם יש סיכוי שהכבל רק ברח מהמגרעת שלו ואין שבר)?
 15. עדיין יש לי חשד כלשהו שמדובר בבעיה חשמלית - כי כפי שכתבתי, הדלת לרגעים גם לא נפתחה מבחוץ. אציין שגם מנגנון הרמת החלונות התנהג מוזר (העלה את החלונות עד הסוף ואז הוריד מעט).
×
×
 • Create New...