Jump to content

Nakamichi

 • הודעות

  16,575
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Nakamichi

 1. אני לא עו"ד, אבל זה מה שאני מכיר מהניסיון שלי של שינוי משמרות לאחר התחלפות הנהלה. המקרה שאני מדבר עליו הוא חיוב לבצע משמרות ערב ולילה וכן ימי שישי לעובדים שביצעו רק משמרות בוקר באמצע שבוע. זה לא שחור/לבן - זה תחום כזה שההחלטה לגביו היא די ספציפית למקרה. יש פה כמה תרחישים שכדאי שתחשוב עליהם. אחד מהם זה כמו שבכל מקום, שההנהלה מתחלפת יש הרבה רעש וצלצולים בהתחלה ועם הזמן הנהלים וההסדרים שהיו מראש, חוזרים. אני מניח שמבחינתך זה הרג ובל יעבור ואתה מעדיף לסיים את ההעסקה שלך במקום הזה מאשר לחזור למתכונת של 24/7. אז ככה - ההנהלה יכולה לקבל את הטענה שלך ולהציע לך לפרוש כמפוטר. לפעמים הם עושים את זה. רק חשוב שתדע שמשנה מסויימת, אין ממש הבדל בין מתפטר למפוטר לדעתי. את דמי הפיצויי פיטורים מפקידים בכל מקרה. יתקנו אותי בנקודה הזאת. מצד שני היא יכולה לא לקבל את הטענה שלך, גם אם היא מוצדקת. ואז אתה תצטרך לנהל קרב משפטי על מה שמגיע לך. קרב משפטי עולה כסף, לוקח זמן ועצבים. שזה בסדר. אבל צריך לדעת. לא בטוח שתזכה בו. גם אם אתה צודק. כלומר אם הטענה שלך מוצדקת וצודקת. יכול להיות שתיקח עו"ד תלכו לבית משפט. זה יימשך כמה שנים ובסוף תקבל משהו או כלום ולא את כל מה שחשבת שמגיע לך. אז מה שאני בא להגיד, שאם אתה לא בולע את הצפרדע הזאת, טוב תעשה כמו שאמרו שתתפטר בהקדם, תוך כדי התייעצות עם עו"ד. אולי לא כדאי להתפטר לפני שהשינוי התחיל בפועל. שווה לבדוק. שווה לך לנסות להגיע לעמק השווה עם ההנהלה לגבי תנאי העזיבה. גם אם אתה צודק ותצטרך להתפשר קצת זאת הרבה פעמים הדרך המהירה והזולה ביותר לקבל מקסימום כסף. אם זה לא עבד והם מתנגדים בכל תוקף לתת לך את מה שמגיע לך (רק תבדוק מה ההבדל בין מתפטר ומפוטר) - אז תצטרך לתבוע את השאר. זה יעלה קצת כסף, זמן ועצבים. רוב הסיכויים שתקבל משהו. כנראה לא את כל מה שתבעת. בהצלחה.
 2. ואיפה הוא גר עכשיו? בשכירות בעמידר? כי תיאורטית לא אמור להיות לו גרוש. בפועל אני בטוח שהבית שלו יותר יפה מאשר כל המגיבים בשרשור הזה.
 3. שתהיה איזשהיא הקפאה מיידית עד תום ההליכים. בזמן הזה הרי יכול להגרם נזק לרכב/להעלים אותו וכנל לגבי הבית (אי אפשר להעלים אותו, אבל לגרום לו לנזק שיוריד מערכו)
 4. לגבי המקרה הנ״ל. מסתבר שלא מעט כסף היה בערבות אישית של אלדד פרי. במקרה הזה הוא לא נהנה לפי הבנתי מההגנה של חברה בע״מ. אז עכשיו מחדש, אם הוא בתהליכים מזה שנה ומשהו, איך הוא ממשיך להחזיק בבית ורכב יוקרתי? לא נוגעים ברכוש שלו עד שמסתיים המשפט/חותמים על הסדר חוב?
 5. אוקי. אבל למה העיקרון הזה טוב לנו? ברור לי למה זה טוב לאנשים כמו פישמן מהסרטון. אבל לרוב האוכלוסיה זה לא טוב. האם זה בגלל הטענה שאחרת אנשים כמו פישמן יפחדו לפתוח חברות ולסכן את עצמם ולכן יסתפקו בעבודה רגילה כמו של כולנו והמשק יקרוס בעקבות זה? ואם זה לא טוב לנו, אז למה בעצם לא להפסיק את זה?
 6. Nakamichi

  חבילה מעלי אקספרס

  מצחיק שדווקא אתה נותן את איביי כדוגמא בכל מקרה מרכז מיון מודיעין זה בור שחור. ולא פעם נעלמו לי שם חבילות, בעיקר היקרות יותר שהזמנתי. כדאי שמישהו יבדוק פעם מה קורה שם. תפתח דיספיוט, תקבל את הכסף.
 7. ככה זה. אתה לא מבין בכינוס נכסים. יש חברה ויש אדם. תשמעו, זה משהו שקצת צורם לי כל פעם מחדש. כנראה שלא רק לי. הרבה מאוד אנשים עשירים מפסידים את הונם ונשארים עם חובות עתק. אבל איכשהו נראה שרמת החיים שלהם לא יורדת לכזאת של אחד שמרוויח דמי אבטלה מביטוח לאומי. עכשיו, אלדד פרי לא פשט רגל אתמול ובכל זאת המשיך להתגורר בבית של 6.5 מיליון בשכונה הכי יוקרתית ברחובות ואחת הנחשבות באיזור. נסע בגיפ של מרצדס. שזה כלעצמו ממש לתקוע אצבע בעין של כל מי שהפסיד את כל מה שהיה לו. אז מה הקטע. מה אני מפספס פה. "צדק זה רק כוכב?"
 8. בתור אחד שמאוד היה מרוצה מכל דגם כמעט שלהם, ממש הופתעתי לראות את הביקורות שאפילו צמיג סיני לא מקבל. https://www.tyrereviews.com/Tyre/Continental/EcoContact-6.htm
 9. אם רכב חדש - לפעמים היבואן יכול לעזור. אקו קונטקט 6 לא מומלץ. תקרא קצת ביקורות. זוג פאלקן במידה הזאת מדגם 310 המומלץ יעלו לך 500-550 שח. קח את זה בחשבון
 10. אין קשר בין הסגנון והאם היא תאהב את זה למקום הקנייה. זה לא שכל טבעת שנקנית במתחם הבורסה היא טבעת שאין שנייה לה וכל שאר טבעות האירוסים בארץ ובעולם הן נחותות. לגבי הבורסה - קודם כל יש את בורסת היהלומים - שאתה יכול לתאם פגישה עם סוכן שעובד שם ולקנות ממנו יהלום ואז לקחת את היהלום לשיבוץ, או למצוא דרכו מישהו שישבץ לך. זאת השיטה של ה"מבינים" שבוחרים הכל לבד. לטעמי מייגע ומיותר. אבל איש איש ודעתו. ויש את מתחם הבורסה שמלא בחנויות, שעל כל אחת מהן יש מלא המלצות ודיס המלצות. אבל כולן חנויות רגילות. חלק מייצרות בעצמן וגם מוכרות לחנויות אחרות חלקן קונות את אותה סחורה שיש בחנויות תכשיטים אחרות. יש שם יתרון שיש מבחר של הרבה חנויות שמתמחות בזה בשטח די קטן ואתה יכול לראות הרבה אופציות בזמן יחסית קצר. לגבי עניין המחיר - יש איזה מיתוס כזה שהחנויות שם, חלקן לפחות, זולות יותר. זה לא תמיד נכון. הדבר הכי חשוב ברכישת טבעת יהלום היא לשלם עבור מה שקיבלת ולא על מה שמספרים לך שאתה מקבל. אין בעיה לקנות טבעת שהיא לא עם התעודה הנחשבת (שכחתי את שמה) ולא באיכות שאומרים בכל מיני פורומים ברשת שחייבים (צבע ניקיון וכו') כל עוד אתה משלם בהתאם. לא כל אחת תשב ותגדיל את הטבעת עם זכוכית מגדל ותבדוק את איכות האבן. ובמקרים כאלה אין בעיה להתפשר אם התקציב לוחץ או לקבל אבן גדולה יותר ונקייה פחות אם זה הכיוון. הבעיה מתחילה שמוכרים לך אבן זולה במחיר של אבן פרימיום וזה יכול לקרות בכל מקום ובכל חנות. אני לא יודע מה התקציב. אבל אם הוא בצד הנמוך של הסקאלה לא הייתי מתעסק בכלל עם לקנות אבן בנפרד ולשבץ אותה, אלא הולך על טבעת מוכנה שנראית טוב לטעמו. ספציפית לגבי רויאלטי ורשתות בסגנון - הסחורה שם בדכ יקרה יותר. לפעמים משמעותית. אתה משלם על הנוחות של קנייה בקניון ועל עלות תפעול של רשת. אם אתה מודע לזה ואין לך בעיה עם זה - תתחדש. אחרת יש לא מעט חנויות תכשיטים פרטיות שאפשר לקנות מהן סחורה שלא נופלת בכלום מהסחורה שנמכרת בבורסה ובמחירים טובים.
 11. אני מקווה שיום אחד מישהו יעשה עם זה משהו וייקח את הרישיון עסק של המקומות האלו. אני התעניינתי ברכב נמגרש טרייד אין גדול. המגרש של רשת מאוד מאוד מוכרת מאפשר לקחת לבדיקה או בעיר בו המגרש נמצא או בעיר סמוכה. האמת? דרישה די לגיטימית כי מדובר בשני ערים מהגדולות בארץ עם מבחר מכוני בדיקה. אני בדכ לא לוקח רכבים למכוני בדיקה. אבל פה זה הרגיש מתבקש. בחרתי במכון עם ציון גבוה מאוד בגוגל (4.7) ומעל 200 חוות דעת שנראו מאוד אותנטיות שדיברו על בדיקות מקיפות וקפדניות והתלונות היו בעיקר על מחיר גבוה וזמן בדיקה/המתנה ארוכים. שאמרתי למגרש את השם של המכון בדיקה - הם התקשרו למכון ששלח נהג מטמעם שייקח אותי ואת הרכב לבדיקה וגם החזיר - מה שלדעתי מצביע על יחסי עבודה די צמודים בין השניים. לא הכרתי נוהל כזה באף מכון בדיקה. מה זה אומר אגב? לא יודע. המחיר לדעתי אכן היה גבוה באיזה 100₪ מהסטנדרט בשוקס. לא היה תור וכל הבדיקה לקחה בלחץ חצי שעה. היה משהו קוסמטי אחד שהמכון לא גילה ושאמרתי לבוחן הוא תיקן והוסיף. הוא מצא כמה דברים בבדיקה. כמו שנמצאו אצל פות״ש. אבל האם זה הכל? האם מסמסו כמה דברים חשובים? לך תדע. והבעיה השניה היא כמובן מה המגרש יתקן. איך ובאיזה חלקים.
 12. שלום חברים. יש לי מחשב שהגיע עם ווינדוס 10 מותקן מראש. אני רוצה להחליף את ההארד דיסק באחד חדש ולהתקים עליו את הווינדוס. יש דרך לעשות את זה ולשמור על הרישיון המקורי?
 13. אף אחד פה לא חשב אחרת. אבל זה הקטע בכסתח. מטרתו להגן על המכון ממשרים כאלו.
 14. דמי ביטול לדעתי הכוונה לפני העברת בעלות. זה לא חולצה מקסטרו שאפשר להחזיר תוך 24 יום.
 15. תשמע. קודם כל חשוב מאוד שתתעד הכל. שהלכת ישר למוסך אחרי הקנייה וגילית את הבעיה סמוך לקנייה. שפנית אליהם. שהתנערו. עדיף בכתב/סמסים. אם בשיחות אז להקליט. בסופו של יום, אם אין לך את הבוחן מוקלט אומר לך זה אוטו בובה הכל בסדר, אז מה שנשאר זה מה שכתוב על הנייר ושם כתוב במפורש: "נקישה בשילוב הילוך". וזאת התלונה שלך - נקישה בשילוב הילוך. אז אין לך הרבה קייס מול המכון. תוכל לנסות לתבוע את הטרייד. לא יודע מה וכמה ייצא מזה.
 16. גם חשוב להבין שטלפונים מוזרים זה לא מישהו מתקשר ב-3 בלילה ומתנשף לך בטלפון. זה בד״כ הצעות על חצי מהמחיר במזומן עכשיו אני בא בלי בדיקה. או מספרים לך איך אח שלהם קנה בדיוק כזאת אתמול ברבע מחיר. או בקשות להפגש איתם במקום שמרוחק מאוד מאיפה שאתה נמצא כי אין להם רכב. זה לא הרוב אגב. זה קורה לפעמים. וההוא שאמר לכתוב מייל במקום טלפון - נו באמת.
 17. אתה לא יכול ללמוד המון נטו מהעיצוב. אפשר לקבל קו כללי על ייעוד הצמיג. מה שחשוב זה הביצועים בפועל. יש אתר שנקרא https://www.tyrereviews.com/ תחפש את דגם הצמיג שם, פרט לביקורות משתמשים (שזה יש ךקחת בעירבון מוגבל) יש עמודה של all tests שם תוכל לראות איך הצמיג מתפקד בפועל לעומת צמיגים אחרים.
 18. תשמע ידידי, אני מעוניין לחלוק על הדברים שלך. אז כמה דברים: 1. מדובר בכלמוביל טרייד. לא טריידמוביל. 2. איזה כיף לך שמצאת רכב טוב יותר בפחות. רק ש...כמו שאתה כתבת. צריך לעבוד בנושא. לא לכל אחד זה מתאים. אני ממש לא חושב שמי ששילם את המחיר ההוא הוא פראייר. עובדה שהמקומות האלה עובדים הרבה וחזק. אז חשוב אולי שתבין שלאנשים יש מערכת שיקולים קצת שונה משלך. יכול לבוא אחד אחר ולהגיד בכלל - מי שקונה מיצובישי הוא פראייר. קניתי פיגו עם נתונים מדהימים שנתון חדש יותר בחצי מחיר. אז ההחלטה מי פראייר או מי עשה עסקה טובה יותר היא לא תמיד אבסוטלוטית. לא קניתי לא מטריידמוביל ולא מכלמוביל טרייד. אבל יצא לי לקנות מפרטי וגם ממגרשים כאלה. ואני ממש לא חושב שזה מקומות רק ל"פראיירים".
 19. היבריד - אני פירסמתי לאחרונה ביד2 והמספר היה אמיתי. וגם כל מי שאני מתקשר אליו - זה לא מספר ניתוב. כי את רובם אני מוצא בגוגל וכו'. IK3 - אם מכרת שטויות יד2 אני מבטיח לך שהסיכוי שלך לקבל שיחות מכל מיני הזויים הרבה יותר גדולות מאשר אם אתה מוכר רכב. והטלפון שלך כבר בשירות ספאם. כמובן תעשה מה שנוח לך. אבל לדעתי זה מקרה קלאסי של קריאת תגובות באינטרנט והוצאת הדברים מפרופורציה.
 20. תלוי במחיר. אם הרכב במצב טוב והמחיר משקף את זה - מוכן לשקול. אם כל הסיפור זה שהוא מאחר ב-2000 קמ בטיפול האחרון לא הייתי מתרגש מזה. מצד שני רכב עם חורים משמעותיים יותר בהיסטוריה לא הייתי קונה. בגדול לא אכפת לי מה הצבע. תמיד יש צבע מועדף. מצד שני יש צבעים שאני אפסול בגללם רכב. נגיד האדום שציינת, או צהוב. ברוב המקרים זה יותר מדי בשבילי ופשוט אוותר. סבבה שיש ניילון בכסא האחורי. אבל לא רוצה להתבאס כל פעם שאני רואה את הרכב. תלוי מה ההבדלים ברמות הגימור. לפעמים אחת הסיבות שאני מחפש רכב מסויים זה האבזור שמגיע איתו. על אבזור בטיחותי לא הייתי מתפשר. על סאנרוף וגאנטים אני מוותר בשמחה. לדעתי, אנשים מחפשים יד וקמ נמוכים ושנתון גבוה בשביל למצוא רכב שמור ככל הניתן. מעטים האנשים, אפילו פה בפורום, שיושבים ובוהים בזמנם הפנוי ברישיון הרכב ומתענגים על התאריך עלייה לכביש או מספר בעלים קודם.
 21. אם זה דורש פירוק דש בורד תתכונן מראש לעלות לא נמוכה. אני ממליץ על אשר מיזוג בפתח תקווה או עמוס מזגנים בבני ברק.
 22. רוב הרכבים בתקופת האחריות מטפלים אצל מוסכים מורשי יבואן. עם הזמן מתחילה זליגה החוצה. נניח ואתם רוכשים רכב בן 4-6. עד כמה זה חשוב לכם שהטיפולים נעשו במוסך מורשה יבואן לעומת מוסך כללי? (מוסך כללי אני לא מתכוון לאיזה מוסך שהוא מפורסם בכך שהוא המאסטר לדגם הזה, אלא מוסך כללי. א.א מכונאות ובניו שלא שמעתם עליו בחייכם). והאם הייתם משלמים יותר על רכב משומש רק כי הוא טופל אצל היבואן. *לציין בשני המקרים היסטורית טיפולים מלאה מגובה בקבלות. ** לציין 2 - שבמוסך כללי בד"כ חלק מהחלפים יהיו תחליפיים, אך הקפידו על פילטר שמן מקורי
 23. מחזק את הנאמר. מכרתי כבר מספר לא קטן של רכבים. כל התופעות המוזורת האלו שאתה מציין הן זניחות, אם בכלל.
×
×
 • תוכן חדש...