Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, יובל .מ. כתב:

בתור ירושלמי - האיום על הבנות לא מגיע מיהודים, הוא מגיע מאותם חברה משועפט, עיסאוויה ובית צפפא שמגיעים לשכונות היהודיות לחפש נערות במצוקה. עומדים עם במוו שבורה ברמזור ומחפשים למי להציק, כי אם יציקו לבת של השכן שלהם יחתכו להם יד.

זה בדיוק מה שאני אומר. פשוט גדי אמר שאצלנו יודעים איך להתמודד איתם, ואני אמרתי שגם אצלנו יש את אותן תופעות כמו אותן שכונות פליטים באירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 333
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, Derish כתב:

בינתיים לא דקרו אותי, אבל אני פה עד מחר בצהריים אז עוד יש זמן.

תראה, יש מצב שידקרו אותך בגלל האופי שלך ולא בגלל שאתה יהודי.

😃

• מצחיק 9
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.4.2024 בשעה 17:14, oryo כתב:

באוק׳ אתה שומע על שכן שלך שלכוד באיזשהו כביש צד, יש לך אמל״ח, אתה מבין שבסיטואציה הנוכחית אין כח שיטור/צבאי מספיק - אתה יורד לדרום?

לא יכול להעיד עליך, מאמין שאני בסיטואציה שיש פיגוע מתגלגל בדרום אוסטין עם אינדיקציה שמערכות החוק קרסו, לוקח ציוד מזניק כמה אנשים שם עלי אמצעי זיהוי ונוסע לבדוק כיצד והאם ניתן לעזור. קל וחומר שבישראל זה היה מוקצן עוד יותר. זה לא כי אני פטריוט גדול - אלא כי ערבות הדדית.

זה לא מה שהתכוונתי. התכוונתי תיאורטית, מחר השכן שלך מת ממחלה כל שהיא. 

אומרים לך אתה יכול לוותר על החיים שלך והוא יחזור לחיים. 

Would you? 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.4.2024 בשעה 01:38, Morningstar כתב:

נדיר מאוד שעובד ישראלי שמקבל גרין קארד יחסית בקלות נקלע למצב כזה (לא אומר שזה לא אפשרי, היו דברים מעולם, פשוט נדיר הרבה יותר מאשר אם אתה הודי נניח). ואף אחד לא אמר שזה לא סיכון - בהגירה לארהב עם L1 (הויזה שאתה מדבר עליה) תמיד קיים תרחיש יום הדין הספציפי הזה - בסיכוי קטן - אבל קיים - והמהגרים לוקחים אותו בחשבון.

https://www.geektime.co.il/google-layoffs-created-some-problematic-situtations/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ניקו פ. כתב:

התכוונתי תיאורטית, מחר השכן שלך מת ממחלה כל שהיא. 

אומרים לך אתה יכול לוותר על החיים שלך והוא יחזור לחיים. 

Would you? 

אני לא מבין ניקו, אתה הרי בבירור לא מטריל, אבל אתה גם שואל שאלה רטורית - כמובן שהתשובה היא לא.

וזה נכון בגדול לכל אדם בכל מקום.

אני חושב שהשאלה היותר רלוונטית היא משהו בסגנון ״אתה יכול לעשות ניתוח שיסכן את החיים שלך בסבירות xx% - ועלולה להציל אותו, הולך על זה?״

ואז זו שאלה טובה, וזה תלוי. ואני לא מבין על מה אנחנו מדברים בכלל. זה התחיל מדיון על אנשים בצבא, בודדים מאוד המצבים בהם חיילים נכנסים לסיטואציה בה המוות שלהם ידוע מראש (ואני חושב עכשיו על הסצינה המאוד קשה ב black hawk down, ששני הצלפים פורקים מהמסוק..). בכ״א הן בישראל והן בארה״ב (והן במקומות אחרים) יש המון אנשים עם סולידריות חברתית, וכל הדיבור הזה על ״אם תיפול ברחוב אף אחד לא יעזור לך לקום״ הוא בדיחה רצה אצלנו בקב׳ הרילוקיישן.

• אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, MiniMiz3r כתב:

ואו תראו! קישור לכתבה שמספרת את הסיפור של כמה ישראלים בודדים מתוך ליטרלי עשרות אלפים שעוברים לארה"ב על ויזת L-1 בשנה!

https://www.ynet.co.il/news/article/s1bvh4ie0

אני חושב שלא בטוח לגור ברמת גן, וממליץ לכל התושבים לחפש מקום מגורים אחר.

Facepalm - TV Tropes

• אהבתי 1
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Morningstar כתב:

ואו תראו! קישור לכתבה שמספרת את הסיפור של כמה ישראלים בודדים מתוך ליטרלי עשרות אלפים שעוברים לארה"ב על ויזת L-1 בשנה!

אם יש כמה עשרות אלפים שעוברים בשנה על ויזת L1, נחש לכמה לא-ישראלים זה קרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים בשרשור הזה מזכירים לי רטוריקה סובייטית מקסימה, שאפשר לקרוא עליה כאן

ציטוט

During the Stalin era, praise for the quality of any aspect of US life prompted the rejoinder "Yes, but they lynch Blacks, don't they?"

או בגרסת הבדיחה הסובייטית:

ציטוט

se of the phrase as a tu quoque fallacy grew in popularity in Russia during the 1960s, and was used as a widespread quip between Russians.[9] In this version, an American and a Soviet car salesman argue which country makes better cars. Finally, the American asks: "How many decades does it take an average Soviet man to earn enough money to buy a Soviet car?" After a thoughtful pause, the Soviet replies: "And you are lynching Negroes!"

• מצחיק 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, MiniMiz3r כתב:

הכתבה הזו היא בדיחה.

1. כתבתי למעלה לגבי התנאים של מפוטרים בגוגל בראונד הזה - 4 חודשים של משכורת , גרנט + עוד שבועיים על כל שנה שעבדו שם.

יש לי כמה חברים אישית שם שקיבלו מעל חצי שנה משכורת במכה ככה ומצאו עבודה אחרת תוך חודש וקצת…

2. כל מי שעובד על ויזה למדינה חדשה צריך לעשות חישוב סיכון למצב כזה. גם אני עשיתי. אבל גם פה היו אותיות קטנות אם תעלה להודעה שלי על הנושא.

בקיצר - אתרי חדשות ישראלים בקושי מבינים בטק בארץ ומה קורה , זה לא שמה שכתוב שם לא נכון אלא שאין את כל הקונטקסט שמשנה.

אמנם הם ״פוטרו מיידית״ אבל פיצויים בהחלט היו ומעבר למה שחייבים (וחייבים חוקית לפי warn act.)

אגב למי שעל l1 לרוב יש גם סעיפים שמכסים מעבר מה קורה במצבים כאלו כמו הודעה מראש וסכום כפיצוי נוסף על מעבר חזרה

• אהבתי 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, MiniMiz3r כתב:

אם יש כמה עשרות אלפים שעוברים בשנה על ויזת L1, נחש לכמה לא-ישראלים זה קרה. 

לא אכפת לי מלא ישראלים, כי ישראלי שעבר על L1 הוא מלכתחילה יותר "מבוקש" מבחינת הארגון (ולכן הארגון השקיע הרבה כספים בשביל להעביר אותו) ולכן פחות סביר שיושפע מ layoffs מלכתחילה (לא לא אפשרי, אבל פחות סביר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Morningstar כתב:

לא אכפת לי מלא ישראלים, כי ישראלי שעבר על L1 הוא מלכתחילה יותר "מבוקש" מבחינת הארגון (ולכן הארגון השקיע הרבה כספים בשביל להעביר אותו) ולכן פחות סביר שיושפע מ layoffs מלכתחילה (לא לא אפשרי, אבל פחות סביר).

אין שום קשר בין הדברים. העלות להביא אותו היא עלות שקועה שלא מעניינת אף אחד ולא נמצאת בכלל במערך השיקולים בפיטורים רוחביים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

אין שום קשר בין הדברים. העלות להביא אותו היא עלות שקועה שלא מעניינת אף אחד ולא נמצאת בכלל במערך השיקולים בפיטורים רוחביים. 

אני לא אומר שבגלל הכספים שהושקעו בעובד הוא לא יפוטר. אני אומר שהכספים שהושקעו בו הם סימן לכך שהעובד חשוב יותר לארגון מאשר העובד הממוצע, ולכן פחות סביר שיושפע מ layoffs. אני מכיר עשרות ישראלים, חלקם הגדול בחברות שעשו בשנתיים האחרונות לא מעט פיטורין. אני לא מכיר אפילו אחד שהושפע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור עובדים על L1 , ישראלים או לא -> אני מכיר הרבה מאמצים פנימיים של הארגונים לדאוג להם לתחלופות.

כנ״ל עובדים על ויזות אחרות במצבים בעיתיים.

כך או כך - המעבר מl1 לחברה אחרת לא אפשרי -> ולכן:

1. מתחילים גרין קארד מהיום הראשון - כי אם אתה מספיק מתקדם בתהליך גרין קארד - זה כבר פחות משנה.

2. שמים סעיפים ספציפיים שמכסים שבמקרה של פיטורים -> אם אין תושבות -> המעסיק משלם עלויות מעבר חזרה.

3. בצד הפרקטי -> בהרבה מקרים אנשים בונים תוכניות בקאפ (מגישים גם לH1B במקביל , ויזות סטודנט , מעבר לקנדה וכו)

אבל זה חד וחלק סיכון ושיקול למי שעושה רילוקיישן מבוסס על הויזה הזו.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.4.2024 בשעה 12:33, Derish כתב:

במקרה אני נמצא השבוע בגרמניה הכפרית ויושב בהדרכה עם שני מולדבים, גאורגי אחד, ופליט סורי שגם אחיו עובד פה. כולם יודעים שאני (בעל דרכון) ישראלי. בינתיים לא דקרו אותי, אבל אני פה עד מחר בצהריים אז עוד יש זמן.

מעדכן שהצלחתי לצאת משם בחיים ולהגיע בעור שיניי אל שדה התעופה. מקווה לשרוד את הטיסה אל היעד העויין הבא בספרד.

בסוף הביקור שוחחנו עם הסורי על ארועי השבעה באוקטובר והגענו למסקנה משותפת שהעסק נראה כמו אחלה דרך לחזל"ש את ההפגנות בקפלן. הוא גיחך קלות כשסיפרתי לו איך אני, שני המולדבים והגאורגי היינו נקראים 'רוסים' בישראל - בדיוק כמו שהוא, שני הפליטים מתימן שעובדים איתו והמלגזן הלבנוני כולם 'ערבים' בעיניי השכנים בגרמניה. כמו כן, הסכמנו שמשמר הגבול ומחלקת ההגירה בארה"ב חבורה של שרמוטות גזעניות.

כך נראות רוב האינטראקציות שלי עם מוסלמים באירופה - בהתחלה ניגשים זה אל זה בזהירות, אבל תוך כמה דקות של שיחה מבינים שבסה"כ הגענו לשם מאגפים שונים של אותו גן חיות מזרח-תיכוני ומודים לאל שהשארנו את כל הבולשיט הזה מאחורינו.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Derish כתב:

כך נראות רוב האינטראקציות שלי עם מוסלמים באירופה - בהתחלה ניגשים זה אל זה בזהירות, אבל תוך כמה דקות של שיחה מבינים שבסה"כ הגענו לשם מאגפים שונים של אותו גן חיות מזרח-תיכוני ומודים לאל שהשארנו את כל הבולשיט הזה מאחורינו.

זה אולי confirmation bias  אבל זה גם הניסיון שלי עם סורים, איראנים, כורדים ופאקיסטנים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...