Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, עדי-אל כתב:

מתי חיים של יהודים היו בטוחים?

אולי בתקופות מסוימות בארה"ב, תור הזהב בספרד ותקופת דוד ושלמה...

אל תתחכם. לא שאלו איפה גם מסוכן, שאלו איפה הכי מסוכן.
פה, פה הכי מסוכן. תמיד היה. תמיד יהיה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 דקות, farkash7 כתב:

אל תתחכם. לא שאלו איפה גם מסוכן, שאלו איפה הכי מסוכן.
פה, פה הכי מסוכן. תמיד היה. תמיד יהיה.

שכחת כוכבית שמחריגה את שנות השלושים והארבעים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Night Driver כתב:

עד שלא תנסה לא תבין איזו איכות חיים זה להגיע תוך 10 דקות נסיעה לעבודה.

את זה היה לי גם בכפר סבא, ובלי טילים על הראש. השאלה היא מה קורה כשאתה מאבד את העבודה הזאת (ולך תמצא אחרת בפריפריה), זקוק לשירותים רפואיים מתקדמים, ועוד כמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, כאחר שכבר מזהים אותו במיון (כולל להגיע בהפרש של 4 ימים למחלקת עיניים עם זבב באותה העין) מאוד מרוצה מרמת הרפואה.

מבחינך עבודה אם אתה בהיי טק או בשירותים אתה צודק אבל אם אתה בתעשייה (ולא משנה באיזה תפקיד) יש היצע גדול יותר דווקא בפריפריה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לרופאים לא חסר עבודה.

עורכי דין גם לא חסר להם עבודה אבל לא תמצא משרדים גדולים אלא יותר עורכי דין עצמאיים.

לגבי הייטק זה כבר סיפור אחר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.4.2024 בשעה 00:40, MiniMiz3r כתב:

וואו, ממש חלום. אני בטוח שכל אחד מעובדי גוגל היה שמח להיות מפוטר בזה הרגע תמורת 4 חודשי תשלום. כל מה שזה אומר שיש להם בערך חצי שנה למצוא עבודה (אלא אם כן אתה על ויזה של גוגל ואז יש לך חודש לעזוב את ארה"ב).

נדיר מאוד שעובד ישראלי שמקבל גרין קארד יחסית בקלות נקלע למצב כזה (לא אומר שזה לא אפשרי, היו דברים מעולם, פשוט נדיר הרבה יותר מאשר אם אתה הודי נניח). ואף אחד לא אמר שזה לא סיכון - בהגירה לארהב עם L1 (הויזה שאתה מדבר עליה) תמיד קיים תרחיש יום הדין הספציפי הזה - בסיכוי קטן - אבל קיים - והמהגרים לוקחים אותו בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להודים יש בעיה עם גרין קארדים והזמן המתנה להם בעיקר.

מבחינת יכולות טכניות וכו - אלו שמועסקים בחברות הגדולות ולא חברות הגולגולות הבעייתיות (אלו שסותמות את כל נושא ויזות העבודה) - מעולים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהוא ראה את הכתבה בערוץ 12? אתמול  על מאלמו בשוודיה? העיר הכי מוסלמית בשוודיה, ובכללי באירופה.

אם הייתי רואה את הכתבה בטלויזיה, הייתי יכול לחשוב שזו דמגוגיה, שמנסים להראות יותר ממה שזה במציאות.

אבל ביקרתי במלאמו כמה פעמיים, וזה המצב.

יש אזורים שלמים שנראים ונשמעים כמו כפר ערבי בישראל. השוודים הנחמדים, עוד לא הפנימו, את גודל השעה והבעיה.

זה מראה שהבעית האיסלם הקיצוני, שרוצה להיותהרוב ובעלי העולם בדרכם, זה לא הנחלה הבלעדית של ישראל. זו בעיה גלובלית של המערב הפתוח, מידי כנראה, למול אותו איסלם שבעזרת הרחם של האישה הערבית לאט לאט, ישתלת על המקום שהוא נמצא. ואז ידוע שזה מתדלק את הימין הקיצוני באירופה, ואז מכלילים גם את היהודים בתוך המיעוט הזה.

הזמנים משתנים, לפני 500 שנה אירופה הייתה מוסלמית, ארצות הברית לא הייתה קיימת.

אולי זו תנועת מטוטלת שוב.

אז מה נשאר, להיות מאוחדים פה בארץ, אחרת בעוד 20 שנה יהיה פה רוב חרדי, וערבי.

יש פה פוטנצייל עדיר, שפוליטיקה קטנה עוצרת אותו מלהתפרץ.

נ.ב בשישי הולך לשגרירות האוסטרית להגיש את המסמכים לדרכון.

שאוכל לפרוש בקפריסין בעתיד הרחוק.

• אהבתי 3

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, לירון .ה. כתב:

יש אזורים שלמים שנראים ונשמעים כמו כפר ערבי בישראל. השוודים הנחמדים, עוד לא הפנימו, את גודל השעה והבעיה.

אתה ציני או רציני? שוטטתי קצת עם גוגל מפות ב Rosengård, השכונה הנודעת לשמצה, ווואלה היא לא נראית כל כך גרוע. הסתובבתי גם בשכונות מסוכנות בסטוקהולם והן בהחלט לא נראות כמו עזה, חלק מהתושבים אולי, ופה ושם תמצא חנות שנראת כמו שוק אבל בסך הכל מדובר במקום נאה מאד. נכון שהקהילה היהודית הקטנה עזבה כמעט לגמרי את מאלמו אבל מצד שני אני יודע על לא מעט ישראלים שגרים שם בשקט ושלווה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאם צוות זר יבוא לעזות כתבה על המהגרים בתל אביב ויתמקד בתחנה המרכזית החדשה בשילוב ראיונות עם שפי פז הכתבה תיראה דומה.

מה גודל השכונה הזו בכלל ביחס למאלמו?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Rשף כתב:

אתה ציני או רציני? שוטטתי קצת עם גוגל מפות ב Rosengård, השכונה הנודעת לשמצה, ווואלה היא לא נראית כל כך גרוע. הסתובבתי גם בשכונות מסוכנות בסטוקהולם והן בהחלט לא נראות כמו עזה, חלק מהתושבים אולי, ופה ושם תמצא חנות שנראת כמו שוק אבל בסך הכל מדובר במקום נאה מאד. נכון שהקהילה היהודית הקטנה עזבה כמעט לגמרי את מאלמו אבל מצד שני אני יודע על לא מעט ישראלים שגרים שם בשקט ושלווה

לא רשמתי עזה בשום מקום, רשמתי כפר ערבי בישראל.

שהייתי במאלמו בכיכר ליד הגשר לדנמרק, שמעתי בעיקר ערבית/קללות בערבית מהקהל שהיה שם.

הכוונה זה האווירה, המקום יפה ושליו, בכל זאת שוודיה. לא משנה את המהות, שאירופה, ובמיוחד הארצות הנורדיות זוחלות לאט ובטוח להתנגשות ערכית, וזה לטמון את הראש בחול לחשוב אחרת.

גם באוסלו יש שכונה של מהגרים ערביים, שהייתי שם הרבה, עדיין נורווגיה, אבל הרחוב הרבה יותר מלוכלך, ושומעים ערבית בעיקר.

יש לי חבר ישראלי שגם גר במלמו אז אני מכיר.

בכלל עצוב לי מאוד לראות שנורווגיה הופכת למדינה הכי אנטישמית ואנטי ישראלית באירופה. אחרי כל השנים שהייתי שם.

לא צריך להיות נביא שרואים שהימין הקיצוני האנטי מהגרים עולה באירופה גם.

אבל תהיה רגוע השינוי לא יהיה בימיי חייך

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, Night Driver כתב:

מה גודל השכונה הזו בכלל ביחס למאלמו?

השכונה עצמה קטנה, אבל יש עוד אזורים עם אוכלוסייה פחות… נחשלת. 

למען ההגינות ולנושא השרשור, לא הייתי ממליץ על מאלמו ליהודי שומר מצוות. אישית הייתי נמנע ממנה באופן כללי בתור ישראלי אבל כאמור יש לא מעט ישראלים שחיים בה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, לירון .ה. כתב:

בכלל עצוב לי מאוד לראות שנורווגיה הופכת למדינה הכי אנטישמית ואנטי ישראלית באירופה. אחרי כל השנים שהייתי שם

על קוויזלינג שמעת? Jødeparagrafen ? הם בסך הכל חוזרים למקורות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורווגיה בזמן מלחמת העולם השניה, הייתה מחתרת אנטי נאצית גדולה, שנלחמו בגרמנים.

גרמניה הקימה מחנות כליאה בנורווגיה.

הכרתי כאלו שההורים שלהם היו באחד כזה.

אבל משהוא לא טוב עובר עליהם.

הם בכלל הכי מפחדים שרוסיה תפלוש אליהם.

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...