Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 29 דקות, David32 כתב:

הרי ברור לך שאם אתה שם את עצמך בנעליים שלהם מנקודת המבט שלהם, הם בונים. נכון?

גם דעאש מבחינתם הם בונים, אז? נדירים האנשים שבאמת עושים רע נטו כדי להרוס.

זה נחמד מאוד שאתה מאמין אדוק באידאולוגיה אבל אי אפשר לאכול ולשתות ולגור באידאולוגיה.

יש אידאולוגיות שלא הוכיחו את עצמן יעילות ומי שמאמין בהן, בדרך כלל חי על חשבון מישהו אחר שמאפשר לו. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 30 דקות, SlowRide כתב:

אז?

[ממה שאני מבין דאעש לא באמת ניסו לבנו' חברה או משהו. אבל לא קריטי לי.]

אז, זה אומר שהחלוקה לבונים והורסים לא תופסת מים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

אתה לא ניטשה או אפלטון ואין יותר מדי עומק בכתביך. אם לא הבנתי למה התכוונת, זה בגלל שלא היית ברור ולא בגלל שאני צריך פרשנות.

אני יודע כמה מרוויח מי שעובד באותה החברה שאני עובד בה, באותו תפקיד. הוא חי ברמה הרבה יותר גבוהה ממני וגם יכול לחסוך. גם מי שחי בקליפורניה (לזרוק שמות של שכונות יוקרה זה דבילי. גם פה אני גר ברחובות, ולא ברמת אביב) ובטח מי שחי בנבאדה.

בדיוק בשבילך ניטשה אמר:

Talking much about oneself can also be a means to conceal oneself.

ואיזה יופי, אתה יודע כמה הוא מרוויח, יודע איך הוא חי ואפילו יודע שהוא יכול לחסוך.

בוא, תפסיק לחרטט. כל מה שאתה אומר זה השערות, ניחושים או חלומות. 

אפילו חברים קרובים שלי אני לא יודע כמה או אם חוסכים, אבל אתה יודע מה קורה בעו"ש של איזה אמריקאי. 

ורק השערה - אולי הוא חי ברמה גבוהה כי הוא עסוק בלעבוד ולא להגיב באיזה פורום כל היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, gadik6 כתב:

בארה"ב יכולים להגיד לך להתראות ואל תבוא יותר מחר. פיצויי פיטורין אין, כמדומני, והאבטלה בחלק מהמדינות עומדת על כ1800 דולר לחודש, שזה חצי מהסכום לבעלי שכר גבוה בישראל.

שלא נדבר על מה קורה עכשיו עם ביטוח בריאות (יקר) אחרי הפיטורים ועוד.

זה המקרים שבהם לדעת מעט לא עוזר לך.

תקרא על WARN act במקרים של פיטורים גורפים , תעיף מבט על חברות טק שפיטרו לאחרונה בגלים ומה היו הפיצויים שהוענקו ומה שאתה מדבר על אבטלה זה המקביל מובטל ללא עבודה וברמה הפדרלית. יש עוד הרבה מנגנונים בדרך.

כנ״ל לגבי ביטוח בריאות - שאתה לא מכיר כאמור את המערכת ואת הסטייטים בשביל תוכניות לאנשים ללא הכנסה (שהן טובות. הבעיה בעלויות הן בעיקר למעמד הביניים במקומות עבודה מחורבנים שלא מכסים בכלל את הביטוח בריאות)

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

אפילו עם ביטוח מהעבודה בהייטק, יש מקרים בהם תצטרך להוציא מאות דולרים לביקור "פשוט".

לא ממש. נראה לי ה״ביקור״ היחיד שהיה לי שהסתיים בעלות כזו היתה לידה.

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

אני גם לא יודע כמה אתה חושב שעובד הייטק "פשוט", בחברה "פשוטה", מרוויח בקליפורניה, אבל מהידע שלי, עם עלויות המחייה שם, לא תמיד הם חוסכים משמעותית יותר

חבל לנחש - אפשר להסתכל בlevels.fyi ולדעת בדיוק.

ובא נגיד שמי שעשו לו רילוקיישן כנראה לא עובד ״פשוט״ ב״חברה פשוטה״ (כי כאלו לא ממש יכולים לעבור במסגרת העבודה)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Liviur כתב:

לא ממש. נראה לי ה״ביקור״ היחיד שהיה לי שהסתיים בעלות כזו היתה לידה.

מה לא ממש?   אתה מייצג את כל עובדי ההייטק בארה"ב?

אם לך יש ביטוח כזה אז לבריאות (בישראל, אגב, הביקור הזה בחינם. אפילו מפרגנים לך בחדר לבד אחרי הלידה, ללילה או שתיים, בחלק מבתי החולים), אבל יש מגוון ביטוחים לעובדי הייטק, וחלקם דורשים תשלום של מאות דולרים בחלק מהמקרים (גם בחברות "טובות"). וזה אני אומר מניסיון, לא מקריאה באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, gadik6 כתב:

מה לא ממש?   אתה מייצג את כל עובדי ההייטק בארה"ב?

חס וחלילה - אבל אני מייצג עובד שעבד בחברת סטארטאפ קטנה עם משרד ראשון בארה״ב , לחברה שמעסיקה הכי הרבה עובדים בגאמפא (אבל ידוע גם בפרוגליות שלה) ליוניקורן מונפק.

בא נגיד שזה מאוד נדיר ויקרה רק אם:

1. לא הגעת לדידקטיבל.

2. אתה יוצא לרופא out of network.

זה נדיר.

לפני 7 דקות, gadik6 כתב:

אם לך יש ביטוח כזה אז לבריאות

גם בחיפושי עבודה לא נתקלתי בזה שאין. מחברות שהייתי אמור להצטרף לצוות הקמה עד לגאמפאאות אחרות.

האם יש ? ברור. האם נפוץ ? לא.

לפני 8 דקות, gadik6 כתב:

בישראל, אגב, הביקור הזה בחינם. אפילו מפרגנים לך בחדר לבד אחרי הלידה, ללילה או שתיים, בחלק מבתי החולים

בעלות שציינתי זה כיסה את כל הביקורים מהראשון בהריון עד אחרי לידה + חדר שגורם למלוניות בארץ להראות כמו הוסטל במדינת עולם שלישי + אחות בחדר + רופא בהיכון לאורך כל הלידה.

אשתי ילדה 2 ילדים בארץ , את השלישי בארה״ב. החינם הזה הוא בהתאם למה שאתה משלם.

אבל אם אתה מתעקש - מה העלות רפואה שלך בשנה באחוז מההכנסה? כולל מסי בריאות. ואז אפשר להתחיל לדון אם היא באמת זולה יותר מארה״ב עם הגירסאות ״חינם״ של הארץ.

(בשתי המדינות יש מי שנופל בין הכיסאות ויסיים עם חור בכיס כן ?)

אנחנו ממש נגררים פה לדיון אחר ...

• אהבתי 2

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בכלל עלות לידה רלוונטית? מדובר על משהו שלא עושים כול יום ושגורר איתו התחייבות כלכלית הרבה יותר רצינית מעלות הלידה עצמה.

אם עלות לידה כתלות בביטוח, וכמות הכריות במלונית בימים אחרי זה מה שמשנה לכם, אין מה להגר. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתנה כדוגמא לאחד הדברים היחידים שבעלות רפואית באמת עלה לי מאות דולרים - בניגוד לטענה של ידידי שכל ביקור רופא פשוט עלול להיגמר בעלויות כאלו.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, gadik6 כתב:

ורק השערה - אולי הוא חי ברמה גבוהה כי הוא עסוק בלעבוד ולא להגיב באיזה פורום כל היום.

חזרנו לזה שאין לך זמן לחרבן בעבודה?

אני עובד בחברה אמריקאית שמשלמת בטופ של השכר בהייטק. אני יודע כמה מרוויחים עמיתים שלי בארצות הברית. גם יש לי מושג לא רע על עלויות מחייה שם. משפחה קרובה וחברים שחיים שם הרבה שנים.

אתה מחרטט פה על ימין ועל שמאל, ואפילו מלמד את ליביו שחי שם כבר הרבה שנים. כנראה גם הוא מבלה יותר מדי זמן בפורום לטעמך.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.4.2024 בשעה 07:39, Liviur כתב:

הקמפיין האחרון של המשטרה באיזור שלי היה להזכיר לאנשים לא להשאיר את המפתחות (או key fob) ברכב בSUVים החדשים שלהם...

אצלנו הרימו מסוק (ליטרלי) לאוויר לכמעט שעה כי זקן בן 78 שככל הנראה סנילי נעלם ב 10 בלילה. אמיתי לגמרי - אלו הבעיות שיש פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בבוסטון.

אגב לפני איזה עשור או יותר, 669 חילצו מנופאי שנתקע על מנוף בחיפה. המנופאי היה המום שהמבא חילץ ערבי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

המנופאי היה המום שהמבא חילץ ערבי

בטח הביאו טירונים להתאמן. זה אימון יותר ריאליסטי מאשר בובה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 שעות, David32 כתב:

[ממה שאני מבין דאעש לא באמת ניסו לבנו' חברה או משהו. אבל לא קריטי לי.]

אז, זה אומר שהחלוקה לבונים והורסים לא תופסת מים.

מבחינתם מה שהם עושים זה הדרך הנכונה לחיות. 

לא הבנתי למה החלוקה הזאת לא נכונה, בתכלס זה תיאור די מדוייק למציאות. זה לא משנה במה מאמין כל אחד, יש עובדות בשטח.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...