Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

ממליץ לכל אלו שחושבים שברחו מגיוס לצבא, לקרוא על מערכת השירות הסלקטיבי של ארה"ב. ולזכור שלאורך ההיסטוריה, היו כבר מספר גיוסים כלליים כאלו. וכל אלו עבור מלחמות שבכלל לא היו על אדמתה...

מי שרוצה להשתמט, יכול להשתמט גם בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 6 שעות, gadik6 כתב:

הסתכלתי - 4 הרוגים או יותר.

4 נפגעים או יותר

לא הרוגים.

לפני 6 שעות, gadik6 כתב:

שם רק בימים האחרונים קראו לשחוט יהודים והצדיקו מעשי טרור נגד יהודים?

אתה משווה הפגנות למעשים…

מעניין אבל לא רלוונטי.

לפני 6 שעות, gadik6 כתב:

מצד שני, לא בהכרח יהיה לך בטחון תעסוקתי למשל

יכולים , לא בגלי פיטורים (תקרא על warn act) וכמות ההזדמנויות לעבודות אחרות (עבורי) גדולות בכמה סדרי גודל.

ככה גם המשכורת 🤷‍♂️

אתה גולש לwhataboutism כבד שאני יכול להמשיך כנראה יותר בתור משהו שכר ב2 המדינות.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, gadik6 כתב:

הסתכלתי - 4 הרוגים או יותר. כלומר רק באירועי ירי המוני נהרגו בארה"ב לפחות 2400 איש תוך שנה.

בישראל זה שקול ל72, שזה יותר מממוצע ההרוגים מטרור בשנה (להוציא את 7 באוקטובר).

אבל נעזוב ירי המוני - גם "סתם" הרוגים מכלי נשק יש יותר ממה שחווינו ב-7 באוקטובר, בתקנון לגודל האוכלוסיה, רק שבארה"ב זה כל שנה

ותופתע לשמוע שגם בישראל יש אזורים עם רמות פשיעה שונות, ואם מסתכלים על כלל האוכלוסיה היהודית בלבד, אז מגיעים כבר לרמות פשיעה של שוויץ, כמדומני.

אני גם יכול לנחש שזה מעמיד את האוכלוסיה היהודית באותן רמות כמו בשכונות היותר מבוססות בארה"ב. 

אגב, האיזור בו אתה גר זה לא במרחק של שעה וחצי ממנהטן, שם רק בימים האחרונים קראו לשחוט יהודים והצדיקו מעשי טרור נגד יהודים?

אשכרה מרגיש כמו בבית בישראל.

בשנה רגילה גם נפגעים הרבה יותר בתאונות דרכים מאשר בטרור. הנקודה בטרור זה לא כמות הנפגעים אלא הפחת שהוא משרה על האוכלוסייה ופה אנחנו לוקחים בגדול. לא חושב שיש עוד מדינה בעולם המערבי עם פרסומות נגד חפצים חשודים ואנשים שהולכים ברחוב ומסתכלים סביב אם מישהו הולך לירות או לדקור אותם.

ולגבי שעה וחצי ממנהטן, בדקת מה המרחק מתל אביב לשועפט (ולקחתי עיר רחוקה. לא ירושלים, מודיעין או עפולה) או מבאר שבע לחברון?

• אהבתי 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Night Driver כתב:

לא חושב שיש עוד מדינה בעולם המערבי עם פרסומות נגד חפצים חשודים ואנשים שהולכים ברחוב ומסתכלים סביב אם מישהו הולך לירות או לדקור אותם

פשוט זה.

זה שתיק זרוק בתחנת אוטובוס זה סתם מישהו שכחת תיק, ואין באמת מה לדאוג.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם שתיק זרוק בתחנת רכבת בברלין/לונדון..באים ובודקים. יש אזורים רגישים.

אצלנו היה את חפץ חשוד מהילדות, אז זה נתפס.

זה לא משהוא יחודי לישראל בעולם המערבי, לזה לא הייתי נתפס.

• רעיון טוב! 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לקיצון, הייתי עד גם לרובוטים סגירת רחובות בחול, וגם סתם שוטר שבועט בתיק פה בארץ.

זה סמנטיקה.

על זה לא הייתי נתפס, לתחושת חוסר הביטחון פה.

יש הרבה דברים אחרים, זה לא מפריע לי 

מה כן. הקלות להכנס לקניון בחול שלא בודקים את התיק.

למרות שגם פה אף אחד לא בודק אותי, שואלים מה נשמע, ונכנס.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מעניין.

אישית אני מאוד באינדיבידואליזם, ומפחד מחברות שמקדשות את הכלל על חשבון הפרט. ואני גם חושב שזה קצר מרחיק לכת מדי לחפש קורלציה בין זה לבין כמה אזרחים נרתמים בשעת מלחמה או משהו כזה. אמריקה נלחמה ב-2 מלחמות עולם, קוריאה, וייטנאם וכו׳ למרות הכל. וההבדל נמצא לדעתי במקום הרבה יותר בסיסי מזה. 

בישראל באמת יש המון אזרחים עם תפיסת מציאות קצת סובייטית קצת מקדשת מות קדושים, שזה אולי לא מפתיע, אם נזכרים שבכל זאת מהאזורים האלו הגיעו לא מעט מהמנהיגים שעיצבו את המדינה במשך שנים, וגם ברקע הדתי שלה. קודם כל, אנחנו חייבים למדינה. וכל מי שבוחר לעזוב, הוא לא בסדר, כי איך יכול להיות שלאנשים יש רצונות אחרים מעבר למות בעד ארצם. 

אני לא חושב שזה פשיזם. זה מאפיין מאוד בסיסי של מדינות לאום מוקצנות. או <פלצנות> כמו שתיאר את זה בנדקיט אנדרסון המוכנות המפתיע של בני אדם אפילו לא להרוג, אלא לההרג עבור המדינה שלהם, זה אולי המאפיין הכי בולט של מדינות לאום מודרניות <סוף פלצנות>. וישראל במובנים רבים במשך שנים לקחה את זה לקיצון. 

והאמת היא שזה הרבה מעבר לזה. זה לא רק המוכנות ללכת להלחם או לשלוח את הילדים להלחם. זה המוכנות לשלם *כל* אבל ממש כל מחיר עבור האידיאה. וזה יוקר מחיה, ביורוקרטיה, פקקים, הרוגים בתאונות דרכים ועוד מיליון ואחד דברים, שהופכים את ישראל למדינה סמי מתפקדת אבל הישראלים מוכנים לספוג, כי מה אנחנו? נשומות? 

לא יודע. לא הייתי רוצה לגור בארה״ב ממגוון סיבות. אבל רק למחשבה או דוגמאו: כמו בטח חלק די גדול מהמגיבים כאן, השנים שבהן נסיעה באוטובוס היתה סוג של הימור, אם יהיה עליו מחבל שיתפוצץ או לא, צרובות אצלי בזכרון ובתודעה. כל אבל כל מי שדיברתי איתו על זה בשכבת הגיל שלי +- העיד שמצא את עצמו מתישהו יורד בפניקה מאוטובוס, גם בשנים האחרונות, בגלל שראה מישהו שנראה לו חשוד. חלק נמנעים מתחבורה ציבורית. ואני חושב שאם היו עושים מחקר רציני בנושא הארץ, היו מגלים שלא מעט לא משתמשים בה בגלל פחד מטרור. מסביב לזה, מסתובבים פה עשרות או מאות אלפי בני אדם פוסט טראומטים משירות בלבנון, עזה, ואיפה לא. ואני זוכר שרשור שהיה פה, שמישהו מחברי הפורום סיפר איך שמע ברדיו שיוצאים מלבנון, ועצר להקיא בצד הדרך או משהו כזה.

אז כן. בארה״ב יש מקרי ירי המוני. לא חושב שחצי מהאוכלוסיה שם סובלת מפוסט טראומה, ועוד נדרשת לשלם יותר על כל דבר בסופר, כי האידיאלים יותר חשובים מהחיים עצמם.

טוב שכנעתי את עצמי, אור תכין לי את הספה, אני בא

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התלבטתי אם לכתוב כי זה לטחון מים ... אבל שיהיה.
איך אפשר לנסות ולהסביר לאנשים שרובם או "פטריוטים" או לא מתקדמים מספיק או צרי אופקים?
כמובן שזה בהכללה ולא נרשם כדי להעליב אף אחד אבל תמיד נתקלים בסוג הזה של הישראלי, ההכי טוב, ה"נבחר" וכו' שאף אחד לא יגיד לו שלגור במדינה אחרת זה יותר טוב כי XYZ קורה שם, סליחה אבל פחחחחח (ואפילו חחחחחחחחח).
מכירים את המצבים האלו שיש לך ניסיון ואתה רואה מישהו עושה טעות ואתה מנסה להזהיר אותו והוא לא שומע? אז זה זה.

כל הרעיון של מדינת ישראל החזיק פעם, כשהיה אויבים ברמה של כל כיוון (פלוס) וללא הסכמי שלום + אופי של דורות אחרים.

בואו נודה באמת, היום זה עולם של אינדיבידואלים, כולם שמים ז** אחד על השני כי כל אחד חושב שהוא הכי חשוב והאחר לא, בלשון המעטה. פעם זה לא היה ככה, הדוגמא הכי פשוטה - לא חסר סיפורים של "התנגשויות" בין למשל אדם חילוני גמור ודתי, פעם אנשים לא היו מנפנפים על האש ביום כיפור, היו אוכלים חזירים בשושו, והכל בשביל לכבד אחד את הדעה של השני.

פאסט פורוורד להיום, כמו שרשמתי אחד שם ז** על השני - מי אתה שתגיד לי מה לאכול או לא לאכול ומתי לאכול וכו'.

אין יותר כבוד הדדי, והדעה של האחר לא חשובה כלל. זאת הבעיה הכי גדולה במדינה כי מה לעשות, יש כל כך הרבה סוגים של אנשים וזה מתנגש: יהודים, ערבים מוסלמים, ערבים נוצרים, דרוזים, בדואים, אתיופים, רוסים, מזרחים, תימנים, אשכנזים, חילונים, חרדים, מסורתיים, חרדי כיפה שחורה, חרדי כיפה סרוגה וכו' וכו' וכו' (סלחו לי מי ששכחתי אותו) ובתקופתינו, כל אחד מושך לכיוון שלו, אז איך בדיוק אנשים מצפים שזה יראה? כבר עכשיו זה לא נראה טוב, והעתיד? נראה מחורבן, כמעט מכל בחינה אפשרית.

ומי שחושב שבמקום אחר מושלם מכל הבחינות - טעות חמורה, אין מקום כזה וגם לא יהיה, כל מדינה עם הפלוסים והמינוסים שלה (וכמובן הרצונות של האנשים, משתנה מאדם לאדם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

בישראל באמת יש המון אזרחים עם תפיסת מציאות קצת סובייטית קצת מקדשת מות קדושים, שזה אולי לא מפתיע, אם נזכרים שבכל זאת מהאזורים האלו הגיעו לא מעט מהמנהיגים שעיצבו את המדינה במשך שנים, וגם ברקע הדתי שלה. קודם כל, אנחנו חייבים למדינה. וכל מי שבוחר לעזוב, הוא לא בסדר, כי איך יכול להיות שלאנשים יש רצונות אחרים מעבר למות בעד ארצם.

צריך להבין שאחרי מה שעברנו בשואה ועם כל הרדיפות אנחנו כמו הכורדי מהבדיחה עם הקומקום שצריך להרוג אותם כשהם קטנים.

ועדיין, אני לא חושב שיש נוסחא אחת שמתאימה לכולם. אני בוחר להמשיך לחיות פה למרות שאני יכול לחיות חיי נוחות כפנסיונר בכל מקום בעולם כי כאן אני מרגיש הכי טוב, אור בוחר לחיות בטקסס מוקף רדנקס כי שם הוא מרגיש הכי טוב ודוד בוחר בהולנד כי שם הוא מרגיש הכי טוב.  אף אחד מאיתנו לא טועה כי כל אחד מאיתנו בחר את מה שמתאים לו.

הדבר היחיד הוא שכל אחד מאיתנו צריך להתעסק במקום שבו הוא חי ולא לנהל מקומות מחיה של מישהו אחר.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו לגבי נקודה יחסית שולית פה בהקשר של פיגועי ירי בארה"ב, מבחינה כמותית וביחס לאוכלוסיה. השכיחות והכמות פחות משחקת תפקיד פה, לפחות עבורי ומניח שגם עבור אחרים. זה יותר השרירותיות. שזה יכול לקרות סתם, בכל מקום, בלי שום התראה. בחניון של וולמארט, בבית ספר של הילדים שלך, באמצע הרחוב. שזה להבדיל מלגור שיישוב קו עימות/צמוד גבול, שבאה עם איזושהי ציפייה/דריכות. בהקשר הזה, המספרים/אחוזים זה רק חלק מהתמונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Rשף כתב:

להבדיל מפיגוע טרור שרירותי וללא התראה במרכז תל אביב, רעננה או נתניה?

מצד שני מתי היה פיגוע בירוחם?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Liviur כתב:

4 נפגעים או יותר

לא הרוגים.

אתה משווה הפגנות למעשים…

מעניין אבל לא רלוונטי.

יכולים , לא בגלי פיטורים (תקרא על warn act) וכמות ההזדמנויות לעבודות אחרות (עבורי) גדולות בכמה סדרי גודל.

ככה גם המשכורת 🤷‍♂️

4 הרוגים לפי ההגדרה שאני מצאתי, והסטטיסטיקה של 600+ אירועים היא בהתאם. 

רוצה לספור 4 פצועים?   סביר להניח שתגיע כבר לאלפי אם לא עשרות אלפי אירועים.

לגבי ההפגנות בניו יורק - אני לא משווה. אני רק אומר שזה שאתה גר בשכונה בה אתה יכול להשאיר את המפתחות ברכב, לא אומר שאתה גר בסביבה סטרילית.

גם בישובים שונים בארץ היו אנשים שעד לא מזמן לא נעלו את דלתות הבית. זה לא אומר שהם חיים בשוויץ.

כמו שאמרתי, אני לא אופתע אם הסיכוי של יהודי להיפגע בישראל לא גבוה יותר מהסיכוי שלך, כאזרח, להיפגע באזור השקט בו אתה חי.

כלומר למרות שאולי רגוע יותר שם, סטטיסטית לא בהכרח יותר בטוח שם.

ולך טוב יותר שם?   אני לא מתווכח. אני לא אמרתי לאף אחד לאן להגר או לא להגר.

כן ציינתי שמבחינת הזדמנויות ושפע כלכלי, ההיטקיסט הממוצע+ כנראה יחיה חיים טובים יותר משמעותית בארה"ב מאשר בארץ.

אבל יש חסרונות - לך זה לא משנה, לאחרים כן.

רק לאחרונה היה VP בהייטק, עם 25 שנות ניסיון מטקסס, שאני מכיר אישית, וששלחו אותו הביתה מהיום למחר עקב צמצומים.

החיים זה לא רק בית גדול יותר ורכב ספורט בחניה.

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

בשנה רגילה גם נפגעים הרבה יותר בתאונות דרכים מאשר בטרור. הנקודה בטרור זה לא כמות הנפגעים אלא הפחת שהוא משרה על האוכלוסייה ופה אנחנו לוקחים בגדול. לא חושב שיש עוד מדינה בעולם המערבי עם פרסומות נגד חפצים חשודים ואנשים שהולכים ברחוב ומסתכלים סביב אם מישהו הולך לירות או לדקור אותם.

ולגבי שעה וחצי ממנהטן, בדקת מה המרחק מתל אביב לשועפט (ולקחתי עיר רחוקה. לא ירושלים, מודיעין או עפולה) או מבאר שבע לחברון?

פחד זה סובייקטיבי. לא בדקתי, אבל לא אופתע אם אנחנו לא מפגרים אחרי ארה"ב במה שקשור לבריאות הציבור, אריכות ימים, מחלות ועוד, ואפילו בבריאות הנפש.

התיאוריה הלא מבוססת שלי אומרת שדווקא ההישרדות היום יומית (זה בהגזמה) וה"אקשן" בארץ, נותנים לאנשים עניין וסוג של מטרה בחיים. לא לכולם זה מתאים.

מצד שני, כשיותר מדי נח לך, ואין שום דבר "מעניין" בחיים, אז האוכלוסיה מתחילה לפתח התמכרויות לתרופות שונות, לסבול מדיכאון ולהרהר האם הם אישה בגוף של גבר ביום שלישי, וחסרי מין בחמישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, gadik6 כתב:

רק לאחרונה היה VP בהייטק, עם 25 שנות ניסיון מטקסס, שאני מכיר אישית, וששלחו אותו הביתה מהיום למחר עקב צמצומים.

אשמח אם תגלה לי איך משיגים בארץ חסינות מפיטורים בהייטק.

אותי אישית שלחו הביתה, מהיום למחר (בכפוף להודעה מוקדמת לפי החוק), יותר מפעם אחת.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...