Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

לפני 27 דקות, bobi כתב:

ועדיין בכל שנה המצב הביטחוני שלנו רק הולך ונעשה גרוע יותר ולא משתפר.

אם מסתכלים על העובדות בשטח, האם לאור הביצועים של הביטחוניסטים בארץ, האם לא עדיף לסמוך על אחרים?

עדיין מעדיף לסמוך על עצמנו.

שים לב שגם פה וגם בחו"ל וגם פה מדברים בעיקר על איומים ואם נבדוק תקיפות ביחס לגודל אוכלוסייה אני בכלל לא יודע אם יש הבדל.

אל תשכח שבחו"ל יש הפגנות ענק שיהודי לא יכול להתקרב לרדיוס די גדול בגללן ואם הוא גר באיזור הוא לא יוכל לצאת מהבית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

אל תשכח שבחו"ל יש הפגנות ענק שיהודי לא יכול להתקרב לרדיוס די גדול בגללן ואם הוא גר באיזור הוא לא יוכל לצאת מהבית.

מה? מה עוצר אותי ללכת להפגנה בעד שיחרור פלסטין?

ואם ספציפית אתה תלך יחשבו שאתה אחד משלהם.

מה עוצר אותי מלבד הרגשה לא נעימה?

האמת לא נעים *לי* ללכת לשום הפגנה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

נכון להיום, רוב ההפגנות האלה הן של אנשים לבנים עם רגשי אשמה היסטוריים ואף מוסלמי כבר לא יוצא מהבית בשבילן. אנשים מצטרפים אליהן עם דגלי LGBT, פמיניזם, אוקראינה, דרום סודן, וכל מיעוט נרדף אחר. אין שם שום סכנה, בטח אם אתה לא חובש כיפה או מתעטף בדגל ישראל. אל תאמין לכל מה שמספרים לך בטלוויזיה.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Derish כתב:

כשילדים מוסלמים/אפריקנים/פקיסטנים הולכים עם הבגדים המסורתיים שלהם לבי"ס מקומי, דוברים את השפה המקומית, לומדים עם כולם ומשחקים איתם בהפסקה, ואז משלימים את הלימודים האתניים/מסורתיים שלהם בחוגים אחה"צ או בבית - הקהילה האירופאית הממוצעת (בהכללה... תלוי כמובן איפה) שמחה לקבל אותם. אמנם בצרפת של לפני עשרים שנה המצב היה שונה מאד, אבל ברוב אירופה המערבית לא הערבים ולא האפריקנים ולא התורכים נתקלו בבעיה כאשר הסכימו לשחק לפי כללי המקום.

כשילדים יהודים (אפילו לא חובשי כיפה) הולכים לבי"ס פרטי על בסיס מוצא ולא הישגים אקדמיים, וכשההורים שלהם לא מעורבים בקהילה וכל החברים שלהם ישראלים או מהגרים כמוהם, זה שולח אות מאד ברור לקהילה שמסביבם - אתם לא טובים מספיק כדי לחנך את הנסיך שלי או להיות חלק מחיי, אז תגידו תודה שאני משלם פה מיסים ותשתקו. ככה לא בונים מערכת יחסים חיובית עם אף אחד, ובהחלט לא מוסיפים למוניטין של המקום ממנו הגעת.

ההתנהגות הבדלנית הזאת היא שמעוררת אנטגוניזם לאומני בכל מקום, וזה לא משנה אם מדובר ב'איסלמופוביה' בצרפת או 'גזענות' נגד פקיסטנים באנגליה. האמת הרבה יותר פשוטה, אישית, ואנושית.

מהידע והניסיון הצנוע שלי, ילדים יהודים (וגם מבוגרים) עלולים להיתקל באנטישמיות ואנטגוניזם גם אם הם הולכים לבית ספר "רגיל", בלי שום סממנים, אך ורק כי הם יהודים.

מה גם שרוב האנטישמיות הגלויה בה יהודים נתקלים באירופה, היא לא מהאירופאי הממוצע (פרט אולי לקיצונים מהשמאל והימין, שמהווים מיעוט קולני), אלא דווקא מאותם מהגרים שהגיעו ממדינות מוסלמיות שבורות, ועכשיו כבר מרגישים בעלי הבית, כך שאין לזה שום קשר לאינטגרציה או למשחק לפי כללי המקום.

התנהגות בדלנית, לכאורה, זה סתם תירוץ, אבל ממש לא הסיבה או הגורם העיקרי לשנאת יהודים.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, gadik6 כתב:

אתה יודע מה אחוז הרציחות (בחברה היהודית) מסך מקרי המוות, בשנה?   פחות מאחוז. מקרי הרצח עקב טרור זה כבר פחות מעשירית האחוז!

יותר אנשים נהרגים בתאונות מאשר בפיגועי טרור (או פלילי), אבל זה לא מונע ממך לעלות על ההגה או לצאת מהבית, נכון?

ההבדל הוא שבעוד שבתאונות דרכים ורציחות על רקע פלילי יש לך שליטה מסוימת על רמת הסיכון שבה אתה נמצא. אפשר לנהוג בזהירות ואפשר לא ללכת עם שרשראות יהלומים בשכונת פשע, ואישה מוכה יכולה לזהות את מצבה ולנסות לברוח מבעלה מבעוד מעוד והוא גם פחות מטרגט יהודים בשל יהדותם.

לעומת זאת טרור הוא משהו שיכול לפגוש אותך בכל מקום ובכל שעה בארץ בשל היותך יהודי ויהדותך מעלה דרסטית את הסיכון להיות קורבן שלו ואין לך דרך לנסות להימנע ממנו. וטרור נגד יהודים הוא משהו שקורה כמעט אך ורק בישראל, נכון מידי פעם יש מקרים גם בעולם, אבל אי אפשר לשוות את רמת הסיכון לאירוע טרור בחו"ל במדינות המפותחות לעומת ישראל.

.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Derish כתב:

כשילדים מוסלמים/אפריקנים/פקיסטנים הולכים עם הבגדים המסורתיים שלהם לבי"ס מקומי, דוברים את השפה המקומית, לומדים עם כולם ומשחקים איתם בהפסקה, ואז משלימים את הלימודים האתניים/מסורתיים שלהם בחוגים אחה"צ או בבית - הקהילה האירופאית הממוצעת (בהכללה... תלוי כמובן איפה) שמחה לקבל אותם. אמנם בצרפת של לפני עשרים שנה המצב היה שונה מאד, אבל ברוב אירופה המערבית לא הערבים ולא האפריקנים ולא התורכים נתקלו בבעיה כאשר הסכימו לשחק לפי כללי המקום.

כשילדים יהודים (אפילו לא חובשי כיפה) הולכים לבי"ס פרטי על בסיס מוצא ולא הישגים אקדמיים, וכשההורים שלהם לא מעורבים בקהילה וכל החברים שלהם ישראלים או מהגרים כמוהם, זה שולח אות מאד ברור לקהילה שמסביבם - אתם לא טובים מספיק כדי לחנך את הנסיך שלי או להיות חלק מחיי, אז תגידו תודה שאני משלם פה מיסים ותשתקו. ככה לא בונים מערכת יחסים חיובית עם אף אחד, ובהחלט לא מוסיפים למוניטין של המקום ממנו הגעת.

ההתנהגות הבדלנית הזאת היא שמעוררת אנטגוניזם לאומני בכל מקום, וזה לא משנה אם מדובר ב'איסלמופוביה' בצרפת או 'גזענות' נגד פקיסטנים באנגליה. האמת הרבה יותר פשוטה, אישית, ואנושית.

במלוא הכבוד וההערכה, אינני מסכים איתך. 

תמיד תהיה סכנה ליהודים בכל אשר ילכו. 

שאר הקבוצות שהזכרת אינם חווים בריונות ברמה של יהודים. 

כאשר ישנה כמות גבוהה של תלמידים ממוצא מוסלמי בלונדון, בעת הזו אינני רואה לנכון כי לשלוח ילד יהודי לבתי ספר משותפים יהיה המעשה הבטוח. 

בד בבד כאשר ההפגנות וגילויי השנאה נגד ישראל והיהודים בפרט אינם נשמרים בסתר. 

לגבי המערכת החינוכית, זה לא מהחיבה של ההורים לילד, אלא רצונם להרחיק אותו ממוקדים בעייתיים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Derish כתב:

בטח אם אתה לא חובש כיפה או מתעטף בדגל ישראל

אלא אם אתה מזוהה כיהודי או ישראלי.

אישית אף פעם לא הרגשתי לא בטוח לא בחול ולא בארץ. גם במהומות 2000 נכנסתי לאום אל פחם והרגשתי בטוח לחלוטין אבל אני לא מסתובב עם מגן דויד או כיפה, מקסימום סנדלי שורש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Derish כתב:

מצטער דריש, אבל זרקת חץ שפגע איפשהו ואתה מצייר סביבו מטרה.

אם מה שאתה אומר נכון אז אני כישראלי יהודי יכול ללכת לתקוף כל מוסלמי בארץ ששולח את הילד שלו לבית ספר שבו המורה מדברת ערבית. זאת בערך ההקבלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, bobi כתב:

ההבדל הוא שבעוד שבתאונות דרכים ורציחות על רקע פלילי יש לך שליטה מסוימת על רמת הסיכון שבה אתה נמצא. אפשר לנהוג בזהירות ואפשר לא ללכת עם שרשראות יהלומים בשכונת פשע, ואישה מוכה יכולה לזהות את מצבה ולנסות לברוח מבעלה מבעוד מעוד והוא גם פחות מטרגט יהודים בשל יהדותם.

לעומת זאת טרור הוא משהו שיכול לפגוש אותך בכל מקום ובכל שעה בארץ בשל היותך יהודי ויהדותך מעלה דרסטית את הסיכון להיות קורבן שלו ואין לך דרך לנסות להימנע ממנו. וטרור נגד יהודים הוא משהו שקורה כמעט אך ורק בישראל, נכון מידי פעם יש מקרים גם בעולם, אבל אי אפשר לשוות את רמת הסיכון לאירוע טרור בחו"ל במדינות המפותחות לעומת ישראל.

.

שוב, אתה מנסה לשכנע את עצמך למרות שהמספרים אומרים משהו אחר. 

בממוצע, בעשר השנים האחרונות, היו פחות מ-20 הרוגים בשנה מפעולות טרור בתחומי הקו הירוק (מבלי לקחת בחשבון את ה-7 באוקטובר). לא התעמקתי בנתונים, אבל אם אתה מוציא את ירושלים אז יש מצב שמגיעים גם לפחות מ-10 הרוגים בשנה, בממוצע.

יש לך כנראה יותר סיכוי לזכות בלוטו מאשר להירצח בפיגוע בתחומי הקו הירוק.

בארה"ב, בממוצע, מדובר בכ-2 מקרי רצח בשנה עקב יהדותם של הנרצחים, על כ-8 מיליון יהודים שחיים שם.

כלומר, אם בארה"ב הסיכוי למות מאירוע טרור נגד יהודים הוא 0.000025%, אז בישראל הוא עומד על 0.00025%. אכן מספרים מטורפים.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Derish כתב:

אני חושב שהתחלת את הסיפור מהאמצע, או שאתה מתבלבל בין סיבה למסובב.

יהודים רבים בארה"ב חיים בקהילות והולכים לבתי ספר פרטיים מניסיון כי ניסיון העבר הראה שכאשר ניסו "להיטמע" ולשמור על הסממנים שלהם תקפו אותם. מה שלא קיים כאשר אתה מוסלמי/אפריקאי/פקיסטני.

יש דת אחת שנרדפת בכל דור ודור, ובעיקר ע"י אוכלוסיית דת אחת שבמקרה היא השניה בגדולה בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

לספור מקרי מוות לנפש, מנורמל ומתוקנן, לאוכלוסיה יהודית, זה קריטריון אחד.

יש עוד קריטריונים:

כמה פעמים הילדים שלכם התעוררו בלילה מאזעקה ורצו בבהלה לממד?

כמה פעמים ראיתם את הילד שלכם נלחץ, רק כי הוא שמע רעש שנשמע כמו אזעקה.

כמה פעמים הלב שלכם החסיר פעימה בגלל בק-פייר של איזה אגזוז ברחוב.

כמה פעמים ישבתם בחרדה בלי לדעת מה קורה עם הבן החייל. האם הוא חי או מת.

כמה לילות לא הצלחתם להירדם, כי מישהו פירסם שמועה על ״קרבות כבדים״ באיזור שבו נמצא הבן שלכם?

אחותי גרה מעל 20 שנה בקליפורניה. בשכונה טובה ויקרה.

אז כן, גם אצלה מגיעים מדי פעם הומלסים שהמשטרה לא יודעת מה לעשות איתם.

וגם הם הגבילו את עצמם בהאלווין האחרון להסתובב בשכונות מאובטחות, כי בשכונה שלהם יש הרבה יהודים וישראלים והם פחדו שזה ימשוך כל מני אנטישמים.

והילדים שלהם הולכים לבי״ס יהודי והחברים שלהם הם כולם ישראלים.

אבל באוגוסט 22 כשנפתח מבצע ״עלות השחר״ והיו אזעקות באיזור שלנו, אני קראתי עידכונים על המבצע והאזעקות, בזמן שאני יושב אצלה בחצר, ליד הבריכה, עם בקבוק בירה צונן.

ואיכשהו, נראה לי שהחיים קצת יותר קלים ככה. גם כיהודי.

רק תיזהר לא להגיד לשכן שאתה יהודי ישראלי שלא יחשוב שאתה מנסה להתבדל ולהשוויץ עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

מהידע והניסיון הצנוע שלי, ילדים יהודים (וגם מבוגרים) עלולים להיתקל באנטישמיות ואנטגוניזם גם אם הם הולכים לבית ספר "רגיל", בלי שום סממנים, אך ורק כי הם יהודים.

כן אה, רק ליהודים בחו"ל זה קורה. הרי בבי"ס ישראלי בחיים לא היו קוראים לך רוסי מסריח או מרביצים לך בהפסקה בגלל המבטא.

לפני שעתיים, Ziv כתב:

ניסיון העבר הראה שכאשר ניסו "להיטמע" ולשמור על הסממנים שלהם תקפו אותם. מה שלא קיים כאשר אתה מוסלמי/אפריקאי/פקיסטני.

לפני שאתה מגיע למסקנה הזאת, אני מציע שתקרא את הספר הבריטי The Good Immigrant. כולם סובלים קצת בהתחלה כי לפחד מהשכונה זו תגובה אנושית טבעית, אבל עם התמדה וגמישות אפשר להשתלב (כמעט) בכל מקום. בדלנות לא מובילה לשום דבר טוב, בטח לא כזאת שמשדרת שאתה יותר טוב מהסביבה החדשה אליה הגעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Derish כתב:

כן אה, רק ליהודים בחו"ל זה קורה. הרי בבי"ס ישראלי בחיים לא היו קוראים לך רוסי מסריח או מרביצים לך בהפסקה בגלל המבטא.

בישראל כולם סובלים מבריונות באופן שווה (רוסים, מרוקאים, פולנים, אתיופים) - בחו"ל רק היהודים סובלים 😆

לפני 7 דקות, Derish כתב:

לפני שאתה מגיע למסקנה הזאת, אני מציע שתקרא את הספר הבריטי The Good Immigrant. כולם סובלים קצת בהתחלה כי לפחד מהשכונה זו תגובה אנושית טבעית, אבל עם התמדה וגמישות אפשר להשתלב (כמעט) בכל מקום. בדלנות לא מובילה לשום דבר טוב, בטח לא כזאת שמשדרת שאתה יותר טוב מהסביבה החדשה אליה הגעת.

אתה יהודי טוב, יש לך זיכרון קצר. הספקת לשכוח מה עשו לנו באירופה כאשר היינו הכי מוטמעים שיש.

עריכה אחרונה על ידי Ziv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...