Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, Derish כתב:

ואם תסכים להוריד קצת את הווליום של הישראליות/יהודיות שלך בחו"ל (לא להסתיר, רק להרגיע) אז בכלל... מרבית הישראלים שאני מכיר ו'נפגעו' מאירועים 'אנטישמיים' באירופה פשוט לא הסכימו להוריד פרופיל ולהיטמע בחברה כמו מהגרים אחרים, וזה מה שמשך אליהם אש. היה נורא חשוב להם לספר לכולם מאיפה הם על בסיס יומיומי, לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר יהודיים (מה שמאותת למקומיים שמערכת החינוך שלהם לא טובה מספיק בשביל הנסיכים והנסיכות מהארץ) ולהתנהג כמו בהמות מזרח תיכוניות באופן כללי, וזה גרר תשומת לב שלילית. 

כנראה לא נתקלת בבהמות אמיתיות שהגיעו ישר מצרפת. 

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 31 דקות, פינדר כתב:

אין לי מושג מה ניסית להגיד פה.

זו בדיחה או טענה אמיתית?

זה בהמשך למה שנטען פה, שהיהודים מותקפים רק כי הם "מעיזים" ללכת לבית ספר יהודי. מתברר שמוסלמים כועסים על זה באירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Derish כתב:

כן אה, רק ליהודים בחו"ל זה קורה. הרי בבי"ס ישראלי בחיים לא היו קוראים לך רוסי מסריח או מרביצים לך בהפסקה בגלל המבטא.

זה בסדר. דם שם כולם יקראו לך יהודי מסריח והיהודים יקראו לך רוסי מסריח.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יובל .מ. כתב:

ה בהמשך למה שנטען פה, שהיהודים מותקפים רק כי הם "מעיזים" ללכת לבית ספר יהודי

זו קליפורניה...

גם למוסלמים יש בתי ספר משלהם.

אבל מטבע הדברים, ככל שהאולוסיה יותר חלשה כך ישלחו יותר ילדים לבתי ספר ציבוריים.

image.thumb.png.6bc55a21e298488aa908a2c22ef38401.png

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, פינדר כתב:

ככל שהאולוסיה יותר חלשה כך ישלחו יותר ילדים לבתי ספר ציבוריים

זה אולי בארהב.

באירופה זה לא כך. בטח לא בהולנד. לצרות שתיאורתית בית הספר שלך טוב/גרוע כתלות באוכלוסיה שנמצאת בו, ככה שלגור בשכונה של עשירים עוזר, אבל גם השכונות צריכות להיות מעורבות.

ואין לי מושג מאיפה הקרצתם את זה ששחורים לא חווים גזענות. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, David32 כתב:

ואין לי מושג מאיפה הקרצתם את זה ששחורים לא חווים גזענות

זה כמו עם ערבים בארץ.

זו לא גזענות כי הם באמת חארות ומגיע להם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, David32 כתב:

זה אולי בארהב.

נכון.

כל מדינה שונה.

כמו שבישראל דווקא האוניברסיטאות הציבוריות הן יותר נחשבות ויותר מבוקשות.

אבל ספציפית בלוס אנגלס, אני זוכר שאחותי סיפרה לי שהילדים של הישראלים הפחות מבוססים כלכלית, מתערים יותר מהר בחברה האמריקאית ולומדים מהר יותר אנגלית, כי הם הולכים לבתי ספר וגנים ציבוריים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בהולנד הרבה ישראלים מנסים לדחוף את הילדים שלהם לבית ספר יהודי או וואטאבר, כמו שדריש אמר.

אני מסכים חלקית עם דריש, זה בהחלט לא עוזר להטמע בחברה, ומי שעושה את זה בכוונה לא עושה את זה בגלל פחד מאנטישמיות, אלא כדי להישאר מיוחד ואולי לא להשתרש יותר מדי בחברה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וללכת לריאלי תמורת אלפי שקלים בשנה או לבויאר או לבית הספר לאומנויות בירושלים עוזר "להיטמע" בחברה?

יש לכם איזו תפיסה שגויה כאילו ללכת לבתי ספר ציבוריים זה מה שיעזור להיטמע בחברה. התיאוריה הזאת אולי נכונה לגבי מהגרים מסוריה, שאחרת עוד עלולים להתדרדר לפשיעה ואלימות, כמו חבריהם לבניין, אבל לא בהכרח כשמדובר באוכלוסיות יותר "חזקות" מבחינת השכלה או הכנסה.

יש מגוון סיבות לכך שבוחרים לשלוח ילדים לבתי ספר יהודים, בין אם זה הרצון שהילד יקבל ערכים או חינוך "יהודי", המוניטין של אותם בתי ספר וכן, גם אנטישמיות.

יש המון אספקטים להטמעות בחברה, בין אם זה פרנסה ותשלום מסים על מנת לא להוות נטל על החברה והמדינה, אימוץ מנהגי המקום מבחינת חוקים, נורמות ועוד והבנה שאתה חלק ממערכת גדולה יותר שאותה אתה צריך לכבד. 

אז עם כל הכבוד לבתי ספר ציבוריים, ליהודים אין בעיה להיטמע בחברה מהרבה מאוד בחינות, גם אם הם בחרו ללמוד בבתי ספר פרטיים, בעוד שלאוכלוסיות מהגרים אחרות מהאזור שלנו זה דווקא לא תמיד עוזר.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, gadik6 כתב:

וללכת לריאלי

מה אתה חושב שקורה בריאלי?

בריאלי יש גם אוכלוסיות לא עשירות במיוחד. אולי לא התחתית אבל זה גם לא 90210... 

בדקתי, ב ט' עד יב' המחיר הוא 566 שקל לחודש. מטורף. אליטות. 

האמת, לא יודע מה קורה שם היום, אבל קיבלתי טיפה יותר אפשרויות מבבית ספר רגיל, לא בהרבה. וזה עוזר רק למי שבאמת רוצה ללמוד. 

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא בדקת טוב.

כרגע לפחות אי אפשר בכלל להירשם "סתם ככה" לכיתות ח' ומעלה. גם ההרשמה לכיתות הנמוכות יותר היא על בסיס מקום פנוי (פרט לכיתה ז', אבל שם יש כבר "תנאי קבלה"). 

כלומר, כדי להגיע לתיכון הריאלי אתה למעשה צריך להתחיל ללמוד שם מכיתה א', תמורת שכר לימוד שנתי צנוע של 25 אלף בשנה.

ואם היה לך מזל, והצלחת להירשם בכיתה ז', אתה תשלם על השנתיים הראשונות רק 45 אלף בשנה. מחיר שווה לכל כיס.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@David32
לא מבין מה אתה ודריש נטפלתם לנושא בתי הספר. יש הרבה סיבות לגיטימיות לשלוח את הילדים למסגרת פרטית/פרטית למחצה, לא בהכרח יהודית, זה תלוי מקום ומדינה ונסיבות ספציפיות. לא חייב להיות "התבדלות" ו"מערכת החינוך שלכם לא ברמה של הנסיך שלי".

שנית, בעניין שזה לא בא טוב בעין של מקומיים מסויימים: מי שרוצה לשנוא - ישנא, וימצא את הסיבות לשנוא. אחד לא בא לו טוב בעין שאתה נוסע במרצדס, שני לא בא לו טוב בעין כי אתה נוסע בגרוטאה קוריאנית בת 20... אין לזה סוף.

אני מכיר מקרוב מאוד מדינה נורדית מסויימת, ועובד על להכיר אותה מאוד מקרוב שוב, הפעם עם המשפחה, אני יכול להגיד שיש שם בסביבה שאנחנו מתעתדים להגיע אליה לפחות תריסר בתי ספר פרטיים וחצי פרטיים (מסובסדים ע"י המדינה), אחד מהם הוא של היודן, אבל יש גם לפחות שלושה בתי ספר קתוליים ביניהם, והפלא ופלא, באחד מבתי הספר הקתוליים האלה יש ילדים של לא פחות משבע משפחות ישראליות, שאגב המליצו לי עליו בכל פה. זה בטח לא בגלל רצון להתבדלות.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שירשור שלא יהיו פה איזה הסכמות/מסקנות, זה נושא יותר מידי אימוציונלי.

אי אפשר ליסתור תחושה פנימית.

אני לא יודע עם במדינה פה הכי מסוכנת ליהודים, אבל היא בהחלט מאוד מסוכנת לאזרחים שלה. האלימות פה נוראית, זה רק עולה ועולה, היינו קצת מאוחדים, עכשיו הכול צף שוב.

לא שבחול אין תחושת פחד ברחוב, או אלימות.

באמריקה בטוח, גם באירופה, גם בסקנדינביה השלווה.

גרתי 5 שנים בנורווגיה, זוכר את הפיגועים הרצחניים שהיו שם. 80 נערים ונערות נרצחו על ידי נורווגי שמאמין שהנורווגים הם גזע עליון, ואסור למהגרים להכנס.היו פיצוצים מול בית הערייה.

האם אין תחושת ביטחון שם? 

לא נתקלתי בגילויי אנטישמיות בזמני שם, וכולם ידעו מאיפה אני, רק פעם אחת מהגר מאלבניה זרק לי משהוא על היותי יהודי, עבר לו.

שביקרתי את המשפחה בדרום אפריקה, ליהודים שם חשוב הלשמור על המסורת והחגים, והבתי ספר היהודיים פרחו שם. עכשיו עברו לאוסטרליה, וגם שם בבתי ספר יהודים.

יש כאלו שחשוב לשמור על מסורת וחגים. 

לי לא היו שום אזכור לחגים ב 5 שנים שגרתי בחוץ. למרות שמודה שחג המולד זה חג שווה!

הצד השני של המשפחה בארצות הברית, הילדים כבר נולדו שם, לומדים בציבורי. אבל כרגע לא מדברים בעברית ברכבת התחתית, כי אתם יודעים.

אבל לעזוב ולחזור אין סיכוי.

ורוב הסיכויים שבעוד דור או 2 כבר יתבוללו.

יהודים זו טיפה בים בעולם, כנראה לא נשאר פה עוד הרבה בסביבה.

רוצה לומר, מי שמרגיש פה לא בטוח, העולם גדול ומוזמן לנסות, בדרך כלל מהגרים בשביל הדור הבא, במיוחד במדינה שלא דוברת אנגלית.

עוד מעט יהיה לי דרכון אוסטרי, האם אני יעזוב שוב? לא יודע.

אבל לנסות תמיד אפשר.

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:
לפני שעה, פינדר כתב:

ככל שהאולוסיה יותר חלשה כך ישלחו יותר ילדים לבתי ספר ציבוריים

זה אולי בארהב.

היה רגוע - זה לא ככה בארה״ב - או יותר נכון מאוד תלוי איזור וקונטקסט ו״סוגי היהודים״ (כלומר כמה דתיים איזה זרם וכו).

אוכלוסיה חזקה יגורו באיזורים עם מערכת חינוך ציבורית מעולה וישלחו לpublic.

מי שישלח לפרטי מראש זה אוכלוסיה דתית מאוד / שמעוניינת בחינוך מסוים או אוכלוסיה חזקה באיזור חלש (וזה לא כזה נפוץ)

בסופו של דבר ביטחון אישי חוץ ממספרים גלובלים (שמספר הנרצחים זה אולי עשירית מהסה״כ חישוב כללי) זה דבר מורכב שמאוד תלוי בתחושות - להסתכל על מספרים יבשים ביבשת / ברמת מדינה / ברמת מדינה עם 50 סטייטס ו300+ מליון תושבים ועל הממוצע זה קצת מאבד את הרזולוציה - בדיוק כמו שבישראל אני משאר שתחושת הביטחון של מי שגר בדרום ובצפון שונה מאוד ממי שגר בתל אביב.

בא נגיד שגם עם גילויי האנטישמיות פה (שבעיקר קוראים עליהם בחדשות , הכי קרוב בעיר שלי זה שצבעו את השלט של סטארבקס אדום וכל העיר הזדעזעה) - אני ישן יותר טוב בלילה ולילדים שלי יש יותר אפשרויות עם 3 דרכונים שכנראה מכסים הגירה לרוב המקומות שמקבלים אותנו בעולם, אין אזעקות , אין סכנת מלחמה מעל הראש ולביטחון אישי יש לי יותר מאקדח ו100 כדורים ספורים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

וללכת לריאלי תמורת אלפי שקלים בשנה או לבויאר או לבית הספר לאומנויות בירושלים עוזר "להיטמע" בחברה?

יש לכם איזו תפיסה שגויה כאילו ללכת לבתי ספר ציבוריים זה מה שיעזור להיטמע בחברה. התיאוריה הזאת אולי נכונה לגבי מהגרים מסוריה, שאחרת עוד עלולים להתדרדר לפשיעה ואלימות, כמו חבריהם לבניין, אבל לא בהכרח כשמדובר באוכלוסיות יותר "חזקות" מבחינת השכלה או הכנסה.

יש מגוון סיבות לכך שבוחרים לשלוח ילדים לבתי ספר יהודים, בין אם זה הרצון שהילד יקבל ערכים או חינוך "יהודי", המוניטין של אותם בתי ספר וכן, גם אנטישמיות.

יש המון אספקטים להטמעות בחברה, בין אם זה פרנסה ותשלום מסים על מנת לא להוות נטל על החברה והמדינה, אימוץ מנהגי המקום מבחינת חוקים, נורמות ועוד והבנה שאתה חלק ממערכת גדולה יותר שאותה אתה צריך לכבד. 

אז עם כל הכבוד לבתי ספר ציבוריים, ליהודים אין בעיה להיטמע בחברה מהרבה מאוד בחינות, גם אם הם בחרו ללמוד בבתי ספר פרטיים, בעוד שלאוכלוסיות מהגרים אחרות מהאזור שלנו זה דווקא לא תמיד עוזר.

אשתי בוגרת הריאלי והיא מבית מנש לא אמיד (גדלה בהדר עליון ואפילו רכב לא היה בבית).

הבנות שלי גם בבית ספר "אליטיסטי" ויותר מעורבות בכל גווני החברה מתלמידי המקיפים.

תבחין בין רמה לימודית לבין הפרדה לאומית 

לפני 3 שעות, קורן בן אשר כתב:

מבין מה אתה ודריש נטפלתם לנושא בתי הספר. יש הרבה סיבות לגיטימיות לשלוח את הילדים למסגרת פרטית/פרטית למחצה, לא בהכרח יהודית, זה תלוי מקום ומדינה ונסיבות ספציפיות. לא חייב להיות "התבדלות" ו"מערכת החינוך שלכם לא ברמה של הנסיך שלי

המקודה היא שלשלוח לבית ספר יהודי זה כמו לשלוח בארץ לישיבה חרדית.

להצהיר אנחנו קבוצה נפרדת ולא חלק ממכם.

לפני 3 שעות, קורן בן אשר כתב:

אבל יש גם לפחות שלושה בתי ספר קתוליים ביניהם, והפלא ופלא, באחד מבתי הספר הקתוליים האלה יש ילדים של לא פחות משבע משפחות ישראליות, שאגב המליצו לי עליו בכל פה. זה בטח לא בגלל רצון להתבדלות

השאלה היא אם יש לא יהודי אצל היודן.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...