Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

בעקבות מפגש זום עם חברים טובים שעשו רילוקיישן ללונדון, ג'נבה יוסטון וסן פרנסיסקו.

כולם שאלו אותם אם הם לא פוחדים מאנטישמיות והם ענו שההיפך, מדינת ישראל הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים והמקום היחיד בעולם שבו יהודים באמת נהרגים בשל היותר יהודים ושזה קורה על בסיס יום יומי.

בחו"ל הם מעולם לא חוו אירועים אלימים, אולי מידי פעם הם נתקלים בגרפיטי, או בהפגנה כלשהי, מקסימום עימות מילולי או ויכוח, אבל אף פעם זה לא גלש לאלימות פיזית נגדם.

המקום היחיד לטענתם שזה קורה הוא רק בישראל שבה יש הרג יום יומי של יהודים בשל היותם יהודים והם שלמים עם ההחלטה להגר למען בטחונם ולמען עתיד ילדיהם, כי מדינת ישראל לטענתם הפכה למקום אלים ושטוף שנאה בצורה קיצונית והיא המקום המסוכן ביותר עבור יהודים כיום.

אני נוטה להסכים איתם, השיחה הזאת פקחה לי את העיניים. האם באמת מדינת ישראל הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים כיום והיחיד שהם נמצאים בו בסכנת חיים תמידית בשל היותם יהודים?

.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מסכים עם החברים הטובים. אומנם מ 7.10 הכל הוצף למעלה, אבל כבר הרבה שנים אני בתחושה שאנחנו חיים בגן עדן של שוטים. למה אני עדיין בישראל? אין לי אפשרות להגר.

עריכה אחרונה על ידי avngas
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יהודים ומוסדות יהודיים מותקפים בחול לא מעט. לא במטרה להרוג אבל בהחלט במטרה לפגוע.

נכון שפה רוצים להרוג אותנו אבל פה אנחנו גם אחראים להגנה של עצמנו ולא תלויים באחרים. אם בלונדון תקום קבוצה שתחליט לארגם מתקפה ולשחוט את כל היהודים יש סיכוי יותר מסביר שהם גם יצליחו.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, gadik6 כתב:

דבר ראשון, בארץ נהרגים יותר יהודים פשוט כי יש פה הרבה יהודים (סטטיסטיקה וזה). 

עם זאת, כדאי שחברים שלך יעברו על הנתונים. "הרג יום יומי של יהודים"?   אם נתעלם מ-7 באוקטובר, שהיה אנומליה, בשנים הקודמות נרצחו פחות מ-100 יהודים בשנה (בין אם פלילי או לאומני), אז יום יומי זה בטוח לא.

דבר שני, סן פרנסיסקו?   העיר נראית כמו פח אשפה אחד גדול, ואולי לא ירצחו אותך כי אתה יהודי, אבל יפרצו לך לרכב, יטרידו אותך נרקומנים והומלסים ברחוב, ואם לא יהיה לך "מזל" אז גם יהרגו אותך כשינסו לפרוץ לך לבית או לשדוד אותך.

כמו שכתבתי כבר בעבר, מה שצריך להשוות זה נתונים ביחס לכלל האוכלוסיה, למשל מספר מקרי הרצח פר 100 אלף איש, ושם ישראל עומדת על כ-1.5 מקרים לכל 100 אלף (בארה"ב לשם השוואה מדובר על אזור ה-6 מקרים ל-100 אלף. באנגליה מדובר ב-1.2 בערך).

אבל, אם נוציא את האוכלוסיה הערבית מהחישוב, אז אצל היהודים בארץ מספר מקרי הרצח עומד על כ-0.6 מקרים בלבד ל-100 אלף, שזה כבר מקרב אותנו למספרים של שוויץ. בקיצור, מציע לנשום עמוק ולהפסיק להאמין לכל מה ששומעים בזום.

זה לא מדויק.

תלוי איפה אתה נמצא. בעוד שבישראל אתה יכול למות בכל יום מפיגוע לאומני בכל מקום שבו תהיה ורק בשל היותך יהודי. בעולם המערבי, מקרי הרצח הם על בסיס פלילי-כלכלי ומתרכזים באזורים מסוימים שמועדים לפעילות עבריינית.

אם לא תסתובב בשכונות פשע הסיכוי שלך להיות באירוע אלים הוא הרבה יותר נמוך.

מה גם שאין סכנה שהמוות יוכל לפגוש אותך כמו בישראל בכל מקום בידי אנשים שמונעים משנאה יוקדת אליך ולמה שאתה ושבאים במטרה אחת שהיא להרוג אותך כי אתה יהודי.

בחו"ל במערב לא יירו עליך טילים, ינסו לפוצץ מטענים ולדקור ולירות באירועים המוניים רק בשביל להרוג. בחו"ל אתה די בטוח רוב הזמן וברוב המקומות.

וגם אם יש אלימות, זה שאתה יהודי לא מעלה את הסיכויים שלך להיפגע.

.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Night Driver כתב:

אם בלונדון תקום קבוצה שתחליט לארגם מתקפה ולשחוט את כל היהודים יש סיכוי יותר מסביר שהם גם יצליחו.

מטרת המשטרה היא לא להגן רק על נוצרים או רק על מוסלמים או רק לא יהודים...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, David32 כתב:

מטרת המשטרה היא לא להגן רק על נוצרים או רק על מוסלמים או רק לא יהודים...

ברור. רק שכשתקום קבוצה כסזו המשטרה תעצור אותם אבל עד שזה יקרה יקח הרבה יותר זמן כי אצלנו רוב הטיפול הוא במישור המודיעיני (וכלנו ראינו מה קורה כשהוא נכשל).

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

קודם כל יהודים ומוסדות יהודיים מותקפים בחול לא מעט. לא במטרה להרוג אבל בהחלט במטרה לפגוע.

נכון שפה רוצים להרוג אותנו אבל פה אנחנו גם אחראים להגנה של עצמנו ולא תלויים באחרים. אם בלונדון תקום קבוצה שתחליט לארגם מתקפה ולשחוט את כל היהודים יש סיכוי יותר מסביר שהם גם יצליחו.

ועדיין בכל שנה המצב הביטחוני שלנו רק הולך ונעשה גרוע יותר ולא משתפר.

אם מסתכלים על העובדות בשטח, האם לאור הביצועים של הביטחוניסטים בארץ, האם לא עדיף לסמוך על אחרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, bobi כתב:

זה לא מדויק.

תלוי איפה אתה נמצא. בעוד שבישראל אתה יכול למות בכל יום מפיגוע לאומני בכל מקום שבו תהיה ורק בשל היותך יהודי. בעולם המערבי, מקרי הרצח הם על בסיס פלילי-כלכלי ומתרכזים באזורים מסוימים שמועדים לפעילות עבריינית.

אם לא תסתובב בשכונות פשע הסיכוי שלך להיות באירוע אלים הוא הרבה יותר נמוך.

מה גם שאין סכנה שהמוות יוכל לפגוש אותך כמו בישראל בכל מקום בידי אנשים שמונעים משנאה יוקדת אליך ולמה שאתה ושבאים במטרה אחת שהיא להרוג אותך כי אתה יהודי.

בחו"ל במערב לא יירו עליך טילים, ינסו לפוצץ מטענים ולדקור ולירות באירועים המוניים רק בשביל להרוג. בחו"ל אתה די בטוח רוב הזמן וברוב המקומות.

וגם אם יש אלימות, זה שאתה יהודי לא מעלה את הסיכויים שלך להיפגע.

.

בדיוק בשבילך - בחור חביב ממיקרוסופט יצר את "חרדות ברזל" - https://haradotbarzel.com:

430700175_10231771459940590_2292540659951424486_n.jpg

אתה יודע מה אחוז הרציחות (בחברה היהודית) מסך מקרי המוות, בשנה?   פחות מאחוז. מקרי הרצח עקב טרור זה כבר פחות מעשירית האחוז!

יותר אנשים נהרגים בתאונות מאשר בפיגועי טרור (או פלילי), אבל זה לא מונע ממך לעלות על ההגה או לצאת מהבית, נכון?

השורה התחתונה היא שאכן יש פה שלל גורמים שרוצים או מנסים להרוג אותך רק כי אתה יהודי, אבל זה אחוז זניח יחסית לשלל הגורמים האחרים שיכולים להרוג אותך, בין אם זה תאונות, מחלות ועוד.

בסך הכל, סטטיסטית, אזרחי ישראל (היהודים) נהרגים או מתים פחות מאשר חבריהם בארה"ב למשל, בין אם זה רציחות, מחלות או תאונות, וגם מאריכים יותר בשנים.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, bobi כתב:

השיחה הזאת פקחה לי את העיניים.

אנחנו כבר שנים מדברים על זה בפורום, אבל השיחה הזאת היא מה שפקח לך את העיניים? היית צריך intervention עם כמה חברים? 🙄

תמיד ימצא איזה מתמטיקאי חובב שיתחיל להסביר לך על מספר הרוגים למאה אלף על גבי שטח של קילומטר רבוע בוואקום, אבל האמת הרבה יותר פשוטה. בטחון אישי זה תחושה ולא עובדת יבשות, וגם אם לא מתים מזה, תדירות פשעי השנאה נגד יהודים בישראל גבוהה הרבה יותר מרוב הערים, המחוזות, והאזורים הספציפיים אליהם ישראלים משכילים נוטים להגר. ביחד עם היעדר האבטחה בקניונים ובתח"צ, וכשבחדשות מדברים על בעיות כלכליות/חברתיות ולא על טילים ופיגועי דקירה, נוצרת תחושה כללית של בטחון אישי יותר גבוה. גם אם יש פה ושם איזה גילוי עוינות לאומני, אתה פשוט לא חי את זה ברמה היומיומית כמו בישראל.

ואם תסכים להוריד קצת את הווליום של הישראליות/יהודיות שלך בחו"ל (לא להסתיר, רק להרגיע) אז בכלל... מרבית הישראלים שאני מכיר ו'נפגעו' מאירועים 'אנטישמיים' באירופה פשוט לא הסכימו להוריד פרופיל ולהיטמע בחברה כמו מהגרים אחרים, וזה מה שמשך אליהם אש. היה נורא חשוב להם לספר לכולם מאיפה הם על בסיס יומיומי, לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר יהודיים (מה שמאותת למקומיים שמערכת החינוך שלהם לא טובה מספיק בשביל הנסיכים והנסיכות מהארץ) ולהתנהג כמו בהמות מזרח תיכוניות באופן כללי, וזה גרר תשומת לב שלילית. התגובות העויינות שהם קיבלו לא היו שונות ממה שהיה מקבל סיני או הודי שצועק לכולם מהגג שהוא כזה או מתעקש להתבדל בתוך הקהילה שלו, רק שאצלם (אחרי שנים של שטיפת מוח בישראל) זה מיד התפרש כאנטישמיות ומשהו קיבוצי במקום אישי.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מטרת השרשור?
מי שחושש ורוצה לעזוב... לא ראיתי אף שוטר בנתב"ג שעוצר אנשים שעוזבים
ואני בהחלט ממליץ על החיים בחו"ל כחוויה ועשיתי את זה במשך 11 שנה (וחזרתי מבחירה חופשית)

להרגיש בטוח או לא זאת תחושה סובייקטיבית וגם תלוייה במדינה.
עובדה שיש לא מעט עולים חדשים ותושבים חוזרים
חלק נוסעים ומרגישים שעשו את הדבר הנכון
חלק נוסעים וחוזרים כי הדשא של השכן פחות ירוק ממה שמציירים אותו 
בטוח יותר, בטוח פחות... כמעט בכל מקום יש צרות ואולי אם ישדדו אותך בארה"ב זה לא קשור לתחושת הביטחון הישראלית אבל פשיעה יש גם שם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Derish כתב:

מרבית הישראלים שאני מכיר ו'נפגעו' מאירועים 'אנטישמיים' באירופה פשוט לא הסכימו להוריד פרופיל ולהיטמע בחברה כמו מהגרים אחרים, וזה מה שמשך אליהם אש. היה נורא חשוב להם לספר לכולם מאיפה הם על בסיס יומיומי, לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר יהודיים (מה שמאותת למקומיים שמערכת החינוך שלהם לא טובה מספיק בשביל הנסיכים והנסיכות מהארץ) ולהתנהג כמו בהמות מזרח תיכוניות באופן כללי, וזה גרר תשומת לב. התגובות העויינות שהם קיבלו לא היו שונות ממה שהיה מקבל סיני או הודי שצועק לכולם מהגג שהוא כזה או מתעקש להתבדל בתוך הקהילה שלו, רק שאצלם (אחרי שנים של שטיפת מוח בישראל) זה מיד התפרש כאנטישמיות ומשהו קיבוצי  במקום אישי.

תן לי לנחש - מרבית הנשים שאתה מכיר, שהוטרדו מינית אי פעם, הלכו עם מחשוף נדיב ושתו בירה מהחבית בפאב?

לא יודע כמה מהגרים פגשת בארה"ב, אבל מאוד קל להבין אם מישהו הגיע למשל מהודו, או מרוסיה או אפילו מגרוזיה. לא זכור לי שמנסים להרוג אותם רק כי הם הולכים עם טורבן ברחוב.

אבל לשיטתך בטח גם ללכת עם כיפה על הראש זה נקרא לא להוריד פרופיל.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Derish כתב:

לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר יהודיים (מה שמאותת למקומיים שמערכת החינוך שלהם לא טובה מספיק בשביל הנסיכים והנסיכות מהארץ)

מה הבעיה בזה ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, gadik6 כתב:

לא יודע כמה מהגרים פגשת בארה"ב, אבל מאוד קל להבין אם מישהו הגיע למשל מהודו, או מרוסיה או אפילו מגרוזיה. לא זכור לי שמנסים להרוג אותם רק כי הם הולכים עם טורבן ברחוב.

אבל לשיטתך בטח גם ללכת עם כיפה על הראש זה נקרא לא להוריד פרופיל.

לפני 14 דקות, חולה רכב#1 כתב:

מה הבעיה בזה ? 

כשילדים מוסלמים/אפריקנים/פקיסטנים הולכים עם הבגדים המסורתיים שלהם לבי"ס מקומי, דוברים את השפה המקומית, לומדים עם כולם ומשחקים איתם בהפסקה, ואז משלימים את הלימודים האתניים/מסורתיים שלהם בחוגים אחה"צ או בבית - הקהילה האירופאית הממוצעת (בהכללה... תלוי כמובן איפה) שמחה לקבל אותם. אמנם בצרפת של לפני עשרים שנה המצב היה שונה מאד, אבל ברוב אירופה המערבית לא הערבים ולא האפריקנים ולא התורכים נתקלו בבעיה כאשר הסכימו לשחק לפי כללי המקום.

כשילדים יהודים (אפילו לא חובשי כיפה) הולכים לבי"ס פרטי על בסיס מוצא ולא הישגים אקדמיים, וכשההורים שלהם לא מעורבים בקהילה וכל החברים שלהם ישראלים או מהגרים כמוהם, זה שולח אות מאד ברור לקהילה שמסביבם - אתם לא טובים מספיק כדי לחנך את הנסיך שלי או להיות חלק מחיי, אז תגידו תודה שאני משלם פה מיסים ותשתקו. ככה לא בונים מערכת יחסים חיובית עם אף אחד, ובהחלט לא מוסיפים למוניטין של המקום ממנו הגעת.

ההתנהגות הבדלנית הזאת היא שמעוררת אנטגוניזם לאומני בכל מקום, וזה לא משנה אם מדובר ב'איסלמופוביה' בצרפת או 'גזענות' נגד פקיסטנים באנגליה. האמת הרבה יותר פשוטה, אישית, ואנושית.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • רעיון גרוע 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...