Jump to content

חולה רכב#1

 • הודעות

  330
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי חולה רכב#1

 1. חולה רכב#1

  Car Play ופיז׳ו 3008

  אייפון לא אמור להוות בעיה ב 3008. חיברתי אייפון 5 עם גרסה עדכנית + כבל איכותי ועבד טוב. כנראה שיש לך כבל פגום.
 2. תתחדש, רכב יפה לטעמי. הייתה לנו פוקוס סטיישן שנת 2012 במשפחה, רכב מהנה, נותן תחושה די קלילה יחסית לסטיישן.
 3. חולה רכב#1

  Volvo זה רכב יוקרה?

  התייחסתי ל S. הבלבול כנראה נבע מכך שכתבתי "ס" ולא "אס". * אני לא יכול לערוך את ההודעה הראשונה, אשמח אם אתה תוכל לתקנה.
 4. כי פישמן לא התחיל בתור טייקון, ככה גם רוב בעלי העסקים החיים כיום, חוץ מאשר אלו שירשו את העסק מ-ההורים ( אהם אהם, זלקינד, עופר, אריסון...) כפי שאמרו לפני חברה בע"מ זו ההמצאה הכי טובה שיצרו אי פעם. יש לציין כי אפילו בעת איחוד תיקים אנשים לא ישכחו לך על החוב שהם מחקו, גופים ממשלתיים ימצאו דרך יצירתית לקחת את מה שאתה חייב להם בפועל.
 5. חולה רכב#1

  Volvo זה רכב יוקרה?

  @פבל אני לא מתפלא מה "איכות" הזאת, כפי שאמרתי "רכב יוקרה זה לא בהכרח סמל, אלא זה האיכות והליטוש שלו". כבר שנים שהיצרניות פועלות רק מתוך דו"ח רווח והפסד על חשבון המוניטין, ז"א שמה שמעניין זה יותר רווח ופחות מה ה Statement שלהן, וזה דבר גרוע בעיניי, כיצד ייתכן שיצרניות אשר הפיקו חלק מהמכוניות הכי טובות אי פעם הגיעו לאיכות כה ירודה ?
 6. חולה רכב#1

  Volvo זה רכב יוקרה?

  רכב יוקרה זה לא בהכרח כמה פיצ'רים יש באוטו, אלא זה תחושה כללית. בנסיעה האוטו אמור להרגיש מוצק על הכביש, ללא רעשי קרקושים, רעשי רוח וכביש נמוכים ככל האפשר. בפנים האוטו, החומרים אמורים להיות איכותיים והכל מורכב בצורה מוצקה. צריכה להיות תחושה שכל העסק הזה ירגיש טוב גם לאחר 10 שנים של נסיעות יומ-יומיות (מומלץ להתיישב ב מרצדס ס-קלאס כדי להבין). פרטים קטנים: נקישה על חלק כלשהו צריכה לתת הד של צליל מוצק ולא חלול, סגירה של הדלת צריכה להישמע כמו חלק אחיד שנטרק ולא של חלקים משוחררים שעפים. בנוגע למנועים, המנועים אמורים לספק חווית נהיגה חלקה, לא בהכרח חזקה. אם הוולוו עונה על הקיטריונים האלו היא רכב יוקרה. רכב יוקרה זה לא בהכרח סמל, אלא זה האיכות והליטוש שלו.
 7. חולה רכב#1

  עבודת שטח

  נתנאל ידידי, היום ישנם מספיק קורסים שיכולים לספק לי פרנסה מכובדת. לדוגמה: יועץ משכנתאות - קורס 3 חודשים קרוב ל 5,000 ש"ח עלות סוכן ביטוח - קורס של שנה וחצי. רישיון משאית 12 טון + רישיון למנוף - עלות כוללת 6,000 ש"ח ועוד הרבה מקצועות אחרים. אני מכיר אנשים שמרוויחים סכומים יפים מאוד מהמקצועות האלו. יש בחור מהאזור שלי שהוא סוכן ביטוח ותיק, כיום יש לו נכסים בשווי יותר מ 10 מליון ש"ח על פי ההערכות. אל תסתכל רק על עבודה ספיציפית אלא על השוק עצמו. תעשה קורס יבוא/יצוא - כמה חודשים בודדים אבל תקבל עוד תעודה ביד, מה רע ?
 8. אני ממליץ על מערכת מולטימדיה איכותית, כזו עם אפל קאר פליי או אנדרואיד אוטו. הנוחות של המערכת היא מדהימה בעיניי. בזמן נסיעה אתה יכול לראות את וייז במסך גדול יותר מהטלפון, מבלי לשים את הטלפון בתושבת מולך ולהסתכן בדו"ח. אפשרות שליטה יותר בטוחה על האפליקציות בזמן נסיעה. אם אתה ממתין למישהו אז תוכל לצפות בסרטים במערכת. לדעתי זה אחלה מכשיר, והוא יקל על החיים ויתן לך גם יותר כיף בנסיעה. מה גם שהמצלמה האחורית שימושית מאוד.
 9. חולה רכב#1

  עבודת שטח

  מה התחום שלמדת ומהו משך הזמן שחסר לך ? יש פה הרבה אנשים ואולי אחד יוכל לעזור לך למצוא עבודה ולהשלים את ההתמחות. כי אחרת אתה תשרוף שנה וחצי בלי להתקדם בתואר. דרך אגב, אני ממליץ על השלמת ההתמחות גם אם זה אומר משכורת נמוכה ממה שיש לך עכשיו. כי אחרת ההשקעה על התואר הלכה לעזאזל. תזכור שבעבודות שציינת, העבודה הנוכחית וההצעה אתה ניתן להחלפה בקלות. תדאג לייצור לעצמך ערך מוסף.
 10. מתוך סקרנות, בכמה אתה רוצה למכור את הסיטרואן ?
 11. חולה רכב#1

  עבודת שטח

  טוב, אז לפי מה שהבנתי אתה תצטרך לעשות את הרישיונות הבאים: רישיון מכונה ניידת - קורס של כמה ימים בודדים בעלות 2,000 ש"ח בערך. רישיון מלגזה - קורס של כמה ימים עלות מוערכת 1,200 ש"ח. לרוב ישתמשו במלגזה כדי לשנע משטחים. הבובקט יהיה לפינוי חומרים וטיטוא. שים לב כי ישנם הרבה מפעילי בובקטים עם ניסיון מוכח בענף, אתה מגיע לשם עם 0 ניסיון. בובקט זה כלי מסוכן מאוד, מפעיל לא מיומן עלול לעשות אסון במהירות רבה, לדוגמה: הרמת הכף והאצה במצב מהיר. מפעיל לא מיומן לא יתוגמל כמו מפעיל מיומן, אז אני מניח שהמשכורת שלך לא תעלה פעם אחת אלא בהדרגתיות, לפי קצב העבודה שלך. אמרת שאתה תהיה עובד קבלן, לעובד קבלן לא יהיה אופציות להתקדם בנמל אלא אם הוא מועסק על ידו. ז"א, שגם אפשרויות קידום אין לך. ד"א אגב, מה התואר שיש לך ?
 12. חולה רכב#1

  עבודת שטח

  במידה ותתחיל לעבוד בנמל, האם תהיה מחויב על פי חוזה לעבוד שם מס' מינימלי של זמן ? למשל: תהיה חייב לעבוד למשך מינימום שנה. אם כן, תדאג לבקש כמה ימי ניסיון בכדי להחליט. העבודה הנוכחית יש לך שעות נוחות אבל משכורת נמוכה. בנמל יש לך שעות פחות נוחות ומשכורת יותר גבוהה. ההבדל בין השטח למשרד הוא אכן גדול, במשרד כיום אתה מכיר את כל מה שצריך לעשות, בשטח מן הסתם תצטרך להתחיל מאפס באופן הדרגתי. כמו כן, לרוב בשטח יהיו תקלות שאיש במשרד לא יחווה.
 13. כמי שנהג הרבה מאוד קילומטרים על סיטרואן C4 דיזל משנת 2013, אני יכול לתת לך את החוות דעת שלי על האוטו: יתרונות: 1. הרכב נוח, מאוד נוח והמרווח הפנימי טוב מאוד. 2. המנוע חזק, אמין, יש לו מומנט בריא ואין לו בעיה להגיע למהירויות גבוהות מאוד. 3. יכולת גרירה גבוהה ותחושה של מאמץ מינימלי בעת גרירה, בהשוואה לג'טה עם מנוע 1.2 הג'טה הייתה נחנקת ואילו היסטרואן לא הנידה עפעף. 4. חסכון, אני נוהג רגוע והייתי מוציא מהרכב בקלות 19 ק"מ לליטר, בנהיגה אגרסיבית הכי גרוע שמצאתי היה 15.6 ק"מ לליטר. 5. פיצ'רים: בקרת שיוט, מערכת Start&Stop, אור בעת פנייה לסיבוב ועוד... 6. תיבת הילוכים רובוטית חד-מצמדית שהפתיעה לטובה, בעלת 6 הילוכים שתורמים לשקט המנוע במהירות גבוהה. ---------------------------------------------------- חסרונות: 1. הרכב מעט נמוך, כך שאם אתה לא נזהר אתה יכול לשפשף מדרכה. 2. רעש מנוע מחוספס במהירות נמוכה. 3. טלטול קטן בהתחלת נסיעה, כמו רכב ידני. ---------------------------------------------------- מבחינת עלויות, עלות טיפולים סבירה מאוד, לא קרו איתי תקלות מיוחדות. מוסך מורשה יבואן יהיה יקר, ולכן אני ממליץ על מוסך מורשה משרד התחבורה שיודע לטפל בהם. למוסך גבע יש מוניטין טוב. לסיכום: אחד הרכבים הכי טובים שנהגתי בהם. דרך אגב, הרכב עבר לקרוב משפחה שלי והוא עדיין מבצע את תפקידו נאמנה גם לאחר 280 אלף ק"מ, כך שמבחינת אמינות אין ממה לחשוש.
 14. פורסם היום שהתו הירוק "הקודם" תקף לעוד שלושה ימים. כתבה ב YNET
 15. אמרתי עולה להם יותר זמן --> זמן מבוזבז. הערת צד: אתה מכיר את המונח Time Is Money ? אני מכיר לא מעט אנשים שבכל שעה מרוויחים אלפייה בערך. כך שהם יעדיפו לתדלק אוטו "רגיל" מאשר לחכות חצי שעה במטען מהיר.
 16. בעידן שהכל זמין, הכל נגיש, והכל נעשה במהירות אני עדיין מתפלא איך אנשים קונים רכב חשמלי ואומרים שזו התקדמות, כאשר התדלוק עולה להם יותר זמן מרכב בנזין אני מבין שאתה מדבר מניסיונך האישי, כמה אתה נוסע בשגרה ? והאם יש לך נסיעות מהרגע לרגע ? יש מקרים שבהם יש הפסקות חשמל, ואז נדפקת. לרכב עם מנוע בעירה פנימית ניתן לתדלק ממיכל תוך כמה דקות. אני חייב לציין שברוב השרשורים הטווח הזה חוזר שוב ושוב, תבינו כבר שיש אנשים שנוסעים יותר מ 250 ק"מ ביום בשגרה. אז הטווח הזה לא יספיק להרבה אנשים, מה הפתרון שלך לאנשים שלא יכולים להשכיב רבע מיליון שקל על רכב חשמלי בשביל לקבל טווח שליטרלי כל רכב עם מנוע בעירה פנימית יתן להם ? תתאר את הסינאריו הבא: אין לך בית קרקע, אין לך עמדת טעינה קבועה ולכן אתה מטעין בעזרת גלגלת של 50 מטר , אתה אחרי יום עבודה. נראה לך שיהיה לך כוח כל יום לעשות את הפעולה הזאת ? וגם תתאר לך שיעבור מישהו וינתק את כבל הטעינה.
 17. שלום, ב-סה"כ כתוב 18,009, בפועל לאחר סכימה יצא 16,259. ז"א חסר 1,750. אני מניח שזה עלות השתתפות בתאונה. שזה יחסית סביר לפי דעתי.
 18. ל "כאן חדשות" יש הצעה להפחתת הפקקים, קישור לכתבה פה ----------------------------------------------------------------------------------------------- דעתי האישית: מצד אחד, הפחתת הפקקים יתרום רבות למשק בזכות יכולת שינוע מהירה יותר, אנשים מגיעים מהר יותר לעבודה ויכולים גם לעבוד יותר זמן. משמע יש חיזוק לכלכלה. מצד שני, פחות מכוניות אומר פחות רווח למדינה. ----------------------------------------------------------------------------------------------- האם המדינה תיישם את הפתרון הזה, או ש-הרווח ממיסים עולה על טובת איכות החיים, מה דעתכם ?
 19. @ANUTKK מ היה השכר שלך בזמן העבודה וכמה אתה מקבל דמי אבטלה ? כי אני לא מאמין שבן אדם ישב ללא עבודה זמן כה ארוך אם הפרש השכר היה משמעותי. ז"א שהאבטלה כרגע היא יתרון בשבילך ואתה יכול ללמוד כל מיני תעודות והסמכות. כפי שאמרתי לפני, תעשה רישיון מכונה ניידת (מניסיון, זה שטויות), תעשה הסמכה להפעלת מנוף (גם כן שטויות, מלמדים אותך את המגבלות של המנוף ואיך להפעיל, לא קשור לרישיון נהיגה, מותר לך רק להפעיל את המנוף). תעשה רישיון ל C1 וגם רישיון להפעלת מלגזה. התעודות שציינתי יעלו לך בסביבות ה-10,000 ש"ח, אבל יתנו לך הרבה יתרון בעתיד. והכי טוב שאתה יכול לסיים את כולן תוך פחות מחודש!
 20. לא פחות חשוב, האם הנער אחראי ? האם לנער יש איפוק בנהיגה או שהוא חייב לעקוף כל הזמן ? האם הנער עובד ומכניס כסף כך שיעריך כל שקל או שלא ? * אני נכנס לפרטים אישיים ואני לא מצפה שתענה בפורום הרחב, אלו שאלות בינך ובין עצמך על סמך היכרותך איתו. אולם יש לציין כי שאלות נוקבות כגון אלו, יסייעו רבות למניעת מקרה של תאונה או חס וחלילה משהו גרוע יותר. יש לזכור כי כולנו היינו בני 17, ורק רצינו לתת בראש ולהרשים את כולם מבלי הערכת הסיכונים. אני ממליץ שתקנה רכב שלא יהיה מטוס אבל גם לא עגלה, בכסף שנשאר הייתי ממליץ על קורס נהיגה מתקדמת ושיפורי יכולות הנהיגה. ככה כאשר הנער ינהג ברכב חזק בעתיד הוא ידע לנצל טוב את האוטו וליהנות ממנו יותר. בהצלחה!
 21. שלום, מה הניסיון של הנער בנהיגה מקצועית/מתקדמת ?
 22. הייתי מוכן לעשות רישיון מחדש כדי לנהוג בפאג'רו.
 23. אם תציג את זה בתור הדרכה לנהיגה תקינה/נכונה האם זה ייחשב בהכרח לימוד נהיגה או שיפור יכולות נהיגה ? - לימוד יכולות נהיגה - לימוד מאפס כיצד לנהוג בכלי רכב בסיסי. - שיפור יכולות נהיגה - ישנם כישורים קיימים, וכעת עובדים לשפרם. אני מציע שתתייעץ עם עו"ד בקשר לתקנה הזו, אולי ניתן למצוא פרצה בנושא.
 24. נכון, על זה אני מדבר. בגופים גדולים לא משנה את מי תזרוק למעלה העיקר שהוא ידע לייצג את החברה טוב, אבל לא תמיד כך המקרה.
 25. @Night Driver דיברתי על ענף הבניין ובמיוחד על חברות שקמות כרגע מהיסוד. לא דיברתי על הייטק, לא חברות ביטוח לא דבר אחר מלבד חברת בניין שקמה מהיסוד. ציינתי כי מנכ"ל חברה קטנה שהוא לרוב הבעלים חייב להבין מה קורה בחברה שלו, משמע אם בעל חברת בניין, הולך לשטח ולא יודע מה צריך לעשות בכל שלב אז שיקפל את הדברים וילך לפשיטת רגל. אני מבין שישנם מהנדסים ומנהלי עבודה שתפקידם לוודא שהעבודה נעשית כראוי, אולם אם לבעל החברה אין ניסיון קודם ואין ידע מקצועי, הנזק עלול להיות קטסטרופי. לצורך ההבהרה, כשאתה נוסע בכביש אתה יודע מה בדיוק עשו מתחת לאספלט כדי שהוא יהיה ראוי לנסיעה ? יש כל כך הרבה דברים שאדם חסר ניסון כלל לא יהיה מודע אליהם. ולפעמים בעל חברה שאינו מנוסה יחשוב כי זו סתם גזילת כסף ממנו ולא יודע שיכול להיווצר אסון אם לא יטפל בעניין.
×
×
 • תוכן חדש...