Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות שיחה עם חברים ברילוקיישן, האם מדינת ישראל באמת הפכה למקום המסוכן ביותר עבור יהודים?

bobi

פוסטים מומלצים

@bobi טעות בידך. אחת הסיבות לקליטת מהגרים היא רצון להצעיר את האוכלוסיה, על מנת שיהיה דור צעיר שיממן את הזקנים ויטפל בהל. במדינות עם היפוך פירמידת הגילים נוצרת בעיה קשה בכך.

נושא "איכות" המהגרים היא בעיה נפרדת. תחשוב על ההיסטוריה שלנו. אמנם ההגירה ההמונית לישראל לפני 60-70 שנה נבעה מסיבות אחרות, אבל תחשוב איזה מאמץ נדרש כדי להביא את העולים חסרי ההשכלה לרמת השכלה מספקת. לזכות הממשלות באותן שנים יאמר שהשקיעו את המאמץ הנדרש ואיכות ההשכלה של הדורות הבאים גבוהה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 333
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 22 שעות, Liviur כתב:

חס וחלילה - אבל אני מייצג עובד שעבד בחברת סטארטאפ קטנה עם משרד ראשון בארה״ב , לחברה שמעסיקה הכי הרבה עובדים בגאמפא (אבל ידוע גם בפרוגליות שלה) ליוניקורן מונפק.

ואתה מניח שתמשיך לעבוד בגאמפא לשארית חייך?

לגבי WARN, ספר את זה לעובדי גוגל שקמו בבוקר לפני כמה חודשים רק כדי לגלות שבמהלך הלילה הם פוטרו. בקורפורייט גדול שעבדתי בו לפני כמה שנים היה גל פיטורין גדול בארה"ב ב-2015,  אבל הם היו יותר נדיבים מגוגל - המפוטרים נכנסו לחדר ישיבות, ויצאו ממנו בליווי מאבטח עם DOK כדי להעתיק קבצים אישיים מהלפטופ שלהם ותוך חצי שעה הם היו מחוץ לבניין. איזה מזל שיש את WARN.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, MiniMiz3r כתב:

ואתה מניח שתמשיך לעבוד בגאמפא לשארית חייך?

למעשה עזבתי את גאמפא לפני 3 שנים וקצת.

לפני 52 דקות, MiniMiz3r כתב:

לגבי WARN, ספר את זה לעובדי גוגל שקמו בבוקר לפני כמה חודשים רק כדי לגלות שבמהלך הלילה הם פוטרו.

הם פוטרו -> העפת מבט מה היתה החבילת פיצויים שלהם ? אני אחסוך לך חיפוש - 4 חודשי תשלום + שבועיים על כל שנה בגוגל + המענק מניות הבא. (גם אצלי בחברה הנוכחית אגב כשהיה גל כזה שנה שעברה המצב היה דומה , אבל כמדומני רק 3 חודשי תשלום + מענק מניות הבא).

וכן מזל שיש warn שבמקרים של גלי פיטורים מכסה יפה (פחות ממה שגוגל נתנו אבל יש בו גם מבנה פיצויים שבו או שאתה ממשיך לעבוד או שאתה נחשב כמועסק -> מקבל את הכסף ויכול לחפש עבודה בזמן הזה).

יש גם את הflip side של זה לא במהלך warn שבו מעסיק יכול לפטר עובדים מעכשיו לעכשיו - וגם עובדים יכולים לעזוב מעכשיו לעכשיו (וראיתי את זה קורה). בטק אגב זה פחות מקובל -> המקובל פה הוא שבועיים התראה.

לדעת חצאי פרטים / כותרות לא עוזר , בדיוק כמו עם ידידי גדי פה שאין לי מה להתווכח איתו על זה שהוא טס ומבלה פה הרבה - אבל בפועל - לא גר פה ביומיום , לא ראה עשרות הצעות עבודה ותוכניות ביטוח , לא ישב עם האח אדם לבחור אילו תוכניות יוצאו לעובדים (עשיתי את זה בזמנו בחברה הראשונה שלי פה) , או השתמש ובחר פה תוכניות מקומיות וראה חשבונות של עשרות אלפי דולרים הופכים ל0 או עשרות דולרים בודדים - ועוד הרבה פרטים קטנים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הזוי שמתווכחים ולוקחים כל מיני "אינדיבידואלים" ומבססים על זה את התזה שלהם.

אבל מישהו שחי ונושם את הנושא, עובד בעבודות בהייטק ונמצא בתחום שנים - את הניסיון שלו יבטלו.

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@bobi טעות בידך. אחת הסיבות לקליטת מהגרים היא רצון להצעיר את האוכלוסיה, על מנת שיהיה דור צעיר שיממן את הזקנים ויטפל בהל. במדינות עם היפוך פירמידת הגילים נוצרת בעיה קשה בכך.

נושא "איכות" המהגרים היא בעיה נפרדת. תחשוב על ההיסטוריה שלנו. אמנם ההגירה ההמונית לישראל לפני 60-70 שנה נבעה מסיבות אחרות, אבל תחשוב איזה מאמץ נדרש כדי להביא את העולים חסרי ההשכלה לרמת השכלה מספקת. לזכות הממשלות באותן שנים יאמר שהשקיעו את המאמץ הנדרש ואיכות ההשכלה של הדורות הבאים גבוהה.

ידידי הטעות היא בידך.

הצעירים של היום הם הזקנים של מחר, זה חוק טבע. יותר מהגרים צעירים והגדלת הילודה, זה אומר שבדור הבא יהיו צריכים עוד יותר צעירים.

זה החוק הראשון של מדע האקולוגיה שלומדים בשנה א' בתואר ראשון במדעי החיים, אוכלוסיה תמיד תשאף להגדיל את עצמה עד לקריסה מחוסר במשאבים.

וזה מה שיקרה אם בכל דור יגדילו עוד ועוד את כמות הצעירים, מגדילים גם את כמות הזקנים שהדור הבא יצטרך לטפל בהם, זאת התנהגות הרסנית עם ראיה קצרת טווח. הטבע לא משקר.

.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

לזכות הממשלות באותן שנים יאמר שהשקיעו את המאמץ הנדרש ואיכות ההשכלה של הדורות הבאים גבוהה.

פילוסופיה אטימולוגית: בתור מישהו שדובר מספר שפות אני תמיד משועשע מאיך תרבויות שונות בעולם מתייחסות למונח 'השכלה'. למשל:

• ברוסית, אדם משכיל הוא (בתרגום מילולי)  'אדם שסיים את תהליך ההיווצרות'. כלומר היה בתהליך וכעת הוא שלם.
  • בספרדית, אדם משכיל (educado) הוא מה שבעברית נהוג לכנות 'מנומס' או 'נעים הליכות'. לימודים זה לא education אלא formation, כלומר שוב 'היווצרות' או 'התגבשות'. כנ"ל בצרפתית.

בישראל יש ניתוק בין השניים - מסתובבים שם מלא פפואזים בלאט עם דיפלומה מהאוניברסיטה ולפעמים אפילו עבודה בהייטק - אבל עם אפס נימוסים, הליכות, או טאקט. לכן אני לא יודע מה אתה מגדיר כ'השכלה' (זה שהם יודעים קרוא וכתוב?), אבל בהחלט לא הייתי מגדיר אותם ככאלו שסיימו להתגבש או נהיו בני אדם. ואתה יכול לקרוא לי גזען, אבל לתחושתי תושבי ישראל האירופאים למדו יותר מהצפון אפריקנים והשכנים ממדינות ערב מאשר לימדו אותם, והושפעו הרבה יותר משהשפיעו. זה תהליך אנושי טבעי שאף ממשלה לא יכולה לעצור וגם אלו הישראליות כשלו בנסיון. עליית שנות התשעים בלמה אותו קצת אבל בסוף נכנעה גם כן.

יאללה, כבר עשרה עמודים בשרשור - מתי מתחילים לדבר על היטלר ומשטרים אפלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, sperial כתב:

בבעיה העיקרית במדינות האלה היא הילודה הנמוכה

אתה מאמין לעצמך?

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, roiei כתב:

זה הזוי שמתווכחים ולוקחים כל מיני "אינדיבידואלים" ומבססים על זה את התזה שלהם.

אבל מישהו שחי ונושם את הנושא, עובד בעבודות בהייטק ונמצא בתחום שנים - את הניסיון שלו יבטלו.

צריכים משהו להאחז בו, כדי לספר שאין כמו בארץ. ככה זה

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Derishנתחיל בכך שאין לי שום ידע ברוסית או ספרדית. אבל אם ה-educado בספרדית מקביל ל-educated באנגלית הרי שבתרגום לעברית זה "מחונך" אבל גם "משכיל" - העברית מדייקת יותר. "השכלה" היא ידע, משהו שניתן למדידה. "חינוך" הוא משהו הרבה יותר רך ותלוי תרבות. מכל מקום, המפגש שלי עם החינוך הספרדי מצומצם לשני ביקורים בברצלונה וביקור אחד במדריד, והוא, איך לומר, לא הכי חיובי אומרים לך "הולה" בחיוך גדול ומנסים לרמות אותך. ואתה יודע מה? במדריד הנהגים צופרים יותר מאשר בחיפה. 

@bobi"חוק הטבע" הזה מוכר, אבל בני האדם הם יצורים מוזרים. האדם מגדיל את מקורות המחיה (נניח רגע בצד את הנזקים ארוכי הטווח לסביבה) ומאריך את תוחלת חייו. וחוץ מזה, לוח הזמנים של חיי בן אנוש בנוי אחרת לגמרי מזה של כל יצור אחר - ההגעה לבגרות חברתית ועצמאות אורכת רבע עד שליש מהחיים וגם הזקנה הולכת ומתארכת. חתול שאינו מסוגל לצוד יתחבא תחת שיח וילך לעולמו. אדם שאינו מסוגל לייצר את מזונו ייתמך על ידי הצעירים. ההבדלים האלה מצריכים אנשים בגיל העבודה, ובחברות עם שיעור ילודה שאינו תומך בכך - שאלה במידה רבה החברות אם תוחלת חיים ארוכה, יש צורך ביבוא ידיים עובדות.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Liviur כתב:

למעשה עזבתי את גאמפא לפני 3 שנים וקצת.

לפני 12 שעות, MiniMiz3r כתב:

ואתה מניח שתמשיך לעבוד בגאמפא אצל מעסיק שמממן לך ביטוח בריאות לשארית חייך? אתה מבין שבהכרח יבוא יום שבו תצטרך לממן את הביטוח הזה מכספך הפרטי?

לפני 11 שעות, Liviur כתב:

הם פוטרו -> העפת מבט מה היתה החבילת פיצויים שלהם ? אני אחסוך לך חיפוש - 4 חודשי תשלום + שבועיים על כל שנה בגוגל + המענק מניות הבא. (גם אצלי בחברה הנוכחית אגב כשהיה גל כזה שנה שעברה המצב היה דומה , אבל כמדומני רק 3 חודשי תשלום + מענק מניות הבא).

וואו, ממש חלום. אני בטוח שכל אחד מעובדי גוגל היה שמח להיות מפוטר בזה הרגע תמורת 4 חודשי תשלום. כל מה שזה אומר שיש להם בערך חצי שנה למצוא עבודה (אלא אם כן אתה על ויזה של גוגל ואז יש לך חודש לעזוב את ארה"ב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Rשף כתב:

למה ההתרכזות הזאת בארה״ב? בשוודיה אני לא משלם מס בריאות, לא צריך ביטוח משלים ובאשפוז בבית חולים ציבורי אפשר לבחור לארוחת בוקר בין כמה סוגי קורנפלקס ודייסה לפי תפריט שמחולק מדי יום. גם פה מערכת הבריאות לא חפה מבעיות כמובן אבל כנראה מתפקדת טוב יותר מישראל, ולא רק בממוצע. 

אני לא מתרכז בשוודיה (או מדינות סקנדינביה), כי אין לי מושג מה קורה שם, אז אני לא רואה טעם לדון בדברים שאני רק שמעתי או קראתי עליהם איפשהו, בניגוד לכמה "מומחים" משמיעה פה.

למען האמת, החוויה היחידה ממקור ראשון שאני מכיר מסקנדינביה (דנמרק), זה קולגה מקומי שפגשתי בפולין בינואר, ושסיפר לי שהוא היה צריך ללכת שעה וחצי בשלג, עם המזוודה, כדי להספיק לטיסה (בדיוק הייתה סופת שלגים וביטלו תחבורה ציבורית), כשאני באותו זמן הגעתי לנתב"ג במונית, עם חולצה קצרה וג'קט קל.

אבל אם בסקנדינביה עסקינן - אחת התיאוריות בנושא גורסת כי הסיבה שהמדינות הללו כל כך מצליחות, עם מערכת בריאות ורווחה מעולות, זה תמהיל האוכלוסיה - הומוגנית ו"לבנה"...

זאת הסיבה שזה פחות עובד בישראל, ויש סיבה טובה לכך שזה עלול להפסיק לעבוד עם הגידול בכמויות המהגרים מאפריקה וארצות ערב. ימים יגידו.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, MiniMiz3r כתב:

ואתה מניח שתמשיך לעבוד בגאמפא אצל מעסיק שמממן לך ביטוח בריאות לשארית חייך

עד הפרישה ? כן וזה לא מופרך.

יש לי אגב גם דרכונים אירופאים אם זה באמת יפריע לי יותר מדי.

לפני 6 שעות, MiniMiz3r כתב:

וואו, ממש חלום. אני בטוח שכל אחד מעובדי גוגל היה שמח להיות מפוטר בזה הרגע תמורת 4 חודשי תשלום. כל מה שזה אומר שיש להם בערך חצי שנה למצוא עבודה (אלא אם כן אתה על ויזה של גוגל ואז יש לך חודש לעזוב את ארה"ב).

רגע אבל חשבתי שהסיפור הוא מעכשיו לעכשיו מול השיטת פיצויים בישראל - והוכחתי לך שלא.

לעובד גוגל זה בהחלט זמן מדהים למצא עבודה חדשה באיזי.

לגבי הויזות - שוב אתה טועה כי אתה לא מכיר את הפרטים - המשיכו להעסיק אותם על הנייר לטווח הזה של ה4 חודשים שהם קיבלו משכורת על הנייר. גם להם היה הרבה זמן לחפש.

בעלי ויזות עבודה מול תושבים או אזרחים אבל באמת במצב יותר עדין. אחת הסיבות שבשיחות הגירה כולל פה בפורום אני ואחרים מציינים שחשוב לעבוד על גרין קארד (תושבות קבע) כמה שיותר מהר.

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.4.2024 בשעה 11:42, gadik6 כתב:

אני לא מתרכז בשוודיה (או מדינות סקנדינביה), כי אין לי מושג מה קורה שם, אז אני לא רואה טעם לדון בדברים שאני רק שמעתי או קראתי עליהם איפשהו, בניגוד לכמה "מומחים" משמיעה פה

שבדיה הגיעה לאחרונה למקום הראשון באיחוד האירופי במקרי רצח בנשק חם, והיא במקום השני בכל היבשת אחרי אלבניה. כנראה שלאובדן ההומוגניות יש השפעה רבה על כך. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.4.2024 בשעה 09:11, Liviur כתב:

יש לי אגב גם דרכונים אירופאים אם זה באמת יפריע לי יותר מדי. 

מה יפריע, לעשות ביטוח בריאות פרטי במקום שינכו לך את זה מהשכר כברירת מחדל? 

עד כדי כך שתעבור ארץ...? 

אני עבדתי בפאאנג/גמפא והיום עצמאי, והתייעצו איתי כמה מאות אנשים אז מכיר את זה קצת יותר לעומק מכל מיני מומחים שטסו פעם לכנס / דיברו עם חבר ברילוקיישן. יש לי ביטוח פרטי ואני מכיר את העלויות היטב, כשמסתכלים על זה בלי להבין כלכלה זה נראה הרבה יותר גרוע ממה שזה באמת. כשמשווים ל5% מהשכר פתאום דברים נראים אחרת. בקצרה? זה מאעפן לעניים וסבבה לגמרי לעשירונים גבוהים, רוצים לנחש איפה נמצאים על הספקטרום רוב הישראלים שמסוגלים להגר לארה"ב? 

אני לא מסנגר על השיטה, אגב, רק מודע ליתרונות והחסרונות ובעיקר לרלוונטיות שלהן כלפי סיטואציות שונות. 

• אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

מה יפריע, לעשות ביטוח בריאות פרטי במקום שינכו לך את זה מהשכר כברירת מחדל? 

עד כדי כך שתעבור ארץ...? 

התכוונתי במצב שבו זה יהיה issue אמיתי מהמעלה הראשונה.

זה לא. גם אם הייתי צריך לשלם הכל בעצמי בתור עצמאי.

לפני 3 שעות, oryo כתב:

אני עבדתי בפאאנג/גמפא

👋😂 כמעט מרגיש שעבדנו באותה אחת אה?

אני מכיר את העלויות. יש לי כמה חברים שמתייעצים איתי קבוע בנושאים האלו.

שנינו יודעים את זה יופי.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...