Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי מצב רצועת אלטרנטור

ereznaa

פוסטים מומלצים

בבדיקה שיגרתית במיצובישי ספייס סטאר שלי הבחנתי שיש מעין שערות כאלה שיוצאות מהרצועה אלטרנטור ( מצרף תמונות ) מציין שהרצועה לא יבשה כלל ואין רעש או משהו ברצועה נראת במצב מצויין ובגלל זה התבלטות אם יש טעם להחליף אותה מה דעתכם ? 

IMG_4302.jpeg

IMG_4301.jpeg

IMG_4299.jpeg

IMG_4300.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה משהו קריטי, תזמין חליפי באינטרנט  בלי לחץ ותחליף בהזדמנות כמה היא כבר עולה 7$ ?

לפני 24 דקות, ronrobin כתב:

איך תקין הרצועה מתחילה להתפרק תחליף .

זה לא קרע, זה הסיבים של הבפנוכו של הרצועה...

עריכה אחרונה על ידי Alberrto
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ronrobin כתב:

איך תקין הרצועה מתחילה להתפרק תחליף .

לפני 5 שעות, Alberrto כתב:

לא נראה משהו קריטי, תזמין חליפי באינטרנט  בלי לחץ ותחליף בהזדמנות כמה היא כבר עולה 7$ ?

זה לא קרע, זה הסיבים של הבפנוכו של הרצועה...

חברים, זה איזור התפירה של הרצועה וזה תקין לחלוטין.

לפני 7 שעות, ereznaa כתב:

בבדיקה שיגרתית במיצובישי ספייס סטאר שלי הבחנתי שיש מעין שערות כאלה שיוצאות מהרצועה אלטרנטור ( מצרף תמונות ) מציין שהרצועה לא יבשה כלל ואין רעש או משהו ברצועה נראת במצב מצויין ובגלל זה התבלטות אם יש טעם להחליף אותה מה דעתכם ? 

IMG_4302.jpeg

כמה קילומטרים עשה הרכב ?
הרצועה נראית במצב מצויין אבל צריך לבדוק גם את האיזור הפנימי של הרצועה לכול אורכה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים מודרניים העושים שימוש ברצועות EPDM מה שצריך לבדוק זה לא את המצב של הגומי (שלעין ייראה תקין וללא שום סדקים כמו שרואים במדריכים על אבחון רצועות), אלא עד כמה היא מתוחה. ישנם מותחנים עם סימון שמצביע מתי הרצועה מתוחה מדי ודורשת החלפה. אם אין סימון כזה, צריך לבדוק אותה עם כלי יעודי שמודד את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שלא רואים שום בעיה, אבל זה ממש מעט כסף בשביל עוד שקט נפשי. רצועה בדרך כלל לא עולה יותר מ50 שח. 

אם הרכב בן 6 אני נוהג להחליף.

• רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, amosbmw כתב:

נכון שלא רואים שום בעיה, אבל זה ממש מעט כסף בשביל עוד שקט נפשי. רצועה בדרך כלל לא עולה יותר מ50 שח. 

אם הרכב בן 6 אני נוהג להחליף.

מדובר על רצועת אביזרים ולא רצועת תזמון אז אפשר להוציא מהמשוואה את עניין השקט הנפשי.

לא חבל לזרוק כסף לפח ? הרצועה נראית חדשה ואין שום סיבה בעולם להחליפה.

החלפת רצועהת אביזרים במוסך לא עולה 50 שקלים אלא הרבה יותר תלוי במיקום  והקושי להרכיב/למתוח אותה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"אביזרים" האלה חיוניים לפעולת הרכב בדיוק כמו רצועת תיזמון. בלי משאבת מים, אלטרנטור ומדחס לא תגיע רחוק. שקט נפשי הוא שהרכב ייקח אותך לאן שאתה צריך בלי להתקע בדרך.

כל רכיב ברכב שאינו מוגדר בהוראות יצרן, אפשר לחכות עד שייכשל או להחליף אותו יזום מראש. מכיוון שכאן מדובר בחלק ממש זול אני לא רואה סיבה לחכות לכשל.

אישית אני מחליף גם חלקים הרבה יותר יקרים לפני סוף ימיהם.

המחיר שציינתי הוא עלות החלק בלבד כמובן, אם בעל הרכב לא מסוגל להחליף לבד אפשר להחליף במוסך במסגרת טיפול שנתי ולא לנסוע במיוחד.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח יש עוד לא מעט חלקים תקינים ברכב, אותם ניתן להחליף בשביל השקט הנפשי.

אין בשגרת הטיפולים הוראות החלפת רצועת אביזרים , מחליפים לפי המצב. אם הרצועה נראית כמו חדשה ( לא סדוקה ולא יבשה), אין שום סיבה להחליף אותה סתם. 

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באופי של בעל הרכב.

יש שמתחזקים בתחזוקת שבר ויש בתחזוקה מונעת.

אם אתה מאלו שמעדיפים תחזוקה מונעת ועברו למעלה מ120k, הייתי מחליף במסגרת הטיפול הקרוב. 

לדעתי לא אמור לעלות יותר מ-200₪ כולל הרצועה והעבודה.

אגב, אמורה להיות אצלך רצועה נוספת, על הדרך הייתי מחליף גם אותה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, חשיבות של רצועת האביזרים משתנה בין רכב לרכב. יש רכבים בהם יש מס' רצועות, ואכן אפשר להסכים שאם הרצועה מפעילה רק אלטרנטור ו/או מזגן, זה לא סוף העולם אם היא פשוט תיקרע. עם זאת, כשנקרעת רצועת אביזרים שאחראית על משאבת מים, על אחת כמה וכמה אם לא שמים לכך לב באופן מיידי (וזה יקרה רק אם האלטרנטור על אותה הרצועה, והנהג שם לב לסמל הסוללה), אז לך תדע לאיזה חום יספיק להגיע המנוע לפני ששמים לב לתקלה (וגם אין לך דרך לקרר את המנוע באופן מהיר, כי אין זרימה של נוזל קירור - כיף חיים).

דבר שני, כמו שכבר ציינתי - רצועות מודרניות לא מראות סימני בלאי שמוזכרים פה בשרשור (סדקים, יובש). אז מי שיחכה עם ההחלפה עד שיראה סימנים אלה, בהצלחה - ואני מקווה שהפסקה הקודמת לא חלה עליו, אחרת - double whammy.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עוד רצועה במיצובישי ספייס סטאר זאת אותה רצועה 

מה שאני מנסה להבין בתכלס אם זה שרואים את ה״שערות״ האלה מאזור התפר של הרצועה האם זה קריטי למרות שהרצועה לא סודקה או יבשה כלל? אגב הרכב עבר 68 אלף km שנת 2015 והרצועה הוחלפה לפני כשנה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, ereznaa כתב:

אין עוד רצועה במיצובישי ספייס סטאר זאת אותה רצועה 

מה שאני מנסה להבין בתכלס אם זה שרואים את ה״שערות״ האלה מאזור התפר של הרצועה האם זה קריטי למרות שהרצועה לא סודקה או יבשה כלל? אגב הרכב עבר 68 אלף km שנת 2015 והרצועה הוחלפה לפני כשנה 

אתה יכול לסמוך בשקט על האבחנה של @מרק10

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...