Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

מקווה שלא יdבו ממך מיסים.

ד"א - מחיר מכשירי ה-entry level ממשיך לצנוח. מכשיר סיני "4 עם מצלמת 3MP ירד מתחת $35.

כמובן - השד יודע מה שוה המכשיר ומה ה-SAR שלו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם באופן רשמי מתייעצים כאן לגבי סמארטפונים, אבל כאן יהיה הכי יעיל לשאול גם לגבי הטיפשפונים.

האם למישהו יש היכרות עם הטלפונים "למבוגרים"?

יש צורך לקנות מכשיר רגיל, עדיפות ל'צדפה', לאדם מבוגר. אין ממש מבחר של מכשירים עם מסך בגודל סביר (מעל 2"), רק האלה של שתי חברות המדבקה סליידר ומיו, והמחירים הזויים קצת - מעל 400 ש"ח.

אשמח אם מישהו שמכיר יוכל לעדכן לגבי אמינות המכשירים והאם יש דגם מומלץ.

סמארטפון כרגע לא בא בחשבון.

אגב, ספריאל, ל MI4C יש תוצאות של בדיקת SAR?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה. לפי מקורות שונים בין 0.5-1.0 אירופי וסביב 1.1-1.2 אמריקאי.

האמת היא שאני לא מאמין בסיפור של ה-SAR מכמה סיבות:

1. אין הוכחה ברורה שהקרינה הלא מיננת מזיקה. יש רושם שחלק מהמחקרים שתומכים בנזק די מתפתלים כדי להוכיח זאת.

2. ה-SAR נותן מספר בודד (או שניים, בשיטה האמריקאית), אבל קצב פליטת האנרגיה מהמכשיר תלוי בכל כך הרבה גורמים עד שאני מטיל ספק במשמעות המספר. למשל - אתה לא תמיד יודע באיזה תדר משדר המרשיר, באיזה הספק, באיזה אחוז מהזמן אכן מוקרנת אנרגיה, מה השפעת האפנון. בקיצור - כמו כוכבי ה-NCAP זה נותן לציבור איזה מספר להאחז בו, אבל לא פירוט מספק.

3. אפילו לגבי קרינה מייננת - למשל ממכשירים רפואיים - אין מידע אמיתי על מידת הנזק. מכסימום איז אומדנים שמבוצעים בשיטות די עקלקלות (למשל - אקסטרפולציות מהירושימה ונגסקי. מה בכלל הקשר בין הקרינה ממכשיר CT לקרינה מפצצה גרעינית?. וזאת כאשר מדובר בקרינה מייננת, כזו שברור שגורמת נזק. מה לגבי קרינה לא מייננת שבה הבסיס התאורטי לגרימת נזק חלש בהרבה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ooga לגבי מבוגרים - יש מכשירים חכמים עם מצב קל, בחלק מהמכשירים זה גם עובד נפלא

מעיד ממקור ראשון על meizu m2 עם מצב כזה שנמצא בשימוש של טכנופוב ישיש.

שים לב - באחיו הגדול הnote אין את המצב הזה, רק ב 5.0"

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לכך שבחלק מהסמארטפונים יש את המצב הזה, אבל היות והאמינות ארוכת הטווח של הסמארטפונים הזולים מוטלת בספק, התקציב יצטרך לעלות ללפחות 1000 ש"ח (אין לי מושג לגבי אמינות המייזו). בנוסף העמידות של סמארטפונים פחות טובה בדרך כלל משל הטלפונים הרגילים.

ההעדפה היא להוציא עד 400 ש"ח.

כרגע אני חושב על נוקיה 208, אבל כבר כמעט אי אפשר למצוא אותו בגרסא המתאימה ובמחירו, 450 ש"ח, אפשר כבר לקנות SLIDER W30C שגם יהיה צדפה. מצד שני ה 208 מוכר לי והוא מכשיר מעולה וסופר עמיד.

שאלה טובה. לפי מקורות שונים בין 0.5-1.0 אירופי וסביב 1.1-1.2 אמריקאי.

האמת היא שאני לא מאמין בסיפור של ה-SAR מכמה סיבות:

1. אין הוכחה ברורה שהקרינה הלא מיננת מזיקה. יש רושם שחלק מהמחקרים שתומכים בנזק די מתפתלים כדי להוכיח זאת.

2. ה-SAR נותן מספר בודד (או שניים, בשיטה האמריקאית), אבל קצב פליטת האנרגיה מהמכשיר תלוי בכל כך הרבה גורמים עד שאני מטיל ספק במשמעות המספר. למשל - אתה לא תמיד יודע באיזה תדר משדר המרשיר, באיזה הספק, באיזה אחוז מהזמן אכן מוקרנת אנרגיה, מה השפעת האפנון. בקיצור - כמו כוכבי ה-NCAP זה נותן לציבור איזה מספר להאחז בו, אבל לא פירוט מספק.

3. אפילו לגבי קרינה מייננת - למשל ממכשירים רפואיים - אין מידע אמיתי על מידת הנזק. מכסימום איז אומדנים שמבוצעים בשיטות די עקלקלות (למשל - אקסטרפולציות מהירושימה ונגסקי. מה בכלל הקשר בין הקרינה ממכשיר CT לקרינה מפצצה גרעינית?. וזאת כאשר מדובר בקרינה מייננת, כזו שברור שגורמת נזק. מה לגבי קרינה לא מייננת שבה הבסיס התאורטי לגרימת נזק חלש בהרבה.

נתונים רשמיים אין, לא כך?

לגבי העניין של הקרינה - הרי המכשירים לא קיימים מספיק זמן כדי לבדוק לעומק. ומצד שני - יש סיבה שיש תקן לדבר.

כן הייתי מייחס חשיבות לעניין, במיוחד אם המכשיר נמצא כפולט קרינה בצורה חריגה.

אם לא בדקו אז אין כל כך למה להתייחס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוגה - המכשירים הסלולריים קיימים כ-35 שנה נפוצים מאד כבר למעלה מ-20 שנה. הבעיה היא שהנכנולוגיה משתנה כל 5-10 שנים, הקרינה ששודרה ממכשיר AMPS שונה לחלוטין מזו המשודרת ממכשיר LTE - תדר, אפנון, הספק וכו'. ד"א - מכשירי קשר בהספקים הרבה יותר גבוהים קיימים כבר למעלה מ-100 שנה, ואני לא מכיר שום תלונות על מחלות הנגרמות על ידם, למעט משדרי מכ"מ בהספקים גבוהים מאד שגורמים אפקטים תרמיים.

יש בארץ בעיה של התקנת אנטנות, מה שגורם למכשירים לשדר בהספקים יותר גבוהים. כל החכמולוגים שמתנגדים לריבוי אתרים גורמים, בסופו של דבר, לכך שכל אותם שורפי אנטנות גורמים למכשירים שבידי כולנו לשדר בהספקים יותר גבוהים, ולכן דווקא ם שגורמים לסיגת יותר אנרגיה מהמערכת הסלולרית. מכל מקום, הנזק המוכח היחיד של הסלולרים הוא תאונות דרכים.

ה-SAR הוא נתון חמקמק, ונגזר מדרך המדידה. יאן שום אפשרות להמיר ישירות בין SAR אירופי לאמריקאי.

לגבי המכשירים למבוגרים - בעיה. המכשירים יקרים מחוץ לכל פרופורציה.

כאשר אבא שלי היה מאושפז בבית חולים גריאטרי לפני קצת למעלה משנה נתקלתי בכמה וכמה אנשים שהשתמשו במכשירי Doro. המכשירים יקרים מאד אאל"ט הזולים ביותר עולים סביב 600 ש"ח והיקרים כפליים. אמנם ניתן לרכוש מכשירים דומים דרך אמאזון ושאר אתרי המסחר, אבל אם נדרשת תמיכה בעברית יש לרכוש בארץ.

כאשר אתה בוחר טלפון צריך לבדוק מה יכולות וצרכי המשתמש. אמא שלי, למשל, משתמשת ב-m2 mini עם הממשק הסטנדרטי בלי שום קושי. אמנם בעיקר לשיחות אבל עם קצת הדרכה משתמשת גם באפליקציות. ומבין הלקוחות שלי יש "מבוגרים" רבים המשתמשים בסמארטפונים, אם כי איני יודע באיזה פנקציות.

לגבי הנוקיה 208 - לדעתי רעיון לא טוב לאדם עם מגבלות בראיה ומוטוריקה, כיון שהמכשיר די קטן.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין באמת מה הסיבה לכך שיש הבדל בתוצאות של האמריקאים והאירופאים.

ה Z5C בכלל מוזר, בחלק מהבדיקות נמצא בטווח הגבוה ובחלק בטווח הנמוך.

לגבי הנוקיה - המסך שם הוא 2.4", הכי גדול קיים בטלפונים שהם לא סמארטפונים בשנים האחרונות.

יכול להיות שבאמת בסוף ירכש סמארטפון, נראה מה אמצא.

תודה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההבדל בין האירוים לאמריקאים - מדובר בבדיקות שונות לחלוטין, על כן אין להשוות בין התוצאות. גם אין דרך להמיר ביניהן.

לגבי המבוגר - או סמארטפון (אם האיש בעל היכולת הקוגניטיבית והמנואלית לתפעל אותו) או מכשיר ייעודי. הבעיה בנוקיה אינה המסך אלא המקשים הקטנים. הזכרתי קודם את אמי - היא השתמשה 11 שנים ב-3100, והבעיה לא היתה המסך אלא המקשים. לוח מקשים וירטואלי על מסך "5 זה סיפור אחר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם באופן רשמי מתייעצים כאן לגבי סמארטפונים, אבל כאן יהיה הכי יעיל לשאול גם לגבי הטיפשפונים.

האם למישהו יש היכרות עם הטלפונים "למבוגרים"?

יש צורך לקנות מכשיר רגיל, עדיפות ל'צדפה', לאדם מבוגר. אין ממש מבחר של מכשירים עם מסך בגודל סביר (מעל 2"), רק האלה של שתי חברות המדבקה סליידר ומיו, והמחירים הזויים קצת - מעל 400 ש"ח.

אשמח אם מישהו שמכיר יוכל לעדכן לגבי אמינות המכשירים והאם יש דגם מומלץ.

סמארטפון כרגע לא בא בחשבון.

אגב, ספריאל, ל MI4C יש תוצאות של בדיקת SAR?

במיקרה ניתקלתי בזה באתר KSP, ניראה כמו מכשיר צדפה "מודרני" יחסית חח, ניראה מגודל ואולי יהיה נוח למבוגרים?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומצפט יפה, מזכיר לי את נוקיה N71 במבנה צדפה עם מערכת הפעלה סימביאן שהסתובב בשוק לפני כ-8-9 שנים.

במבט על הנתונים היבשים נראה לי שמכשיר כזה יגרום לאבא\סבא\סבא רבא להגיע אליך פעם בשבוע לצורך ניקוי זכרון, כיון שהמכשיר כולל רק 1+4 ג"ב זכרון. אמנם המסך ברזולוציה נמוכה מאד, מה שיקל על המעבד, אבל לא ברור איך פועלת האינטגרציה בין המקשים לאנדרואיד. ומה שבולט במבט הראשון - אין מסך חיצוני עם שעון או תצוגת מספר הטלפון בשיחה נכנסת. נראה לי שהרעיון הבסיסי, אם לוח המקשים שימושי, מוצלח, הביצוע נראה לי זול מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחת ההגדרה אנשים מבוגרים יש 2 אסכולות: בני ה 70+ שמסוגלים לתפעל סמרטפון ומבינים מעט מודרניזציה, והחלק השני שלא מתחבר לעניין בכלל פרט לעובדה שהוא צריך קו טלפון אלחוטי זמין.

לקטגוריה האחרונה - לאנשים מבוגרים, שייתכן ולא רואים טוב או לא שומעים טוב, הדבר הכי חשוב בטלפון זה ספיקר חזק (גם שהצילצול יהיה חזק וגם שהשמע יהיה חזק).

כמובן גם כפתורים גדולים ושיהיה קריא. רוב המבוגרים OLD FASHION לא רגילים לשעון בטלפון, רובם עונדים שעון, כך שלא נראה לי שזה יפריע.

ה LG הזה נופל בדיוק באמצע, גם מסך מגע (אבל קטן יחסית לממוצע כיום) וגם מערכת אנדרואיד שאולי יכולה לסבך כאלה שלא רוצים שום דבר פרט ל SEND ו- END.

הכלאה מוזרה בין צדפה "של פעם" לסמרטפון "של היום".

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק - מי שמסתדר עם סמארטפון - שיקנה מכשיר "5 עם מסך מגע ותו לא.

אם צריך מכשיר SEND/END - שיקנה דורו או דומה.

ככל שאני חושב על השעטנז של LG הוא נראה לא מוצלח. רוצה סמארטפון - צייד אותו במסך ראוי, וכמובן מעבד מספק וזכרון שלא יגביל את המכשיר. מבחינת מבנה, למי שמתעקש על לוח מקשים, עדיף סליידר, אבל הבעיה היא שאת אלה מייצרת כנראה רק בלאקברי, והמחיר הוא משהו כמו פי 5 מהמכשירים שדובר בהם עד כה, והדגם נחשב לא מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה LG היה יקר מדי, במיוחד ביחס לרמת הרכיבים שלו.

בסוף נקנה SLIDER W30C.

כצפוי ממכשיר מדבקה ישראלי הוא חצי אפוי, והתוכנה שלו מסורבלת ביותר, במיוחד בהגדרה הראשונית.

אבל לשימוש בסיסי הוא לגמרי מתאים, ואפילו כולל כמה פיצ'רים נחמדים, הבעלים מרוצה מהמכשיר החדש.

אם היה תחליף סיני עם ממשק בעברית בחיים לא הייתי משלם עליו 465 שקל, זה בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביחס לאיזה מחיר?

500?

1000?

1500?

2000?

מה הדרישות ומה יותר חשוב?

מצלמה, מעבד, סוללה, איכות מסך?

מה גודל המסך הרצוי?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...