Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לא יודע - יש לי בעבודה חברים שמחזיקים meizu הדגם האחרון, one plus2. כולם מתלוננים על באגים ( רשת לא יציבה, לוקח הרבה זמן אחרי יציאה מהמעלית עד שקליטה חוזרת ) . הנתונים מעולים על הנייר, אבל משהו כאילו לא בשל עד הסוף.

דווקא בכל הקשור לחומרה הOPT ממש אחלה. נמצא אצלי בשימוש מעל חודשיים.

הבעיה שלו היא התוכנה. מע' הפעלה מלאה בבאגים שגורמת למכשיר להיתקע על בסיס יומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, כנראה בלבלתי עם הנקסוסחם הקודמים שהיו בבית. בעצם לא. הם היו סמסונג.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק - קשה להשוות טלפון סיני לא ממותג בן שנתיים, שאינינו יודעים איזה ערכת שבבים מותקנת בו לטלפון Mainstream מדרגת ביניים מלפני שנה כמו ה-J5, שלפחות אתה יודע מה עומד בבסיסו (SD410).

אישית הייתי נמנע משני הדגמים - בפחות כסף אתה יכול לקנות איזה שיומי או לנובו או מותג סיני מוכר אחר בדרגה שמתחת לדגל, הרבה מעל דרגת הביניים. לפי ניסיוני האישי המצומצם וממה שאני קורא פה ושם ה-VFM הרבה יותר טוב. החסרונות - זמן אספקה ממושך ולא לגמרי צפוי והעדר אחריות אמיתית.

המייזו על הנייר מצויין, וכשאתה אומר מותג סיני מוכר אני לא יודע בדיוק לאן לקחת את זה, המייזו נחשב עד כדי כך גרוע בשוק הסיני ? לדעתי לא.

יש הרבה בעיות עם ה GPS-ים הסיניים, החומרה שלהם פשוט חלשה\לא טובה. לא חושב שכדאי להמר פעמיים על אותו הסוס.

איציק, סידרת הJ של סמסונג זו סידרה שמכוונת לשוק הביניים. אני רכשתי לעצמי לפני מס' ימים את הJ7, ההבדל בינו לבין הJ5 הוא בגודל המסך (5.5" לעומת 5"), במעבד, ובקיבולת הסוללה.

אם תחליט לקנות דווקא מאחת החנויות היותר זולות, תוודא שבחבילה יש מטען וסוללה מקוריים של סמסונג (ישנן חנויות שמוציאות את האביזרים ובמקומן מכניסים סוללה ומטען סיניים ובכך מוזילים את המכשיר למחיר נמוך מאוד).

עברתי אליו אחרי שהייתי עם מכשיר סיני פשוט שעלה לי בארץ בזמנו 1000 שקל (uniden prime 500). ההבדל ביניהם עצום. הgps בסיני היה מזייף, כמובן שבסמסונג הוא רץ חלק. המסך והמצלמה לא ניתנים בכלל להשוואה.

פה יש ביקורת על ה-7:

http://www.tgspot.co.il/samsung-galaxy-j7-review/

ופה ההבדלים בין ה-5 ל-7:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7185&idPhone2=7184

את ההבדלים אני מכיר, עשיתי כבר שיעורי בית וגם קראתי את הביקורת על ה 7 (כן, אני יודע שהמצלמות זהות ורק ההבדל בסוללה ובגדול המסך).

השאלה שלי מתמקדת במצלמה וב GPS.

ל SGS2+ יש מצלמה שלדעתי גם היום, במונחים של אייפון 6 או גלאקסי חדש, היא פגז.

העניין לא קשור רק לתמונה עצמה אלא גם למהירות פוקוס עצמו וצילום לילה. כשאני שם אותו ליד המייזו אני מבין עד כמה הם רחוקים אחד מהשני - והמייזו זה מכשיר בן שנה בערך, לא קשיש במונחים של היום.

לדעתי, כאשר המחיר של סמסונג S5 או סוני z3 plus ( ביפן z4 ) בארץ מתקרב ל 1500 שקלים, אין סיבה לקנות מכשיר סיני מעל 1000 שקלים או סמסונג j5 , כאשר רוצים מצלמה טובה, מעבד חזק, סוללה חזקה ואיכות gps ללא פשרות.

אני כמו sperial חושב שאין טעם להוציא סכומים מפוצצים על מכשיר, לכן עד 1000 שח זה בסדר - רק שה GPS יעבוד נורמלי והמצלמה תהיה בגבולות הנורמה - זאת הסיבה שכיוונתי ל J5 - ראיתי אותו לפני שבועיים, בדקתי אתמול את המחיר, ואז נפל לי האסימון שאולי אפשר בכל זאת להחזיק סמסונג עם GPS נורמלי ומצלמה סבבה מבלי לקרוע ת'כיס.

יש מכשירים סיניים עם ערכות שבבים של קואלקום, לאלה מקלטי GPS מצויינים.

לגבי מצלמות - אני מתיחס אליהן כ"אמצעי לתעוד תאונות דרכים", בהחלט לא כלי לצילום איכותי. אז מספר המגאפיקסלים לא משמעותי (להפך, בחישנים הקטנים האלה עודף פיקסלים גורם רעש תרמי), יש משמעות לעיבוד התמונה ומשמעות מסויימת לאופטיקה.

מכל מקום, אני לא רואה סיבה לשלם יתר מ-1000-1200 ש"ח תמורת טלפון, מעדיף קניה במחיר כזה והחלפה פעם בשנתיים על פני קניה ב-4,000 ש"ח והחלפה פעם בשנתיים אוטיפה יותר. בסופו של דבר מה שמגביל את חיי המכשיר הוא הטראומה שהוא חווה במהלך חייו, עדכוני המערכת וטיב הסוללה, שנדיר שמצליחה לשמור על כוחה יותר מ-2-3 שנים.

מזה שנתיים ליוויתי בתיעוד תמונות את כל פרוייקט הבניה של המתחם שלנו (8 בניינים). מעל מחצית הזמן התיעוד היה עם המצלמה של SGS2+. לא פעם שאלו אותי עם איזה מכשיר אני מצלם, התמונות היו באיכות לא נורמלית שגרמה לאנשים לתהות אם אני מצלם במצלמה "מקצועית" או סמרטפון. גם אני חושב שאיכות התמונה של המכשיר הזה מצויינת - וכשאתה מגיע לרמת איכות גבוהה, אתה מבין שהמצלמה בסמרטפון היא לא מצלמת חירום - אלא מצלמה ראויה ליום-יום. אתמול לקחתי את ה SGS2+ חזרה לסשן צילומים באתר, אפילו צילמתי כמה תמונות בתוך חדר מדרגות חשוך לחלוטין ללא תאורה - זה עולם אחר (גם מבחינת ייצוב תמונה) ביחס למייזו.

מצלמות של מכשירים סיניים זולים מאוד (50-70$) בהחלט לא ראויות, אבל המצלמות כמו ב SGS2+ ? ליגה אחרת !.

לא יודע - יש לי בעבודה חברים שמחזיקים meizu הדגם האחרון, one plus2. כולם מתלוננים על באגים ( רשת לא יציבה, לוקח הרבה זמן אחרי יציאה מהמעלית עד שקליטה חוזרת ) . הנתונים מעולים על הנייר, אבל משהו כאילו לא בשל עד הסוף.

יש לי את ה M1 NOTE. למען האמת הוא מאוד יציב ואני לא נדרש לרסט אותו או להתעסק בכלל עם הגדרות או משהו כזה. הוא גם לא נתקע. הוא מקבל עדכוני תוכנה מהיצרן והוא מעודכן תמיד לגרסה האחרונה.

מה שכן - ה GPS שלו ממש חלש ולא מדוייק והמצלמה עצמה, אחרי שנגעתי שוב ב SGS2+, רחוקה מלהיות קרובה לזו של המסמונג. ל SGS2+ פשוט אין בעיה לצלם בשום תנאי - אפילו בחושך מוחלט אתה יכול להפיק תמונה שאפשר להשתמש בה בקלות. אפילו הפלאש שלה, עכשיו כשאני משווה, פ33ה. בקיצור - מצלמת POINT AND SHOOT קלאסית עם תוצאה מעולה !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי אחת - לא מושלמת - צולמה אתמול בחדר מדרגות חשוך (זה עם המעלית).

רק למען ההשוואה, המייזו באותם התנאים לא מסוגל להפיק אפילו כזו תמונה לא מושלמת.

עוד תמונה של נקודת חשמל (צולם בחושך מוחלט בתוך בוידעם, תמונה ישנה לפני שנתיים פלוס).

עוד תמונה (בחוץ) באירוע לפני שנתיים בקיסריה.

עוד תמונה של הפולי מנוע - תמונה עם פלאש (היה חשוך שם).

המייזו לא מסוגל להפיק כאלה תמונות (ואתם אומרים שיש היום טוב מזה... ?)

איציק

IMG-20160507-WA0000.jpg

20140527_093331.jpg

20140523_143233.jpg

20141005_100756.jpg

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק - אני רוצה לחזור ולהדגיש: הבעיה אינה "מכשירים סיניים" הבעיה היא מכשירים עם ערכותש בבים של MTK, שלפחות עד לפני שנה היו נחותות בכל הנוגע לקליטת GPS.

מכשירים כמו ה-Mi4C ו-Mi4S שעושים שימוש בערכות שבבים של קואלקום קולטים GPS מצויין. ואישית אני גם מרוצה מהמצלמה של המכשיר, אם כי לא מעביד אותה בפרך. ה-Mi4C שלי פעל ברציפות קרוב ל-110 ימים בלי צורך בריסט! זה מעיד על שילוב מצויין של חומרה ותוכנה. גם למוטו G לדורותיו, שפועל עם SD400 קליטת GPS מצוינת.

לגבי הסמסונג שהוזכרו - ל-J7 גם מעבד שונה מזה של ה-J5 (למעשה יש שתי גרסאות, אחת עם SD615 (מעבד בדרגת ביניים מהדור הלפני אחרון) והאחרת עם ערכת Exynos של סמסונג. ל-J5 מעבד SD410, נחות מזה של ה-J7.

אני חייב לציין שב-5 השנים האחרונות כל הסלולריים במשפחתי הוזמנו מחו"ל, חוץ מה-m2 שנקנה די בחופזה עבור חייל שהמכשיר הקודם שלו נרטב. חוץ מהשיומי כולם הוזמנו באמצעות אמאזון מארה"ב (באמצעות buy2) או אירופה (שילוח ישיר על ידי אמאזון) והגיעו תוך שבועיים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שהתגברנו על בעיית ה GPS עם מכשיר שיש לו ערכת שבבים של קוואלקום, מה לגבי המצלמה ? יש מכשירים שיתנו לפחות את האיכות של ה SGS2+ ? הרי לפי מה ש NEMESIS אומר, על הנייר המצלמה של ה SGS2+ "נחותה בצורה דראמטית" (אישית לא ראיתי לפי הנתונים למה היא נחותה דרמאטית).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן "על הנייר" המצלמה של ה-SGS2+ נחותה מאד בהשואה למכשירי ביניים סיניים. לא משווה לטופ של סוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שראיתי כמה SAMPLES באינטרנט מהמצלמה של ה Mi4c (להבנתי: מצלמה של סוני עם יכולות מעולות) וללא ספק מדובר במצלמה שהיא הרבה מעבר לממוצע הסיני בטווח המחירים האלו, תמונות שלדעתי יותר טובות מה-S5 של סמסונג.

ראיתי SAMPLES גם ב GSMARENA והשוותי מול מכשירים אחרים יקרים - ללא ספק ל Mi4c מצלמה מעולה.

אני מתחיל לאט לאט להשתכנע...

איציק

(נ.ב. - למרות הנתונים הנחותים על הנייר של המצלמה ב SGS2+, היא פי 10 יותר טובה מאלו של הסינים הזולים).

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזוב את הסיניים של $50. אני מדבר על מכשירים שעולים $200-250.

ד"א - אם אתה לחוץ כלכלית ה-Mi4C קיים גם בגרסת 2/16 ג"ב. השאלה היא האם מבחינתך לא עדיף להוציא עוד 200 ש"ח ולרכוש מכשיר קצת יותר חזר (אותה ליבה, אבל 3/32 ג"ב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב BANGGOOD ה 3/32 בצבע שחור עולה 909 ש"ח. לא נורא.

לדעתי לא שווה לחסוך בדברים האלו 200 ש"ח כי אם המכשיר באמת באמת מוצלח וטוב, ואתה מתכנן להישאר איתו מספיק זמן, אז 200 שח זה סכום בטל בשישים שיתן יתרון משמעותי לאורך זמן - וזה לא שהמייזו עם 2/16 זוחל אלא שבזכות השדרוג ל 32GB במכשיר שווה להוסיף את הסכום הזה (להבנתי, אין חריץ הרחבה במכשירים האלו).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעליאקספרס שילמתי פחות מ-800 ש"ח. הגיע לאחר כ-3 שבועת .

בדגם הזה אכן אין חריץ הרחבה.

אם חשוב לך חריץ הרחבה בדוק את Mi4S (זה Mi4C במארז יותר מעוצב, עם קורא טביעות אצבע, 64 ג"ב זכרון ומקום לכרטיס microSD - עולה סביב $300 או קצת יותר) או Redmi Note 3 Pro (דגש על גרסת Pro !) - עם מעבד SD650 שלפחות במבחנים די דומה ל-SD808, מסך "5.5 ומקום ל-microSD (הפטנט של שיומי הוא שניתן הכניס את ה-microSD במקום הסים השני. בארץ סים שני בדרך כלל מיותר כך שזו לא בעיה).

הערה חשובה לגבי מכשירים אלה: יש להם מנגנון טעינה מהירה שנקרא Quallcom Quick Charge 2.0 (ובקיצור QC2.0). הם ייטענו גם עם מטענים רגילים, כנראה יותר לאט. עם זאת, לחלק מהדגמים חיבור ה-USB type-C החדש, שחלק מהיצרנים עדיין לא מאורגנים ליצר לו את הכבלים. לכן חשוב מאד לרכוש רק כבלים מקוריים (במקרה זה של שיומי) - בס"כ עולה סביב $9 אבל מצאתי אותו בסביבות $3.5 ב-gearbest, עדיין לא קיבלתי אותו. כמוכן, אם אתה זקוק למטען לרכב, מתאם מכבל micro USB ל-type-C וכו' לרכוש אותם מקוריים או מיצרנים מוכרים - אני קניתי משל Tronsmart ו-Aukey. לגבי ה-QC2.0 כדאי לבדוק את רשימת האבזרים המאושרים על ידי Quallcom. בכל מקרה, לפני שאתה מזמין אבזרים בדוק מה מתאים לטלפון שהזמנת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...