Jump to content

usafun

 • הודעות

  745
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

1 עוקב

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של usafun

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

10

מוניטין

 1. אוקיי, הקישור הזה מסכם את זה. שנה מפתיחה (בתנאי אחסון נוחים). 5 שנים ללא פתיחה. תודה לכל העונים. נחפש הזדמנות להגיע להרצליה (איפה עמדת הריקון נמצאת בדיוק?).
 2. אוקיי, המיכלים שלי אוחסנו בצל, אבל פתוחים, אז אני מניח ששאלת המיחזור עולה שוב (כלומר, כנראה עברו 5 שנים והשמן פג תוקף)?
 3. אין לשמן כזה תאריך תפוגה? הוא אצלי 4-5 שנים...
 4. לא הבנתי אותך. נניח אותה נסיעה, אותו ק"מ שנצרך - פעם אחת עם מצבר סטארט אנד סטופ פועל, פעם אחת עם מצבר כזה שלא פועל. מחשב הדלק ברכב יראה תוצאה אחת טובה יותר מהשניה (הראשונה, מן הסתם)?
 5. המצבר שלי כבר לא עושה את העבודה ואינו מדומם את הרכב בעת עמידה. אבל מכיוון שאני עובד מחוץ לעיר, וכל יום ההטענה שלו היא לאחר חצי שעה נסיעה מהירה, אני כנראה מצליך למשוך איתו יותר מ-3 שנים לאחר שהותקן. אני כמובן מתכנן לרכוש חדש אבל יש לי שאלה: האם מחשב הרכב שמחשב את צריכת הדלק של הרכב, מתחשב בעובדה שהמנוע מדומם בזמן עמידה? כלומר, האם כאשר המצבר הזה תקין, צריכת הדלק שמחשב הרכב יראה, היא טובה יותר? ברור שצריכת הדלק בפועל תהיה טובה יותר, כי המנוע לא פועל בעת עמידה. השאלה היא לגבי מה שיציג מחשב הרכב.
 6. יש לי מספר ליטרים של שמן מנוע לא משומש שאינו מתאים למנוע שלי. איך ממחזרים אותו?
 7. את ה - C4 פיקאסו שלי רכשתי כי אנחנו 5 וכשהילדים היו קטנים, המושבים האחוריים (6+7) עזרו מאד לשנע עוד נוסעים. אני גם מאד גבוה והסיטרואן מאד נוחה לי. כבר הבנתי שכנראה לא יהיה המשך לרכב 7 מקומות בסיטרואן, והנטייה היא לעבור לרכבי SUV/ג'יפונים. ובתור שכזה, נחשפתי לפרסום על הקוליאוס ונראה לי רכב נחמד. בינתיים הזמנתי נסיעת מבחן, אלא שמלבד החולשה במכירות, רציתי לדעת למה עוד אני נכנס (מבחינת איכות רכב/ביצועים/צריכת דלק וכול') לעומת הסיטרואן הנוכחי (שיש לי רק תשבוחות עליו). רק לדוגמא - הסיטרואן שלי (דיזל) שנת 2015, כמעט 90,000 ק"מ, צריכת דלק ממוצעת (לפי מחשב הרכב: 1-15.4).
 8. תראה, אפשר לגחך. אני אדם עם עקרונות וכשאני צודק, אני הולך עם הצדק שלי. כולל בית משפט. אז מה אם מדובר בתביעה נגד יבואן רכב. בבית משפט אין עשיר ועני, גבוה ונמוך. כולם שווים והטיעון המוצק מנצח. אבל הטיעון הכי מהותי שמישהו הגיב לי פה הינו שייתכן ובמהלך השנים פגיעות בפגוש הקדמי (שם נמצאים החיישנים) גרמו להם לשנות קצת מיקום ואולי בגלל זה גם הפגיעה הקלה (מאד!) באירוע הזה, גרמה לניפוח הכריות. משיחה עם 2 בוחני רכב ותיקים התברר כי גם אם התביעה היא בבימ"ש לתביעות קטנות, הם לא עושים חצי עבודה. מכיוון שמדובר ביבואן רכב, יש להכין תיק תביעה מוצק - זה לא רק בדיקה מה הייתה מהירות הרכב בעת הפגיעה ו/או מה עוצמת הפגיעה, אלא הבוחן הדגיש כי הוא צריך לבצע חקר בספרות המקצועית כולל בדיקה של מקרים דומים (אם קרו) בעולם. בקיצור, אפילו לא יכול היה להגיד לי עלות משוערת למעט הסכמה לבדיקת היתכנות ראשונית בעלות של 1,500 ש"ח. בוחן נוסף אמר לי לרדת מזה כי יש הרבה משתנים שקובעים פתיחה של כריות ואני אתקשה להוכיח טיעון במשפט. אז כאמור, אני אדם עם עקרונות אבל קצת חשבון אני יודע והבנתי שחוו"ד מקצועית של בוחן עשויה להגיע לאלפי ש"ח. גם בחנתי אפשרות השמשת הרכב והצעת מכון מקצועי הייתה 15,000 ש"ח (עבודה + 11,000 ש"ח מערכת כריות אויר חדשה הכוללת כריות, מחשב, מותחי חגורות בטיחות וכול' וכל זה בכפוף לאישור הרכב לאחר התיקון ע"י היבואן הרשמי). בדיקה במוסך טויטה העלה שאכן, מערכת חדשה של כריות אויר עולה 11,000 ש"ח. עשינו חשיבה משפחתית וירדנו מהעניין. אפשר הרי למצוא רכב כזה בשוק יד 2 במחיר זול יותר. וזוהי כל התורה.
 9. הדברים שאתה כותב הם מכה לבעלי הרגליים הארוכות כמו שלי. הרכב הנוכחי הוא מהיחידים בשוק המכוניות שבהם הרגליים שלי נכנסות מתחת לגלגל ההגה (ולא שההגה בין הרגליים). מעבר לגרסאות קרוסאובר משמעו צמצום מרחב הרגליים שלי.
 10. בקיצור, אם אני מחפש/מצפה לחלופה מאותו בית ל- C4 פיקאסו דיזל שלי שנת 2015 - אין מה לצפות?
 11. מה הכוונה? יקרה לדעתי מה שבד"כ קורה - בשנת 2014 או 2013 C4 פיקאסו עברה שינוי תצורה ובהמשך גם הסתיים ההסכם עם משפחת פיקאסו והרכב קיבל את השם הנוכחי - ספייסטורר. כנראה שמנוע חשמלי יגיע עם שינוי התצורה הבא. רק מפתיע שאין שום דליפה של מידע כזה לגבי הרכב הזה. קבוצת פיג'ו-סיטרואן מבצעת לפעמים שינויים רוחביים ברחבי פיג'ו-סיטרואן והייתי בטוח שאם רכב דגל של פיג'ו מקבל שקע חשמל, משהו דומה יקרה גם עם רכבים של סיטרואן, אבל כנראה טעיתי.
 12. ראיתי עכשיו שהאחי לקבוצה, פיג'ו 308 נכנס למועדון החשמל. מה עם הספייסטורר? עד מתי דיזל? אי אפשר אחרת: פיז'ו 308 החדשה התחברה לשקע (ynet.co.il)
 13. לא הבנתי... אם אני מוכר לפני המועד שציינת אז העסקה הנוכחית הזו מתומחרת לרעתי, או אם אני מוכר אחרי...?
×
×
 • תוכן חדש...