Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איסור חניה באמצעות מצלמות

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

חניה מוגבלת חינמית, בד"כ במקומות שמצריכים קפיצה קטנה כמו דואר, כספומט, פיצוציות וכו'. בד"כ 2-3 מקומות חניה ל-20 דקות, אם כי בחוף דדו יש כמה מקומות ל-90 דקות. מסומן באבני שפה בכתום ולבן ו-439 על עמוד באותם צבעים.

אז לרשות המקומית יש כסף מיותר לצבע ולתשלום לעובדי קבלן, כי הפרט החשוב הנו תמרור 439.

כפי שהיה בעבר, כשצבעו שפת מדרכה בלבן לבבד או בכחול-אדום.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לחינם שאלתי כי אתמול פגשתי בפקחית של עיריית גבעתיים בשעה 20.00 ושאלתי אותה לשעות העבודה שלה. מסתבר שפקחי חניה בגבעתיים עובדים עד 22.00...

אז כבר ושאלתי אותה איך זה עובד עם המקומות המצולמים, כי סברתי שאם מישהו עומד דקה, אולי יש איזה RULE שאומר שרק אחרי זמן מסוים הוא יחטוף.

לדבריה, יש פקח מיוחד שיושב מול המצלמות ב-LIVE ומתעד את העבירות. העבירה היא מהשניה הראשונה. התיעוד כפוף לשעות העבודה של הפקח. כך למשל בשבת אין אכיפה, או בשעות שהפקח לא עובד (נניח עד 07.00 בבוקר ומשעה מסוימת אחה"צ). 

אין פיקוח מהקלטות של המצלמה. רק LIVE.

שאלתי אותה אם יש איזה רגולציה בעניין הזה, ולא ידעה להגיד. אבל אמרה שבעיריית ת"א למשל, יש פקח 24/7 על המוניטור.

לא ברור לי איך אחרי כל התיאור שלה, הבן שלי קיבל דוח בשבת על עמדה במקום שמצולם. אבל הדוח הזה מעולם לא נגבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, kompy כתב:

כי הפרט החשוב הנו תמרור 439.

מבחינת החוק זה נכון, מבחינת הטבע האנושי, תמרורים קל לפספס, צביעת אבני השפה מדגישה שמדובר בהסדר מיוחד, בעיקר אם לוקחים בחשבון שבהרבה מקומות בארץ עדיין יש חניה בחינם עם מדרכות אפורות, מה שגורם לרבים להניח שאם אין צבע, אפשר לחנות.

ואם הרשויות הגיעו למסקנה שזה עוזר ליעד את החני למטרתה, העובדה שסימון כזה לא קיים בלוח התמרורים, לדעתי זה לקות של המחוקק, לא של העיריות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל״ט מדובר ב-626+439 כך שאין בעיה של פרסום הסדר החניה. 

לא חסרים סימונים מקובלים שאינם מופיעים בלוח התמרורים. בולט במיוחד החץ האלכסוני דמוי 813 (אבל עם גוף ישר, לא מעוגל) שיש לו שתי משמעויות - יציאה דרך נתיב האטה, ופניה בצומת שאחרי הצומת הקרוב. הסימון הזה נפוץ מאוד ואפילו מופיע בהנחיות להצבת תמרורים, אבל לא בלוח התמרורים הרשמי.

אגב, למי שמטייל בעולם, סימוני אבני שפה הם מלכודת, כי בניגוד לתמרורים של אמנת וינה אין בהם כל אחידות והם שונים ממדינה למדינה ואפילו מעיר לעיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

626

626 הוא סימון כחול לבן באופן ספציפי, לא תקף לכל צירוף צבעים אחר.

לפני 5 שעות, sperial כתב:

סימונים מקובלים

מי קובע מה זה מקובלים? אני לא הכרתי את הסימון הכתום עד לא מזמן, ומן הסתם רבים אחרים לא מכירים. מה שחשוב שזה תופס את תשומת הלב ושולח אנשים לחפש תמרור שמפרט את ההסדר.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקובלים התיחסתי לחיצים האלכסוניים שלא מופיעים בלוח התמרורים אבל קיימים באין ספור מקמות.

כחול לבן מחוייב רק בחניה בתשלום, אם כי אני מכיר מקומות בהם הוא מסומן גם בחניה חינם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.5.2024 בשעה 07:27, usafun כתב:

אבל הדוח הזה מעולם לא נגבה.

מה זאת אומרת?  לא שילמתם ולא קרה כלום?  או שערערתם והוא בוטל? לעירייה עלול להיות זיכרון ארוך...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה דוח על השימשה. שלחתי מכתב עצבני למח' הפיקוח כשהשאלה היא - למה בשבת!? מילא כל השבוע, למה בשבת לעזעזאל? חלפו מספר חודשים, דוח בדואר (כמו שאמור להיות במקרה של דוח על השימשה) טרם הגיע.

נתתי כדוגמא את עיריית ת"א שבה בשבת, מסלולים שבהם הנסיעה ביומיום היא לרכב ציבורי בלבד, משמשים כחניה לרכבים שבאים לבלות בבתי הקפה/מסעדות שגובלות עם המסלולים האלה.

עריכה אחרונה על ידי usafun
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע ששלחת את הפניה לעיריה הוכחת שקיבלת את הדו״ח.

תיק תק, תיק תק, אומר שעון כפל הקנס.

אגב, קיבלת תגובה כלשהי מהעיריה, אפילו ״פנייתך התקבלה והועברה לגורם המתאים״?

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, sperial כתב:

ברגע ששלחת את הפניה לעיריה הוכחת שקיבלת את הדו״ח.

תיק תק, תיק תק, אומר שעון כפל הקנס.

אגב, קיבלת תגובה כלשהי מהעירייה, אפילו ״פנייתך התקבלה והועברה לגורם המתאים״?

מה פתאום "תיק תק, תיק תק"...

כתבתי שאני תושב מזועזע שנחרד לראות שגם בשבת נותנים דוחות חניה...😄

וליבי על בעל הרכב הזה שקיבל דוח....

נו, אתה רציני במה שאתה כותב..?
כשאני פונה לעירייה בעניין כזה, יש לי בטחון גבוה שהעבירה שתועדה עשויה להימחק.

יש רק בעיה אחת - שבפעם הקודמת שקיבלתי דוח מהעירייה שאינו מוצדק, התובע העירוני ביטל והודיע לי ששמורה לי הזכות פעם אחת לביטול באופן של ערעור.

כלומר, תיאורטית, עכשיו לא ימחלו לי...

האמת שאיני מבין למה הזכות הזו שמורה רק פעם אחת? ואם פקח טעה ורשם לי דוח שאני יכול להוכיח שאינו תקין ואני מערער? אז אני מנוע מלהגיש ערעור פעם שניה (ושלישית, ורביעית וכול')? לא ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הדוח נכתב עם טעות /כשל וסרבו לבטלו, תמיד אפשר לגשת למשפט ולצאת זכאי +כמה שקלים הוצאות. לעומת זאת , אם הדוח תקין ואתה סתם פונה לרחמי התובע העירוני אז הוא כבר קובע את הכללים ואין לך כל SAY בעניין

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה, בשבת לא חלים חוקי המדינה (וחוקי העזר העירוניים)? אם אין בתמרור הגדרה שההגבלה לא חלה בשבת היא חלה, אתה יכול לכעוס כמה שאתה רוצה, עדיין הדו״ח חוקי.

אחד הבנים שלי קיבל פעם דו״ח חניה בערב שבת בשעה 2 בלילה. מתברר שבאותה סימטה החניה מותרת רק לבעלי תו אזורי, וזה נאכף 7/24/365. טוב, אני לא בטוח לגבי יו״כ, אבל אז גם אף אחד לא מחפש חניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יכולים לקבוע שחוקי עזר עירוניים חילם גם בשבת, אבל מותר גם להתרעם על כך, כי יש הגיון שבעיר שקטה, ברחוב שאינו ראשי, יש עניין לעזוב את בעל הרכב לנפשו (בין אם תושב העיר, בין אם לאו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

ומה, בשבת לא חלים חוקי המדינה (וחוקי העזר העירוניים)?

אל תשכח כי רשות מקומית זקוקה לקבל אישור מאת משרד הפנים בכדי שפקחים יעבדו בשבת.

ללא אישור זה, עלול להיות בעייתיות עם חוקיות הדוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל״ט אישור עבודה בשבת זה משרד העבודה. וסביר ששמירת הסדר הציבורי מצדיקה עבודה בשבת, אבל אני לא בקי בתקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...