Jump to content

kompy

 • פרסום הודעות

  15,858
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי kompy

 1. ע"פ הודעות קודמות של פות"ש - אזור פ"ת
 2. kompy

  ממיר סתום?

  יתכן ופשוט התרגלת לרעש(הוא לא תמיד מחריש אזניים). תתניע את הרכב במצב קר, סתום את פתח היציאה והרגש, האם ישנה התנגדות ליציאת הגזים? אם אין התנגדות, יש חור במע' הפלטה.
 3. kompy

  איך הרכב שלך הגיב בשרב?

  אתה חי קצת ב-Delay, השבוע היה מז"א רגיל לעונה ועם טמפ' אף מעט נמוכות.
 4. kompy

  ממיר סתום?

  ככל הנראה יש חור במערכת הפלטה. אין מצב שאין יציאת גזי פלטה, אחרת המנוע לא היה מניע מלכתחילה. אין מצב ביניים שבו יש יציאת זי פלטה בסרק, ובסל"ד בינוני/גבוה אין כזו.
 5. הגבהת רכבי M1 נעשה באותו אופן שמבצעים לרכבים שהנך מכנה 'ג'יפים'. במבחן התקופתי אמורים לבדוק זאת. ישנם רכבים אשר ללא פרוק המתלה הבוחן יתקשה לגלות את ההגבהה, כשהתותב מותקן מתחת לכרית הבולמ"ז(ראה אוקטביה MK1).
 6. kompy

  שאלה לגבי קילומטראז׳

  למען הסר ספק, בוחן רכב מתייחס אל כמות הנסועה כאל נתון קיים. הוא לא מחווה דעה לגבי הכמות ביחס לשאר מכלולי הרכב. בוחן העושה זאת חוטא לתפקידו.
 7. לכל רכב יש את נתוני היצרן, כשבהעדר נתונים אלו פונים אל 'בררת המחדל' שציין @danniel לפני הכניסה למסלול הבדיקה, לחץ על דוושת האוץ עד סופה למשך 2-3 שניות. חזור על הפעולה פעמיים-שלוש. פעולה תביא לידי חימום מהיר ויעיל של הממיר. *פעולה זו אינה לבעלי לב חלש.
 8. המנוע אינו בר תיקון. לא ניתן לדעת אשמתו של מי מכם.
 9. kompy

  מסך מומלץ לבמוו

  סע לשלום, המפתחות בפנים.
 10. kompy

  מסך מומלץ לבמוו

  אולי בעל הרכב יואיל בטובו ויגדיר את האזור המבוקש. הרי לא נשלח אותו למוסך בבת-ים כשהוא צריך בחיפה.
 11. כדי לשחרר באופן זמני את הידית, בצד ימין של ידית ההילוכים ישנו מנגנון מפלסטיק צהוב. יש ללחוץ עליו כלפי מטה ובה בעת לשחרר את הידית מהילוך חניה. מאחר וציינת כי אורות הבלימה דולקים, אז חיישן הבלם תקין, וה'פושע' ככל הנראה הנה הסילונית(סולונואיד) אשר ממוקם משמאל לידית ההילוכים(החוטים הצבעוניים מתחברים אליו). יתכן ויש נתק בין אחד מהם אל הסליל, אך יתכן והסליל עצמו תקול ואז יש להחליפו(יקר).
 12. עוד רב הנסתר על הגלוי, וגם עוד חזון למועד. יתכנו שתי אפשרויות לדעתי - 1. יוכשרו סדנאות לביצוע תקינה. אותה סדנה אשר בצעה את השיפור גם תחתום ותאשר אותו 2. התהליך יועבר אל מכוני הרישוי אשר יפעלו כעמדה 1.
 13. הכל כולל הכל. אין כרגע הודעה רשמית של משרד התחבורה/רשות הרישוי. זהו מידע מתוך המערכת.
 14. כן. ניתן לדבר עם התובע לפני המשפט ולנסות להגיע להסדר. אך כדי שהוא יאות לתת לך 'הנחה', אתה צריך 'כלים' כדי לבוא אתו במו"מ על גובה ההסדר. ה'כלים' הם אותם כשלים בתאור המקרה ובכתיבת הדו"ח אותם אנחנו מנסים לברר אתך. שוב, הניקוד אינו נתון למו"מ בכלל. לביהמ"ש אין אפשרות לשנותו/הפחיתו.
 15. ע"פ הדיווחים/שמועות, עמדה מס' 1 של רשות הרישוי מחשבת ימיה לקראת סגירתה הסופית. מעט השינויים והרישומים אשר עדיין מתבצעים שם, יעברו בעתיד הקרוב אל מכוני הרישוי ואל המתקינים המורשים. בוחני עמדה 1 עוברים בימים אלה לימוד והכרת השטח, כשהם אמורים להצטרף אל צוות המפקחים על מכוני הרישוי.
 16. ההנחיות של משרד התחבורה מונעות מהבוחן לפסול גם את הבולם השני אם הוא אינו נוזל והוא תקין בנדנוד. רבים מהמוסכים שאני מכיר, מחליפים זוג בולמ"ז, ובמידה והלקוח מבכר להחליף רק אחד, הוא מוחתם כי ידוע לו שהמוסך מסיר אחריות מתיקון זה. אגב, ברכבי יונדאי(הדור ה-1 שהגיע לארץ) קיימת תופעה של בולמ"ז תפוסים(לא ניתנים לנדנוד) אשר קורה לאחר הרמה ע"ג ליפט. משרד התחבורה אף מאפשר החלפת בולמ"ז משומש מפרוק, כך שקיימת תופעה שבעלי רכב בוחרים ב'מוסך' אשר חוסך להם, כשהוא בסה"כ מנקה היטב את הבולם ושולח את הרכב חזרה למבחן 'תקין'.
 17. לא יעזור פניה למנהל המקצועי של המכון. הדרך הנכונה היא שהמוסך צריך לצייד אותך בנוסף להצהרה גם אישור מוסך, בו הוא מציין כי 'בדק ומצא את הרכב תקין'. ללא אישור מוסך, לא ניתן להזין את הרכב מחדש במערכת.
 18. kompy

  טסט לרכב עם בלם יד חשמלי

  לפני הפעלת בלם היד החשמלי, כבה את המנוע ואז הפעל את המתג.
 19. לי יש כלל - לא קונה ולא מוכר רכב לחבר/מכר/קרוב. היחסים האישיים אתם חשובים לי יותר מסחורה עוברת לסוחר, גם אם אני יודע בוודאות את מצב הסחורה(תמיד יש הפתעות ומפרי מוכיח זאת השכם והערב).
 20. רק תקליק בגוגל 'טסט עד הבית' ותמצא שלל אפשרויות, בין אם זו מוסך, מכון או נותן שרות אחר.
 21. kompy

  הרץ פושטת את הרגל?

  עכשו זה סופי. הרץ העולמית הגישה בקשת הגנה כפושטת רגל.
 22. אלו המקרים עליהם אני מדבר. במקרה כזה, אני מוציא את הבורג ומבריג אחד עבה יותר. (כמעט תמיד מצאתי בורג בקוטר של 2-3 מ"מ, והכנסתי במקומו בורג 4 מ"מ)
 23. לניקוד אין פה עניין של סיכוי עם או בלי עו"ד. לכל עברה יש את הניקוד שלה(יש עברות עם אפס), כשבעברת מהירות כשלך, הניקוד הנו 10 נק' כמו גם בדירוג מהירות נמוך בשלב אחד משלך. הניקוד ניתן ע"י רשות הרישוי ואינו שיקול דעת, לא של המשטרה ולא של ביהמ"ש.
 24. מנתק קודן, כשאין דרישה מהביטוח. לא משנה את הקוד, כשיש דרישה ביטוחית. הרוצה לגנוב את הרכב, שיבושם לו ע"כ שידע מראש את הקוד(זה לא ימנע ממנו לגנוב אם לא ידע מראש).
×
×
 • Create New...