Jump to content

Ooga

 • הודעות

  1,569
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי Ooga

 1. אני משער שהוא מדבר על דוד אחורי נוסף, שכן זה החלק העיקרי (למעט הממיר) שמגביל את יציאת הגזים. בתיאוריה זה לא אמור להוסיף רעש, בהנחה והדוד הנוסף זהה למקורי, מה שלא נראה לי יהיה המצב.
 2. אכן, זה אולי היתרון העיקרי, אם אין לך כרטיס חיצוני. אגב, יש הצעות למחשב כמו שכתבתי אז בראש הפוסט? יש סיבה לקחת mx450 במקום הבסיס שיש ב i7? AMD אין כמעט בכלל, למרות שיש לי העדפה אליהם.
 3. מכונות. אגב (לא יודע אם התכוונת אלי או לספריאל) - מה שאמרתי לגבי זה ש i5 ו i7 הם אותו דבר, זה פשוט כי הם ממש אותו דבר, אין ביניהם שום הבדל בביצועים. יש דגמי H שהם משמעותית חזקים יותר, ושם i5 יהיה משמעותית חזק יותר מ 7 מהסדרה הרגילה, אבל מצד שני יצרוך כמעט פי 2 יותר חשמל. מהסיבה הזו השוואה בין i7 ל i5 לא נכונה אלא האם הם מסדרה H או לא.
 4. אין הבדל בין i5 ל i7 מהסדרה הבסיסית בכל הדורות של אינטל. כן יש הבדל לעומת i3. אגב, מתעלק קצת. יש המלצה למחשב 14" ללימודי הנדסה? האם יש סיבה לחפש משהו עם MX450 או שזה מיותר? הזנבוקים מאוד מפתים אותי, במיוחד עם המסך שיש על משטח המגע שמתפקד כמיני טאבלט. ב 5000+- אפשר לקנות כזה עם mx450, i7, טרה של זכרון ו 16GB ראם. סה"כ מפרט לא רע. המסך הוא מט אבל רק FHD ו 60Hz שזה קצת מבאס. בבית יש מחשב נייח עם i7 7700 (שבאופן מבדר במיוחד, כנראה יהיה חלש מהמעבד בנייד חדש) ו RX5700 ולכן הנייד לא יהיה בשימוש.
 5. לפחות ממה שאני רואה פה, יש הכל מהיצרן, וזה גם לפחות לדעתי הדבר המומלץ, גם כי זה זול יותר וגם כי אתה לא צריך להתפשר על סוג ב. קונה OEM מחליף בוקסות וזהו.
 6. טורקי, חצי מדינה נוסעת עם כאלה - לא כמו מקורי, אבל סביר. אני אישית מעדיף להזמין רק בוקסות ולהחליף עם פרס. @קורן בן אשר sasic רחוקים מאוד מלהיות OEM, ומרבית החלקים שלהם מיוצרים בפולין למיטב זכרוני. הם לדעתי רמה מעל טלוסה אבל לא מתקרבים ליצרני OEM אמיתיים כמו למפורדר/TRW.
 7. Ooga

  מכונת כביסה

  את כל המכונות של BSH (בוש קונסטרוקטה סימנס) לא שומעים בכלל למעט בסחיטה (וגם זה לא ברמה שתעיר מישהו) אז אין בעיה לשים טיימר לבוקר. בכלל תקני האנרגיה האירופאים העלו את הרמה של המכונות. מנועי ברשלס+ בידוד נוסף בשביל התווית האנרגטית הפכו גם את המכונות הזולות לשקטות ממש. בוא נגיד שיחידה חיצונית של מזגן 2 כוח סוס חדש תהיה הרבה יותר רועשת ממכונת כביסה בסחיטה.
 8. עם זאת זה לא משהו שמשפיע על הרכב בדרך כלל. אחרת כל רכב שמסתחרר היה נהרס לו המנוע, וזה לא ממש המצב.
 9. Ooga

  נהיגה איטית

  אם אתה במהירות המותרת או קצת פחות ממנה, אז הכל סבבה, ואם מישהו רוצה להרביץ ויש לך מקום לתת לו לעבור, אני חושב שעדיף לתת, במקום שיצא לעקיפה שתסכן את שניכם. אם אני אישית נוסע בכביש חד נתיבי ומגיע מאחורי איזה רכב ספורטיבי שברור שרוצה להרביץ, אני אנסה לרדת לשוליים אם הם מספיק רחבים כדי לתת לו לעבור. דווקא בכבישים מפותלים אני זה שבדרך כלל נתקע מאחורי אחרים, ולפעמים אם אני יודע שבקרוב יש איזה מפרץ אני מאותת שמאלה שאם הנהג שלפני מבין.. אולי יהיה נחמד ויזוז ימינה למפרץ שאוכל לעקוף ולהנות מהנהיגה. נהגים שעושים את זה אני באמת מעריך, ובדרך כלל נותן שני איתותית באורות מצוקה בשביל לסמן "תודה". כמובן שאין מצב אצלי של להדבק לתחת ולהבהב כמו פסיכי במקרים כאלה.
 10. Ooga

  עבודה כנהג משאית בישראל

  יש בעיה גדולה בעיקר כי להגיע לרשיון סמי לוקח המון זמן (רשיון c1, לחכות שנה, קורס רכב כבד, אישור ממכון בטיחות, רישון c, לחכות שנה... ורק אז להתחיל ללמוד E). ואם תסתכל על הישראלי הממוצע שמסיים צבא בגיל 21, ומתחיל לחשוב על העתיד שלו ב 22-23 - זה לקבל את הרשיון במקרה הטוב בגיל 26, ולרוב אחרי. עדיף כבר ללכת ללמוד.. מי שלא מתגייס מסתכל על זה אחרת, או לחילופין מי שעשה את הדרגות האלה בצבא או במילואים.
 11. יש רק סיבה אחת: כי אתה משלם על זה. זהו. אותו דבר עם בדיקות בחול, אותה בדיקה בדיוק כמו בקופת חולים, אבל היא תקפה רק כי שילמת עליה.
 12. יודע שנתנו לך, אבל אם תצטרך עוד דע שיש DVD+R DL זמינים בחנויות לא מעט. לא יודע האם הכונן שלך יודע לעכל DL..
 13. שמע, אתה הולך פה סחור סחור כשיש מצב שגם את הסעיף החמור יותר היית יכול לקבל. לפי החוק אתה אמור לעצור להולך הרגל כשהוא מתקרב למעבר החציה ובכוונתו לחצות, גם במצב שבו הוא לא צריך להשתהות אם אתה עובר (זה מעבר חציה, לא תמרור זכות קדימה). במקרה שלך, הולך הרגל כבר ירד לכביש, אין פה כל כך על מה להתפלסף כשאתה כבר שלב אחד אחרי האיסור החוקי.
 14. בריא כמו שטמפ נוזל קירור של 110 זה "בריא" . לא משהו שהאוטו אמור להגיע אליו בנסיעה רגילה. ב 140 כנראה לא יגרם נזק אבל אורך החיים של השמן יתקצר בצורה משמעותית. יש מכוניות שזה תקין שיגיעו לכמעט 140 במאמץ גבוה (יום מסלול נניח), אבל אלה ידרשו להחלפות שמן די תכופות.
 15. 140 זה הגבול העליון בדרך כלל, כמו 110 בנוזל קירור (עד 110 מד החום ישאר על 90).
 16. מחקר נחמד, אבל הוא מסתמך על נתוני תחלואה שנאספו מן הסתם באוקראינה ובלרוסיה. ושם, אין ממש מחקר אמיתי כי רוב הדברים נעשים אוף דה רקורד. אתה חושב שמישהו בודק או מדווח על סיבת מוות של מישהו בן 40? זה לא מעניין בכלל. כנל ילדים - סביר להניח שלהרבה הסירו את בלוטת התריס בלי בכלל לדווח על זה בצורה רשמית למערכת. בקיצור - כל המחקר הזה שהוא לא באמת מחקר אלא עיבוד נתונים - לא שווה הרבה. מהם המספרים האמיתיים - קטונתי.
 17. כמה עשרות אלפי, אתה מתכוון. הבעיה באנרגיה גרעינית היא לא מתי שהיא עובדת כשורה, אלא כשמשהו משתבש ומישהו פישל במנגנוני ההגנה. על זה משלמים אחכ חזק. זה קצת דומה לפחד של אנשים ממטוסים. הסטטיסטיקה נמוכה, אבל כשמשהו קורה זה חתיכת בלאגן (אבל שם אתה בוחר אם לטוס, ועם מי). אגב, אני בעד אנרגיה גרעינית. אבל אין מה לעשות, אנשים לא ממש סומכים על הממשלה בדברים פשוטים יותר, אז קיים הפחד שדווקא בכור שיהיה באיזור שלך תהיה הרשלנות של אחד למיליון, ואז אכלת אותה. ואני עדיין בעד, במיוחד בישראל שבה אני מאמין (ומקווה) שיש מספיק אחריות כדי לא לעשות שטויות.
 18. תחליף, חד משמעית. הבוכנה הזו כל הזמן יוצאת נכנסת (יוצאת כשאתה בולם, נכנסת כשאתה מוריד רגל). ככה נוצר מצב שכשאין גומיה פשוט נכנס לך אבק לתוך הקאליפר, ומשם הדרך לשיפוץ קאליפר מלא (בעקבות נזילת נוזל בלמים או תקיעה של הבוכנה) היא קצרה. מי שאמר לך לא להחליף הוא אידיוט גמור.
 19. Ooga

  מצלמת דרך לרכב VIOFO

  יש רכבים שבהם שקע המצת ממשיך לעבוד עוד כמה דק לאחר כיבוי ונעילת הרכב, עד שמחשבי הרכב עוברים למצב "שינה". בדוק אם זה ככה גם אצלך- אם כן, תשאיר ככה. אם הוא באמת דולק קבוע, - אין ברירה אלה להתחבר לפיוז
 20. https://www.aliexpress.com/item/1005002221289071.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5bdf599fMQ7L6O&algo_pvid=2d31477e-86f6-49f0-a8b2-17924049f984&algo_exp_id=2d31477e-86f6-49f0-a8b2-17924049f984-13&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000019338184184"} יש לך פה 1650, אבל אכן נראה שיש חוסר מלאי בגזרת הבלמים.
 21. זה לא נכון. את האוויר החם הוא זורק החוצה. יעיל מדי הוא לא, אבל בשום צורה ודרך הוא לא מחמם את החדר. זה לא מקרר (שכן מחמם את החדר).
 22. דווקא השיפועים הכי חדים שנתקלתי בהם היו בכפרים ערביים, לא דרוזיים (ואני מכיר גם כאלה וגם כאלה). בנצרת שזאת עיר בכלל, יש מקומות שבגשם אנשים מפרפרים בהם. התיישבות על הרים זה משהו שתמיד מועדף על האדם, בישראל זה גם מספק מזג אוויר טוב יותר וגם הגנה מסויימת. מצד שני, מקורות המים למטה אז תמיד תדרש גישה גם לחלק התחתון של הכפר. הסיבה העיקרית לדעתי שהמצב בכפרים כזה היא שפשוט לא הייתה שום רגולציה או תכנון לכפרים, בניגוד לישובים יהודיים, שאלה גם אם נבנו על הר - שוטחו כמו שצריך על מנת שיהיה מעבר סביר. בכפרים כל אחד בנה איך שהוא רצה ואיפה שהוא רצה, ונוצר מצב שצפוף מדי מכדי לנסות לשפר את התשתיות.
 23. בארץ רכב לימוד נהיגה חייב להיות מעל 3.8 מטר, מה שאומר שאי אפשר ללמד על מכוניות כמו אלטו, פיקנטו, פיז'ו 107 וכו'. לא יודע מאיפה הבאת את זה, אבל יש הרבה i10 ללימוד נהיגה. אני גם מכיר אישית מורה נהיגה שמלמד על אחת כבר 4 שנים. האורך של האוטו אגב, 3.66. היית בכפרים ערבים בישראל? יש שם שיפועים מטורפים, דברים שאפילו ברגל קשה לעלות. עשיתי חיפוש בפורום אופני כביש, שם הם אשכרה מודדים אחוזי שיפוע ב"קירות". 35-37% מופיע שם הרבה.
 24. די בטוח שאם המערכת האוטומאטית תתערב לך בנהיגה, אתה תיכשל. סה"כ קל מאוד לדעת אם זאת המערכת האוטומאטית או לא. במיוחד כשיש גם דוושות בצד שלך.
×
×
 • תוכן חדש...