Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C4 Space tourer - קנייה

Elka.jan

פוסטים מומלצים

טוב חברים,

אחרי שהתךבטתי בנוגע לאטראז' 2016 וגם 2021 וירדתי מהעניין לאחר התייעצות כאן וגם עם אישתי, וגם לאור העובדה שהתקבל בונוס סוף שנה יפה מאוד, החלטנו ללכת על הרכב סיטרואן סי 4 ספייס טורר.

ההחלטה נובעת מרצון לרכוש רכב ולהישאר איתו עד המוות שלו, וגם לאור העובדה שנכנסתי לסטטיסטיקות תקלות של הרכב והוא מקום אחרון מבחינת אמינות באנגליה בקטגורית ה MPV, אבל לא מדובר בתקלות גדולות ורציניות למיטב הבנתי.

יש כמה אפשרויות על הפרק, התקציב גדל ל 70,000₪ במזומן (מוכנים לשים בצד 400₪ לחודש לאחזקה ותקלות, דהיינו 4,800₪ לשנה). מתכננים להחזיק ברכב בין 3-5 שנים.

מה דעתכם? איזו גרסא עדיפה (דיזל / בנזין) כמו כן, האם כדאי לרכוש מיד 2 פרטי או מאופרייט שיש להם עכשיו מלא כאלה (גם עם פחות מ 100,000 קמ) ובכלל יש ביד 2 יותר מודעות של חברות וסוחרים מאשר פרטיים.

אודה להתייחסות של מי שמבין עניין לגבי הרכב, ולא סטיגמות של סיטרואן ותקלות. חשוב לאישה שיהיה 7 מקומות וזה לא נתון למשא ומתן, מה לבדוק כשאני אגיע לראות את הרכב, לאן לקחת, אני לא הכי מאמין למכוני בדיקה, אבל בנוסף למכון הייתי שמח לקחת למלך של סיטרואנים, אודה להמלצות.

קיה קרניבל לא בא בחשבון, לא חובב המותג הקוריאני המשני הזה של יונדאי.

רק אם יש לדעתכם חלופה מפנקת וראויה יותר תציעו, אחרת אודה להתייחסותכם לגבי הרכב הספציפי שציינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח לבדיקה במוסך גבע, מלך הסיטרואנים והאמינות, בדיקה לפני קניה ללא עלות עד כמה שזכור לי.

כדאי להשאיר קצת יותר בתקציב של התקלות, אם יפלו עליך כל הסטטיסטיקות זה יהיה משמעותי יותר ממה שהקצבת.

דיזל יתאים רק אם יש לך הרבה נסיעות מחוץ לעיר. מבחינת אמינות אין הבדל מהותי בין הבנזין לדיזל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 10.1.2024 בשעה 23:44, stx כתב:

בין הבנזין לבנזין יש.

אל תתקרב למנוע 1.2.

מה הסיבה לכך?

כרגע לקראת רכישה של דגם 1200 טורבו שנת 2021 ואשמח לדעת למה חשוב לשים לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה מגה שרשור על המנוע הזה. תחפש puretech 1.2  סה"כ מנוע נחמד אבל הוא מת די מהר וצורך שמן בקיצור אין דרך למנוע מהמנוע להחזיר את נשמתו לבורא

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, jpex כתב:

יש פה מגה שרשור על המנוע הזה. תחפש puretech 1.2  סה"כ מנוע נחמד אבל הוא מת די מהר וצורך שמן בקיצור אין דרך למנוע מהמנוע להחזיר את נשמתו לבורא

עברתי על שרשור ואכן מלחיץ מעט, הרוב מתנקז לרצועת טיימינג שמתפוררת וגורמת לנזקים ישירים ועקיפים לפי מה שאני מבין.

אעשה בדיקת רכב במוסך גבע ואפעל לפי המלצות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה בשבילך שקראת את כל השרשור על המנוע (לא תמיד ההחלפה עוזרת),
בכל מקרה גם מנוע הדיזל 1.5 עם בעית תכנון לא קלה (שוב יש כאן שרשור שנגע בזה),

ויש עוד שרשור של אחד שהחזיק את הסיטרואן הזו ויש עוד כל מיני תקלות קטנות שכדאי לתת את הדעת עליהם מבעוד מועד.

בהצלחה 

עריכה אחרונה על ידי llaavvii
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, jenya87 כתב:

עברתי על שרשור ואכן מלחיץ מעט, הרוב מתנקז לרצועת טיימינג שמתפוררת וגורמת לנזקים ישירים ועקיפים לפי מה שאני מבין.

אעשה בדיקת רכב במוסך גבע ואפעל לפי המלצות שלו.

כל עוד אתה מודע לדבר ויודע שייתכן ותצטרך להחליף מנוע.

אני עם המנוע הזה בפיגו308 sw ומאוד נהנה אבל בשנה האחרונה אני נאלץ להוסיף ליטר שמן בכל 1500 קילומטר שמתחיל קצת להציק. 

אני קניתי בצורה מודעת ולא מתחרט כי עדיין השווי הכספי בעיני היה שווה את הסיכון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
לפני 7 שעות, yotamvered כתב:

אני עם אותה התלבטות על הדגם שנת 2020.

תפרט באיזה דגם בדיוק אתה מתעניין (בנזין / דיזל, איזה מנוע)

יש מומלצים יחסית ויש שצריך לברוח מהם.

בכללי - להחזיק רכב צרפתי זה מפנק מהרבה היבטים, וגם זול לרכישה, אבל יש לה מחירים וצריך להיות מודע להם ומוכן לשלם אותם.

עלות אחזקה לא זולה בכלל, צריך ללכת רק למוסכים שמתמחים ברכבי הקונצרן, ויש פה ושם השבתות לכמה ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לא נתקלתי בעלות אחזקה חריגה חוץ מהממיר שאם הוא הולך זה חתיכת בור תקציבי כי אי אפשר להתקין חליפי. 

לקנות עם מנוע בנזין 1.2 זה הימור מיותר אין דרך לבדוק אם המנוע ניזוק (גם אם החליפו רצועת טיימינג זה לא אומר שהנזק לא נעשה כבר)

לפני 8 שעות, yotamvered כתב:

הי - @Elka.jan קנית בסוף?

אני עם אותה התלבטות על הדגם שנת 2020.

תודה!

אם זה בנזין 1.2 dont

אא"כ אתה לוקח בחשבון החלפת מנוע גם תקציבית וגם מנטלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yd b-4 כתב:

דווקא לא נתקלתי בעלות אחזקה חריגה

קניתי כזאת לפני מעט יותר מחצי שנה, אני מרוצה למרות העלויות כי ידעתי לקראת מה אני הולך והחלטתי שזה שווה לי.

אבל בהחלט ששילמתי על האחזקה סכומים שלא הכרתי קודם.

רק הקטע של הגומיות שסתומים עלה לי עכשיו 3000 + מע"מ,

ויש לי גם תקלת סליל כרית אויר, כשחדש עולה משהו כמו 5000 ש"ח לא כולל עבודה ומע"מ, ממתין לאספקה מחו"ל במחיר שפוי יותר אבל עדיין לא זול.

מאמין שבאיזשהו שלב אפול גם על תקלת מצערת או קניסטר דלק, ומפחד לחשוב על הממיר.

היה לי לפני זה פוקוס רובוטי, שלמעט תקלת גיר לא ראה מוסך מעבר לטיפולים שוטפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי C4 ספצטורר מאוגוסט 2022 בליסינג. כרגע עם קצת יותר מ 70 אלף קמ, מטופלת בהרץ, לא במורשה סיטרואן, ללא תקלות. 

רכב נהדר. יש לי גם 208 משנת 2019 שעשתה טיימינג ב 45 אלף ק"מ. טפו טפו. 

אני לא בא להעיד על הכלל, ואני גם מבקש שהכלל לא יעיד עליי. הרכב פשוט פינוק יומיומי. הכל הוא בולע. 

לא מושלם אבל אין כמוהו במחיר הזה. גיסי רכש C4 פיקאסו 5 מושבים בנזין 1.6 165 כ"ס, שנת 2016 עם 25 אלף קמ, ועכשיו אחרי 3 שנים הלך לו מיכל דלק וקניסטר...

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, chezik כתב:

תפרט באיזה דגם בדיוק אתה מתעניין (בנזין / דיזל, איזה מנוע)

יש מומלצים יחסית ויש שצריך לברוח מהם.

בכללי - להחזיק רכב צרפתי זה מפנק מהרבה היבטים, וגם זול לרכישה, אבל יש לה מחירים וצריך להיות מודע להם ומוכן לשלם אותם.

עלות אחזקה לא זולה בכלל, צריך ללכת רק למוסכים שמתמחים ברכבי הקונצרן, ויש פה ושם השבתות לכמה ימים.

הגבתי לבחור שכתב על C4 בנזין 1.2 2020 אז חשבתי שברור שזה הדגם, סליחה.
קראתי על כל הבעיות עם הטיימינג ואכן קצת מלחיץ, מצד שני אני לא מכיר חלופה אחרת באותה רמה למשפחה עם 4 ילדים שלרוב נוסעים 5 באוטו...
היה לי פיקאסו בעבר ובמוסך המורשה אכן קורע במחיר...
כל הנהגים שדיברתי איתם מהללים את הרכב הזה, כל המוסכניקים מפחידים ומתריעים.

התלבטות קשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...