Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יאריס שהיתה של המשטרה עם קילומטראז' גבוה - לקנות?

רוצה אוטו
שימו לב! השרשור הזה בן 4715 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לך ברירה.

קחי את הפחות גרועה (לעניות דעתך) לבדיקה במכון.

הבנתי שבמכונים בכל מקרה קורעים את כל המכוניות, בפרט אם יש להן קילומטראז' קצת גבוה. המליצו לי לקחת למכון ואז להביא את תוצאות הבדיקה למוסכניק שאני סומכת עליו, אבל אם יש מוסכניק שאני סומכת עליו - לא עדיף לתת לו את הרכב עצמו לבדיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מכמה סיבות:

1. זו ההתמחות של המכון - הן מבחינת הידע והניסיון של הצות והן מבחינת הציוד. אני מסופק אם המכונאי שלך יודע לבדוק עיוותים בשלדה או שיש לו ציוד לבדיקת דחיסה וזליגות לחץ במנוע.

2. תוצאות הבדיקה מחייבות את המכון במידה מסויימת, לפחות תאורטית אם מתברר כי שגה יש את מי לתבוע. לא שזה יהיה פשוט.

3. בדוחות של המכונים יש הרבה כסת"חים, אבל בכל זאת ניתן לברור מתוכם את המידע החיוני.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניות דעתנו אינה רלוונטית. יכלתי באותה המידה לא לראות את הרכב ופשוט לעשות אן-דן-דינו.

למרות שגם על טענה זו שלך עניתי קודם - אני חייב להניח שהוא לא משקר ואני ציינתי במפורש שאני סומך עליו.

אחרת - לכל הדיון הזה לא היתה כל משמעות...

לדיון הזה מלכתחילה לא היתה שום משמעות ובדיוק מהסיבה שאתה מציין ושעליה עמדתי כבר בתחילת הסאגה הזו. המוסכניק שלך, בצדק או שלא, נחזה מבחינתך כסמכות העליונה בכל הקשור לאוטו שתקנה, ודאי יותר מכל אחד כאן. לכן גם הצעתי לך בהמשך ללכת על היאריס הזו. אין טעם לנסות ולשכנע אנשים כאן להביא נימוקים שיסתרו את חוות דעתו של אותו בעל מקצוע מומחה מבחינתך. גם קשה מאוד להביא נימוקים הגיוניים שיעמדו מול אמיתות נצחיות ושאינן נזקקות כלל להוכחה מהסוג של "טויוטות תמיד אמינות יותר ומחזיקות יותר זמן מכל דבר אחר על הכביש". זה אמנם מעט צורם לראות מי שאינו מוכן לקבל "תחושות בטן" או השערות בעלמא ומצידו נסמך כמעט רק על כאלו, אבל אינך בודד בענין. בכל מקרה הואיל ואת מידת השכנוע העצמי שלך אין ממש טעם לנסות ולשנות, אני שב ומאחל בהצלחה עם הבחירה, תהיה אשר תהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיון הזה מלכתחילה לא היתה שום משמעות ובדיוק מהסיבה שאתה מציין ושעליה עמדתי כבר בתחילת הסאגה הזו. המוסכניק שלך, בצדק או שלא, נחזה מבחינתך כסמכות העליונה בכל הקשור לאוטו שתקנה, ודאי יותר מכל אחד כאן. לכן גם הצעתי לך בהמשך ללכת על היאריס הזו. אין טעם לנסות ולשכנע אנשים כאן להביא נימוקים שיסתרו את חוות דעתו של אותו בעל מקצוע מומחה מבחינתך. גם קשה מאוד להביא נימוקים הגיוניים שיעמדו מול אמיתות נצחיות ושאינן נזקקות כלל להוכחה מהסוג של "טויוטות תמיד אמינות יותר ומחזיקות יותר זמן מכל דבר אחר על הכביש". זה אמנם מעט צורם לראות מי שאינו מוכן לקבל "תחושות בטן" או השערות בעלמא ומצידו נסמך כמעט רק על כאלו, אבל אינך בודד בענין. בכל מקרה הואיל ואת מידת השכנוע העצמי שלך אין ממש טעם לנסות ולשנות, אני שב ומאחל בהצלחה עם הבחירה, תהיה אשר תהיה.

תגובה שלמה המלאה בשום דבר... רועי, הצלחת לעשות זאת שוב, כל הכבוד.

אני חושב שאם תצליח לשרשר עוד תגובה אחת כזו, אשר תזלזל ביכולתי להבין ולנתח מידע שאני קורא באינטרנט, וגם המידע שהמוסכניק שלי נותן לי, וגם תציג אותי כאדם שאינו מפעיל שיקול דעת נכון רק בגלל שאני "לא מקשיב" לתחושות הבטן שלך - אתה תקבל צל"ש מיוחד מהנהלת האתר!

די, נו - אם אין לך מה לתרום ולהוסיף, למה אתה מנסה בכוח? הבנתי, המוסכניק שלי טועה ואתה צודק, סבבה - קלטתי את זה כבר לפני 50 תגובות - שא ברכה והתקדם לאשכולות אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעקב.

אמרת שאינך מעוניין להמר. קניית רכב אחרי 250K ק"מ זה הימור גם אם נבדק בקפדנות.

זה אחד הדברים שרציתי לבדוק פה בפורום. עד כמה זה הימור.

כמי שאין לו רקע בנושא, ובהינתן הנתונים שהבאתי לדיון - רציתי לדעת, בין היתר, לדעת הגולשים, איפה הקניה נמצאת (מבחינת סיכונים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת סיכונים / רווחים - האדם שיכול להרוויח הכי הרבה מהקנייה של יאריס יוצאת משטרה, עם 250000 ק"מ, זה קרוב לוודאי רק המוסכניק שלך :wink: (קריצה קריצה - אבל זה קרוב לוודאי נכון), ואתה בתור בעל הרכב - בצד שני של סקאלת הסיכון.

שוב - לרכב עם ק"מ כזה ועבר כזה (משטרתי), יש את כל הסיכויים לבלאי של כמעט כל חלק בו (זה כמו שאומרים - אם אתה מעשן, יהיה לך חו"ח סיכוי לחלות בכך וכך...).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסח את זה ככה:

כל חלק באוטו מתוכנן לעבוד X שעות בעומס Y.

רכב משטרה עובד בעומס של Y+10 ברוב המקרים, וכנראה שגם המון שעות.

האם מדובר בסך עומס שמתקרב לקצה גבול יכולתם של החלקים? האם הוחלפו החלקים שמועדים לפורענות? לא יודע, לא מכיר את האוטו הספציפי שאתה הולך לקנות.

אבל גם מנועים של יאריס עוברים שיפוץ, גם תיבות הילוכים של יאריס עוברות שיפוץ, גם אצל טויוטה נקרעות רצועות ושרשראות, וגם אצל טויוטה פילטרים נסתמים וגורמים לבלגאן.

אתה יודע - אחרי הכל גם ביפן יש מוסכים והם לא מחוסרי עבודה.

אז נניח שהמוסכניק שלך בדק את האוטו לעומק, פירק את המנוע והחליף את כל הדרוש החלפה ושיפץ את כל הדורש שיפוץ. אם זה נכון - אז סע, המפתחות בפנים.

אם זה לא נכון, התקלות לא יאחרו להגיע (גם אם בצורה של צריכת שמן מוגזמת, דליפה של נוזל קירור, או חלקים אחרים שגם להם יש בלאי כמו בכל רכב אחר) ויעלו לך כסף. לא כל התקלות זה להחליף מנוע + גיר בעלות של 10K. תקלה חשמלית בכריות אוויר, חיישן ABS סורר, משאבת בלם שדורשת החלפה - כל אלה גם עולים כסף.

אבל זה הכל שיקול שלך. אני במחיר הנכון הייתי לוקח את האוטו. ב-75% מהמחיר של רכב זהה מיד פרטית וק"מ נמוך בהרבה אני לא חושב שזאת קניה נבונה.

מה ההבדל בין רכב השכרה לרכב משטרה?

1. רכב השכרה משרת פחות משלוש שנים

2. אם שוכר יהרוג את המנוע, חברת ההשכרה תגבה ממנו את החוב

בכל מקרה בהצלחה עם האוטו.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי בכל הסיפור על יאריס משטרתית הפריע בעיקר המחיר.

כי אם כבר מחליטים לקנות רכב משטרתי, ההורדה במחיר צריכה להיות רצינית יותר.

רק בגלל שבדובר בחתונה קטולית.

לפני שנה יצא לי לנהוג שבוע על גטס שכורה עם 20 אלף ק"מ.

אחרי זה נהגתי יום שלם על יאריס עם עבר משטרתי ו 340 אלף ק"מ על מד אוץ,

ותפסתי את עצמי על זה שיאריס , למרות כל הנתונים הלא מחמיאים, יותר מהנה, יותר איכותית ואפילו יותר זריזה.

ממש התפלאתי, כי ציפיתי לגרוטה שמשמיעה צלילים של עגלה מתפרקת.

אני לא חושב שזה הוגן לחשוד בסומכניק בכוונות זדון.

בסך הכל הוא בעל מקצוע, והוא כן ראה ובדק את הרכב, וכל המגיבים כאן יושבים מאחורי המסך...

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור התשובות הרבות שקיבלת, אולי תוכל בכל זאת לשאול את המוסכניק שלך לגבי התיקונים הצפויים ביאריס הזו (חוץ ממנוע \ גיר גמורים)

תודה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברה'ס.

אז ככה, בשעה טובה קנינו סיריון 2006 יד שניה (כלומר,אנחנו יד שלישית) כאשר היד הראשונה היתה השכרה של אדם אחד בלבד למשך שנה וחצי.

הבנתי שערך הרכב יורד כיוון שכתוב שהיא היתה בהשכרה (במידה ואני מפעיל ביטוח כנגד גניבה או טוטאל לוס) וקנינו לפי מחירון משוקלל של לוי יצחק.

הרכב נבדק ע"י המוסכניק שלנו שאישר לנו שהרכב טוב, מגיב טוב, יבש, בלי נזילות ומלבד 2 דפיקות קטנות מקדימה ומאחורה (לא פגיעות שלדה) הוא בסדר גמור.

הבחור שמכר לנו אותו לא היה כל כך גמיש במחיר, אבל לאחר שהבין שהרכב שלו שווה פחות רק בגלל שברשיון שלו כתוב שהיה בהשכרה, הסכים לרדת איתנו למחירון המשוקלל החדש של לוי יצחק.

קנינו ב 40K ואני מקווה שהקניה מוצלחת.

קילומטראז' 106.5K, נראה סבבה ומהנסיעה הקצרה מהדואר הביתה הוא הרגיש בסדר (יחסית לאוטו קטן).

זהו, אני מקווה שלא יבלה יותר מדי במוסך.. לטענת הבחור הוא בדיוק עבר טיפול די גדול, החליפו לו מצבר לאחרונה וגם צמיגים לא מזמן והוא אמור לשייט בלי תקלות בתקופה הקרובה.

אם אספיק, אצלם כמה תמונות מחר ואעלה לפורום.

שוב, תודה לכולם על העזרה והרצון הטוב. הגענו למחוז חפצנו בשלום ואני מרגיש שעשינו קניה טובה. רכב טוב במחיר הוגן.

עד לפעם הבאה, כמו שאומרים :)

תודה.

ממני ומרוצה אוטו (שעכשיו תשנה את הכינוי שלה לרוצה דלק ;)).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו ותהנו (ותפסיק להאמין למעשיות שמספרים לך...) לפי חברות ההשכרה 90% מהמכוניות היו בהשכרה אצל בן אדם אחד...

אך אל תיפול רוחך - במשפחתי יש כלי רכב יוצאי השכרה (ולא בן-אדם אחד נראה שיותר קרוב ל-100...) שחצו כבר 200000 ק"מ מזמן וממשיכים לשרת אותנו נאמנה.

נסיעה טובה, זהירה, מהנה וחפה מתקלות :)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו ותהנו (ותפסיק להאמין למעשיות שמספרים לך...) לפי חברות ההשכרה 90% מהמכוניות היו בהשכרה אצל בן אדם אחד...

אך אל תיפול רוחך - במשפחתי יש כלי רכב יוצאי השכרה (ולא בן-אדם אחד נראה שיותר קרוב ל-100...) שחצו כבר 200000 ק"מ מזמן וממשיכים לשרת אותנו נאמנה.

נסיעה טובה, זהירה, מהנה וחפה מתקלות :)

תודה.

בנוגע לחברות ההשכרה, שמע - מה אני יכול לעשות מלבד לקבל את המכתב שלהם שנחתם על-ידם ושהוא קביל כראיה בבית משפט לתביעה במידה ואני מוכיח אחרת...

הרגשה שלי שהם לא היו מסתכנים בתביעה שמאוד קל להוכיח אחרת, אבל בתאכלס - כל מה שאכפת לי זה שהרכב יהיה טוב.

כמה נסעו עליו קודם פחות מעניין אותי, העיקר מה יהיה קדימה.

בתקווה - מוצ"ש יהיו תמונות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4715 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...