Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Blackvue: המסע למצלמת הדרך הטובה בעולם

Fraysa

פוסטים מומלצים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סקירה מעולה, אני גם מחפש את המושלמת, וזה נראה מעולה, אגב היא נמכרת באליאקספרס, וגם אפשר לקנות בארץ עם אבא ואמא

האם בדווקא קנית מאתר? או שלא ראית שיש במקום אחר 

• אהבתי 1

"בלי סיכון אין סיכוי"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, טרט כתב:

היא נמכרת באליאקספרס, וגם אפשר לקנות בארץ עם אבא ואמא

האם בדווקא קנית מאתר? או שלא ראית שיש במקום אחר 

מה שנמכר באליאקספרס הוא לא מהחנות הרשמית שלהם. יש כמה בודדים שמוכרים בארץ אבל הם מוכרים דגם ישן DR-750, וגם היבואן שלהם (״בראשית״) אמר שאין לו את הדגם החדש שיצא שאני רכשתי. 

מתעלם מהעובדה שהם לוקחים יותר ממה שאני צילמתי על הדגם הכי חדש כולל משלוח ומיסים. ״אמא ואבא״ לא מעניין אותי כי אני מתקין לבד ויודע להתמודד עם תקלות מול היצרן במידה ויהיו. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעניינת.

המצלמות הסיניות- אלה שהזכרת ואחרות כגון Aukey  ו- Nexar. שולטות בשוק לא רק בישראל. כשאני רואה סרטונים מהעולם הגדול מופיעים אותם יצרנים שהזכרת (כולל Blackview). חוץ מזה, כפתור שמירת סרטון, שמעביר אותו לתיקיה מוגנת ממחיקה, קיים בכל מצלמה.

בעניין הממשק אתה צודק, אני לא טורח לקחת את המצלמה הביתה כדי להוריד סרטונים דרך היmini USB שמשום מה הוא הסטנדרד (או היה עד לפני 3 שנים, כשקניתי את ה- Aukey). אז סרטונים הזויים פשוט נמחקים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של סקירה, אבל המחיר, או המחיר.
מסכים לחלוטין לגבי המסך במצלמות דרך, מיותר לחלוטין.
בשלושת הזקנות שלי מותקנת DDPAI2, עושה עבודה מעולה.
מוסתרת מאחורי המראה, לא רואים אותה כלל, רק שומעים.
גם באפליקציה אני בקושי משתמש, במקרה של ארוע פשוט מוציא את הכרטיס
ומחבר למחשב בבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה ותתחדש, בדיוק חשבתי להתקין מצלמה ברכב החדש, אחרי שהבחנתי מרחוק כמה ילדים גונבים לי פקקי ונטילים עבור האופניים שלהם כנראה (גנבו רק מצד אחד של הרכב).

הבעיה שהבניין בו אני גר אמנם חדש - כבן שנה אבל החניון התת קרקעי חסר קליטה לחלוטין והוא מאפשר כניסה רגלית מהרחוב ללא כל מפריע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היסודיות שלך והירידה לפרטים זה משהו ראוי להערכה. 

בתור אחד שכתב כמה כתבות בפורום (הרבה יותר קצרות) אני גם יודע כמה זמן והשקעה צריך בשביל להוציא סקירה כזאת.

תתחדש!

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, GTI33 כתב:

תודה על הסקירה ותתחדש, בדיוק חשבתי להתקין מצלמה ברכב החדש, אחרי שהבחנתי מרחוק כמה ילדים גונבים לי פקקי ונטילים עבור האופניים שלהם כנראה (גנבו רק מצד אחד של הרכב).

הבעיה שהבניין בו אני גר אמנם חדש - כבן שנה אבל החניון התת קרקעי חסר קליטה לחלוטין והוא מאפשר כניסה רגלית מהרחוב ללא כל מפריע...

תודה רבה! האפשרות של הענן היא בהחלט נחמדה, אבל כמו שאתה אומר, לא בכל מקום יש קליטה בחניונים. אצלי יצא מזל

וגם החניון בבית וגם החניון בעבודה עם קליטה, אבל אין ספק שברוב המקרים המצב הוא הפוך ואז זה בעצם מייתר את הפיצ׳ר.

לפני 5 שעות, Buki כתב:

היסודיות שלך והירידה לפרטים זה משהו ראוי להערכה. 

בתור אחד שכתב כמה כתבות בפורום (הרבה יותר קצרות) אני גם יודע כמה זמן והשקעה צריך בשביל להוציא סקירה כזאת.

תתחדש!

כבוד גדול לקבל מחמאה כזו, תודה רבה!

לפני שעתיים, KoF-sHeLeG כתב:

לפי הסרטון, איכות הצילום ב-Viofo טובה משמעותית מהמצלמה שרכשת. זה לא היה שיקול מבחינתך?

אתה בהחלט צודק, ואם אני לא טועה גם כתבתי את זה בפסקה על Viofo. זה היה שיקול זניח, שזה די מצחיק להגיד כשמדובר במוצר

שכל תכליתו היא להוציא את המירב מהצילום. איכות הצילום ב-Blackvue הספיקה לי, וגם אני רואה בבירור שב-Viofo רואים טוב יותר.

הבעיה שלי עם ה-Viofo כפי שציינתי זה העובדה שהיא סינית (ואני הבטחתי לעצמי שלא אקנה מצלמה סינית יותר)ו הנראות שלה (גם המצלמות

ללא מסך שלהן לא יפות לדעתי). אם הם היו פותרים את שתי הבעיות האלה (כאשר אחת מהן היא בלתי פתירה), אולי הייתי שוקל אותה.

הבעיה שהיא סינית פחות בעיה אלא יותר שריטה אישית, אבל הבעיה של הנראות היא הסיבה העיקרית. משהו בה לא משך אותי. כפי שציינתי,

אני לרוב קונה מוצרים לא רק בגלל מה שהם נותנים, אלא גם איך שהם נראים, ולהדביק אותה בשמשה פשוט היה נראה לי מכוער. זו האמת.

ושוב, כמו שאמרתי, איכות הצילום של ה-Blackvue היא בהחלט מספיקה לי. אני יכול לראות בבירור לוחיות רישוי במקרה שאני אצטרך לזהות

אחת, שזה תכל׳ס מה שחשוב. אם רואים את העצים חד יותר או לא - זה פחות מעניין אותי. זה nice to have, אבל זה לא מה שיגרום לי לרכוש

מוצר אחד על פני השני.

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שחדות הצילום היא שתאפשר לך לזהות לוחיות רישוי בתנאי צילום תת מיטביים. וזו לא רק החדות אלא גם הטווח הדינמי ומהירות ההסתגלות של המצלמה לתנאי תאורה משתנים.

לא מזמן היה בשרשור הסרטונים סרטון שצולם בשעת בין ערביים והיה קושי גדול לזהות אפילו היכן צילם, בוודאי שלא היה ניתן לזהות דגם רכב, שלא לדבר על לוחית הרישוי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

העניין הוא שחדות הצילום היא שתאפשר לך לזהות לוחיות רישוי בתנאי צילום תת מיטביים. וזו לא רק החדות אלא גם הטווח הדינמי ומהירות ההסתגלות של המצלמה לתנאי תאורה משתנים.

במקרה של Blackvue, בתקריב מאוד גדול, האובייקטים עצמם לא חדים אבל הלוחיות כן ברורות. זה איזשהו טריק שהם עושים עם עיבוד התמונה

והם לא מפרטים בדיוק איך הם משיגים את זה, לכן התכוונתי שהפער בין אם העצים יותר יפים ב-Viofo פחות מעניין אותי, כי אני לא מתפשר על נראות

לוחיות הרישוי.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבר כמעט שבוע עם המצלמה, וכבר יש לי רשמים חדשים אודות המצלמה. ניסיתי להשתמש בה די הרבה כדי למצוא את הדברים שאני פחות אוהב,

ואת אלו שאני כן. כמו שאמרתי, אין כזה דבר מוצר מושלם, וגם כאן למרות שנדמה שהיא עונה על כל הצרכים שלי, ידעתי שיהיו דברים שאני פחות אתחבר אליהם.

לחיוב:

• ה-CarPlay ב-BMW עובד רק באופן אלחוטי (ככה היצרן תכנן את זה), שזה מאוד נוח, אבל משום שהוא משתמש ב-Wi-Fi בשביל זה, אי אפשר להתחבר לרשתות אחרות בזמן שה-CarPlay מחובר, ואז אני בעצם לא יכול להתחבר למצלמה כשאני ברכב. הפתרון היחיד הוא לבטל את ה-CarPlay, להתחבר למצלמה, לעשות מה שאני רוצה ואז להחזיר את ה-CarPlay. זה תהליך די סזיפי, לכן אני נמנע ממנו. המזל כאן הוא שיש לי את הענן, אז אני פשוט מגיע הביתה ועושה מה שאני רוצה לעשות במצלמה כאילו אני ב-WiFi. אני ממש שמח שהלכתי על האופציה של הענן, אחרת זה היה די מבאס לעשות דברים ככה. בעיות עולם ראשון - נו שוין :-).
  • הענן עובד ממש טוב. אין לי איך להדגיש את זה. ידעתי ש-Blackvue הם חלוצים בתחום וגם מובילים בו, אבל לא ידעתי כמה. אני לא יכול לתאר לכם כמה זה נוח להגיע הביתה, לפתוח את המחשב (או האפליקציה), להיכנס לאפליקציית הענן הייעודי שלהם, להתחבר למצלמה בלחיצת כפתור ולצפות בסרטונים מהדרך ולהוריד אותם בקלות. להפתעתי, מהירות ההורדה של סרטון באורך דקה באיכות 4K היא ממש מהירה וזה חוסך המון זמן והתעסקות.
  • אפשרויות הרגישות מאוד מגוונות. בדרך כלל, במצלמות דרך ניתן לשלוט על רמת הרגישות של המצלמה (בעצם מתי המצלמה מזהה ״תאונה״ בעזרת כל מיני פרמטרים, כוח G וכיו״ב) באמצעות סליידר של 1 עד 10. ב-Blackvue, לא רק שניתן לעשות זאת גם לצילום רגיל וגם למצב חנייה - ניתן גם לשלוט על כל רמת רגישות בנפרד: למעלה/למטה, אחורה/קדימה וצד לצד.

לשלילה:

• כל נושא הענן ב-Blackvue הוא, איך שלא, תחת מינוי. המינוי החינמי נותן עד 10 דק׳ צפייה בזמן אמת ליום ועד 100 צפייה/הורדה של סרטונים מרחוק בחודש. המינוי הבא נותן כבר 30 דק׳ לצפייה בזמן אמת וצפייה/הורדה מרחוק ללא הגבלה. המינוי הכי יקר מבטל את כל ההגבלות ומוסיף מעקב GPS, שנותן לראות במפה את כל הנקודות בהן היית. בגדול, המינוי החינמי מספיק לי, אבל אולי זה כי עוד לא הגעתי להגבלות. במידה וארצה לשדרג, המינויים עולים 4/7 דולר לחודש בהתאמה, לא נורא אבל עוד שירות שאני אצטרך לשלם עליו בחודש.
  • ציינתי את זה בפוסט המקורי, אבל חשבתי ששווה לציין זאת שוב: אי אפשר לשלוט על התראות קוליות מסוימות; אפשר רק לכבות את הכל או להדליק את הכל. זה די מבאס, כי אותי מה שמעניין זה רק כשהמצלמה זיהתה פגיעה בזמן החנייה ואני רוצה לדעת את זה ברגע שאני מניע. כל השאר לא מעניין אותי, כי יש לו אינדקציה של נורת LED. אז כשאני נכנס לרכב, המצלמה מכריזה "Blackvue, for your safe driving״, ואז "Started recording״ כשהיא מתחילה לצלם, ואז "Cloud connected״ כשהיא מתחברת לענן. יותר מדי מבחינתי. וגם אם Blackvue החליטו שההתראות הקוליות האלו כן חשובות, אז לדעתי הם לכל הפחות היו צריכים לעשות אותן עם צליל בסגנון ״גלינג״ במקום האישה שהקליטו לפני 20 שנה. באפליקציה הקודמת (ובדגמים הקודמים) היה ניתן לשלוט על כל התראה בנפרד, ובדגם החדש לא. אני לא יודע מי קיבל ב-Blackvue את ההחלטה הזו, אך אני מקווה שזה ישתנה בעתיד בעדכון תוכנה כזה או אחר.
  • האיכות של המצלמה האחורית היא אותה איכות שהייתה כבר לפחות 4 שנים - 1080p. אני לא יודע למה יצרנים עושים את זה, האם זו מגבלה טכנית מסוימת או שהם פשוט לא חושבים שיש צורך להשקיע בזה, אבל אני חושב שבשביל סכום הכסף שאתה משלם עבור המצלמה הזו, מן הראוי שהמצלמה האחורית תהיה לכל הפחות 2k, או שיתנו לה קצת אהבה. בהשוואה מסוימת שראיתי ב-YouTube, אחד הסוקרים אמר שזה אשכרה אותו דגם שהיה לפני כמה שנים, ואין לו אפילו שינוי אחד קטן.  מבאס, אבל לא סופר נורא.
  • בדגם החדש לא ניתן לשים פילטר CPL. למי שלא מכיר, הר״ת זה circular polarizer/linear. זו בעצם עדשת זכוכית שמתלבשת על העדשה של המצלמה ומסייעת בצמצום ההשתקפויות. בדגמים קודמים, כן היה ניתן, והיא אפילו הייתה מגיעה בחלקם בקופסה. אני לא יודע למה בדגם הזה בחרו שלא.
  • למצלמה יש כפתור מגע בצד שמאל שלה שניתן ללחוץ עליו כדי להתחיל צילום ידני, בעצם לשמור קבוצה מוגן ממחיקה (הרי שהמצלמה מוחקת כל הזמן קבצים ומשאירה 3 ימים אחורה בערך). הכפתור... לא משהו. ציפיתי שהוא יהיה הרבה יותר רגיש, אבל צריך ממש ללחוץ וזה מסיח את הדעת מבחינתי. לצערי לא ניתן לשלוט על רמת הרגישות שלו באפליקציה, אבל אולי גם זה ישתנה. גם כאן, לא סופר נורא, כי אני דואג להוריד את הסרטונים החשובים שלי די מהר.
  • אחרי שלא נסעתי באוטו כמעט יום שלם, הגעתי וה-Comfort Access (כניסה ללא מפתח) לא עבד לי. חששתי שהמצלמה במצב חנייה גמרה את המצבר, אבל השלט כן עבד, והאוטו הניע כרגיל, רק שהוא הקפיץ על מסך המולטימדיה תקלה של ״Excess battery discharge״. בגדול, אין מה להתרגש, זו רק אזהרה מהרכב שיש צרכן שממשיך לצרוך זרם מהמצבר לאחר שהאוטו כבה לגמרי. לא ידעתי אם לשים את זה כאן, כי Blackvue לא ״אשמים״. הבעיה היא שאין ממש מה לעשות עם זה. זאת אומרת, אנשים עם BMW פשוט חיים עם זה, אבל אותי זה קצת מרגיז. הפתרון היחיד הוא לחבר את המצלמה לסוללה חיצונית, ואז בעצם הסוללה נטענת מהמצבר (בזמן שהרכב נוסע) וכשמכבים את הרכב, המצלמה ניזונה מהסוללה ולא מהמצבר ואז אין שום התראה שקופצת. היתרון הוא גם שהמצלמה תצלם באופן רגיל ולא 1 פריים לשניה (מה שקורה עכשיו). החסרון הוא שהסוללה של Blackvue עולה כחצי מהמצלמה - כ-350$. בינתיים אני חי עם זה, אבל יש מצב שאביא את הסוללה בהמשך.

-

זה הכל, לבינתיים. אם יש לכם שאלות, תרגישו חופשי.

אמשיך לעדכן מה איתי ועם המצלמה באם יהיו דברים מעניינים.

עד לפעם הבאה,

Fraysa.

• אהבתי 5

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.3.2024 בשעה 19:53, Fraysa כתב:

Excess battery discharge

תנסה

1. להטעין את מצבר הרכב עם מטען חיצוני.

2. לנתק את המינוס של המצבר לדקה.

3. לקודד החלפת מצבר בסורק תקלות.

אם אתה מוותר לאוטו ומשאיר אותו עם ההודעה העקשנית הזאת, הוא לא מאפשר לך להפעיל אביזרים חשמליים בחניה וזה ממש מעצבן.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...