Jump to content

Arilou

 • פרסום הודעות

  1,525
 • תאריך הצטרפות

מוניטין

10 נייטרלי

אודות Arilou

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  הרצליה
 • מקצוע
  מתכנת
 1. במקרה שלי היה דיי ברור שזה התחום שאני נמשך אליו, עוד מילדות. (הייתי מילדי המירק, ואז קצת האקינג בעולם בלי הגנות) אחרי שירות בתותחנים התחלתי לעבוד בסטארטאפ קטן שהלך וצמח (liveperson) משלב הוילה ותוך כדי עשיתי תואר ראשון. במהלכו עברתי לעבוד בעוד סטארטאפ (dealtime, לימים שופינג.קום שנקנה ע״י איביי - התעסקתי שם באלגוריתם שמקטלג מוצרים שאין להם מספר מוצר ביחד עם עוד דוקטורנט), ואז פתחתי סטארטאפ בתחום הטלוויזיה האניטראקטיבית עם עוד חברים מהלימודים. אחרי שפשטנו רגל החלטתי לעבוד בעולם הקורפורייט והצטרפתי למרקורי שנקנתה ע״י hp. זה גילה לי שאני מעדיף סטארטאפים. אז חיפשתי שוב ומצאתי סטארטאפ קטן, עבדתי בו לבד, וכיום מצאתי את עצמי מנהל הפיתוח. אנחנו עובדים בתחום הפרסום, אז מליארדי בקשות ביום, זמני תגובה של 20 מילי שניות ומטה, אלגוריתמים סופר חכמים, ארכיטקטורה בענן כמובן ושלל באז וורדס. (אנחנו עוקבים אחריכם בכל רחבי האינטרנט. כן, גם אם כיביתם את העוגיות בבראוזר) אה, ועשיתי תואר שני תוך כדי - ומהנסיון שלי זאת הייתה קריעת תחת. מצד שני, אני רואה בוגרים עם שנה - שנתיים נסיון (בוגרי תואר שני, כן?) עם משכורות של 35 אש״ח ומעלה. לא כל מי שיש לו תואר שני מגיע לזה, אבל הטובים שבהם בהחלט. והנה אנקדוטה מעולם הפרסום - אחת החברות הטכנולוגיות הגדולות בתחום בארץ הגיעה למסקנה שהיא מפסידה עסקים בגלל שאין לי צוות אלגוריתמים טוב. הבעיה שלהם שהם לא מצליחים לגייס אנשי אלגוריתמים טובים - כי אין להם אנשי אלגוריתמים טובים. מסתבר שאלגוריתמאים טובים אוהבים לעבוד אחד עם השני. אני מסכים עם ליביו שהמפתח להצלחה הוא שהתחום בוער בעצמות. אני חושב שהיום לפחות חצי מאלו שעשו איתי תואר ראשון כבר לא עובדים בתחום.
 2. אתה עוד לא בוגר של תואר ראשון, ואם התחומים התאורטיים (אלגוריתמיקה, מתמטיקה וכו׳) בתואר היו הכי מעניינים מבחינתך - תמשיך לתואר שני בלי נסיון. תוך כדי תואר שני סביר להניח שתתחיל לעבוד במשרה חלקית. אני מכיר הרבה אנשים שמתעסקים באלגוריתמיקה (אבל כזאת אמיתית, שאפשר להוציא ממנה מאמרים, פטנטים ושאר ירקות), ולכולם יש תארים מתקדמים. מחר בבוקר יש כנס במייקרוסופט למשל: https://microsoftrnd.co.il/about/events/database-day אם תהית למה חברות מסחריות עושות כנסים כאלה, זה בעיקר בשביל לגייס אנשים. (וזה עוד נחשב לכנס ברמה ״נמוכה״). אם אתה מכוון למעבדות המחקר בחברות הגדולות, או לצוותי אלגוריתמיקה בחברות סטארטאפ - לך על תואר שני. כמו שציינתי לליביו (שכבודו במקומו מונח בכל זאת), אני נלחם על בוגרי תואר שני בשיניים. מול מי אני נלחם? גוגל, יאהו, מייקרוסופט (עכשיו כשפרופ׳ טננהולץ עזב אותם קצת יותר קל לי), פייפאל, אאוטבריין, טאבולה, והרשימה עוד ארוכה מאוד. אחרי שעוזבים את האקדמיה - קשה לחזור לשם. אני רואה את זה אצל עובדים סופר מוכשרים שלי שהחליטו לחזור לתואר שני, ואצל סטודנטים אצל הפרופסורים שאני מכיר. גיל צודק. רוב המשרות לא דורשות רקע אקדמי חזק. אני מניח שאלה לא המשרות שאתה מכוון אליהן. למשל איך ממדלים שפה? איך ממדלים שמות עצם בצורה אוטומטית? איך מבחינים בין נתב טוב לבין נתב מרושע? ועוד. חברות עם סקייל גבוה - כל תעשיית שרתי הפרסום, תעשיית האבטחה בחלקה, תעשיית המסחר (איביי ודומיו), תעשיית הרמאות, פיננסים, ועוד. כל חברה שמעבדת כמות גדולה של בקשות, בזמן אמת, וחייבת להחזיר תשובות תוך זמנים סופר קצרים.
 3. Arilou

  פיתוח סטארט אפ.

  איש נחמד, עלות העסקת מתכנת דרך חברות אאוטסורס (והאמת כל מתכנת אאוטסורס יודע שיש חודש ככה וחודש ככה ולכן צריך לגבות יותר) נעה בין 35,000 לחודש לבין 45,000 לחודש, והרבה פעמים זה לא כולל מע״מ. מה שאמרו לך קודמיי נכון מאוד. אבל: 1. יש מועדוני יזמות באוניברסיטאות והמכללות השונות - נסה ליצור איתם קשר 2. יש קבוצות meetup כמו שהזכירו פה שנועדו להפגיש בין ״חולמים״ לאנשי מעשה. בטח שאפשר להרים POC של פייסבוק או וואטסאפ לבד. קח בחשבון שמדובר באב טיפוס סופר ראשוני שנועד רק כדי לבצע הדגמת היתכנות כדי לגייס כסף כדי לבנות מוצר - ולא במוצר סופי. אתה חושב שסתם פייסבוק מעסיקה אלפי אנשים? נראה שיש פה לא מעט אנשי טכנולוגיה. ספר על החלום שלך ואולי מישהו מהם ישמח לבנות את זה ביחד איתך.
 4. ליביו, את האנשים שהזכרתי לא רק גוגל מחזרת אחריהם. התואר השני מאוד תופס ובוגרי תואר שני נחטפים ע״י כל החברות בשכר גבוה משמעותית מאשר שאר הבוגרים. אני יודע את זה כי אני נלחם על כאלה. נכון, לפעמים יש מתכנת על שלא למד כלום באופן פורמלי ויודע הכל. מצד שני, לא פגשתי אחד כזה בתחומים האלה של למידה ממוכנת ואיחזור מידע. להרים צביר של סולר או אלסטיק סרצ׳ זה שטויות, אבל לדעת מה לעשות עם זה, עם liblinear, מהוט או כל באז וורד אחר זה כבר סיפור אחר - ולדעת איך למדל את בעיית הלמידה שלך למודל הנכון ולאלגוריתם הנכון ולפיצ׳רים הנכונים זה חתיכת אתגר. וכן, התזה (לפחות אצל חלק מהמנחים) נחשבת ללא פחות מעבודה אינטנסיבית בתחום. אני יכול להכיר לך כעשרים בוגרי תואר שני שסיימו אותו בלי נסיון משמעותי בשנתיים האחרונות וחיזרו אחריהם כל החברות מסטארטאפים קטנים ועד חברות ענק כמו גוגל, אבל גם סימנס, ועוד. וכמובן, אחרי הפסקה להוריד את רמת החיים ולחזור להתעסק במתמטיקה זה חתיכת אתגר.
 5. עד עכשיו כולם היללו שפה כזו או אחרת, או פיתוח מובייל או אתרים או בקאנד. אם הכי אהבת בתואר את הקורסים התאורטיים - תעשה לעצמך טובה ותמשיך מייד לתואר שני, רצוי בלמידה ממוכנת או אחזור מידע. כרגע המקום שהכי טוב ללמוד בו את זה הוא הטכניון (מבחינת צוות המחקר שם), ואחרי תואר שני תקבל שכר גבוה בצורה משמעותית מאשר יהיה לך עוד 3 שנים סתם ככה. התחום הזה של אחזור מידע (או מנועי חיפוש), למידה ממוכנת (מה שאוהבים לקרוא בטעות בינה מלאכותית), וכמובן כל מה שקשור לניהול ופיתוח מערכות שמתוכננות לעמוד בעומסים אדירים מצד אחד ולנתח כמויות אדירות של מידע מצד שני - הוא תחום סופר חם עם דרישה מטורפת לאנשים עם הידע התאורטי הנכון. את התאוריה והמתמטיקה קשה ללמוד לבד, ולמי שמנחה אותך יש משקל עצום במה תדע בסוף.
 6. ביטוח מטען כולל אם המזוודה שלך הולכת לאיבוד בטיסה, או אפילו מתעכבת. בטיול שלנו לסקוטלנד שתי המזוודות שלנו לא הגיעו - הרמנו טלפון לביטוח (פעם ראשונה שזה קורה לנו), והם אמרו לנו שלכל אחד מאיתנו יש עד 250$ לקנות דברים בסיסיים. קנינו, (או ליתר דיוק אשתי קנתה - אני קניתי תחתונים מברשת שיניים סכין גילוח קצף ודאודורנט) ע"ח הביטוח. 30 שעות מאוחר יותר המזוודות הגיעו תודה לאל. אני לא מוותר על ביטוח מטען, בטח אם אני נוסע עם אישתי. נראה לי שאני אחד מחסרי המזל בטיולים בחו"ל. בקנדה סדקתי את עצם הזנב (יומיים אשפוז כולל שתי ביקורות לאחר מכן), ובגרמניה בפעם הראשונה חליתי בסינוזיטיס קשה. (ביקור במיון בבית חולים, ועוד ביקור במרפאה בעיר אחרת לביקורת - כולל צילום רנטגן ותרופות). בשני המקרים אין לי מושג כמה זה עלה. נתתי להם את הפרטים של הביטוח, ובזמן שטיפלו בי הפקידה התקשרה למוקד של חברת הביטוח וסגרה איתם הכל. אמא שלי שברה את הקרסול באנגליה אצל אחותי - ביקור במיון, כולל צילומים, גבס קל, ומין נעל פלסטיק כזאת כדי שתוכל ללכת בלי קביים - לא עלו לה כלום. הם גם לא רצו את הפרטים של הביטוח. אמרו שבמקרה של פציעה שמטופלת במקום הם לא גובים כסף חברת הביטוח רכשה עבורה כרטיס טיסה נוסף כדי שבטיסה חזרה יהיה לה מקום ליישר את הרגל, כולל שירותי קרקע לנכים (כסא גלגלים ודייל צמוד גם באנגליה וגם בארץ). כשאשתי הייתה בהריון היינו אמורים לטוס לאירופה. יום לפני הטיסה התחיל אצלה דימום, והרופא פסק שהיא לא יכולה לטוס. חברת הביטוח החזירה לנו את הכסף. אז לא רק שאני טס אך ורק עם ביטוח - אני עושה ביטוח ברגע שאני קונה את כרטיסי הטיסה. אני רק לא מבין איך עם כל חוסר המזל הזה עדיין מבטחים אותי
 7. Arilou

  יש מה לעשות בברלין 7 ימים?

  יש רכבות מהירות בין בריסל לאמסטרדם
 8. Arilou

  נסיעה לסיני

  תנסה את עקבה ממול
 9. מדובר בפורמט דיגיטלי, עם תיקון שגיאות מרשים. אז כל עוד התמונה יציבה - אין משמעות למחיר של הכבל. במשרד אנחנו עם כבל זול שנרכש באיביי.
 10. Arilou

  יוקר המחייה

  מדינת רווחה וקפיטליזם אלו שני דברים בלתי תלויים אחד בשני. מדינה יכולה לספק חינוך, בריאות ושאר ירקות לאוכלוסיה ולהיות קפיטליסטית לחלוטין. גם מיסוי לא משקף את אופיה של המדינה. יכולה להיות מדינה עם מיסוי כבד אך קפיטליסטית, או מדינה בעלת משק ריכוזי (סוציאליזם) עם מיסוי מאוד נמוך. כולם אוהבים את המודלים הסקנדינביים - אבל האמת חייבת להיאמר, אלה מדינות אולטרא קפיטליסטיות ומדינות רווחה בו זמנית. ישראל היא לא מדינה קפיטליסטית, כי כדי שהיא תהיה כזו המשק צריכה להיות תחרותי. ישראל היא מדינת מונופולים וקרטלים ובגלל זה יקר פה. שאלת את יבגני למה הוא לא עוזב אם לקרובים שלו כל כך טוב בניכר? אני אענה לך לגבי עצמי - יש לי אחות אחת בסין כבר כמה שנים, ואחות שני באנגליה כבר דיי הרבה שנים. יש לי לא מעט חברים ישראלים באנגליה, קנדה, ארה"ב, גרמניה, ואוסטרליה. לכולם טוב איפה שהם נמצאים, ולא מדובר על סיפורי שופוני. כולם אנשים מוכשרים כשדים שעזבו את הארץ. למה אנחנו לא עוזבים? משתי סיבות - הראשונה שאנחנו רוצים להטות את הכף ולנסות לדחוף לעבר עתיד טוב יותר. הסיבה השניה (והלא פחות חשובה) היא המשפחה. איך להגר נעשה בשבילנו פשוט מאוד. ולהזכירך אנחנו משפחה מהעשירון העליון. אבל ככל שעובר הזמן הרצון לעזוב ולנסות את חו"ל (אולי לתמיד ואולי לא) גדל, בעיקר כי תחושת חוסר האונים גדלה גם היא.
 11. Arilou

  יוקר המחייה

  אפשר להוריד את מחירי הדירות יחסית בקלות. מחירי הדירות הם פונקציה של ריבית על הכסף, עלות קרקע ועלות הבניה. שני הראשונים נמצאים לחלוטין בידי המדינה, ואת האחרון אפשר אם יתנו לחברות זרות להתחרות על מכרזים גדולים. בנוסף רגולציה בתחום (כי אין תחרות בין החברות הקבלניות) שתאלץ אותן לשחרר קרקעות מתוכננות ומאושרות שהן מחזיקות אצלן, ביחד עם אילוץ הרשויות המקומיות לאשר תוכנוית שהן לא תוכניות פאר תעשה את העבודה. החסרון? - רק אלוהים יודע איך זה ישפיע על הבנקים. מצד שני, משכנתא היא חוב אישי. חלק מהקבלנים יפשטו רגל בתהליך, אבל זה לא נורא לדעתי - כי הוואקום לא יישאר לאורך זמן. סתם אנקדוטה, לגבי נמלים ביוון: http://www.themarker.com/dynamo/1.1843294 "181 אלף דולר לעובד בנמל יווני? הסינים שקנו את פיראוס עושים עסקים אחרת שנתיים לאחר הפרטת נמל פיראוס והעברתו לידי ענקית הספנות הסינית קוסקו, תנועת המכולות בנמל הוכפלה והוא בדרכו להיהפך לאחד הנמלים הגדולים בעולם ■ העובדים טוענים כי ההצלחה הושגה במחיר קיצוץ חד בשכרם ופגיעה בתנאי העסקתם" האנקדוטה היא שחלק הנמל שלא הופרט נאלץ להתייעל בעקבות התחרות... אני אספר לך סוד - ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה פרטי יש לי. ביטוח חיים פרטי גם יש לי (ויש כזה לכל מי שלקח משכנתא). גם ביטוח בריאות פרטי יש לי (אם כי הוא זול משמעותית ממה שאחותי משלמת בסין). אבל אלו סעיפים קטנים בתקציב המדינתי, ואני כן מאמין שהמדינה צריכה לספק שירותים מסויימים ולגבות מיסים תמורתם. הבעיה שלי במדינת ישראל נובעת אך ורק מחוסר תחרותיות בשוק. ממגבלות ורגולציות על ייבוא שהמדינה מטילה, ועד מונופולים וקרטלים פרטיים שעושים בשוק כבשלהם. כל פעם שאני מגיע ללונדון (ועל אחת כמה וכמה לקיימברידג') אני נדהם מזה שהמחירים בסופר נמוכים מהמחירים בארץ. וזה לא בגלל קצבאות, או דברים אחרים - אלא רק בגלל שהמשק ריכוזי.
 12. Arilou

  יוקר המחייה

  והנה עוד מסמר בארון: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000907794#fromelement=hp_morearticles "מחירי המזון בישראל גבוהים ב-25% בהשוואה למדינות האיחוד האירופי - כך עולה ממחקר שפרסם היום (ג') מרכז המחקר והמידע של הכנסת."
 13. Arilou

  יוקר המחייה

  עשירון עליון זה הכנסה של יותר מ-32,000 ש"ח נטו למשפחה. הפער הגדול הוא בעיקר בתחום הדיור. אם פעם הספיקו 60 משכורות ממוצעות לקניית דירה ממוצעת, היום צריך 140 משכורות ממוצעות לקניית דירה ממוצעת. זה אומר ש-80 משכורות ממוצעות (640,000 ש"ח) שפעם יצאו על צריכה, גידול ילדים וצבירת הון לירושה - היום הולכות לקבלנים, מדינת ישראל והבנקים.
 14. Arilou

  יוקר המחייה

  שאלת מה זאת משכורת נורמלית? הכל תלוי ברמת ההוצאות שלך. אנחנו זוג עם ילדה וכלבה מהעשירון העליון, ואני לא מרגיש שאני יכול להרשות לעצמי מה שאני רוצה. לראיה הרכבים שלנו הם שנת 2008 ו-1998. האירוניה היא שחברים שלי שגרים בחו"ל (אירופה, קנדה, ארה"ב) שמשתכרים בערך כמוני, ונמצאים באותו מצב כמוני בחיים, חיים ברמת חיים גבוהה משלי בהרבה. בתור חייל משוחרר הייתי שמח למשכורת שלי היום.
 15. Arilou

  טיול בדרום, אפשרי?

  http://www.parks.org.il/News/Pages/shitfonot.aspx המסלולים במדבר יהודה פתוחים, והגבים מלאים. מעיינות חמים מאידך זה סיפור לא פשוט
×
×
 • Create New...