Jump to content

Mike808

אחראי פורום
 • הודעות

  9,997
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי Mike808

 1. נשמע שמה שאתה מחפש זה גולף, או אולי מאזדה 3/CX30. האמת שאני אחרי כמה ימי נהיגה בניסאן קשקאי החדש ומבחינת בידוד רעשים ותא נוסעים הוא הפתיע לטובה ביחס האח לפלטפורמה אאוטלנדר החדש. אבל אני לא בטוח שהוא מספיק מהודק ביחס למה שאתה מחפש.
 2. נשמע שבדקת אותן ממש לעומק. לא יצא לי לנהוג באיוניק ובאניאק, אבל כן נהגתי בנירו החשמלי לכמה ימים והפדלים מאחורי ההגה היו סופר נוחים ברמה שכבר בנסיעה הראשונה הצלחתי להשתמש רק בהם ולא נגעתי בדוושת הבלם. אצלי הרכב הציג טווח ריאלי של מעל 450 ק"מ, בסביבות 470 בנסיעה משולבת עם השתדלות קלה לנהיגה חסכונית. מניח שמבחינת נהפדלים האיוניק אמורה להתנהג דומה וזה פלוס גדול בעיני.
 3. בתקציב כזה לרכב דיזל אתה תקנה בעיקר צרות של מישהו אחר. אלה בדרך כלל רכבים שנרכשים בידי אנשים שנוסעים הרבה כך שיהיה מדובר ברכב בלוי מאוד. טויוטה קורולה היא מכונית אמינה וגם לא בזבזנית במיוחד, בתקציב הזה ואם אין לך סכום נוסף להוסיף כדי להתקדם מבחינת שנתון אני חושב שעדיף לך להישאר עם הרכב שלך שאתה מכיר ולדאוג לתחזק אותו כך שישאר תקין.
 4. הוא לא מכבה מנוע בגלישה וגם לא לקראת עצירה. רק בעצירה מלאה כמו מערכת Start&Stop רגילה. הסיוע הקל מורגש בתאוצות אבל האנרגיה בסוללה נגמרת מהר ואיתה גם הסיוע.
 5. פורד פוקוס אקטיב טורר, גם חזקה ומאובזרת היטב. הייתי מתלבט בינה לבין האוקטביה אם האחרונה זמינה במלאי לזמן הקרוב. גם קורולה סטיישן מאובזרת לא רע ויש לה גלגל חלופי, אבל היא חלשה משמעותית מהפוקס.
 6. Mike808

  אכזבה מצמיגים

  איזה קטע, זה גם מה שאמרו בצמיגייה שלי. כנראה שבאמת יש הבדל משמעותי בין תאילנד לטורקיה. אני גם הימרתי על FM800 תאילנדי לפני שנתיים או שלוש, לא היו אפשרויות אחרות במחיר סביר במידה הספציפית והאוטו הספציפי הזה לא נוסע הרבה, טויו CF2 כבר לא מייצרים והביקורות על הדגמים החדשים שלהם לא היו מחמיאות. אני דיי מרוצה מהדאנלופ. שקטים, אוחזים לא רע ברטוב והחזיקו מעמד באופן סביר יחסית לחום בסביבה שלי.
 7. זה מובנה בטלפון, אבל כנראה הסייען הקולי זה מה שדופק את השימוש. כשיהיה לי זמן והמכשיר יהיה בסביבה אני אנסה לנטרל את זה איכשהו ואולי זה יעבוד.
 8. ה-21 שאני מנסה להפעיל בו אנדרואיד אוטו לא של סאני. נרכש מגו מובייל, ייבוא מקביל כלשהו.
 9. המחיר של גרסת הכניסה מפתיע לטובה לאור הסוללה הגדולה, הפער לדגמים המאובזרים גדול מאוד ולא משתלם בעיני. הוא הרבה פחות מיוחד מאיוניק 5 וכנראה גם מקיה EV6, אבל זה סקודה קלאסי, זה מה שהלקוחות שלהם אוהבים ואני מאמין שזה יעבוד גם עם האניאק.
 10. הם גם לא מוכנים כרגע לפתוח הזמנות עם דחיית אספקה לינואר לאף דגם. בגלל זמני ההמתנה הארוכים התחלתי כבר לגשש לגבי רכב חדש למרות הרצון לקבל אותו בתחילת השנה הבאה. רוב היבואנים מאפשרים כבר הזמנה מוקדמת ובחלק כבר מיידעים שהרכבים לא יהיו בישראל בינואר. במאזדה מסרבים בנתיים והזמינו אותי להגיע בדצמבר, מניח שעד אז כבר אסגר על חלופה.
 11. בקורולה לימיטד יש מערכת מולטימדיה מקורית שעודכנה מתישהו אחרי שהתחיל השיווק עם תמיכה באפל קאר פליי ואנדרואיד אוטו. אני אגב חושב שהמערכת של יונדאי הרבה יותר מוצלחת. כמו שכבר כתבו יחידת ההנעה של היונדאי נעימה יותר במאמץ. לסופרים אחרי מתיחת הפנים פנסי לד שבקורולה הגיעו רק בדגמים מסויימים בייבוא מקביל. הקורולה נוחה יותר ולמיטה זכרוני קצת יותר חסכונית אבל הפער דיי זניח. לקורולה יש שמירת ערך פנטסטית נכון להיום, זה קצת פחות טוב עבורך כקונה היום אבל סביר להניח שהיא תשמור על ערכה טוב יותר לעומת איוניק. גם עלויות האחזקה בטויוטה זולות יותר בדרך כלל.
 12. עדכנתי גרסה, ניסיתי לחבר היום וזה לא עבד. הוא מקפיץ את המסך של אישור ההגדרות ואז עולה מסך שאומר ש-Assistance מיד אמורה לפנות אלייך, עד שמשהו משתבש והכל מתנתק. ממש מעצבן.
 13. בגלקסי S9 פלוס שלי עבד מצויין ובלי ניתוקים גם עם כבל חצי גמור. אני אעדכן היום את ה-21 ואדווח פה אם המצב השתפר.
 14. עשיתי את המעבר מאנדרואיד לאפל לא מזמן וממשק הקאר פליי סקרן אותי מאוד לאור ביקורות שהוא עדיף על אנדרואיד. בשורה התחתונה - אני לא מרגיש הבדל משמעותי. גם לאפל יש באגים פה ושם ובאופן כללי אצלי אנדרואיד אוטו עבד היטב מאז שהוטמע באנדרואיד 10. מה שכן במכשיר גלקסי S21 של אחד מבני הבית הוא פשוט מסרב להתחבר באופן עקבי, קצת התעייפתי מלנסות לגרום לו לעבוד.
 15. בעיני הקשקאי רכב דיי בינוני. הגג שם הוא גג זכוכית פנורמי קבוע ולא נפתח. מסך המגע הגדול הוא בהתקנה מקומית עם ממשק גרוע. יחסית לג'יפונים אחרים באותה קבוצת מחיר/גודל הוא לא מרווח במיוחד. לגבי מנוע ה-1.2 טורבו בנזין אתה יכול לעשות חיפוש קצר, הוגשה אפילו תביעה ייצוגית. גם הגיר שם סובל מתקלות. הדיזל יותר מוצלח למיטב ידיעתי, בשניהם גיר רציף אבל אני לא יודע אם מדובר באותו אחד.
 16. התפעול ב-3008 וב-C5 איירקרוס כמעט זהה, הרוב מתופעל באמצעות המסך כשהכי משמעותי בעיני הוא תפעול המזגן מהמסך.
 17. דווקא בדור האחרון של בקרת השיוט האדפטיבית של פולקסווגן המרווח דיי מצומצם ונהגים מעטים מעיזים לחתוך. את הפעולה של בקרת השיוט אחרי עצירה מלאה אפשר לחדש גם במשיכה במנוף בקרת השיוט משמאל להגה למטה.
 18. פריוס פלאג אין מוגבל עם יכולת תנועה על חשמל של כ-40 ק"מ, אחריהם אתה נשאר עם יחידת ההנעה ההיברידית של הפריוס הרגילה שנאלצת לסחוב משקל כבד יותר. לנסיעות ארוכות של שיוט בין עירוני מכוניות פלאג אין הייבריד פחות מתאימות. התוואי האידיאלי הוא נסיעה יומית ששקולה למרחק שהרכב יכול לעבור על חשמל. אם יש אפשרות לטעינה במקום העבודה אז הולך וחזור על חשמל זה גם תוואי מוצלח. בכל מצב אחר לטעמי הן לא משתלמות. ניטור שטח מת יש גם בקורולה לימיטד ותקבל גם מכונית הרבה יותר נעימה לנסיעה, מאובזרת יותר ועם תא נוסעים נעים ואיכותי יותר. אני לא מכיר בעיות מיוחדות בגיר הרובוטי של איניוק ונירו. הרכב מתחיל נסיעה על חשמל וזה חוסך את הבלאי שסופגים הקלאצ'ים בזינוקים.
 19. לפי התמונה בנוסף לדלת והכנף יש גם פגיעה דיי מכוערת בסף הדלת, בחלק מהמקרים בכדי לתקן פגיעה כזאת יש לחתוך חלק ולרתך חלק חדש משום שלא מדובר בחלק שמחובר עם ברגים אלא חלק מהשלדה. מעניין שלא הופיע שום דבר לגבי זה בבדיקה שכן ריתוך מופיע לרוב כמשמעות גבוהה או לפחות בינונית.
 20. גם אני לא חושב ש-30 אלף קילומטר בשנה מצריכים החלפה, מה גם שהרכב הנוכחי שלך דיי חסכוני כך שהפערים לא יהיו עצומים. יחידות ההנעה ההיברידיות של יונדאי/קיה הרבה יותר נעימות משל טויוטה, גם הנדסת האנוש שם עדיפה לדעתי. בין איוניק לקורולה אני עם האיוניק. לפריוס פלאג אין יש טווח נסיעה חשמלי קטן יחסית והיא מכוערת בקטע אחר, לי היה קשה לחיות עם זה. הונדה ג'אז תרגיש כמו ירידה ברמה מכל הבחינות, היא גם מאוד יקרה ללא הצדקה בעיני. אם כבר סופר מיני היברידית אז היאריס עדיפה. גם היאריס קרוס יקר מדי בעיני וברמות האבזור הנמוכות הוא נראה קצת עצוב.
 21. הפביה ספציפית נהנתה מביקוש גבוה גם לפני הכאוס הנוכחי בשוק, בעיקר הדגמים המאובזרים עם הצביעה הדו גוונית. נסה לחכות לאחת שתצוץ באוטודיל שהם' הטרייד אין של היבואן.
 22. המערכות האלה ממש לא מוצגות כתחליף לעירנות הנהג, יש אלפי הסתייגויות מהן והן תמיד מוגדרות כמערכות עזר בלבד. יצא לך לקרוא פעם ספר רכב בסעיפים שמתייחסים למערכות הבטיחות? גם מי שנוהג באלפי רכבי השכרה צריך לדעת מה מותקן ברכב שהוא נוהג בו ולא לעלות עליו כאילו כלום ושום דבר. בכל מקרה צריך תמיד לנהוג בריכוז ובזהירות כאילו אין שום מערכת ברכב כי כאמור המערכות האלה לא מחליפות את הנהג בשום סיטואציה. לגבי הפסיכולוגיה האנושית - זה עניין של חינוך. חבל מאוד שמשרד התחבורה לא מתייחס להתקדמות הטכנולוגית ולעובדה שכמעט כל רכב חדש מצוייד במערכות האלה ומכניס את הנושא למבחני התאוריה, שלא נדבר על שיעורי הנהיגה שבקושי מקנים מיומנויות תפעול רכב בסיסיות ולא ממש מלמדים נהיגה נכונה ואודות המערכות האמורות. בתור מי שמסייע לאנשים שרוכשים רכב משומש או חדש דעתי היא שאתה צריך לעודד אותם לרכוש נכון, להבין מה מותקן ברכב שהם עומדים לרכוש, האם הם יכולים לרכוש רכב עם יותר מערכות בטיחות, ולהדגיש את חשיבותן של המערכות האלה.
 23. @הלוחש למכוניות, ממש לא מדובר ב-Nice to have. מערכת בלימה אוטונומית הוכחה כיעילה בהפחתת תאונות חזית-אחור, גם אם מדובר לרוב בתאונות עירוניות שמסתיימות ללא נפגעים, היא לכל הפחות חוסכת את עוגמת הנפש וכאבי הראש של התיקון אחרי התאונה. ציפצוף של מערכת התרעה על סטייה מהנתיב יכול להיות ההבדל בין נהג שמתעורר בבהלה אחרי שניקר, לבין רכב מרוח על מעקה הבטיחות. גם לבקרת שיוט אדפטיבית אף אחד לא אמור להתייחס כמערכת לנהיגה אוטונומית. מדובר במערכת עזר שמפחיתה קצת מהלחץ של נהיגה בכבישים מהירים ובחלק מהרכבים גם בעומסי תנועה. עם כל הכבוד לעירנות הטבעית שלך אתה בסך הכל בנאדם, וגם אתה יכול לעשות טעויות, לעלות להגה עייף, לסבול מהסחת דעת ובדיוק למקרים האלה המערכות האלה מיועדות. אני לא מטיף, כל אחד יעשה את השיקולים וההתאמות שלו, אבל הגישה שלך למערכות האלה שגויה בעיני בעיני.
 24. נהגתי באותו היום במאזדה 6 לפני מתיחת הפנים, בדגם החדש עם מנוע 2.0 ליטר ומיד אחריו ב-2.5 ליטר. אני חייב להגיד שהפערים לא מאוד מהותיים ומורגשים בעיקר במאמץ ובעומס. בנסיעה מנהלתית רגועה לא מורגש ההבדל.
 25. יש באמת מעט מאוד מכוניות שהגיעו עם החבילה הזאת, עדיין הייתי מעדיף את הרכב שמגיע איתה ולא בלעדיה אבל סיכוי רע שלחפש אחד כזה הוא אפילו יותר גרוע מלחפש מחט בערימת שחת כי מראש נמכרו מעט פיאט 500X.
×
×
 • תוכן חדש...