Jump to content

Mc'lovin

 • הודעות

  233
 • כאן מאז:

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Mc'lovin

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

1

מוניטין

 1. אני אקנה חדש... בלוחות קשה למצוא יד שנייה, אבל בקבוצת פייסבוק של בעלי הרכב יש לפעמים אנשים ששואלים אם מישהו מוכר, והרבה פעמים אנשים עונים שכן, אז שווה לנסות.
 2. אוקיי... אז כשמוסיפים את הקצה שלדה, כמה אתה חושב שצריך להוריד עוד?
 3. תודה לכולם על התגובות וההצעות! אחרי שבחנו פה כמה אופציות, אנחנו כנראה נלך על ה-C5 בסופו של דבר. בנסיעת מבחן ראינו ש-3 כיסאות בטיחות נכנסו מאחורה יפה, ואשתי ישבה די בנינוחות באמצע בין שני כיסאות בטיחות. זו גם בהחלט היתה אופציה שעלתה, העניין הוא שהכיסאות שיש לנו היום נחשבים ל-TOP מבחינה בטיחותית, והעדפנו בסוף בנקודה הזו לא להתפשר בכלל.
 4. אני לא לחוץ למכור, פרסמתי את הרכב לפני 3 ימים וזוכה להרבה התעניינות, היו גם כמה "רציניים"... הבעיה היחידה שלי היא שאין לי הרבה זמן להתעסק עם המכירה הזו... ולענות לטלפונים כל היום ולרדת להראות את הרכב ובדיקות וכו' - מעדיף לסיים עם זה. הכל צויין מראש כולל תמונות. על הסיפור הזה עם השלדה לא היה לי מושג. מחירון 31K ואני הסכמתי לרדת ל-28. נראה לי הוגן (מצד שני אני לא מבין בשוק הזה בכלל, ולכן שואל).
 5. שלום לכולם, עמדתי למכור את האוטו הבוקר, אך העסק הסתבך אחרי שבבדיקה בקומפיוטסט נכתב ״נגיעות קצה שלדה״ והקונה ביקש שארד יותר במחיר ולא הסכמתי. (התגמשתי איתו יפה עוד קודם). מדובר באזור ברכב שעבר תאונה ממש בקטנה בתחילת השנה (רכב פגע בי מאחור בצומת) שעליה סיפרתי מראש למוכר, החליפו שם טמבון ופנס, ומעבר לזה היתה ירידת ערך של 2 אחוז. לא ראיתי אז דו״ח שמאי אך לדברי סוכנת הביטוח שלי לא היה שום דבר משמעותי. ממחקר לא מעמיק שעשיתי, מדובר במצב מאד מאד נפוץ אחרי תאונות, ושלרוב הוא חסר משמעות. לציין שהרכב נוסע מעולה ואמין מאד בלי בעיות מכניות אף פעם. שורה תחתונה - כמה אתם חושבים שצריך להוריד במחיר במצב כזה? תודה לכולם ושנה טובה!
 6. שלום לכולם, אנחנו עם 3 קטנטנים בבית (4.5, 2.5, ובת שבועיים) וזקוק להמלצה על רכב שמכיל בנינוחות 3 כיסאות בטיחות מאחור, או שני כיסאות בטיחות ומבוגר (עדיין, בנינוחות 😆). המצב כרגע הוא כזה - יש לנו סוזוקי סוויפט כמעט בת 10, ורנו פלואנס דיזל בת 4. מסיבה לא ברורה חשבנו לתומנו שהפלואנס תתמודד עם הדרישה הנ"ל, אך עם הגעת הקטנטונת ושליפת הסלקל מהמחסן, המציאות העגומה טפחה על פנינו. התכנית כרגע היא להחליף את הסוויפט ברכב שעונה על הדרישה הנ"ל עם קאץ' קטן (ראו פירוט מטה). האופציות שעלו: 1) הכלכלית - רכישת סיטרואן C4 פיקאסו (5 מקומות) יד שנייה. 2) האקספנסיבית - רכישת סיטרואן C5 איירקרוס - אל מול ההבדל העצום במחיר, יש כאן את היתרונות הרגילים של רכישת רכב חדש שהם משמעותיים עבורנו - מינימום התעסקות (אנחנו מאד מאד עסוקים), אחריות, שקט נפשי, וגם רכב בטוח יותר, מודרני ומאובזר יותר. וכמובן שהאשה תשמח לג'יפון. ויש עוד קאץ' - מבחינה משפחתית, הצפי הוא להתרחבות, כנראה ל-4 ילדים, אולי 5. אי לכך חבר הציע לחשוב ללכת כבר עכשיו על מיצובישי אאוטלנדר. מצד אחד נשמע נכון, מצד שני אני חושב שעדיף לחצות גשר כשמגיעים אליו. מי יודע אולי התכניות המשפחתיות לא יתממשו, וזה רכב די עצום שלא בטוח שנצטרך. כך שאיך שאני רואה את זה, אלו הן האפשרויות: - החלפת הסוויפט ב-C4, אם יגיע ילד רביעי, נחליף את ה-C4 באאוטלנדר (או רכב 7 מקומות אחר). האופציה הזו כלכלית יותר כרגע, בעתיד - קצת חושש שיהיה קשה להיפטר מה-C4, ומעבר לכך אם לא יגיע ילד רביעי זה רכב שאולי יחזיק מעמד פחות זמן בטווח הרחוק. קצת הימור. - החלפת הסוויפט ב-C5 חדשה, אם יגיע ילד רביעי, נחליף את הפלואנס באאוטלנדר (או רכב 7 מקומות אחר). - החלפת הסוויפט באאוטלנדר כבר עכשיו. חייב להגיד - אין לי קיבעון על סיטרואן או זיקה מסויימת לחברה, פשוט מהבדיקות שעשיתי אלו פחות או יותר האופציות כשמעוניינים במושב אחורי שעונה על הצורך הנ"ל. אשמח לשמוע תובנות שלכם, ואם אתם חושבים שקיימות עוד אופציות טובות אחרות שלא חשבתי עליהן. מבחינה תקציבית, האאוטלנדר זה הפסגה מבחינתנו. שבוע טוב ושנה טובה!!!! 🍏
 7. מקרן EH-TW6700, Ansi Lumens 3000, יחס ניגודיות 1:70000 - מקרן מעולה גם לסביבה מוארת. Full HD, תומך בתלת ממד זום אופטי x1.6 מקרן באמת מעולה, נקנה לרגל מעבר לדירה שאני עובר אליה, ובדיעבד התברר כי לא ניתן להציב אותו במיקום המיועד. נעשה בו שימוש פעם אחת בלבד לוודא כי אכן עובד. מחיר - 4300 ש"ח (הכי זול שנמכר בארץ - 7500). אזור פתח-תקווה. ניתן לפנות בפרטי או בטלפון - 050-8658632
 8. אהלן לכולם, בזמן שהייתי בחו"ל בספטמבר 2016 השארתי לקרוב משפחה את האוטו. פתאום היום, אני מקבל בדואר רשום הודעה מעיריית ת"א שבתאריכים ההם הוא קיבל 2 דו"חות חנייה (עליהם הוא לא סיפר לי אז, ולדבריו היום לא זוכר כלל שקיבל אותם). כך או כך, לא קיבלתי מאז שום הודעה על הקנסות האלה. והיום, בגלל שלא שילמתי עד עכשיו, הוספו 50% קנס לכל אחד מהם, פלוס הוצאות גבייה (סה"כ משני דו"חות של 100 שקל כל אחד, הפך ל-323). אני מבין שאין דרך להיחלץ מתשלום הקנסות, אבל מה לגבי תשלומי הפיגור? מה אומר החוק במקרה זה? אם הם לא שלחו לי שום הודעה על עצם הקנסות (כפי שאני יודע שהם עושים מניסיון אישי וממקרים של אחרים), האם הם מחוייבים לבטל את תשלומי הפיגור? למישהו יש ניסיון עם מקרים דומים? תודה!
 9. אשמח לשמוע מה היה הניסיון הרע - דברים לא עבדו כמו שצריך? אמינות נמוכה? דברים שלא תוקנו למרות שהיית במסגרת האחריות? מקורי = מה שהיבואן מספק, או עם המערכת המקורית? כי אין מערכת מולטימדיה שבאה built in עם הפלואנס ולאישה זה *ממש* חשוב (במיוחד מצלמת רוורס ו-waze)
 10. אני קונה חדש מהיבואן (יחידות אחרונות שהן נפטרים מהן, עם הנחה משמעותית). היה לך ניסיון עם מה שהם מוכרים? יכול להמליץ על מערכת אחרת?
 11. שלום לכולם, אנו רוכשים רנו פלואנס וכמובן שהתעניינו בעת הרכישה לגבי מערכת מולטימדיה. קראתי כמה ביקורות מאד לא טובות על המערכת שהיבואן מציע. למישהו יש ניסיון עם המערכת ויכול לשתף, או עם מערכת שהתקין אצל מתקין חיצוני ויכול להמליץ? תודה רבה!
 12. אנטנה (על הגג) שרק קולטת ולא משדרת, זה לא כמו לשים את הילדים שלך על מושב שס"מ ספורים מתחתיו יושבות להן הסוללות שכן פולטות קרינה. נכון, מקרים דומים בעבר מלמדים שכנראה יש כאן פאניקה מוגזמת, ועדיין, אלה לא מקרים שהם באמת ברי השוואה בסופו של יום.
 13. מנגד, כשאני ניסיתי לברר עם יונדאי (ועם קיה, לגבי הנירו) לגבי רמת הקרינה ברכב, נתקלתי בסירוב מוחלט ותירוצים. כשהתחום הוא עוד כל כך אפור ודי פרוץ, לא הייתי ממהר להסיק את המסקנה הזו. אני גם בסה"כ חושב שכנראה כל העניין הזה הוא לא מדאיג, אבל בגלל שיש כלללל כךךךך הרבה אופציות אחרות מצויינות בשוק, חסכוניות לא פחות, האם חיסכון בדלק של כמה אלפי שקלים בשנה שווה את זה? זאת החלטה אינדיבידואלית שכל אחד צריך לקבל עם עצמו.
 14. המאמר של המשרד להגנת הסביה ממש לא "קובע" שהקרינה אינה בעייתית. בראש ובראשונה הוא לא סקר את רמת הקרינה באיוניק (הוא נכתב הרבה לפני שעלתה על הכביש). אף אחד לא יודע מה רמת הקרינה במכונית הזו ואם שם רמת הקרינה אולי כן בעייתית. דבר שני, זה משהו שלא ניתן *לקבוע* מכיוון שאין מספיק נתונים ומחקר כדי לקבוע את זה. הדו"ח של המשרד להגנת הסביבה מציין תנאים מסויימים שכל עוד עומדים בהם אז *ככל הנראה* אין שום סכנה. מנגד, כמובן שגם אם אתה חורג מהתנאים שהם קבעו, אז *ככל הנראה* אתה מעלה את רמת הסיכון. הנקודה היא שלאף אחד אין באמת מושג עד כמה רמת הקרינה בכלי הרכב משפיעים, וזה גם משתנה ממכונית אחת לאחרת. אז כשהתשובה לשאלה הזו ממש ממש אינה חד משמעית והתחום הזה אינו נחקר מספיק ולא ממש עוקבים אחריו, אני כאיש פרטי שממש אינו מומחה לקרינה עושה חושבין. כמה החיסכון בדלק של המכונית הזו שווה לך את הסיכון (שאף אחד לא יודע אם באמת קיים). בוא ניקח רגע דוגמה מעולם החיסונים - יש הורים שלא מוכנים לחסן את הילדים שלהם. למה? כי הם משערים שיש בכך סיכונים מסויימים ולא רוצים לחשוף את הקטנטנים שלהם לסיכונים התיאורטיים הללו. אני מנגד מסתכל על כל המחקר שבעולם ורואה עד כמה עצומים יתרונות החיסונים, מול סיכון תיאורטי שאין לו תימוכין בשום מאמר מדעי - ואומר, גם אם יש איזשהו סיכון מזערי בחיסון, היתרונות עולים עליו. עכשיו נחזור לאיוניק - גם כאן, יש איזשהו סיכון תיאורטי שלא הוכח מעולם. אבל מנגד - כמה שווה לך הסיכון הזה? האם חיסכון של כמה אלפי שקלים בשנה מצדיק את הסיכון הזה? במיוחד כשכמות המחקר והידע בעניין הזה הוא דל? החלטה שלך.
 15. מה לגבי יונדאי טוסון הנוכחית? אני מחפש רכב חדש. תודה!
×
×
 • תוכן חדש...