Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ושאלות לפני התקנת מערכת באבארט 595 שנת 2015.

פוסטים מומלצים

נקנתה מערכת joying 1din 7" , השאלות שלי הם כאלה: 1) איזה בידוד מספיק לי לדלתות מבחינת חומר ? איכות ? ושטח שיכסה לי את הדלתות הקדמיות והחלק האחורי גם? יש חברת KILMAT נגיד מאמאזון שמאוד מומלצת . זה החומר הכסוף שמודבק על הפח. רולר הבנתי שצריך מסיליקון כי אחרת קורע את היריעות. מעליו צריך להדביק בוטיל? כמה מ"מ גם. ומעליו עוד חומר כמו כותנה? איזה חברות מומלצות גם לחומרים האלו ?

2) מבחינת סאונד כמו שציינתי אני אוהב באסים וצליל חם יותר. אז מתכוון לשים סאב אנדרסיט מתחת לכסא נהג. (יש אפשרות לקנות סרווין ווגה משומש שעבד חצי שנה 10") או חדש של ווגה נגיד גם 10" ,לא יודע מה עדיף. שניהם 500 שח בערך. מקדימה להוסיף בדלתות קומפוננט ,יש של JBL GTO 609C נגיד. מאחורה בפנלים רוצה רמקולים 6.5" קואקסיילים גם שנותנים יותר באס. ההתלבטות אם מקדימה לקחת אולי קומפוננט עם פחות באס כי הוא מגיע מהסאב כבר ,ואז יש חברות כמו הרץ או אינפיניטי או מורל. ואז לשים קואקסיליים מאחורה עם באס ,כמו JBL או תעזרו לי עם חברה אחרת שתתן לי מענה לסטאפ הזה. 

3) לא זוכר את צורת החיבור של הקומפוננט למגבר ול H\U ,אז אם תוכלו לשלוח לי פה שרטוט אודה לכם מאוד. 

4) ברכב הזה יודע שצריך קאנבוס כדי שכפתורי הרכב יעבדו עם מערכת האנדרואיד ,מצאתי משהו באלי אקספרס , תוכלו לראות אם מתאים? ואיזה שינויים צריך לעשות בחיבורי חשמל שם. QSZN Wiring Harness Canbus Box Decoder For FIAT DUCATO / DOBLO OLD / 500 Android Car Radio Stereo Power Cable Adapter (aliexpress.com).

זהו בגדול . תודה מראש למי שיעזור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) יש די הרבה מידע שמפוזר בפורום (וכמובן גוגל יוטיוב) לגבי איטום ובידוד. זה די תלוי בתקציב שמיועד לכך. מציע למשל גם להתייעץ עם הספונסר בראש הפורום Caraudio.co.il ולשיקולך אם גם לרכוש דרכו חומרים מתאימים. 

2א) סאב מוגבר שטוח מתחת לכסא לא יתן לך באס עמוק או חזק. הוא יותר ישלים טווח תדרים נמוך. אם אין לך אפשרות/רצון להקריב שטח תא מטען (שגם כך לא גדול) עבור סאב נורמלי, צריך לבדוק מה אפשר כן להתקין מתחת למושב או במיקום אחר עם בניה של תיבה מקוסטמת (ראיתי אגב שיש משהו כזה כאופציה מקורית).

2ב) לא חושב שיש צורך או יתרון ברמקולים בפאנל האחורי ברכב קטן כזה. סט קומפוננט איכותי מקדימה יספק, ובשילוב עם בידוד/איטום נכון יעשה עבודה טובה. 

3) יש לך כבר מגבר? איזה? סכמות חיבור תוכל למצוא ייעודיות לדגם בחיפוש אחר חוברת הפעלה אם אין לך, או גנריות ברשת. אם אין מגבר, מה התקציב? כמו כן, בדוק אילו יציאות יש לך בג'ויינג. בחלקם יש גם יציאה אופטית/קואקסלית דיגיטלית שאולי ניתן לנצל לטובת ההתקנה (ידרוש DAC או DSP כדי לנצל). אם אין ויש רק RCA, אז כמה יציאות יש? 

4) מציע לבדוק עם המוכר שרכשת ממנו את המערכת לגבי מתאם קאנבס מתאים.

ולסיכום, האם הבנתי נכון, בכוונתך לבצע את כל ההתקנה לבד? אם לא, מה התקציב עבור ההתקנה? 

איזה ציוד יש לך כבר, איזה חסר ומה התקציב עבורו? 

אני בטוח של- @lanosforce יהיה עוד מה להוסיף, וברגע שתציין תקציב לציוד, יהיו ל- @AUDIO KING המלצות 😉 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 1 - 

בד"כ בבידוד דלתות - על הדופן החיצונית שמים שכבת בוטיל - רצוי שכבה עבה שתוסיף לדלת מאסה - לפחות 2 מ"מ עובי - הקילמט דקים מידי ותיאלץ לשים 3 שכבות בשביל לקבל שכבה אחת נורמלית וזה בפני עצמו לא יעיל כי היריעות של הבוטיל עם גב אלומיניום - ההנדסה שלהן בנויה ככה שאתה צריך שטח כיסוי רחב ככל הניתן בשביל שכוח הבלימה שלהן (ביטול רזוננס - הנמכת התדר השמיע שלו) יהיה באמת יעיל. 

מעל זה - לפחות מאחורי הרמקול - רצוי לשים שכבה נוספת שמפזרת את גלי הקול של הרמקול - לSTP יש חומר בידוד ייעודי לזה שהגב שלו הוא בד דק - מומלץ בחום. 

על הדופן הפנימית איפה שהרמקול מותקן - רצוי לשים שכבת בוטיל, לטפל עם טייפ בד לבד או ספוג בצמות וקונקטורים שעלולים להרעיש או לקרקש.

לשים טבעת CCF (ספוג סגור למים) סביב הרמקול בכדי שיאטם לדיפון. 

על הדיפון - שמים שכבת CCF בעובי 6 מ"מ עד 10 מ"מ תלוי כמה מרווח יש שם. 

את מהדקי הניילון מחליפים לחדשים ורצוי לכאלו שיש להם גומיות - אם לא לשים איפה שהם יושבים קצת בד לבד שישתיק מהם רעידות.

למתוח על דופן הדיפון טייפ בד לבד - למשל STP MADELINE 

וחבל בוטיל (מסטיק מתקינים מה שפעם קראו לזה) בחיבורי משטחי פלסטיק. 

אני ממליץ על STP כי יש להם את כל ליין המוצרים שאתה יכול לחשוב עליו ויש לך כאן ספונסר לזה - caraudio.co.il

עוד חברות ממש טובות למוצרי בידוד שעולות לי בראש הן SGM וגם VIBROFILTER. 

לגבי 2 

גם סאב שטוח מתחת לכסא - לא יגמר ב500 שקלים - יותר לכוון של כמעט פי 3 מזה ולא הייתי הולך על האופציה הזו הם נוראיים בעיני - תתקין סאב ראוי בתא המטען או שתעשה בניה לסאב קידמי - העלויות הן לא ריאליות לתקציבים שציינת אבל - סאב בתא מטען וזהו. 

לגבי 3 - 

היה לי את הJBL GTO - זה סט חביב ביותר - פשוט נפלא בשביל סט ב399 שקלים 

אבל המידבאסים שלו לא מסוגלים לרדת מתחת ל90 הרץ - הם זריזים ביותר! הם סופר טונאליים וממש מתאימים למוזיקה עם ביט רייט גבוה כמו מטאל, רוק וכך הלאה - אבל אין להם שום נפח, שומן או חום (כל מיני הגדרות לגוון צליל) ולדעתי לא יהוו בחירה מתאימה למה שציינת. 

הייתי הולך על סדרת הSTADIUM שיכולים לרדת נמוך יותר מהם לאזור ה70 הרץ ואם אתה ממש רוצה וופרים סרדת ארנה X... אבל זה תקציבים אחרים לגמרי כבר! 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.6.2024 בשעה 14:44, Tom_22 כתב:

1) יש די הרבה מידע שמפוזר בפורום (וכמובן גוגל יוטיוב) לגבי איטום ובידוד. זה די תלוי בתקציב שמיועד לכך. מציע למשל גם להתייעץ עם הספונסר בראש הפורום Caraudio.co.il ולשיקולך אם גם לרכוש דרכו חומרים מתאימים. 

2א) סאב מוגבר שטוח מתחת לכסא לא יתן לך באס עמוק או חזק. הוא יותר ישלים טווח תדרים נמוך. אם אין לך אפשרות/רצון להקריב שטח תא מטען (שגם כך לא גדול) עבור סאב נורמלי, צריך לבדוק מה אפשר כן להתקין מתחת למושב או במיקום אחר עם בניה של תיבה מקוסטמת (ראיתי אגב שיש משהו כזה כאופציה מקורית).

2ב) לא חושב שיש צורך או יתרון ברמקולים בפאנל האחורי ברכב קטן כזה. סט קומפוננט איכותי מקדימה יספק, ובשילוב עם בידוד/איטום נכון יעשה עבודה טובה. 

3) יש לך כבר מגבר? איזה? סכמות חיבור תוכל למצוא ייעודיות לדגם בחיפוש אחר חוברת הפעלה אם אין לך, או גנריות ברשת. אם אין מגבר, מה התקציב? כמו כן, בדוק אילו יציאות יש לך בג'ויינג. בחלקם יש גם יציאה אופטית/קואקסלית דיגיטלית שאולי ניתן לנצל לטובת ההתקנה (ידרוש DAC או DSP כדי לנצל). אם אין ויש רק RCA, אז כמה יציאות יש? 

4) מציע לבדוק עם המוכר שרכשת ממנו את המערכת לגבי מתאם קאנבס מתאים.

ולסיכום, האם הבנתי נכון, בכוונתך לבצע את כל ההתקנה לבד? אם לא, מה התקציב עבור ההתקנה? 

איזה ציוד יש לך כבר, איזה חסר ומה התקציב עבורו? 

אני בטוח של- @lanosforce יהיה עוד מה להוסיף, וברגע שתציין תקציב לציוד, יהיו ל- @AUDIO KING המלצות 😉 

ראיתי שיש למערכת הזאת יציאה קואקסיאלית ,איך מנצלים אותה ע''י חיבור למגבר? איזה כבל צריך גם? אם אני בכל זאת רוצה רמקולים מאחורה איזה סוג ייתן מענה טוב וישלים סאונד בצורה טובה? 

לפני 10 שעות, lanosforce כתב:

לגבי 1 - 

בד"כ בבידוד דלתות - על הדופן החיצונית שמים שכבת בוטיל - רצוי שכבה עבה שתוסיף לדלת מאסה - לפחות 2 מ"מ עובי - הקילמט דקים מידי ותיאלץ לשים 3 שכבות בשביל לקבל שכבה אחת נורמלית וזה בפני עצמו לא יעיל כי היריעות של הבוטיל עם גב אלומיניום - ההנדסה שלהן בנויה ככה שאתה צריך שטח כיסוי רחב ככל הניתן בשביל שכוח הבלימה שלהן (ביטול רזוננס - הנמכת התדר השמיע שלו) יהיה באמת יעיל. 

מעל זה - לפחות מאחורי הרמקול - רצוי לשים שכבה נוספת שמפזרת את גלי הקול של הרמקול - לSTP יש חומר בידוד ייעודי לזה שהגב שלו הוא בד דק - מומלץ בחום. 

על הדופן הפנימית איפה שהרמקול מותקן - רצוי לשים שכבת בוטיל, לטפל עם טייפ בד לבד או ספוג בצמות וקונקטורים שעלולים להרעיש או לקרקש.

לשים טבעת CCF (ספוג סגור למים) סביב הרמקול בכדי שיאטם לדיפון. 

על הדיפון - שמים שכבת CCF בעובי 6 מ"מ עד 10 מ"מ תלוי כמה מרווח יש שם. 

את מהדקי הניילון מחליפים לחדשים ורצוי לכאלו שיש להם גומיות - אם לא לשים איפה שהם יושבים קצת בד לבד שישתיק מהם רעידות.

למתוח על דופן הדיפון טייפ בד לבד - למשל STP MADELINE 

וחבל בוטיל (מסטיק מתקינים מה שפעם קראו לזה) בחיבורי משטחי פלסטיק. 

אני ממליץ על STP כי יש להם את כל ליין המוצרים שאתה יכול לחשוב עליו ויש לך כאן ספונסר לזה - caraudio.co.il

עוד חברות ממש טובות למוצרי בידוד שעולות לי בראש הן SGM וגם VIBROFILTER. 

לגבי 2 

גם סאב שטוח מתחת לכסא - לא יגמר ב500 שקלים - יותר לכוון של כמעט פי 3 מזה ולא הייתי הולך על האופציה הזו הם נוראיים בעיני - תתקין סאב ראוי בתא המטען או שתעשה בניה לסאב קידמי - העלויות הן לא ריאליות לתקציבים שציינת אבל - סאב בתא מטען וזהו. 

לגבי 3 - 

היה לי את הJBL GTO - זה סט חביב ביותר - פשוט נפלא בשביל סט ב399 שקלים 

אבל המידבאסים שלו לא מסוגלים לרדת מתחת ל90 הרץ - הם זריזים ביותר! הם סופר טונאליים וממש מתאימים למוזיקה עם ביט רייט גבוה כמו מטאל, רוק וכך הלאה - אבל אין להם שום נפח, שומן או חום (כל מיני הגדרות לגוון צליל) ולדעתי לא יהוו בחירה מתאימה למה שציינת. 

הייתי הולך על סדרת הSTADIUM שיכולים לרדת נמוך יותר מהם לאזור ה70 הרץ ואם אתה ממש רוצה וופרים סרדת ארנה X... אבל זה תקציבים אחרים לגמרי כבר! 

STADIUM אתה מתכוון ל GTO 600C?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי. שימוש ב-DAC (ממיר דיגיטלי לאנלוגי) או DSP (מעבד סאונד דיגיטלי, כמובן בעל כניסה קואקסלית). לחילופין, אפשר למצוא אולי מגבר משולב מעבד שכולל גם כניסה קואקסלית. הכבל עקרונית זהה ל-RCA שהוא למעשה החיבור, רק עדיף שיהיה איכותי ומבודד (מה שנכון גם בשימוש ב-RCA בכל מקרה), וגם מדובר רק באחד במקום זוג או יותר (מה שאגב ישפיע על אפשרות הכיוון הנפרד של ערוצים, למעט בשימוש עם מעבד שאז ניתן דרכו עם/בלי ליווי שלט). 

אדי ידע להרחיב הרבה יותר ממני בנושא אם יש צורך 😉 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Trackmaster כתב:

ראיתי שיש למערכת הזאת יציאה קואקסיאלית ,איך מנצלים אותה ע''י חיבור למגבר? איזה כבל צריך גם? אם אני בכל זאת רוצה רמקולים מאחורה איזה סוג ייתן מענה טוב וישלים סאונד בצורה טובה?

אתה לא מחבר יציאה קואקסיאלית למגבר - מה שאתה כן יכול לעשות זה לקנות DAC שעובד על מתח של 5V ולחבר אותו למטען USB ברכב - להתחבר אליו עם היציאה הקואקסיאלית וממנו לצאת בRCA למגבר - זה לדעתי יהיה נקי יותר ואיכותי יותר מיציאות המגברים של הJOYING - אבל גם יציאות המגברים של הJOYING לא רעות בכלל, הן 2V סה"כ ממה שזכור לי וזה די והותר בשביל מה שאתה מחפש. 

האופציה הנוספת היא לקנות מגבר עם כניסה דיגיטלית נוסח סדרות P של הליקס - לחבר ממיר מקואקס לאופטי ליציאת הקואקס של הJOYING וככה להכנס ישירות למגבר - העלויות ביחס למה שאתה ציינת, לא בתקציב. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, lanosforce כתב:

זה לדעתי יהיה נקי יותר ואיכותי יותר מיציאות המגברים של הJOYING - אבל גם יציאות המגברים של הJOYING לא רעות בכלל, הן 2V סה"כ ממה שזכור לי

יציאות RCA אולי אפילו יותר (מניח שתלוי דגם), אבל היציאות הדיגיטליות בהחלט נקיות יותר (סרטון, סביב 12:30 לבדיקה של היציאות הדיגיטליות). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ענית לי לאיזה JBL התכוונת ? GTO 600C . מה לגבי מורל ופוקל ,האם ניתן להנות גם מהסדרות הנמוכות שלהם? אם אני מקבל השלמת באס מאנדרסיט נגיד אז ללכת על רמקולים שמפיקים יותר צלילי מיד ריינג'? או שניתן לכוון במערכת וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסט שהיה לי היה GTO609C - והשתמשתי רק במידבאסים (זה יותר מידריינג'ים ממה שזה מידבאסים תכלס) 

אני מדבר על סדרת הSTADIUM בשם המלא שלהם stadium GTO600C אכן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההודעה המקורית עולה שבכוונתו לחבר מגבר. 

אם רק היה משיב לשאלות שלי כפי שהוא "דורש" שנענה לשלו, אולי היינו יודעים אם יש לו כבר מגבר ואיזה או שאין, ושאר ציוד שכבר קיים או לא, ותקציב לכל הסיפור הזה... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבר הוזמן SOUNDFY מאמאזון ,זה מגבר קטן עם 4 יציאות של 100 וואט , כמובן שמוציא סביבות 80W בבדיקה שעשו לו. כבלים RCA היו לי ממערכות קודמות ,לא זוכר איזה חברה. נשאר לי להזמין רמקולים 6.5" קומפוננט כאמור לקדימה ועוד רמקולים קואקסיילים לאחורה. וסאב אנדרסיט. תקציב לשלושתם סביבות 1700שח . האמת שהמערכת הזאת יצאה עד עכשיו יותר יקר ממה שחשבתי אפילו.

לפני 9 שעות, Tom_22 כתב:

מההודעה המקורית עולה שבכוונתו לחבר מגבר. 

אם רק היה משיב לשאלות שלי כפי שהוא "דורש" שנענה לשלו, אולי היינו יודעים אם יש לו כבר מגבר ואיזה או שאין, ושאר ציוד שכבר קיים או לא, ותקציב לכל הסיפור הזה... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80w ב-2 אוהם. ב-4 אוהם רק כ-50w. אבל בסדר.

נראה שמדובר בעותק או ורזיה סינית כלשהי על מגבר של סטאטום הברזילאית. 

דווקא רמקולים של JBL/Infinity לעיתים בעלי התנגדות נמוכה יותר 2-3 אוהם, אז זה דווקא יכול לעבוד ביחד. האם יצא לך לשמוע כמה רמקולים של חברות שונות? כיוון ואופי שאתה אוהב? סוג מוזיקה ששומע ברגיל? 

מצד שני, אם תרד מהקטע של הרמקולים האחוריים (שלא ממש מומלצים לענין), אפשר אולי לעבוד איתו בגישור ואז הוא יתן סביב 160-170w בגישור ב-4 אוהם.

לא שאני מבין לגמרי איך הוא עושה את המספרים האלו עם פיוז של רק 25A, הגם שהוא קלאס D יעיל. 

עכשיו נראה מה @AUDIO KING יודע לעשות עם 1700 ש"ח לרמקולים וסאב 😉 

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה 500 אבארט'... (595 בסדר בסדר יודע מבין) - אל תטרח על האחוריים בכלל - תתקין סט קידמי, סאב, ביי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא ממליץ על רמקולים אחוריים במיקום המקורי 

המדף האחורי הוא קטנטן ולא ניתן להכניס של רמקול אובלי אפילו לא 5X7.

באופן כללי ברכב כזה קטן אני גם לא מוצא צורך ביותר מהסט הקדמי.

המגבר שלך מספק 80RMS ב 2 אום 

בגישור 170RMS בערך ב 4 אום 

וזה מבדיקה שנעשתה בערוץ הזה:

https://www.youtube.com/watch?v=Q_rW9TdBL0M

ולכן הייתי בוחר סט קדמי נציל עם עכבה נמוכה 

כמו הסט הזה למשל :

https://www.google.co.il/search?q=infinity+kappa+60csx+&sca_esv=2661ef6c07b945d4&sxsrf=ADLYWII7SQ-4IFbWoc4vx0PU890irJE8PQ%3A1718780473712&ei=OYJyZu-MK9GH7NYPsICD-Ag&ved=0ahUKEwivjdScjOeGAxXRA9sEHTDAAI8Q4dUDCBA&uact=5&oq=infinity+kappa+60csx+&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiFWluZmluaXR5IGthcHBhIDYwY3N4IEgAUABYAHAAeACQAQCYAQCgAQCqAQC4AQPIAQCYAgCgAgCYAwCSBwCgBwA&sclient=gws-wiz-serp

בנוגע לסאב מתחת לכיסא 

יש כמה אופציות סביב התקציב 

אבל אתה חייב קודם לבדוק את הגודל המדוייק מתחת לכיסא רוחב\ אורך\ גובה 

אם זה נכנס במיקום לך עליו 

https://www.google.co.il/search?q=helix+k+8e.2&sca_esv=2661ef6c07b945d4&sxsrf=ADLYWIJxd-C36qVMuVUM80LPuR9yzuV1ZQ%3A1718780782084&source=hp&ei=boNyZsr2AoGtxc8P7t2o4AE&iflsig=AL9hbdgAAAAAZnKRfq9EA1Ne_VegEMqBqaHlaPScGw-8&oq=HILIX+&gs_lp=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&sclient=gws-wiz

ואישית הייתי ממליץ לך על סאב 8 קטן בתא המטען עם תיבה רגילה במקום  כמו זה.

https://www.google.com/search?q=סאב+וופר+Alpine+SBG-844BR&sourceid=chrome&ie=UTF-8

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...