Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אין לי מושג כמה זה תרם לסטיגמות על ספרדים היום, אבל בלי ביסוס אני חושב שהמחאה ההיא לא שינתה.

מה שכן שינה לדעתי זו הנכונות של הדור ההוא להשתלב למרות הקשיים העצומים שהיו להם.

לפחות מבחינה אנקדוטלית אני זוכר את הסיפורים של ההורים שלי על התחושות הלא נעימות שחוו בתור ספרדים בשנות ה60-70-80, דברים שאני בתור ילד

כבר לא היה לי מושג על מה הם מדברים כי ממש לא הרגשתי את זה בסביבה שלי (ולמדתי במוסד שנחשב למאוד "אשכנזי אליטיסטי").

וזה הנקודה, הדור ההוא ברובו לא חיכה שישלבו אותו וישב והסתכל מהצד, אלא דאג לזה בעצמו. אמנם לקח לא מעט זמן אבל זה די הצליח כמו שזה נראה.

העלייה הרוסית-לדעתי אותו סיפור.

אולי זה קשור לפסיביות שציין hans, אין לי מושג.

ככה או ככה זה לא פותר את האתיופים (הן כקהילה והן כפרטים) מלקחת אחריות על מצבם ולפעול לשנות אותו מבפנים, ולא תוך אנרכיה אלימה וציפייה ש"המדינה תעשה משהו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4733

• SlowRide

4541

• פינדר

3575

• m3x7r3m3

2926

מעניין (אך לא מפתיע) לראות את התגובה של גורמי שמאל למיניהם להתפרעויות - החל מתמיכה באלימות ובאנרכיה של נאורים למיניהם ("ככה עושים הפגנות", "שוטרים רוצחים" וכדומה) ועד לדיווחים ולסיקור סלקטיבי של הנושא (למשל עמוד האינטרנט של העיתון לאנשים "חושבים").

אירוני במיוחד היה לראות דף בשם "ישראל חופשית" תומך באלימות ובחסימות כבישים כשזה פתאום מגיע לקהילה האתיופית (אבל חס וחלילה שאיזה חרדי היה מחליט לחסום כביש), וגם חוטף על כך מהעוקבים שלו.

אגב, שלא ישתמע מהדברים כאילו זה קורה רק בשמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אין לי מושג כמה זה תרם לסטיגמות על ספרדים היום, אבל בלי ביסוס אני חושב שהמחאה ההיא לא שינתה.

מה שכן שינה לדעתי זו הנכונות של הדור ההוא להשתלב למרות הקשיים העצומים שהיו להם.

לפחות מבחינה אנקדוטלית אני זוכר את הסיפורים של ההורים שלי על התחושות הלא נעימות שחוו בתור ספרדים בשנות ה60-70-80, דברים שאני בתור ילד

כבר לא היה לי מושג על מה הם מדברים כי ממש לא הרגשתי את זה בסביבה שלי (ולמדתי במוסד שנחשב למאוד "אשכנזי אליטיסטי").

וזה הנקודה, הדור ההוא ברובו לא חיכה שישלבו אותו וישב והסתכל מהצד, אלא דאג לזה בעצמו.

מסכים.

מי שמנציח את הסטיגמות הם הפוליטיקאים המנצלים אותן להסתה.
אבל כדי שיהיה משהו מכוער להנציח, צריך איזו מחאה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שאתה שואל את השאלה כפי ששאלת, אתה לא מרחיב פול, אתה כופה מינוי.

לא בהכרח.

קודם כל, כי מדברים על אחוזים, וזה כשלעצמו משמר פרופרוציה (וכן, השאלה המקורית צריכה להיות ״כמה בכירים יש בהייטק ביחס לכמה אחוז הם מהאוכלוסיה?״). אבל עוד הרבה לפני זה, זה בא מתוך הסתכלות על כל החברה. לא ארגון או גוף ספציפיים. אם יש לך קבוצה מסוימת שהיא אחוז מסוים מסך האוכלוסיה, והייצוג שלה לא פרופרציונאלי בתחומים שונים - ראוי לפחות לשאול למה. ואת הפול אתה מרחיב לא בזה שבעל חברה כזו או אחרת אומר לעצמו ״טוב אני חייב שיהיו לי אנשים מכל הקבוצות בארץ״, אלא בזה שאנחנו כחברה אמורים לרצות לחיות בעולם בו הרקע של כל אחד באמת לא משנה לסיכוי שלו להגיע לתפקיד כזה או אחר.

לא יודע אם אתה חושב ככה, אבל להגיד שהמציאות היא שבה בישראל כל אחד יכול להגיע לכל תפקיד למרות הרקע, זה, לדעתי, להתמם קצת. זכור לי שאפילו ליברמן דיבר על תקרת זכוכית.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח.

קודם כל, כי מדברים על אחוזים, וזה כשלעצמו משמר פרופרוציה (וכן, השאלה המקורית צריכה להיות ״כמה בכירים יש בהייטק ביחס לכמה אחוז הם מהאוכלוסיה?״). אבל עוד הרבה לפני זה, זה בא מתוך הסתכלות על כל החברה. לא ארגון או גוף ספציפיים. אם יש לך קבוצה מסוימת שהיא אחוז מסוים מסך האוכלוסיה, והייצוג שלה לא פרופרציונאלי בתחומים שונים - ראוי לפחות לשאול למה. ואת הפול אתה מרחיב לא בזה שבעל חברה כזו או אחרת אומר לעצמו ״טוב אני חייב שיהיו לי אנשים מכל הקבוצות בארץ״, אלא בזה שאנחנו כחברה אמורים לרצות לחיות בעולם בו הרקע של כל אחד באמת לא משנה לסיכוי שלו להגיע לתפקיד כזה או אחר.

לא יודע אם אתה חושב ככה, אבל להגיד שהמציאות היא שבה בישראל כל אחד יכול להגיע לכל תפקיד למרות הרקע, זה, לדעתי, להתמם קצת. זכור לי שאפילו ליברמן דיבר על תקרת זכוכית.

למה אתה חושב שהייצוג צריך להיות פרופורציונלי? האם אולם מוכשים במידה שווה? לומדים תחומים רלוונטיים? רוצים להיות שם?

אולי שמישהו יארגן הפגנת נגד עם דרישה למשכנתה עם ריבית 0 כמו שהמתפרעים זכאים לה.. גם אני רוצה משכנתה כזו, מבטיח להגיע.

מי בדיוק יסכים לתת משכנתא בריבית 0? איך תשכנע בנק לתת משכנתא בריבית 0? מי אתה חושב שישא במסים שזה יעלה?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי בדיוק יסכים לתת משכנתא בריבית 0? איך תשכנע בנק לתת משכנתא בריבית 0? מי אתה חושב שישא במסים שזה יעלה?

עובדה שליוצאי אתיופיה כן נותנים. שיתנו לכל העולים ב-X שנים האחרונות וצאצאיהם ללא יוצא מהכלל.. על ה-X שיחליטו הפוליטיקאים. מי עכשיו נושא במיסים שזה עולה? כולנו.. רק שאנחנו אזרחים שומרי חוק ולא מקבלים הטבות כאלה והם פורעי חוק וכן מקבלים.

בעצם לפי הלינק של בלזור ה-X אמור להיות 01.01.1980.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין (אך לא מפתיע) לראות את התגובה של גורמי שמאל למיניהם להתפרעויות - החל מתמיכה באלימות ובאנרכיה של נאורים למיניהם ("ככה עושים הפגנות", "שוטרים רוצחים" וכדומה) ועד לדיווחים ולסיקור סלקטיבי של הנושא (למשל עמוד האינטרנט של העיתון לאנשים "חושבים").

אירוני במיוחד היה לראות דף בשם "ישראל חופשית" תומך באלימות ובחסימות כבישים כשזה פתאום מגיע לקהילה האתיופית (אבל חס וחלילה שאיזה חרדי היה מחליט לחסום כביש), וגם חוטף על כך מהעוקבים שלו.

אגב, שלא ישתמע מהדברים כאילו זה קורה רק בשמאל.

ובחדשות מודיעים שהמפגינים קטינים (המפגינים לא פורעי החוק) והוריהם מחפשים אותם שיחזרו הביתה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהייצוג צריך להיות פרופורציונלי?

ניסיון חיים ותפיסה מוסרית. אבל גם במונחים אבסולוטים, ככל שיש לך פול יותר גדול לבחור ממנו, אפילו ברמה כלכלית בסיסית, זה יותר טוב למדינה מאשר קבוצות עניות שנתמכות על ידי שירותי רווחה.

האם אולם מוכשים במידה שווה? לומדים תחומים רלוונטיים? רוצים להיות שם

אבל אנחנו לא מדברים על שוויון בין כולם. אנחנו מדברים על עדות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנולדים להורים אנאלפביתים בלי אגורה בחשבון בנק שלא יודעים מה זה לימודים בבית הספר ומי צריך את זה, שאתה מגיע ממבנה חברתי ש"אישה צריכה להיות בבית לבשל לבעל", שגדלים בתוך מרכזי קליטה מתפוררים והולכים לבית ספר סוג ג' שלא מציע תוכניות לימוד בסיסיות "קצת" יותר קשה להצליח בחיים בהשוואה למישהו שנולד להורים צברים עם כיסים עמוקים ששלחו את ילדיהם ללמוד משפטים/ראיית חשבון/מדעי המחשב בבינתחומי תמורת 35,000 אלף שקל לשנת לימוד ועל הדרך סידרו להם התמחות במשרד יוקרתי.

כרגיל, אצלך העולם הוא תמיד בינארי. אז עכשיו, העולם נחלק למי שנולד להורים אנאלפביתים בלי אגורה בכיס ולמד בבי"ס בלי תוכנית לימודים בסיסית, למול מי שההורים שלו שלחו אותו לבינתחומי ואז סידרו לו התמחות במשרד יוקרתי.

ספיציפית על הבינתחומי, אתיופים זכאים למלגה כמעט מלאה או מלאה ממש של שכ"ל, לכל אורך התואר. כמו כן, יש מלגות באת"א המיועדות לאוכלוסיות נחשלות המכסות את רוב השכ"ל, רק ששם זה "רק" 12 אש"ח. עכשיו אפשר לטעון שהדרך לקבלה לתואר היא קשה (גם אחרי ההקלות), ולכן צריכה להיות מוערבות בשלבים מוקדמים יותר במערכת. אבל אולי לא עשו מספיק בזמן העלייה? לא הצליחו להטמיע את הצורך בהשכלה?

אפשר לטעון שהאינטגרציה לא מספקת, שהמדינה לא עושה מספיק. אין זה אומר שצריך להיות היתר (ובהינתן חוסר אכיפה, זהו בהחלט היתר) להתנהג בצורה עבריינית ולפגוע בחייהם של רבים אחרים. רוצים להפגין? תתארגנו 50K אנשים ותעמדו מחוץ לבית של המפכ"ל/שר לביטחון פנים/ראש הממשלה וכו'.

השאלה כמה בכירים בהייטק (אפשר גם עורכי דין/טייסי קרב/מדענים/כל תפקיד בכיר אחר) צריכה להישאל לא במישור העדתי, אלא במישור של מי שראוי לכך. ברגע שהשיח הוא מכסות עדתיות, אנחנו בבעיה.

לא אני שאלתי את השאלה במקור. אבל אני מסכים, מכסות עדתיות זה לא רעיון טוב. עדיף בהרבה התאמה לתפקיד.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאף אחד אין מה להגיד על ההפגנות של האתיופים? אז אני אתחיל, כרגיל בדעה לא פופולארית.

האתיופים מצליחים כל פעם מחדש להוכיח שהם ללא צל של ספק עדה אלימה, בדיוק ההיפך ממה שהם מנסים לטעון. גם בגל ההפגנות הקודם הם התפרעו, חסמו כבישים ופגעו ברכוש, וגם עכשיו, רק בקנה מידה גדול יותר ועם שוטר אחד פצוע בינוני בבי"ח (כרגע, לכו תדעו לאן זה עוד יגיע)

ולא, "ילד" בן 19 עם תיקים פליליים שזורק אבנים ברחוב על שוטר (אפילו שהוא על אזרחי) הוא לא "ילד שובב" שרק רוצה להתגייס לקרבי ולתרום למדינה. לכו תמכרו את השקר הזה למישהו אחר.

ומעבר לכל זה, המשטרה "מכילה" את הארועים. וזה כמובן לא עובד, ולא יעבוד. לא ברור לי למה כל קבוצה רנדומלית של אנשים מרגישה שיש לה את הזכות לשתק חצי מדינה, לא משנה על מה. זה התחיל עם הנכים, וזה פשוט לא נגמר (ויגמר רק כשהמשטרה תחליט להתייחס לזה כבעיה ולטפל בה ותפסיק "להכיל").

אם אני איתך בדעה זה עדיין לא פופולרי?

מפקד מחוז מרכז הודיע היום בבוקר בקלמן וליברמן באופן חד משמעי שהם לא מתייחסים לחסימות כבישים כאל בעיה, זה לגיטימי מבחינתם ולפי דבריו זו הנחיה של המפכ"ל (וכמה מפכ"לים אחורה).

פשיטת רגל מוסרית וחוקית, מצד אחד הוא טוען שהמשטרה אינה מחליטה לאכוף רק חלק מהחוקים, מצד שני נותן לגיטימציה לחסימת כבישים - שזו גם עבירת תעבורה וגם עבירה פלילית. תשאלו את מפגיני ההתנתקות שבילו במעצרים מנהליים.

אבל האם אני כועס?

לא ממש. על הנכים כעסתי הרבה יותר.

כאן אני חושב שיש צדק רב בטענותיהם, ושבגלל שאין להם שום קבוצת לחץ אחרת, זו הדרך היחידה שלהם להגיע לכותרות.

ז"א שמבחינתך לגיטימי לחסום צירים (אני יוצא מנק' הנחה שונדליזם ותקיפה של אזרחים ושוטרים לא מקובל גם עליך) - אבל בתנאי שאתה מבין את מי שחוסם אותם?

המשטרה עצמה הודתה שיש "שיטור יתר" נגד בני העדה. כל ה"ניסויים החברתיים" שמבוצעים לעיני מצלמות מוכיחים שיש אמת בטענות שלהם.

עצם זה שאתה טוען ש"האתיופים הם עדה אלימה", זה בדיוק הבסיס למחאה.

אז כשטוענים שאתה אלים, הפתרון הנכון הוא להראות כמה אתה אכן אלים, ואז לצעוק שזו גזענות?

בדקת האם כל האתיופים כרגע בחוץ? כשהנכים הפגינו, טענת ש"הנכים הם מגזר אלים"?

האמת שאני טענתי בזמן אמת ש"הנכים הופכים לפנתרים" הם אלימים. ולפחות הם לא טענו שזו הפגנה של הנכים, אלא הפגנת "הנכים הופכים לפנתרים".

זה כמובן בתנאי שאתה קורא את ההודעות של הדובר שלהם ולא מקבל דרך החדשות דיווחים - כי אז באמת טוענים שזה הפגנת הנכים.

אגב- בלי שום קשר, יש מצב שהטריגר שהצית את הר אבקת השריפה כרגע, מקורו באמת בתקלת ירי קטלנית, אך לא מכוונת.

זה לא משנה את אלף המקרים האחרים, את האפליה שקיימת נגד אנשים שגוון עורם הןא הדבר היחיד שמבדיל אותם משאר האנשים.

בטוח שזה הדבר היחיד שמבדיל אותם משאר האנשים?

הרי ידוע ששיטור יתר בגלל צבע עור גורם לגברים לרצוח יותר מאשר במגזרים אחרים

https://fs.knesset.gov.il/globaldocs/MMM/fc918cb2-9090-e711-80d9-00155d0a6d26/2_fc918cb2-9090-e711-80d9-00155d0a6d26_11_10325.pdf

אחת מ-24 (או אחת מ-16 לפי נתון אחר באותו דו"ח) נרצחות בידי בן זוגן היא אתיופית, לפי היחס הזה צריכים להיות בישראל סדר גודל של 350K-530K אתיופים, שנינו יודעים שאין מספר כזה נכון?

וכדאי גם לשאול: אם יש עברינות גבוהה אצל בני העדה כעובדה סטטיסטית (היפוטתית, לא טוען שיש או אין) ממה היא נובעת?

זה גנטי? או שזו תוצאה של משהו חברתי שניתן לתיקון על ידי מי שהוא לא בן העדה?

לא חושב שיש טענה רצינית של מישהו רציני שנטייה לעבריינות היא גנטית.

ואני לא חושב שהמפגינים היו רוצים לדעת איך ניתן לתקן את זה ע"י מי שהוא לא בן העדה (משטרה, בתי משפט וכו'), כי אם כרגע הם צועקים שיטור יתר, מה יקרה אז?

כל אחד כאן חושב שמחאה זה משהו שעושים "ברישיון" באיזה פינה נידחת כדי שחלילה לא יפריעו להם לחיות את החיים הקטנים שלהם.

מחאה מפסיקה להיות מחאה ברגע שהיא פוגעת בזכויות של אחרים. מאותו רגע היא לא מחאה אלא עבריינות.

ומרגע שהיא גם נהיית אלימה היא הופכת להגדרה המילולית של טרור - השגת מטרות פוליטיות באמצעות אלימות.

אז נכון שזה לא מחבל פלשתיני מטול כרם, אבל עם שריפת מכוניות, זריקת אבנים, זריקת בקת"בים ורימוני הלם ע"י רעולי פנים, זה לא רחוק משם.

אם ב-2011 במחאה החברתית היו חוסמים כבישים ושורפים מכוניות אולי דירה במדינה הזאת לא הייתה עולה 180 משכורות.

ברור, כי הרי נורא אכפת לקבלנים שחסמו את איילון.

אגב, חסידות גור באשדוד כל הזמן הופכת ניידות משטרה ושורפת פחים בגלל מעצר עריקים.

מעניין שאף פעם לא שמענו על חרדי שנורה כל ידי שוטר. מאוד מעניין.

א. שוטרים מכים ילד אוטיסט בירושלים - https://www.bhol.co.il/news/1000909

ב. אני גם נגד חרדים שחוסמים כבישים ומבעירים פחים.

ג. כמה מפגינים אתיופים נורו על ידי שוטרים? אפילו לא חצי.

א. שתדע שהם קיימים

ב. פיטורים של השוטר

ג. ועדת חקירה

ד. יצירת הרתעה

ואני ירדתי מהאוטובוס במחלף גן יבנה והלכתי שעה ברגל בשמש הקופחת בשביל להגיע הביתה. הכל בסדר.

הגיע הזמן שאנשים במדינה הזאת יזכרו איך עושים מחאה.

א. כמובן, כי המשפחה של נער בן 19, עם עבר פלילי, שאמור להימצא במעצר בית, שמנסה לתקוף שוטר, תקבע האם השוטר פעם כדין או לא?

ב. ועדת חקירה שמורה לנושאים הרבה יותר חמורים מאשר ירי של עבריין תוקף ע"י שוטר תוך כדי אירוע.

ג. משמע האזרחים הנורמטיבים והשוטרים צריכים לפחד מהאתיופים? אתה מבין את האירוניה פה נכון?

ובוא, אם שוטר יפנה אליך ותענה לו בנימוס ובצורה מסודרת כנראה לא יקרה לך כלום אפילו אם אתה אתיופי. אם מצד שני תברח ותזרוק עליו אבנים, לך תדע איך תסיים. אז יכול להיות שיותר שוטרים יפנו אליך ברחוב, אף אחד לא מת מזה.

בדיוק בגלל זה אני לא מבין מה הטענות על שיטור יתר, בתנאי שלא עשית שום דבר פלילי.

גם את הפגנות החרדים היה צריך לפזר בכח מזמן.

אני אגלה לך בסוד בשקט, כשמפנים חרדים עושים את זה בהרבה פחות התחשבות.

ואני נגד החסימת כבישים של החרדים גם כן, אני פשוט חושב שצריך להגביר את האכיפה כנגד כולם בלי יוצא מן הכלל, מי שמפגין בלי אלימות - תפאדל, מי שלא צריך להיות מפונה בכוח במהירות ולהיות משוחרר ממעצר בערבות של 50 אלף שקל. נראה מי יתמיד בחסימת כבישים.

יש פה (עדיין) כמה אנשים שעובדים ומשלמים (הרבה) מיסים כדי שהמדינה הזו תמשיך לתפקד. אפשר מדי פעם גם להתחשב בהם ולתת להם להגיע הביתה בזמן סביר (או לא סביר, לפחות סטנדרטי) ובלי שאף אחד יתבריין עליהם בדרך. (גם) בשביל זה מחזיקים פה משטרה, לא רק כדי לתת קנסות על מהירות בכבישים ישרים ממצלמות שמעולם לא נבדקו.

בטח ובטח כשהתוכניות לאינטגרציה ואפליה מקלקלת יוצאות מהכיס של אותו ציבור.

https://www.themarker.com/news/education/1.2975324

https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A2_%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA_%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94_(%D7%9E%D7%A9%D7%9B%D7%A0%D7%AA%D7%90)_%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%99_%D7%90%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%94

http://www.moch.gov.il/Gov_Decisions/Pages/GovDecision.aspx?ListID=f33e0a4b-aa35-4b12-912e-d271a6476a11&WebId=fe384cf7-21cd-49eb-8bbb-71ed64f47de0&ItemID=160

ועוד

בצרפת רצו לייקר את הדלק בכמה אחוזים וצרפתים שרפו את פריז במשך חודשים.

אתה באמת רוצה לייבא מצרפת דווקא את הבעיות? עדיף לייבא משם מכוניות גבינות ויין.

כאן אזרח בן 18 נורה על ידי שוטר כי הוא "זרק אבנים".

בעולם תקין כל מי שמוצא לנכון לזרוק אבנים על שוטר צריך לנטרל לו את היכולת לזרוק משהו (במצב אופטימלי בו יש יותר שוטרים ממתפרעים) או לקבל כדור (גומי או רגיל).

כל זה קל וחומר כשאנחנו מדברים על שוטר בודד מול כמה (לפחות 3, המספר האמיתי מוסתר, מעניין למה) מתפרעים שרואים לנכון לתקוף שוטר.

חרדים זורקים אבנים כבר 20 שנה. שוטר ירה בהם? בוודאי שלא. אם הוא היה עושה את זה היו תוקעים את הראש שלו בחריץ בכותל.

זריקת אבנים באירוע הפס"ד לא דומה לתקיפה של 3 או יותר כלפי שוטר בודד עם אבנים, הראשון זה הפס"ד שצריך לקטוע באיבו, השני זה נסיון לינץ'.

ובכל זאת צריך להיאמר - היחס המחמיר הזה צריך להיות מופנה כלפי כולם ולא לפי שיקולי PC.

אם יש מישהו שאני מזדהה איתו, זה השוטרים שצריכים להתמודד עם כל החרא הזה משני הצדדים - העדה האתיופית והאזרחים שתקועים שעות בכביש בגללם.

הפעם באמת הגזימו עם כל הנזק והאלימות הזאת.

גם אני מזדהה עם השוטרים שבשטח, תקועים בין הפטיש (מפגינים אלימים ללא רסן שדורשים זכות לפגוע בכל שוטר שהוא) לסדן (פיקוד בכיר במשטרה אכול אג'נדות מבית קרן אברהם שנותנת הוראה להכיל, עד שכבר מאוחר מדי).

בוודאי שאין לך סימפטיה הפריעו לך לחיות בעולם הקטן שלך.

במדינה הזאת "מחאה לגיטימית" זה רק מה שלא מפריע לאנשים להמשיך בשגרה שלהם.

בכל מקום בעולם מחאה לגיטימית היא כזו שלא פוגעת בזכויות של אחרים (למעט נבחרי ציבור, זה חלק מתפקידם להתמודד עם מחאות כנגדם).

מחאה שמפריעה לציבור הכללי, היא לא מחאה, היא עבריינות נטו, וחסימת כבישים (קל וחומר שאר הדברים שקרו בימים האחרונים) זה כבר אלימות.

מה שיותר מטריד מהאלימות שלהם, ומהנזק שכולנו נצטרך לשלם עליו (בצורה ישירה או עקיפה) זה שיש אידיוטים שימושיים (חלקם גם מגיב כאן) שאשכרה תומכים באנרכיה שהם יוצרים כאן.

כשדוחפים לך אג'נדה וחינוך שמתחיל ב"Im offended therefore i am right" זו בדיוק התוצאה.

מספיק ששמים בכותרת את המילה גזענות ומותר לעשות הכל כולל הכל ולקבל תמיכה מ-Snowflakes שטופי מוח.

העיקר שאחרי זה הם יכתבו שאחרים הם כבשים, אבל ממתי הגמל רואה את הדבשת?

שוטר ירה בחף מפשע, אז כדי למחות כולם צריכים להתנהג כמו עבריינים?

איפה ההיגיון?

איפה היה חף מפשע? מדובר על בגיר, עם עבר פלילי, שעקב כך סולק מבית ספר ולא גויס לצבא, שהיה אמור להיות במעצר בית בזמן שנורה, כשהיורה ככל הנראה בכלל לא כיוון אליו אלא לרצפה (בשטח בנוי אסור ירי לאוויר), ואני לא מדבר בכלל על ידוי אבנים ע"י החבורה שזה כרגע לא מבוסס (כן ברור שלפחות אחד מהם איים עם אבן גדולה).

וכל זה כי הם ניסו בחברותא לתקוף שוטר כשמשפחתו לידו.

אולי התכוונת לאתיופי האחרון שנורה? הוא רק הסתובב עם סכין וניסה לדקור שוטר.

מה זה בדיוק "מחאה לגיטימית"? יש לזה הגדרה? בצרפת שרפו את פריז בגלל זינוק במחיר הדלק. זו הייתה מחאה לגיטימית או לא?

אנשים במדינה הזאת רגילים להיות כבשים. הם לא יודעים איך נראת מחאה גם אם היא תתרסק בתוך הפרצוף שלהם.

מחאה לגיטימית היא כזו שלא פוגעת בזכויות של אזרחים אחרים.

מותר לך להפגין מול תחנת המשטרה, מול המטה הארצי בירושלים, מול משרד רוה"מ, אפילו מול הבית הפרטי של רוה"מ או של השר לבט"פ, ואפילו אפילו, לחסום את היציאה/כניסה שלהם לבית או למשרד. האופציה שדבר כזה יקרה זה חלק מתפקידם, זה לא חלק מתפקידם של אזרחים אחרים.

כמובן שבפריז זה לא היה לגיטימי, ואם אתה מסתכל על זה ורוצה לייבא את זה לפה אתה Snowflake שטוף מוח או אנרכיסט.

pooh bear, אתה מכיר הרבה אתיופים בהייטק, בטח בתפקידי מפתח?

אפשר להגיד שאפליה זו מילה ריקה מתוכן, בערך. אינטגרציה קצת פחות.

יש, לא שיש הרבה, אבל אף אחד עד היום לא אמר - "השם הזה נשמע לי אתיופי, אני לא מזמן אותו לראיון" או "אני לא מקדם אותו".

בטח לא בעולם ההיי טק - תהיה טוב, תחזיק במשרה ותתקדם (מקצועית, ניהולית וכו').

מצד שני אף אחד לא לקח אותי ואמר לי "בוא להיי טק, עליי".

עד כיתה ט' כולל למדתי בבית שמש, אתיופים זה לא עם זר בשבילי, למדו איתי כמה וכמה.

כשאני קמתי ב-5 בבוקר כדי להגיע לבית ספר בירושלים ב-7:40 בבוקר, אתה יודע מה הם עשו? ישנו, הגיעו לכיתה במקרה הטוב ב-9.

כשאני הלכתי ללמוד בבאר שבע וגרתי במגורי עולים מגעילים אתה יודע מה הם עשו? חיפשו את התפקיד הצבאי הכי קל ונוח, קד"צ נהיגה, חייל כללי.

וזה לא שהם עשו משהו פלילי, רע או לא מוסרי כן? אבל לא מגיעים להיי טק (בטח מנקודת פתיחה נמוכה) ע"י עצלנות.

עובדה שבזמן השירות הצבאי שלי היה לי פעם קצין תורן אתיופי (כשאני הייתי נגד תורן) שקיבל רס"ן כמה שבועות אחרי (כלומר כשהיה הקצין התורן שלי כבר ידע תאריך הענקת דרגה), שהיה תוכניתן עם תואר ראשון במדמ"ח.

אתה יודע איך הגיע לזה? לא כי מישהו אמר לו "בוא תעשה", כי הוא נסע במיוחד לבית ספר אחר, בו הוא היה האתיופי היחיד, כי שם לימדו מחשבים, כי הוא דחה את הגיוס כדי לשפר בגרויות, כי הוא קרע את התחת לא פחות מאחרים בקורס תכנות, וכי הוא החליט ללמוד במקביל לשירות כמו רוב התוכניתנים.

הוא לא עבד קשה יותר או פחות ממישהו אחר לא אתיופי כדי להגיע לאותו מקום.

בוודאי שיש.

כל הפגנה ברישיון היא מחאה חוקית.

אתה מבין בכלל את המשמעות של מה שאתה כותב?

היום האתיופים יישרפו מכוניות ויחסמו כבישים

מחר הנכים ייראו כי טוב ויעשו את אותו הדבר.

מחרתיים הדרוזים, בעוד שבוע הצ'רקסים.

בכל הפגנה בלתי חוקית כזו, על אחת כמה וכמה בחסימות כבישים

והתפרעויות צריך לטפל ביד ברזל. הבעיה שהמשטרה אימפוטנטית.

זה בדיוק מה שקורה, כל אחד שכואב לו חוסם כבישים.

וטוב שככה. שילמדו שיש אנשים במדינה הזאת שלא מסכימים ללעוס עשב באחו. מדינה צריכה לפחד מהאזרחים שלה. אזרחים לא צריכים לפחד מהמדינה.

האם אזרחים צריכים לפחד מאזרחים אחרים?

באופן כללי כדאי לפחד מאנשים שמחזיקים אקדחים שלופים וטעונים.

אגב, מעניין שאתה מתעלם באלגנטיות מהעובדה שמחאה אלימה בפריז השיגה תוצאות בזמן שטיול עם הילדים בכיכר רבין ב-2011 השיג כלום ושום דבר.

אז בגלל שהצרפתים נכנעו לטרור אתה רוצה שגם אנחנו?

תגיד, יש קו אדום במחאה הזו? נגיד חסמו כבישים בסדר. זה כבר סטנדרטי. לא רחוק היום בו כל מחאה תגרור חסימת כבישים. למעשה אני חושב שבעתיד פעם בשבוע תהיה חסימת כבישים כי ברור שאף אחד לא יפנה את המפגינים.

עכשיו נעבור הלאה - יש אזרחים שכמעט עברו לינץ'. לגיטימי? מתי אני צריך להפסיק לתמוך בהם? כל צורה של מחאה היא סבירה? אולי צריך לשרוף את עזריאלי?

זה בדיוק המצב היום - כל מי שכואב לו משהו חוסם כבישים.

אתה מתעלם באלגנטיות מהעובדה שחרדים זורקים אבנים על שוטרים כל הזמן ואף מהם לא חטף כדור. בזמן שבעדה האיתיופית נערים חוטפים כדורים על ימין ועל שמאל.

ברור, כל כך על ימין ועל שמאל, שאתמול כמה אתיופים חטפו כדור בהפגנות? 0

מתי האתיופי האחרון נהרג לפני זה? לפני חצי שנה.

אם שוטרים היו יוצאים לצוד אתיופים הייתי מצפה לכמות יותר גבוהה של ניצודים.

(אני בכלל לא נכנס ללגיטימיות של לנטרל מי שתוקף אדם אחר, קל וחומר שוטר).

לא. לא אלימה. פסיבית.

זאת פשוט פסיביות אפריקנית טיפוסית, עם ההשלכות המצערות שלה. אותה פסיביות שמצד אחד מרכינה ראש כשמפלים את העדה, ומצד שני לא מטפלת בעבריינים בתוכה. עומדים מהצד.

אני מאוד משתדל שהכתוב לעיל לא יישמע גזעני, אבל אותה פסיביות היא פשוט מאפיין של ארצות חלשות/נחשלות. רוב הארצות הנחשלות מרוכזות באפריקה ולכן השתמשתי במילה "טיפוסית".

את התכונה הזאת קשה לשנות (אולי אי אפשר?) אבל את אופן הפעולה של המשטרה בטיפול בהפגנות כן אפשר לשנות. עמידה מהצש ומניעת חיכוכים כדי לאפשר למפגינים לפרוק זה רעיון טוב (באמת, אני רציני) עד גבול מסוים, אבל אותו גבול צריך להתקיים, ולא רק "יהיה בסדר".

ממרומי המקלדת המנותקת שלי, נראה היה שמישהו תכנן מה עושים עם הגל הראשון של המפגינים (הפגנה לא אלימה שאליה הצטרפו 99% אנשים נורמטיביים) ושכח לגמרי מהגל השני או קיווה ש"יהיה בסדר" ו"סמוך".

לאור אירועי העבר, לא היה משהו צפוי יותר בעולם מאותו גל שני אלים של חוליגנים שהיה צריך לפרק בזריזות עם אלות.

מאוד אלימה, ההפגנות אתמול היו כל כך פסיביות שהניידות פשוט התהפכו כמו כלב שמחכה לליטוף בטנק הדלק.

וצריך להיות ברור - חסימת כביש היא אלימות.

אזרחים שכמעט עברו לינץ' ניסו לדרוס מפגינים.

אין קו אדום. אפשר להתפרע. אם זה בסדר בצרפת, איטליה, בריטניה ובעצם בכל דמוקרטיה מערבית אין סיבה שזה לא יהיה בסדר גם בארץ.

ישראלים התרגלו לכעוס בבית או מקסימום לעשות מחאה בפייסבוק.

מחאה אמיתית עושים בשטח וכן לפעמים אנשים חוזרים הביתה ב-10 בלילה במקום ב-6 בערב.

או שלא חוזרים בכלל, או שעוברים בדרך בטיפול נמרץ.

למעלה הנחתי שאתה Snowflake או אנרכיסט, עכשיו זה ברור, אתה אנרכיסט (ואולי גם קצת Snowflake).

ההמשך של הקו הזה הוא פירוק המשטרה, וכל אחד ישלם פרוטקשן למשפחת הפשע השולטת על ה-Turf שבו הוא גר.

ואיך עושים את זה בדיוק? מפגינים במגרש חנייה נידח כדי שחלילה נוחות של מישהו לא תיפגע? אולי יפגינו בנגב כדי שלא יפריעו לאנשים לחזור הביתה לצפות בטלוויזיה?

מפריעים למי שבתיאור התפקיד שלו צריך להתמודד עם מחאות, נבחרי ציבור למיניהם.

שום הפגנה לא לגיטימית שתפגע באזרחים אחרים.

תאמין לי את המחאה הזאת יזכרו עוד הרבה, הרבה, הרבה שנים.

בוודאי, ואתה חושב שבפעם הבאה שתהיה כתבה על בני משפחה שנשארו באתיופיה תגרום לאמפתיה אצל מישהו?

ואתה חושב שמעסיק יראה בחור אתיופי מול אחד לא אתיופי עם אותם כישורים הוא לא יחשוב שאותו אחד עלול לפתוח באלימות כלפיו? או סתם להיעדר מהעבודה כדי ללכת להפגין?

יזכרו את זה הרבה הרבה שנים, והעדה האתיופית רק תסבול מזה שיזכרו.

אם הם היו מפגינים איך שאתה רוצה אף אחד לא היה יודע איך קוראים להם בכלל.

היחידים שצריכים לדעת איך קוראים להם זה נבחרי ציבור.

בטח לא בעל רכב ששרפו לו אותו, או זוג קשישים שניסו לתקוף או בעל חנות שניפצו לו שמשות, או בן של מישהו שחטף התקף לב או שבץ וטיפול נמנע ממנו כי לא נתנו לאמבולנסים לעבור.

או אני מבטיח לך שאותם אנשים יזכרו לנצח איך קוראים להם, ואחרי זה אתה מוזמן להאשים אותם בגזענות.

אבל כשפגעו בהם תחת הכותרת של "הפגנת העדה האתיופית" - אל תתבלבל, הם יאשימו את כל האתיופים.

מוזמן להגיע לאשדוד לשכונות של חרדים. זה מתרחש על בסיס קבוע כולל הפיכת ניידות משטרה. מישהו נורה? אחסוך לך את הגוגל התשובה היא לא.

לא יורים בחרדים כי גם יש להם המון כוח פוליטי וגם כי אם חרדי יהרג ישרפו חצי מדינה.

אז שוטר חושב שלושים פעמים לפני שהוא שולף אקדח.

אבל מי סופר בכלל את האיתיופים.

כרגיל גיבורים על חלשים.

בכמה אתיופים ירו אתמול? בוא אני אחסוך לך את הגוגל, אפס.

מצד שני כמה קבוצות של 3 חרדים מנסים לתקוף שוטר עם אבנים? (שזה שם יפה לנסיון לינץ')

הורים שלך קיבלו השכלה מערבית חינם בברית המועצות.

הורים שלהם הגיעו ממדינת עולם שלישי בלי שהם יודעים קרוא וכתוב. מדובר בפערים שלא נסגרים בדור או אפילו מספר דורות.

גם סבא וסבתא שלי הגיעו ממדינת עולם שלישי בלי שהם יודעים קרוא וכתוב בשפה שעוזרת פה באותם שנים שהם הגיעו (ערבית בתחילת שנות ה-60).

הדור הבא כבר כלל מהנדס תקשורת (כזה של בזק, לא משהו שקיים היום עדיין), עובדי חברת חשמל, עובדי קק"ל, נהגי מוניות, נהגי אוטובוסים, קציני שב"ס.

הדור הבא כולל גם אנשי הייטק בכל מיני תפקידים.

לא נסגר בכמה דורות - טענה מצוצה מהאצבע של מי שמנסים להאשים את כולם בבעיות שלהם.

בבסמח מתגאים בזה שיש 50% בנות בוגרות קורס תכנות. אתה מכיר הרבה אתיופים בוגרי קורס תכנות בצהל?

יש כאלה, מי שמתאמץ ורוצה מגיע, אתה מכיר הרבה בוגרי קורס תכנות מבית שמש? או מאילת? או מדימונה?

יש מי שבא לו יותר בקלות, ומי שפחות, זה לא קשור לצבע עור.

מה שמדהים ועצוב בו זמנית בגישה שלך, זה שעולה ממנה הרושם שאתה מניח שכל מה שאדם צריך בחיים כדי להצליח, זה להלווד וכישרון מספיק.

הרשה לי להרוס לך את האשליה. החיים טיפ טיפה יותר מורכבים מזה.

אה, ועם כל הכבוד לאדם אחד שאתה מנפנף בו, שהגיע לעמדה בכירה איפשהו - זה כמובן אנקדוטה. הסטטיסטיקה פחות נחמדה מזה.

פערים הרבה יותר גדולים מלכתחילה, כמו הבדלים בהשכלה גם אצל דור ההורים.

אדם צריך בחיים כדי להצליח כשרון, התמדה, אמביציה, והרבה רצון, וגם קצת מזל.

הסטטיסטיקה של אנשים היא בכלל לא נחמדה, על כל יו"ר דירקטוריון בנק יש איזה מיליון שהם לא, על כל מתכנת יש 50 שהם לא, על כל מי שמסיים קורס תכנות יש בערך 500 שלא (מתוך 133,700 ילדים בשנות נניח ש-300 מסיימים קורס תכנות - 0.22%).

השכר החציוני יותר גבוה מהשכר הממוצע, זאת סטטיסטיקה לא נחמדה ואין לה צבע עור.

בוודאי שיש אנשים מוכשרים מיוחד שהצליחו בחיים למרות נקודה הפתיחה איומה , אבל סטטיסטית בכמה מדובר?

זה נכון בלי קשר לצבע עור.

כשנולדים להורים אנאלפביתים בלי אגורה בחשבון בנק שלא יודעים מה זה לימודים בבית הספר ומי צריך את זה, שאתה מגיע ממבנה חברתי ש"אישה צריכה להיות בבית לבשל לבעל", שגדלים בתוך מרכזי קליטה מתפוררים והולכים לבית ספר סוג ג' שלא מציע תוכניות לימוד בסיסיות "קצת" יותר קשה להצליח בחיים בהשוואה למישהו שנולד להורים צברים עם כיסים עמוקים ששלחו את ילדיהם ללמוד משפטים/ראיית חשבון/מדעי המחשב בבינתחומי תמורת 35,000 אלף שקל לשנת לימוד ועל הדרך סידרו להם התמחות במשרד יוקרתי.

סבא וסבתא שלי עלו ממרוקו בלי שקל, יודעים רק מרוקאית, וקיבלו פחון לישון בו עם 10 ילדים במעברה עם בור ספיגה.

הבית ספר היה מאולתר במעברה או ללכת 3 קילומטר לבית ספר בעיירה.

וגם כשכבר הגעת לבית ספר לא בחרת אם לעשות בגרות או לא, אם אתה מזרחי הולך למגמה מקצועית (11 שנות לימוד בלי בגרויות), תהיה רתך, נגר, סנדלר, חקלאי - וגם ביניהם לא תבחר, יבחרו בשבילך.

העלייה האתיופית הייתה "קצת" יותר רכה מזה, רק קיבלו דירות בחינם מהמדינה, רק קיבלו מרכזי קליטה בנויים מאבנים (מתפרק לא מתפרק, עדיף מאשר להתבשל בתוך פחון בקיץ ולקפוא בתוכו בחורף), רק קיבלו שיעורי עברית לכל הגילאים (בדור של סבא וסבתא שלי פשוט דילגו על המבוגרים, לא ראו טעם להשקיע בללמד אותם עברית).

אבא שלי עבד 12 ו-14 וגם 16 שעות ביממה כדי לממן דירת 2 חדרים לו ולאמא שלי, ואחרי זה המשיך ככה כדי להתקדם לבית גדול יותר, ולטיפולי פוריות שאף אחד לא מימן אז, ואחרי זה כדי לממן לי לימודים בבית ספר שאני בחרתי (שזה לא 35 אלף לשנה, רק 4500).

אני קמתי ב-5 בבוקר כדי לנסוע מבית שמש לירושלים להגיע בזמן לשיעור ראשון ב-7:40, חזרתי ב-6 או 7 בערב, למדתי במקביל ל-3 ו-4 יחידות מתמטיקה כי תקעו אותי ב-3 יחידות בלי היגיון, למדתי שנתיים נוספות של הנדסאי תוכנה אחרי התיכון, במקביל ללימודים מהנדסת תוכנה, כל יום מ-8 או 9 בבוקר עד שעה 8 או 9 בערב ולפעמים יותר מאוחר.

נבחנתי ונכנסתי לקורס תכנות, 3 וחצי חודשים בתנאי פנימייה, שירות קבע עד הקיצוץ הראשון בתקני קבע.

אני הגעתי לאן שהגעתי היום, רק כי לא עשיתי הנחות לעצמי, שמתי מטרה וגזרתי ממנה מטרות ביניים ולא וויתרתי עד שהגעתי אליהן.

מה הסיכוי של ילד מבית שמש להיות תוכניתן בקורס תכנות? בשנתון שלי סדר גודל של 3 מתוך בערך 1000 - וזה נחשב הצלחה מסחררת לשנתון כן?

הורינו עלו מברית המועצות עם ערכים מערביים והשכלה מערבית. בשנים הראשונות היינו עניים מרודים (לא כולם, אגב) בגלל נפלאות השיטה הקומוניסטית, אבל הבסיס שלנו היה הרבה יותר איתן ומבחינות רבות הייתה לנו נקודת פתיחה הרבה יותר טובה גם בזכות השכלה וגם בגלל שאנחנו לבנים עם עיניים כחולות ושמות משפחה אשכנזיים.

עכשיו אני בטוח שאתה מייפה את המציאות.

אפילו בתור ילד אני זוכר גם כמה שנים אחרי העלייה הגדולה ב-91 איך קראו בכינויי גנאי לעולים מרוסיה ולא אכנס יותר לעומק מזה.

נותנים להם אישור לחסום כבישים כדי להפגין, זה גאוני.

הם חוסמים כבישים, שאר הציבור מתחיל לשנוא אותם, המחאה שלהם הופכת למאוסה ולא רלוונטית. הפרד ומשול קלאסי.

זה היה עובד אם לציבור היה כלי להתנגד לזה.

לכן זה לא הפרד ומשול קלאסי, לכל היותר השטות של "טעינת מצברי הלגיטימציה" שהמציאו ביבי את בוגי.

ואגב שאלה נוספת, אם זה לגיטימי אנרכיה אלימה כזו כדי להשיג "שינוי", מאיזה שלב לגיטימי לאזרחים להתחיל להגיב חזרה באלימות כלפי אותם מתפרעים שפוגעים באנשים תמימים, כשהמשטרה האימפוטנטית הזו לא עושה כלום?

לתפיסתו האנרכיסטית מהרגע הראשון מותר לאזרחים להגיב בחזרה באלימות, והחזק יקבע האם יהיה שינוי או לא.

בנוגע לפנתרים השחורים, לדעתי הם רק גרמו נזק לעדות המזרח. בלי השיט הזה חלק ניכר מהסטיגמות על מזרחים לא היו קיימות היום.

מהמחאות העדתיות האלה לא יצא שום דבר טוב אף פעם. יש דוגמא למשהו טוב שיצא מזה חוץ מהנצחה של סטיגמות מכוערות?

כמה תפקידים לכמה "מנהיגי המחאה" לתקופה זו או אחרת, ת'כלס לא ממש שונה משמולי ושפיר.

מי שמנציח את הסטיגמות הם הפוליטיקאים המנצלים אותן להסתה.

מי שמנציח את הסטיגמות זה אלה שאומרים "זו הסטיגמה עליי? אני אתנהג בדיוק ככה"

זה המרוקאים בואדי סליב שהסטיגמה הייתה שהם אלימים, אז הם היו אלימים

לא בהכרח.

קודם כל, כי מדברים על אחוזים, וזה כשלעצמו משמר פרופרוציה (וכן, השאלה המקורית צריכה להיות ״כמה בכירים יש בהייטק ביחס לכמה אחוז הם מהאוכלוסיה?״). אבל עוד הרבה לפני זה, זה בא מתוך הסתכלות על כל החברה. לא ארגון או גוף ספציפיים. אם יש לך קבוצה מסוימת שהיא אחוז מסוים מסך האוכלוסיה, והייצוג שלה לא פרופרציונאלי בתחומים שונים - ראוי לפחות לשאול למה.

יש כ-144 אלף עולי אתיופיה בארץ, מתוך מעל 8.5 מיליון איש, סדר גודל של אחוז וחצי.

וכמובן שבאוכלוסיה מהגרת תמיד יהיה תת-ייצוג במקצועות חזקים שמצריכים ידע, נסיון והכשרה, וייצוג-יתר במקצועות חלשים שלא מצריכים כלום.

וזה לא משנה איזה אוכלוסיית מהגרים זו, זה אפילו נכון לעולים מבריה"מ, שם היה אחוז יותר גבוה של בעלי תואר מאשר האוכלוסיה המקומית (אתה מבין? המהגרים יותר משכילים מהמקומיים) ועדיין היה להם ייצוג-יתר במקצועות חלשים.

אם היה אחוז אחד מהמתכנתים אתיופי (כלומר תת-ייצוג רק של 67% מתוך הפוטנציאל) - היה מדובר על הצלחה מסחררת חסרת תקדים בכל העולם.

ואת הפול אתה מרחיב לא בזה שבעל חברה כזו או אחרת אומר לעצמו ״טוב אני חייב שיהיו לי אנשים מכל הקבוצות בארץ״, אלא בזה שאנחנו כחברה אמורים לרצות לחיות בעולם בו הרקע של כל אחד באמת לא משנה לסיכוי שלו להגיע לתפקיד כזה או אחר.

באוטופיה הזו גם חיים חדי קרן?

אותו ליברמן שהתחיל בתור אפסנאי והגיע עד לשר החוץ והביטחון?

בישראל כל אחד יכול להגיע לכל תפקיד, עם מגבלות, ראה אפילו זה שיש קצין צה"ל ערבי מוסלמי (!).

תחשוב מה הבנאדם עבר בדרך כדי להתגייס בכלל, לא לדבר על לסיים קורס קצינים וסיווג ביטחוני וכו'.

ניסיון חיים ותפיסה מוסרית. אבל גם במונחים אבסולוטים, ככל שיש לך פול יותר גדול לבחור ממנו, אפילו ברמה כלכלית בסיסית, זה יותר טוב למדינה מאשר קבוצות עניות שנתמכות על ידי שירותי רווחה.

ומה קורה כשהאתיופים הם 1.5% אבל רק 0.5% לומדים תכנות? מאיפה תשלים את ה-1% הנוספים? תיקח כאלה שלא למדו תכנות?

אבל אנחנו לא מדברים על שוויון בין כולם. אנחנו מדברים על עדות.

האם יש שוויון בין העדות?

האם 20% מהלומדים בפקולטה למדמ"ח הם ערבים, 1.5% אתיופים, 20% חרדים וכו'?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WOW! זו בטח ההודעה המצוטטת הארוכה בעולם, כל הכבוד. אני סתם כועס שככל הנראה יתבטל לי ערב הפוקר בגלל הפקקים הצפויים. ממש לא כייף. לא עשיתי להם כלום, אני יודע שזה מתקטנן וטיפל'ה ציני, אבל למה שלא ילכו לחסום את כל תחנות המשטרה שאתם יש להם עניין? למה לא לחסום את הבית של מפכ"ל המשטרה (אם יש כזה), ואת הבית של השר לפיתחון בנים? ראש הממשלה? זה ממש לא פייר. ראיתי מה הם עשו לסופרב בתל אביב והייתי קצת בהלם, האנרגיות של מזרח תיכון חדש עם אביב ערבי מתחילות להגיע אלינו? ועוד בקיץ?

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...