Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם ביפן? כנסו להמליץ

maor23

פוסטים מומלצים

יש פה יופי של המלצות!

אתן כמה טיפים קטנים מהניסיון המועט שלי:

- טבע - איזור הקמיקוצ'י פשוט מדהים, ונגיש מבחינת קרבה לתחבורה ציבורית ועיירות נופש. יש מסלולי הליכה מאתגרים מאוד מגניבים שבסופם תחבורה ציבורית טובה ואיזורים מתוירים. מומלץ מאוד (כמובן להביא ציוד מטיילים אם רוצים לעשות טיול כזה ולהיות גמישים מבחינת מזג אוויר).

- ספונטניות - היפנים נורא מתוכננים. בעונה יש לא מעט מוזיאונים שקשה עד בלתי אפשרי להיכנס או לקנות כרטיס אם לא שריינת מקום מראש.

כנ"ל מלונות, את רוב הדברים אם לא כולם כדאי להזמין מראש עם אפשרות ביטול וככה להיות גמישים.

GOOGLE MAPS עובד שם ממש טוב עם קווי רכבת, אוטובוס וכו'. 

- טויוטה - אפשר לתאם ביקור במפעל. לטעמי מומלץ מאוד, זה גם פורום רכב.

- מוזיאון הרכבות של JR - מאוד יפה ומומלץ. בכלל רכבות השינקנסן זו חוויה מעולם אחר.

פארק שעשועים - היינו בנגשימה ריזורט. יש פארק שעשועים ופארק מים צמוד אליו שכנראה יהיה סגור. פארק השעשועים ממש מעולה. 

בתמונות בגוגל יש רכבת הרים עצומה על מסילה שנתמכת בקורות בצבע לבן. הכל זה עץ, והיא נבנתה כשהייתי שם. מטורף. 

ביציאה השנייה של פארק השעשועים, זו שמובילה לכיוון פארק המים ולתחנות האוטובוס, יש קניון אאוטלט. שווה ביקור.

מים - יש המון מכונות, אחת ליד השנייה, ולפעמים בקבוק גדול במכונה 1 יעלה פחות מבקבוק קטן במכונה 2. 

בירות - יש ליפנים סצנת בוטיק מגניבה מאוד. נגישה בחנויות משקאות ובפאבים טובים.

יין - זו לא מדינה למי שמחפש יין.

סאקה - יש בקניונים גדולים פסטיבלי כוס בלי תחתית. לא הצלחתי להגיע לזה אבל זה היה פספוס רציני. שווה מאוד מאוד. מאפשר לטעום דברים שבארץ תשלם עליהם סכום של 3 ספרות ורק אצל יובל בן נריה...

וויסקי - וויסקי יפני הוא מעולה, אבל יש המון מלכוודת תיירים בחנויות המשקאות. קנה הביתה משהו סקוטי (או משהו יפני שמתומחר שפוי).

יש להם דבר שנקרא PURE MALT שזה בעצם וויסקי סקוטי שמבוקבק ביפן ומתומחר במחיר מופקע. מלכודת תיירים כמובן.

וויסקי פשוט, שונה, זול וטעים - ניתן לשתות בהרבה פאבים. חוויה שלא קיימת בארץ במחיר הגיוני.

בשר - מצאתי את האנגוס שלהם זול ומאוד איכותי. אני בעיקר אכלתי דגים שלא רלוונטי לך.

מזכרות - זה קשה כשנוסעים בתח"צ אבל תנסו להביא כלים יפים שיזכירו את הטיול. כוסות סאקה וקעריות קרמיקה, צ'ופסטיקס איכותיים תוצרת יפן וכן הלאה. זה מה שנשאר ומעורר זכרונות.

עריכה - את הטיסה ליפן אנחנו עשינו עם קונקשן דרך אירופה.

הטיסה מאירופה ליפן הייתה עם חברת ANA והיא פשוט חברה מעולה. חלק מהחוויה, ממש. 

להשתדל לטוס איתם אחד מהכיוונים הארוכים אם אתם טסים בקונקשן. גם המגוון של משקאות ושירות שם, וגם ההתנהלות התרבותית, הן משהו מיוחד.

אזהרה, מקבלים שם ארוחת בוקר יפנית מסורתית. 

שיהיה במזל טוב :)

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני פה כרגע בפעם ה 12 או ה 13 (הפסקתי לספור, רצף של נסיעות עבודה אחרי כמה נסיעות פרטיות....), כמה דברים שחוזרים בהרבה רשימות אבל שגויים או מפספסים קצת:

1- קובה ביף. אל תרדוף אחרי הדבר הזה, זה brand אחד מרבים, ולרוב יעלה יקר יותר מבשר מוצלח לא פחות (או אפילו יותר... כמו hida beef). תאמין לעיניים ולחושים שלך, יהיה טוב.

2- מה שיש בהרבה מלונות וגם בהרבה מקומות ציבוריים זה סנטו, לא אונסן. פשוט בית מרחץ ציבורי, מים רגילים. אונסן זה מעיין חם טבעי. יש מעט מלונות שמגדילים לעשות ומובילים במשאית מים מאונסן כזה או אחר למרחץ שלהם, ומחממים באופן מלאכותי. הרוב המוחלט- לא כאלו.

3- הקטע הזה של הקארטינג סופר מאריו, אישית אני מנסה קצת להניא אנשים מזה. זה אחד הדברים שהמקומיים רואים כמטרד מבין הגדולים שיש.

4- טוב שאתם לא באים "בעונה". אוקיי, פריחת דובדבן, וואו. אז מצלמים כמה עצים ורודים. ..........ו? אני לא אגיד שזה לא יפה, אבל ה penalty של הררי תיירים, תורים אינסופיים, פקקים, רכבות עמוסות ומחירים יקרים יותר לא שווה את זה. הסתיו והחורף אחלה תקופות. חבל שאתם לא בקריסמס/שנה חדשה, יש הרבה אירועים, כיף.

5- תוסיפו למסלול עיירת מעיינות חמים שהיא לא האקונה. המלצה חמה על kusatsu שדי ידידותית "למתחילים". גם מקום ממש יפה בגדול.

6- קיוטו לפחות 3 ימים. קיוטו היא עיר הליכה ותמצאו דברים מעניינים בכל פינה. קחו כמה נקודות מרכזיות ולכו ביניהן ברגל, הטיול כבר יבנה את עצמו.

7- נארה זה לא רק איילים. מדובר באחת הבירות העתיקות של יפן, יש שם מספר אתרים שיעידו על כך. הבעיה היא שאם אתם לא דוברים יפנית כמעט כלום לא נגיש מהבחינה הזו.

8- יש דעה כללית מאוד שגויה שהיפנים אדיבים בהגזמה, עם של מלאכים ומה לא. אל תטעו- מדובר בחזית יפה כלפי חוץ בלבד, עניין השירות וה "לעשות עד הסוף" נטוע בתרבות. תשתדלו פשוט להיות אנשים בסדר, נסו לקלוט מה "ספר החוקים" שהמקום מתנהל על פיו ולהתיישר על פיו בזמן שאתם פה. הרבה אנשים (וים של ישראלים....) טופסים טרמפ על העובדה שנוח פה. התוצאה? הם חושבים שהמקומיים חבורת מלאכים, בזמן שטיפל'ה מתחת לפני השטח הסנטימנט הוא "אני רוצה שהאדם הזה יעלם מפה ושאף אחד מהמדינה שלו לא יחזור לפה לעולם".

דעות קדומות הן דבר חזק כאן. אל תהיו חלק מהבעיה ההולכת וגדלה הזו. דוגמה טיפוסית לישראלים היא עניין האונסנים+סנטו וקעקועים. ברוב המקומות שאסור לא יאסרו עליך להיכנס, אז ישראלים נוטים לחשוב "מקסימום יסתכלו עלי קצת, יעבור להם".

לא. פשוט אל תיכנסו למיינדסט הזה, או שמהר מאוד נתחיל לראות מקומות שאוסרים כניסה ספציפית לישראלים. מאז שהתחילו טיסות אלעל כבר התחילו להופיע כמה שלטי "אל תעשה" רק בסינית ועברית, זה מביש.

9- איזור 5 האגמים פתוח כל השנה. מה שסגור בפוג'י זו האפשרות לטפס מהתחנה החמישית כלפי מעלה, העונה היא יוני-ספטמבר. לא כזה רלוונטי לכם

10- הירושימה היא ממש לא רק מוזיאון השלום וגן השלום הסמוך. הטירה מכילה את אחד המוזיאונים האיזוריים המוצלחים (בנוסף לזה שהיא טירה ואחלה מקום ללמוד על טירה יפנית טיפוסית...), הגנים המסורתיים (לא גן השלום) מבין היפים ביפן ומכילים כמה חתיכות היסטוריה שלא אספיילר, הדאונטאון של הירושימה איזור ממש כיפי, אפשר לקפוץ למיאג'ימה לטיול יום שלם, אפשר לסגור סיור במוזיאון של מזדה, יש מבשלות מקומיות, יש שוק דייגים, השאלה עד כמה אתם רוצים לצלול פנימה ומוכנים להשקיע (אנגלית מוגבלת...) 

11- משהו שתמיד קצת מוזר לי. אנשים בישראל נוטים קודם כל לקבוע טיסה ליפן, ואחרי זה להתחיל לחפש מה לעשות, או לבנות מסלול ואז לחפש מה יש לידו. הפוך גוטה, הפוך. למה בעצם אתם רוצים להגיע ליפן? מה הציפיות שלכם? יש יעדים שמושכים אותכם ואם כן מה הסיבה?

תחשבו על המקומות שמעניינים אותכם, מה תרצו לעשות שם, ולפי זה תבנו מסלול. 

ציינתם שמעניין אותכם טבע, אז סתם המלצה אם מעניין אותכם להיות הרתפקנים- תפנו יומיים-שלושה לעשות את אחד המסלולים ב kumano kodo בואקאיאמה. דרכים די מדהימות שרובן מסתיימות באיזורים עם אחלה מעיינות חמים, בול מה שצריך כדי להרגיע את הרגליים והגוף.

12- תחב"צ? שקט. טלפון? אם מדובר ברכבת מהירה עם מקום בין הקרונות- שם. אם מדובר ברכבת מקומית- חכו שתרדו. עברית היא השפה היחידה שאני שומע בקול רם ברכבות פה. מתסכל.

13- אל תצלמו אנשים בלי רשות, בעיקר לא נשים בלבוש מסורתי. מדובר במדינה עם אנשים שחיים את החיים שלהם, לא גן חיות או מסמך של נשיונל ג'יאוגרפיק. 

אחרי שתחשבו קצת על 11 אתה מוזמן להעלות פוסט המשך, אגיב עם המלצות ממוקדות.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על ana טיסה ששווה פוסט בפני עצמו. 

מצטרף למה שפיקה כתב על וואגיו. קודם כל זה לא רק קובה ביף. יש מיאזקי, מאטסוסאקה ועוד. כולם a5 בדירוג הכי גבוה, כולם חוויה מדהימה, אבל זה מה שהם. חוויה. דווקא בשר יותר "נחות" היה משהו הרבה יותר אכיל וטעים ברמה יום יומית. 

לגבי פארקי שעשועים. יוניברסל מציעה חוויה שלמה במובן שיש מתקנים מגניבים למבוגרים יחד עם תמות של הארי פוטר וכאלו, זה יוצר חוויה שלמה. דיסני (יש שניים, אני הייתי בsea)  היה כיף אבל קצת יותר ילדותי. זה ממש רק לחובבי הז'אנר. אם אתם רוצים אקשן וליהנות מרכבות ההרים הכי אקסטרימיות שיש (כנראה שגם בטופ העולמי) אז יש את פוג'י Q. 

אני נחתתי בטוקיו ונסעתי ישר לקיוטו ברכבת קליע. קיוטו הייתה היעד האהוב עליי, אבל לא כתבתי את זה כי זה אינדיבידואלי. 

לגבי מה שפיקה כתב על שלטים, מזעזע ומביש. 

לגבי האונסנים. אי אפשר לקרוא מחשבות. בנאדם שלא העירו לו לא יכול לדעת מה עובר בראש של היפני ולא אמור. אני הכי בעד להתייחס בכבוד למקום אליו מגיעים, אבל אני גם לא קורא מחשבות. אפ באופן עקבי אנשים שהיו באונסן מקועקעים ולא אמרו להם כלום ולא שמו שלט (או אפילו ענו במייל שזה בסדר), אז זה בסדר.

יש סרטונים על כללי נימוס בסיסי או מה מקובל ביפן. ממליץ להשקיע 3 דקות ולראות כזה ויהיה בסדר. אף אחד לא מושלם ויש הבדל בין להניח צ'ופסטיקס בצורה לא נכונה שאם זה הטריד מישהו אז בעיה שלו, לבין לחרבן בתוך מקדש ולעשות סלפי. גם ביפן יש אנשים יותר ופחות מודרניים על אף שבכלליות מדובר בחברה מאוד שמרנית בממוצע. 

לגבי מלאכים זה נכון. הם לא. הורגים חתולי וכלבי רחוב תאי גזים בכמויות אסטורונומיות וכו'. הם בהחלט לא מחבבים זרים. יש הרבה בלוגים של אנשים שחיים וחיו שם למי שזה מעניין אותו, אבל לא נפרט כי זו לא מהות השרשור. מהות השרור היא לתת טיפים שתהנה, לכן  אני סבור שאתה לא תרגיש את זה. אתה תהנה מהאופי המנומס והמופנם שלהם וזה בסדר. הם מאוד לא אוהבים להתבלט שם וזה בעיקר לטובה. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי בזמן האחרון 3 פעמים עם ANA והחוויה לא הייתה שיגעון, אני ממליץ בחום רב על אמירייטס או אתיחאד.

שמדובר בטיסות של 10+ שעות, מערכת הבידור היא גורם משמעותי, וה 8.5" של ANA לעומת 11.7 )או יותר, שכחתי) של המפרציות+הבדל ענק במבחר זה דיל ברייקר.

האוכל גם בסטנדרט נמוך יותר (אם כי לא רע בכלל)

מה שכן, ב ANA יש המון מקום לרגליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי באל על, שילמתי עוד 80$ לכיוון בשביל לשבת במעבר עם מרווח רגליים גדול מאוד.
זה היה הכי זול? בטוח שלא, אבל קשה להתחרות בטיסת לילה ישירה ולמרחקים האלה באופן אישי מעדיף להוסיף את ה200-300$ כדי לא להתעסק עם קונקשיינים ולישון.
*באופן אישי אני גם מעדיף שהכסף שלי לא יגיע לשום גוף שקשור לממשלת קטאר, לא יודע אם הם קשורים, נראה שלא.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין האמרויות לקטאר בקטע הזה, ואישית- מי שמוכן לסבול את הסטנדרטים של אלעל, שיבושם לו. לא מעז לעלות על טיסה ארוכה איתם, ומנסה להימנע מהם כמה שאפשר

הסטנדרט של כל החברות האחרות כל כך גבוה יותר מהם שזה מגוחך 

שלא נדבר על הנוסעים....

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיסת לילה ישירה ש-90% מהזמן אתה ישן (לפחות אני) עם שידרוג מושב לכזה במעבר/יציאה חירום הסטנדרט שלהם או הנוסעים כל כך לא מעניינים ביחס להפסד הזמן והטרטור של קונקשיין שאני באמת לא מבין את הרציונל שנשמע לי יותר כמו סתם התעקשות, אבל נו, לכל אחד העדפות אחרות.

את הטיסה הזו העברנו עם תינוק בן 9 חודשים ועם ילד בן 3, זה היה החלק שהכי חששנו ממנו בטיול והסתבר שזה היה קלי קלות. הם ישנו ואנחנו ישנו כמעט כל הטיסה.
נראה לי שזה מדד מספיק טוב ל"סטנדרט" שלהם או לאיכות הנוסעים (שבטיסות ליפן כנראה קצת שונים מטיסות לבוקרשט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו קודם כל - תודה לכל המגיבים, כל כך הרבה להגיב! אני עכשיו אתחיל, מקווה שלא אשכח להתייחס לכולם.

לפני שאתחיל להגיב לכולם, מצרף את המסלול שכרגע בנינו לנו, עוד בלי שסגרנו שום דבר. אשמח לקבל עליו חוות דעת והמלצות לשינויים(נוחתים בטוקיו לקראת הערב לכן חשבנו לעשות את הלילה הראשון שם ומשם להמשיך - מהרחוק יותר, ואז לקרוב יותר אליו עד שנחזור לטוקיו שוב - ואגב, גם אשמח לקבל המלצה אם שווה לרכוש JR PASS או לא, כי אם זה לשבוע נראה שזה משתלם, הבעיה שהמסלול שלנו עד טוקיו הוא יותר משבוע ולכן זה כבר הופך את זה ללא משתלם אם זה ל14 יום):

image.thumb.png.520788b3e71bdedc9cf587e6a994adde.png

@pasparto, אם יש לך רשימה של מקומות עם בשר מטורף, אשמח לקבל! לגבי הרובעים בטוקיו, לדעתי אנחנו נהיה יותר באיזור השינג'יקו והשיבויה. יש רובע שאתה חושב שאסור לוותר עליו? 

לגבי הירושימה, דווקא שמעתי שיש שם לא מעט מעבר למוזיאון. כמובן שזה משהו שעוד נתייעץ עליו.

לגבי שירות שליחת המזוודות, הבנתי שלא כל המלונות מתעסקים עם זה. השאלה אם זה משהו ששווה מבחינתנו להתעסק? לא משהו מסוכן? כמה זמן לוקח למזוודה להישלח? כל הדבר הזה מלחיץ, בעיקר בגלל המדינה שלנו ולא קשור ליפנים.

@Michazzz טוקיו נראית מושלמת, לכן רוצים לתת שם את כל השבוע האחרון שלנו.

@פריג'י תודה על התגובה. אנחנו פחות בקטע של להיסחב עם ציוד מטיילים, אנחנו לא רוצים עכשיו לטפס על הרים וכאלה לכן לדעתי פחות רלוונטי לנו הקמיקוצי. לגבי מלונות, בוודאי. זה משהו שאני מת להתחיל לסגור, אבל אני מה זה לא סגור על המסלול שלנו ככה שאני לא יודע מאיפה להתחיל בכלל.

לגבי שאר מה שכתבת, זה כנראה כבר יותר כשנתמצא ביפן ולא מראש. לגבי טיסה, סגרנו אלעל ישיר, הבעיה שלי היא בטיסה חזור. בהלוך הצלחתי לתפוס מושב במעבר חירום, אבל בחזור לא - ואני בנאדם גבוה. ממש בהתלבטות מה לעשות.

ותודה רבה!

@Pika007 המון המון להגיב. דבר ראשון, נקודת המבט שלך היא נגד הישראלי המצוי אלא יותר הישראלי הרצוי - ואנחנו בצד של הרצויים. לא מבזים כלום ולגבי מבינים את הכבוד שצריך לתת.

לגבי סעיף 5 שלך, רשמנו האקונה בשביל התצפית לפוג'י. קוסטסו גם כן עם תצפית לפוג'י? אנחנו ממש רוצים איזה יום/לילה כזה שנישן במלון "מושלם" עם תצפית מטורפת, גם בהשקעה של כמה אלפי שקלים ללילה. פעם אחת בטיול הזה בא לי את הפינוק הזה, ועם תצפית להר זה יהיה בכלל שווה את זה.

לגבי סעיף 10, הבנתי שהגעה למיאג'ימה היא עם מעבורות - והאישה ממש לא יכולה לסבול ים(מחלת ים). כנראה שלא רלוונטי לנו. השאלה אם למרות זאת שווה לסגור בין לילה לשניים בהירושימה?

לגבי 11, הטיסה נסגרה עוד לפני שידענו על יפן בכלל. למה? רצינו משהו אחר. אנחנו רגילים לאירופה, ורצינו תרבות שונה. אנחנו יודעים כמה יפן מפותחת ויודעים כמה יפן יפה, אבל לעולם לא באמת התעמקנו בזה - עד אחרי שסגרנו כרטיסי טיסה. הציפיות שלנו? קודם כל להתפעל מהיופי. אחרי זה להנות, לטעום בשר וואגיו, לראות דברים שלא יכולנו לראות כאן, לעשות אטרקציות שלא נוכל לעשות כאן. כשאנחנו אומרים שטבע מעניין אותנו, מעניין אותנו בנראות. זה לא שאנחנו רוצים עכשיו לעשות טיול טבע מיוחד שינצל לנו יום שלם.

מעניין אותי גאדגטים ואוכל טוב, את האישה מעניין בגדים, יוניברסל(הארי פוטר), דיסני. ומעבר לזה להתנסות בהכל כמובן.

אני אשמח לקבל ממך המלצות ממוקדות 🤞

@ניקו פ. את הטיסה סגרנו עם אלעל כך שלא רלוונטי(הגבתי לפריגי אם תשים לב). לגבי רכבות הרים לא תודה, אני סובל מזה. רק האישה תהנה מזה לדעתי חחחחח.

אשמח לקבל ממך גם המלצות לאטרקציות וכד', מה שיש.

@farkash7 סגרנו אלעל גם, הבעיה שמעבר חירום תפוס בטיסת חזור והמושבים שמוגדרים כ"space" נראים חרטא ביותר. אני 1.90, הם יספיקו לדעתך? נראה לי ממש מיותר ה85$ האלו לאדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישבתי בספייס פעם, זה פחות מהמעברים/יציאת חירום ממה שאני זוכר.
תשמע אם הייתי 1.90 הייתי מחפש כל ס"מ נוסף שנותנים לי.
קודם כל אם יש בהלוך שדרג את ההלוך, לפחות תנחת לא שבור.
דבר שני יש כל מני מקומות במטוס עם מקום משודרג לרגליים, פרט ליציאות חירום יש מעברים מאחורי השירותים ובטח עוד מקומות.

מסכים ש-85$ נשמעים הרבה, גם אני לא בטוח הייתי משדרג אלמלא היינו עם תינוק וכדי לקבל עריסה ולשבת כולם ביחד הייתי צריך לשדרג (מגיע מקום אחד בחינם למי שמלווה את התינוק), ועדיין אחרי ששידרגתי לדעתי גם בטיסות הבאות שלי בטח אם הן ארוכות אשדרג למרווח רגליים גדול, ואני ממש לא מטר תשעים.

עריכה: ראיתי שכבר שידרגת את ההלוך, אתה יכול להסתכן, אל תשדרג את החזור. אחרי שתעשה את ההלוך ותראה את קופסאות הסרדינים שמקבל מי שלא משדרג אני מניח שיהיה לך יותר קל לקבל את ההחלטה לכאן או לכאן.
הסיכון - אולי לא ישארו מושבים עם מרווח, אבל לדעתי יהיה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי. אתה מוכן לשלם אלפי שקלים תמורת חדר מלון עם נוף ומתקמצן על מושב מרווח בטיסה של 12בשעות? אם יש לי הכסף אני מעדיף להעביר אותו לטובת מושב טוב בטיסה, אפילו פרימיום אקונומי, על חשבון הנוף במקום שבו תרצו בעיקר להתקלח ולישון. אבל אלה סדרי העדיפויות שלי.

אני לגמרי עם @farkash7.  בטיסות ארוכות שווה להשקיע במרווח הרגליים. ואני אילו לאה1.75 מ'. וזאת אפילו במטוסים מודרניים, שבהם '30 זה יותר מרווח מ-"33 עם מושבים מיושנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

לא הבנתי. אתה מוכן לשלם אלפי שקלים תמורת חדר מלון עם נוף ומתקמצן על מושב מרווח בטיסה של 12בשעות? אם יש לי הכסף אני מעדיף להעביר אותו לטובת מושב טוב בטיסה, אפילו פרימיום אקונומי, על חשבון הנוף במקום שבו תרצו בעיקר להתקלח ולישון. אבל אלה סדרי העדיפויות שלי.

אני לגמרי עם @farkash7.  בטיסות ארוכות שווה להשקיע במרווח הרגליים. ואני אילו לאה1.75 מ'. וזאת אפילו במטוסים מודרניים, שבהם '30 זה יותר מרווח מ-"33 עם מושבים מיושנים.

להפך, אני מוכן להשקיע במושבים מרווחים. אבל פרימיום כרגע לא רלוונטי(יקר מאוד, כמעט כמו כרטיס טיסה) - ומושב מרווח בתיירים לא באמת מרווח אז על זה אני באמת מתקמצן, כן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף! יפן באמת מדהימה ושונה מכל מקום אחר שהייתי בו
בסופו של יום אי אפשר להספיק הכל ותמיד כדאי להשאיר טעם לעוד, כי יפן ממכרת

היות וזה פורום רכב, אני משתף חוויה מיפן ב 2013 (ביקור אחד מיני רבים)
זה לא נשמע מזמן, אבל תכלס, ב 2013 עוד לא היה גוגל מאפס ביפן!
החלטנו לנסוע עם הילדים מטוקיו ליום בהאקונה (שלצורך העניין הייתי ממליץ גם על לינה של לילה במקום)
במקום לנסוע ברכבת החלטתי לקחת רכב מאוויס שליד המלון, כמה מסובך יהיה לנהוג ביפן למי שנהג בכל העולם וגם בהגה ימני?
מערכת הניווט הגיע רק עם כיתוב ביפנית! ביקשתי מהם להזין את היעד וגם ככה היה מאוד מורכב לנהוג בטוקיו כי לכל מחלף יש 6 יציאות והכל כתוב ביפנית
Highway Driving in Japan | LIVE JAPAN travel guide

בסוף עלינו על הכביש המהיר, הגענו ליעד והכל היה בסדר.

עכשיו היינו צריכים לחזור בלי ניווט... 
עד פאתי טוקיו פחות או יותר זכרתי את הדרך, אבל ברגע שנכנסתי לעיר, לא היה לי מושג איך להגיע למלון
לחצתי על כל הכפתורים כולל המקום במפה שלדעתי היה באיזור המלון ואלוהים יודע איך בסוף הצלחתי לחזור. 

image.thumb.png.8ce307c786ab86e3d9c5e108fe145d05.png

תמונה מקורית של הניווט - מה אני אמור להבין ממנה?

באמת היה מפחיד (בלי קשר שבדיוק התחיל הוריקאן ומזג האוויר נהיה נורא - אוקטובר)

נהגתי בכל העולם, בכל היבשות, במקומות הכי הזויים... אבל בטוקיו, אני לא נוהג יותר בחיים.

נ.ב
האסלה היפנית - איזה זכרונות מתוקים!
נ.ב 2
טויוטה - Megaweb Toyota City Showcase באודיבה טוקיו - תירשם לנסיעת מבחן - חייבים רישיון בינלאומי
מוזיאון המכוניות העתיקות באודיבה - Toyota Automobile Museum כניסה חופשית, מהמם!

Street Kart | Tokyo Go Kart Tour - לא עשיתי ותמיד רציתי לעשות - כנ"ל רשיון בינלאומי מנייר! נראה מדהים

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
  • מצחיק 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי קצת על התכנון שלך, ואני חושב שהוא קשוח מדי.

נסיעה מטוקיו להירושימה, למשל, לוקחת 5 שעות. זה מאוד מאוד מעייף לבלות ככ הרבה זמן בשינקנסן. 

אחכ אין סיבה לישון גם בקובה, גם באוסקה וגם בקיוטו, כשיש לכם יחסית ככ קצת זמן. אני גם לא בטוח שיש מה לעשות יומיים בקובה, אלא אם אתם מבלים במסעדות שם או משהו. קיוטו ואוסקה הן יעדים יותר פופולריים \ מעניינים כנראה. ובקיוטו יומיים יגרמו לך או לוותר על מקומות מעניינים, או לרוץ ממקום למקום.

יש מחשבונים לjr pass ואפשר לבדוק אם זה משתלם. 

משהו שאני לא זוכר אם צוין כאן: יש ביפן שירות משלוח מזוודות מדהים שנקרא taq u bin. הרעיון הוא שאתה יכול לשלוח את המזוודות שלך פלוס מינוס לאן שבא לך, והן מגיעות לשם תוך 24 שעות. מאוד שווה את העלות הנוספת, כי חלק מתחנות הרכבת ביפן עצומות, קשה להסתובב בהן עם מזוודות ואני גם חושב שיש היום מגבלה כלשהי על מה שאפשר לקחת איתך לשינקנסן, אבל אולי אני טועה.

לפני 10 שעות, maor23 כתב:

לגבי שירות שליחת המזוודות, הבנתי שלא כל המלונות מתעסקים עם זה. השאלה אם זה משהו ששווה מבחינתנו להתעסק? לא משהו מסוכן? כמה זמן לוקח למזוודה להישלח? כל הדבר הזה מלחיץ, בעיקר בגלל המדינה שלנו ולא קשור ליפנים.

אה אני רואה שהתייחסו לזה. בגדול גם אם המלון לא מסכים להתעסק בזה - לא קרה לי - אפשר לשלוח בערך מכל 7/11 או lawson או מקומות אחרים. הדבר הכי "קשה" שקרה לנו בהקשר הזה, זה שהיינו צריכים לתרגם עם גוגל טרנסלייט לפקיד לאן לשלוח. כמובן, לפני ששלחנו, בדקנו מול המלון הבא שהם באמת מסכימים לזה. אבל כאמור לא היו בעיות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@סולל הדרך בוא נגיד שלפני שכתבת אמרתי שכנראה לא אנהג ביפן, אחרי שכתבת אני לא רק אומר, אני אפילו לא חושב על זה.

@יבגניפ אתה מדבר אולי על yamato transport? לא שמעתי על מי שאתה דיברת עליהם.

יצא לך להשתמש בשירות שליחת המזוודות? כי אני מנסה לחשוב, איך זה עובד בדיוק?

לגבי תכנון המסלול, אני עוד חושב על זה אבל יש מצב טוב שאוותר על הירושימה, נעשה את 2 הלילות הראשונים בטוקיו, משם לכיוון אוסקה/קובה/קיוטו, קצת יותר ימים בקיוטו כנראה, עדיין איזה לילה/2 באיזור 5 האגמים שליד הפוג'י ואז שוב טוקיו. לדעתך יותר ריאלי?

אגב, בלי הירושימה הJR PASS לא שווה לנו, לא משתלם מבחינה כספית. השאלה אם אפשר עדיין לרכוש, פיזית או דיגיטלית(אם אפשר דרך האינטרנט אני מעדיף, אבל לא הצלחתי למצוא) כרטיס יומי/חד כיווני? זה משהו אפשרי או שלרכבת המהירה זה רק JR PASS?

ואגב, אשמח לקבל עזרה בכללי לגבי התחבצ שם. אני פוחד ללכת לאיבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, maor23 כתב:

יצא לך להשתמש בשירות שליחת המזוודות? כי אני מנסה לחשוב, איך זה עובד בדיוק?

כן, שלחנו אותם מיעד ליעד, ועברנו בדרכים עם תיק גב קטן. החברה היא החברה שהזכרת, זה מוכר כ"טקיו בין", איך שלא אומרים את זה בדיוק. הרעיון הוא שאתה מוסר את המזוודות בכל נקודה שעובדת עם השירות, שזה בתי מלון, חנויות נוחות, נקודות מסירה של החברה ועוד, ממלא טופס בו אתה מציין לאן צריך לשלוח, ו..זהו. הדבר היחידי שכדאי לעשות, זה לברר עם היעד הבא שהם מוכנים לקבל את המזוודות כמה שעות לפני שאתה מגיע. 

כמובן, בכל מקום שעשינו את זה, ביקשנו מהמקומיים לעזור לנו עם מילוי הטופס. לא היו שום בעיות. חוץ מזה שבמלון אחד היינו צריכים גוגל טרנסלייט בשביל זה. ובמקום אחר המלון עצמו לא עבד עם השירות (אז הלכנו ל7\11 הקרוב ושלחנו משם, העובדים במלון עדיין מילאו לנו את הטופס בלי בעיות)

לפני 7 דקות, maor23 כתב:

לגבי תכנון המסלול, אני עוד חושב על זה אבל יש מצב טוב שאוותר על הירושימה, נעשה את 2 הלילות הראשונים בטוקיו, משם לכיוון אוסקה/קובה/קיוטו, קצת יותר ימים בקיוטו כנראה, עדיין איזה לילה/2 באיזור 5 האגמים שליד הפוג'י ואז שוב טוקיו. לדעתך יותר ריאלי?

כן זה נשמע סבבה. בטיול הראשון שלנו, שהיה גם בערך 15-16 ימים, היינו חצי בטוקיו חצי בקיוטו (יום אחד בנארה), וזה לדעתי היה סבבה ובקצב סביר, בלי לרוץ. אבל כמובן שזה פרסונלי.

לפני 8 דקות, maor23 כתב:

אגב, בלי הירושימה הJR PASS לא שווה לנו, לא משתלם מבחינה כספית. השאלה אם אפשר עדיין לרכוש, פיזית או דיגיטלית(אם אפשר דרך האינטרנט אני מעדיף, אבל לא הצלחתי למצוא) כרטיס יומי/חד כיווני? זה משהו אפשרי או שלרכבת המהירה זה רק JR PASS?

אתה יכול לקנות כרטיס לרכבת המהירה בתחנות הרכבת בכל עיר. לא צריך jr pass בשביל זה (בכלליות jr pass נועד רק לתיירים זרים, ורוב הנוסעים שתראה בשינקנסן כנראה יהיו יפנים ממורמרים ביוממות לטוקיו וחזרה)

לפני 10 דקות, maor23 כתב:

ואגב, אשמח לקבל עזרה בכללי לגבי התחבצ שם. אני פוחד ללכת לאיבוד.

מבחינת תכנון הנסיעות, והבנה איזה קווים לקחת, בזמנו Japan guide הרגיש לי מאוד איכותי וטוב.

בערים עצמן זה קצת מבולגן. בערים הקטנות אפשר לשלם במזומן לנהגים ולקנות כרטיסים לרכבת. חלק מהערים הגדולות, בעיקר בטוקיו, יש סוג של רבקו. נראה לי שיש חברות שונות שמנפיקות, אבל זה לא כזה משנה. אתה בסוף פשוט טוען את זה בסכום מסוים וזהו. 

התחבורה הציבורית שם היא by far הכי טובה שראיתי בעולם, בטח ביחס לגודל האוכלוסיה וכמות המשתמשים. המקום היחידי שבו היא היתה בעייתית מבחינתי, זה קיוטו, שם האוטובוסים לא מאוד עומדים בעומס התיירים. ברמה הכללית, כמעט בכל נקודה מתוירת, שזה עיקר המקומות שכנראה תגיעו אליהם בטוקיו וקיוטו, דואגים להכריז באנגלית כשמגיעים לנקודות רלוונטיות לתיירים, וכמעט בלתי אפשרי לפספס תחנה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...