Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם ביפן? כנסו להמליץ

maor23

פוסטים מומלצים

@יבגניפ לפני שאתייחס להכל אני אשאל כדי שלא אשכח את מה שיש לי בראש - כשאמרת שצריך לברר עם היעד הבא, זאת אומרת עם המלון שאנחנו בדרכנו אליו, אם הם עובדים עם שירות קבלת המזוודות לפני שאני מגיע. איך אני עושה את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אנחנו תקשרנו דרך מערכות ההודעות שיש באתרי ההזמנות - booking ושות'

והיית מבטל מלון שלא היה תומך בשירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, כי זה לא משהו שבנינו עליו מראש, ואמרנו בזמנו שננסה את זה בהתחלה, ואם נראה שזה עובד - ננסה להמשיך לשאר המלונות.

היה לנו מלון אחד שלא תמך בשירות, אבל היה סניף של חברת השליחויות עצמה מאוד קרוב אליהם, ששלחנו אליו, ואחכ הם עזרו לנו למלא את הטופס כדי לשלוח את זה הלאה, מחנות נוחות קרובה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה לוז. 

אם אתם נוסעים לקובה בשביל קובה ביף אל תטרחו יש אותו בכל עיר גדולה. אם כי בא לכם לטייל שם זה אחלה. 

אם באמצע תמצו את טוקיו תוכלו לקחת טיול יום. 

אני אגיד שבחורף יש ימים גשומים מעצבנים אז או להביא חלפס או להכין תכנית ב' למקום סגור (ולא חסר ביפן)

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, ניקו פ. כתב:

אחלה לוז. 

אם אתם נוסעים לקובה בשביל קובה ביף אל תטרחו יש אותו בכל עיר גדולה. אם כי בא לכם לטייל שם זה אחלה. 

אם באמצע תמצו את טוקיו תוכלו לקחת טיול יום. 

אני אגיד שבחורף יש ימים גשומים מעצבנים אז או להביא חלפס או להכין תכנית ב' למקום סגור (ולא חסר ביפן)

האמת בכלל לא חשבתי על זה. 

מה צריך לכלול בתכנית ב'?

יעדים אחרים? מלונות אחרים? 

יש לך הצעות איך לתכנן נכון באמת תכנית ב'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט אטרקציות סגורות. מוזיאונים, מסעדות, קניונים, שופינג.

אפשר גם לצאת לטייל בטבע עם בגדים שקים דוחי מים אני עשיתי את זה באירופה היה כיף גדול. 2 מעלות וגשם אבל הייתי עם בגדי מטייךים דוחי מים רק אני ואשתי לבד. היה מהמם ושקט. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2024 בשעה 17:29, maor23 כתב:

image.png.8e9be0f6ae23565f1b9380b9b733f9f9.png

אין סיבה לשהות בקובה, זה מוסיף לכם מעבר מיותר וצ'ק-אין צ'ק-אאוט נוסף. זה די מעצבן. קחו מלון באוסאקה, קובה מרחק יריקה משם אם  בא לכם לבקר.

זה לא שיש המון מה לעשות שם, חצי יום-יום גג. למעט זה, זה פחות או יותר המסלול הסטנדרטי לשבועיים בפעם הראשונה. 

האקונה+5 האגמים נחמד, היערות מסביב לא בשיאם בחורף אבל אם תקבלו יום עם פחות עננות זה יהיה אחלה נוף.

שימו לב שפוג'י הוא נודניק ומאוד אוהב להתחבא בתוך עננים, קחו בחשבון שיש אפשרות סבירה שלא תוכלו לראות אותו.

לגבי טוקיו- ממליץ בחום לזנוח את הרעיון של "ביום הזה להתמקד ברובע הזה". זה באמת שטויות. חפשו את נקודות העניין שלכם וצרו מסלול. אין שום דבר רע בלחזור לרובע שכבר הייתם בו אם זה מסתדר לכם טוב עם המסלול של אותו יום. בעיקר בעיר שהתזוזה בה בין רובע אחד לאחר בטבעת המרכזית זה גג 25 דקות (גג!) ויש בה לא פחות מ 3 דרכי התניידות גם בלי רכב.

תשכחו מ "להתנסות בהכל". לא יהיה. גם אם תבלו שם חודשיים. קחו לצלחת שלכם את מה שאתם מסוגלים לעכל ותשנו דיסקט להבנה שאין טעם לעסוק במה שאתם לא מספיקים לחוות. אני חושב שחצי ממי שאני מכיר שהגיעו לפה פספסו חצי ממה שיכלו לעשות בגלל FOMO.

אוהב גאדג'טים ודרעק טכנולוגי? תגיע לאקיהברה ותעשה את המקומות הרגילים, רדיו קאיקאן, יודובאשי, LABI, ומעבר לזה כל מה שתופס לך את העין. מקום להסתובב בו, בגדול. תמצא איזשהו סניף של LOFT (לא חשוב באיזה איזור) בשביל כל ה "וואלה אני ממש מ-מ-ש רוצה את זה אבל אם אני קונה את זה אחרי 3 ימים זה זרוק בצד לנצח"

אזהרה: בקרב הזה עם עצמך אתה תפסיד. 100%. 

סיבוב בקאבוקיצ'ו בשינג'וקו בלילה זה מאסט, בעיקר כדי להגיד לעצמכם "wtf" שוב ושוב. כדאי בשבת בערב. מפוצץ אנשים עד לרמה שאי אפשר לזוז אבל זה מתי שהמקום זורח.

בארים/פאבים/מסעדות יש בכל פינה, תוכלו ללכת ל golden gai כדי לפגוש בערך כל ישראלי בעולם, או לעשות משהו קצת יותר נבון ולחפש מקום סולידי יותר ב omoide yokocho

בראשון בבוקר יש שוק עתיקות חמוד במקדש hanazono, ממליץ לבקר.

תתפסו יום לעשות ueno-kappabashi-asakusa. מתחילים בפארק באואנו וההמלצה שלי היא ללכת לבקר במוזיאון הלאומי המאוד מוצלח, משם לכו לכיוון השוק, שמחולק ל ameyoko ו uenaka. עושים הלוך ושוב, אחלה מקום לארוחת צהריים אגב. תחזרו לכיוון התחנה ותצעדו ברגל דרך קאפאבאשי, שדרה ארוכה שמוקדשת לכלי מטבח ונלווים (לא, זה לא fox home. שתגיעו תבינו.), אין ספק שתצאו משם עם כמה דברים. תמשיכו ברגל ל asakusa למקדש sensoji, ברחובות הצולבים (לא בשדרה הראשית!!) תוכלו למצוא כל מיני דברים נחמדים. 

אתם יכולים לתפוס רכבת תחתית משם ישירות לשיבויה לארוחת ערב אם בא לכם.

עוד המלצות שתהיה לי אנרגיה.

כמה פוינטרים:

-יש מקומות טובים לאכול בהם בכל חור ופינה בעיר. אל תתקבעו, אין סיבה לחשוב "צריך להגיע לשיבויה לארוחת ערב" למשל.

-אין ממש טעם להחליף מקומות לינה במהלך השהות בטוקיו, כאמור, יש רכבות מכל חור לכל חור, ומהר. תבחרו את מקום השהות לפי מה שחשוב לכם (חייבים חיי לילה עד 4 בבוקר? מקום עם תעבורה אינסופית של אנשים ותוסס מדי? תחשבו על שינג'וקו או מינאטו. אוהבים להתחיל את היום קצת מוקדם באווירה רגועה? רוצים לשלם קצת פחות? תחשבו על ueno ושאר המקומות בעיר taito. 

-התחנה הראשונה שלכם בכל הטיול הזה צריכה להיות מקום שאפשר לקנות בו כרטיס suica/pasmo/tocica/icoca ושאר כרטיסי IC. עושה את החיים פי מיליון קלים יותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אתן שתי המלצות.
לגבי פוג'י, היות וכפי שנאמר ההר הוא די ביישן ומפונק שווה כבר להפוך את הביקור למעניין. הייתי ישן בגלמפינג, ואני יכול להמליץ על אחד ספציפי, Retreat Camp Mahoroba, ישנו שם והיה נהדר. מקבלים חדר די מפנק לגלמפינג עם מרפסת גדולה מאוד שמשקיפה על ההר ומנגל גז (ומדורת גן אם תרצה להשכיר בשביל לעשות מדורה+מרשמלו).
בעיירה קוואגוצ'י יש אחלה סופרמרקט אז אפשר להצטייד שם על מזון ולעשות ארוחות בוקר/BBQ בערב. הסטייק שמוכרים שם חתוך וארוז במדפים הוא כל מה שצריך כדי להנות מבשר יפני מצויין, ויש אינסוף סוגי פטריות. 
היה לנו ממש כיף שם, אה והייתי שוכר רכב לקטע שלכם בפוג'י כשאני מגיע לשם. נוח מאוד להתנייד ולטייל עם רכב שם.
יש שם עוד המון אופציות של גלמפינג, כולל שינה בבועות שקופות כאלה - בכל מקרה אישית הייתי בוחר באופציה הזו במקום מלון, אתם כבר בטבע אפשר לומר, וזה ממש כיף בלי להתפשר על הנוחות. מה שכן זה ידרוש רכב כנראה, אבל כפי שאמרתי הייתי שוכר שם רכב בכל מקרה.

לגבי קיוטו אם אתם לא בקטע של מלון מפואר יש לא מעט אופציות זולות. אנחנו ישנו במלון IMU Kyoto. אני די בטוח שזו רשת. הרגשה קצת של הוסטל שזה כיף, אבל חדרים חדשים ופרטיים. ההרגשה של ההוסטל מתבטאת יותר בארוחת הבוקר (בינונית+ אבל סוגרת פינה), הבר שמציע 3 סוגי סאקה חופשי ללא עלות בכל יום, והאווירה.
נהננו מאוד, יש בר שכונתי של מקומיים מאוד קרוב שסיימתי בו את רוב הערבים בקיוטו, אם יעניין אותך אשלח המלצה בפרטי - אין בו שום דבר מעניין חוץ מהרגשה בייתית של בר שכונתי וחביב ואפשרות לשוחח עם מקומיים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Pika007 כתב:

התחנה הראשונה שלכם בכל הטיול הזה צריכה להיות מקום שאפשר לקנות בו כרטיס suica/pasmo/tocica/icoca ושאר כרטיסי IC. עושה את החיים פי מיליון קלים יותר.

מסכים. אני קניתי כבר בשדה בטוקיו. מאוד קל במכונה באנגלית שמנפיקה את הכרטיס ובמקום טוענים אותו. בטוקיו זה הכרטיס שגם אפשר להזדכות על הסכום בסוף לא זוכר אם זה פאסמו או סואיקה, אבל זה היחיד שיש בטוקיו והוא אחלה ממש ושימש אותי בכל יפן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החורף של יפן קשה ולא ככ נעים אבל מאידך יש הרבה מאד פעילויות חורף כמו

סקי וכו' וגם בעונת החורף יש הרבה סיילים, והמחירים באופן כללי יורדים, פחות לחץ

ברכבות מלונות ובכלל, כמובן לקחת בגדים חמים.

אני בצעירותי עבדתי שם כשנה הייתי לבדי, וטיילתי מעט מאד מחוץ לטוקיו. פגשתי בחור ישראלי

ושכרנו מיני ואן עם מזרן וערכת קפה מאחור וישננו שם. טיילנו למערב יפן ועל החוף צפונה במשך

3 שבועות. ללא שום תיכנון שהוא, בערב מכרנו כשעתיים מעט צעצועים שכיסו לנו לחלוטין את עלותהטיול (כיום לא ניתן למכור)

חוויה מדהימה וללא עלות כמעט, אבל ב 3 שבועות הללו עברנו בכל יום שעה שעה חוויות מדהימות, אנשים נהדרים, נופים מקסימים, ואתרי טבע מושקעים ומרהיבים.

בכל מקום יש מרכזי סנטו שזה אומר מקלחות ציבוריות בסגנון יפני מסורתי במחירים זולים מאד, כנראה שזה מבובסד, וגם האוכל ברשתות השונות (וגם ברחוב..) הוא מאד נגיש טעים,

ונקי,

אני תמיד השתדלתי להתחבר גם לאוכל המקומי ופחות מקדונלד, קנטאקי, סבן אילבן ואוכל מערבי. 

אז זה גם סוג של טיול שהלואי ויכולתי לעשות אותו כיום עם אשתי, לצערי הסיכוי אפסי.

אני מבטיח לך הנאה מרובה, יפן היא ארץ קסומה, קל מאד לטייל שם גם שלא היה לנו שום תכנון מוקדם.

עריכה אחרונה על ידי yossy
נזכרתי במשהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות שלכם, אנסה להתייחס בקצרה להכל.

@Pika007 קודם כל, תודה על התגובה המפורטת. 

נראה שטעמנו קצת שונה ולכן מה שאתה התחברת אליו אנחנו לא נתחבר, ולהפך.

את קובה אנחנו לקחנו ללילה מהסיבה שאנחנו מצאנו שם קניון שנרצה לטייל בו וגם מלון יפייפה עם נוף לים, לבקר בפארק היפה שם וכו'. על הבוקר יוצאים לאוסקה וזהו.

לגבי אקיבארה, אין ספק שנהיה שם. ולגבי טוקיו, כמו שאמרת כך ביצעתי, פשוט ב2 פעימות. כשננחת נהיה באיזור שיבויה, קצת להכיר את האיזור עם המעבר חצייה המפורסם, ובסוף הטיול נהיה כבר רצוף בשינגוקו בלי להחליף יותר מדי.

שאלה לגבי הכרטיסים שדיברת עליהם. משמשים לכל כלי תחבורה כולל השינקנסן? או שהכל חוץ מ?

אני אשמח לדעת מה מהם רצוי יותר לקנות ומה פחות, לכמה זמן אפשר לקנות והאם צריך לתקף לפני כל נסיעה.

ובנוסף שאלה שעלתה לי, יש אופציה לקנות כרטיס לרכבות הבולט בתחנות עצמן, עבור נסיעות ספציפיות ולא עם JR PASS? כי לפי המחשבון זה לא משתלם לי. אם כן, יש דרך לבדוק מה העלות לכרטיס, ואופציה אולי להזמין אותו מראש כדי למנוע עמידה בתורים בתחנות? ואגב, יש אתר שמראה את לוח הזמנים של הרכבות בכל תחנה?

@farkash7 תודה על ההמלצה בפוג'י. מצאתי איזשהו מלון נחמד, לא יקר מדי, עם תצפית(לפחות ככה מבטיחים) לפוג'י, וגם קרוב לאחד הפארקים שם. בגדול פוג'י הוא יותר בשביל להיות באמת בירח דבש, עם כמה שיותר מלון ונוף יפה, וכמה שפחות לשבור את הראש מה לעשות. לגבי קיוטו, תאמין או לא אבל זה בדיוק המלון שעכשיו סגרתי. היו לי כמה אופציות והוא היה נראה הכי חדשני ומשופץ לעומת האחרים. איך הוא מבחינת גודל? כי לפי האתר רשום שחדר זוגי הוא 12 מ"ר, שזה ממש ממש קטן.

אגב, אשמח לקבל המלצות גם על מלונות ביעדים האחרים שנהיה. אני סגרתי מלון בכל יעד, אבל לא סגור על אף אחד מהם. ניסיתי למצוא את האיכותי ביותר (נוסחה של ביקורות + רייטינג + קירבה למרכז בכל עיר), אבל יכול להיות תמיד שטעיתי.

זו הרשימה למי שמעוניין(כמובן שהכל עם ביטול חינם ואפשרי להחליף)

Tokyo Stay Aoyama Premier - טוקיו באיזור שיבויה

Hotel Okura Kobe - קובה

GRIDS PREMIUM HOTEL OSAKA NAMBA - אוסקה

IMU Hote Kyoto - קיוטו

Highland Resort Hotel & Spa - איזור הפוג'י (קאווקציקו, משהו כזה)

ואחרון חביב, גם כן טוקיו(שינגוקו) - Hotel Sunroute Plaza

@ניקו פ. לגבי מה שכתבת, סימנתי בירוק את מה השאלה שקשורה למה שכתבת. אשמח לתשובה.

@yossy מאמין לך, אבל אנחנו מעדיפים כן לסגור דברים מראש. זה מתחיל אצלי ממלונות וממשיך לאטרקציות.

עריכה אחרונה על ידי maor23
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הסנט שלי על טוקיו, אבל אני ממש לא מומחה לטוקיו, אלו מסקנות נטו מהביקור היחיד שלי שם.
Hotel Sunroute Plaza - ישנתי שם, מלון טוב, מה שכן לא עפתי אל אזור שינג'וקו, עמוס בקטע אחר, תחושה מאיימת שקשה להסביר, לא מדהים להסתובבות, אבל שוב זה אני.
הייתי לוקח מלון באסקוסה במקום, כן זה איזור מאוד מתוייר, אבל לדעתי נחמד להסתובב שם בערב בפעם הראשונה, המון מסעדות/ברים והוא קרוב להמון דברים אחרים בטוקיו ששווה לראות.
לגבי המלון הראשון, לא ממש מכיר את האזור, רק יכול להגיד שהסתובבתי באזור Harajuku וממש נהנתי שם, נראה שזה די קרוב. תתייעץ.

לגבי פוג'י, זו דעתי ודעתי בלבד - רוב המלונות שם די ישנים (לא כולם, רובם), לא זולים ובאופן אישי אני אוהב טבע אז גלמפינג אין שאלה בכלל. אני לא יודע אם מלון יהיה מפנק יותר, תציץ בתמונות, גלמפינג כשמו כן הוא, אחלה מקום לירח דבש, אבל אם אתם מחפשים בריכות ופסיליטיז של מלון לכו על מלון, כי בגלמפינג פרט לחדר מפנק שמקבלים ביער עם ציוד אין שום דבר.

לגבי המלון בקיוטו, אל תצפה למשהו וואו. זה מלון פשוט עם חדרים פשוטים. הוא עבר שיפוץ או שהוא נבנה יחסית לאחרונה, הכל שם חדש. האווירה היא אווירה צעירה מאוד. המנהל שם סופר נחמד. יש מכבסה טובה לא רחוק משם. המיקום שלו טוב.
אני לא רואה צורך להתעקב על כמה החדר גדול/מפנק, אתם תהיו 99% מהזמן מחוץ לחדר. אפשר לקחת מלון אחר עם חדרים גדולים ולשלם פי 5, ובקיוטו יש מלונות מהממים, הכל עניין של סדרי עדיפויות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלון בטוקיו... תמיד מעדיף את איזור גינזה

חזרנו למלון הזה 3 פעמים. מיקום מנצח ומחיר נוח

Hotel Gracery Ginza

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...