Jump to content

פריג'י

 • הודעות

  3,863
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי פריג'י

 1. לא. קודם כל נצא מנקודת הנחה שרמזור באיזורים האלו זו הקטסטרופה הכי גרועה שאפשר לדמיין. כל כביש שיורחב גם אחר כך ימוסגר עם גדרות בשני הצדדים כי ככה זה בישראל. מעבר של משאיות באיזור המגורים זה NO GO היסטרי. זה לא אמור לעלות על שולחן השרטוט. ושאלת הבטיחות צריכה להתחיל מכמה אירועים היו בכלל אי פעם? כלומר מה הקטסטרופה. אין שום סיבה לבנות ליד יישובים כאלו אוטוסטרדה. העניין הוא, ומשם הכל מתחיל, שבישראל היישובים הקהילתיים מנותקים מהדרך, בעוד שבאירופה הדרכים חיברו בין היישובים, עקבו אחרי תנאי השטח, והתנועה הייתה עם כרכרות. הדרכים הקיימות שם כיום הן הרחבה קלה של המצב ההוא. נתיב לכל כיוון, אפס גדרות ושטחי הפרדה, המון פיתולים ואין תאורה. כביכול זה לא בטיחותי, בפועל מצאתי את עצמי תמיד במהירות שהוגדרה בכבישים האלו כמותרת. כי תנאי הדרך הכריחו אותי להאט. תמיד הרגיש לי שם כמו נהיגה טבעית ופה מלאכותית כי אתה לא יודע מתי פתאום בלי שום סיבה הכביש הישר ייעלם. בישראל, כבישים תוכננו עם סרגל. בדיוק כמו בתמונה שצירפת, וכביש ישר מאפשר נסיעה מהירה, ואז הממשקים לא טבעיים וצריך להגביל, להאט ולעכב. אני מנחש שהפרויקט הזה יהפוך את הכפרים בצפון למשהו שתואם את יישובי עמק חפר. כלומר כל קטע כביש יקבל 10 במפרים ל-100 מטר כדי לעצור את המהירות שהולכת לעלות, והיישובים כלואים על ידי כביש כגון כביש 4 או כביש 57 עם מלא רמזורים.
 2. היה יזם שרצה לעשות את זה, משאית עם כל הציוד כמו שמקובל באירופה בכמה וכמה מדינות. התלבשו עליו כי טכנית לפי החוק אסור לבצע טיפול לא במוסך. ניידות שירות מוגבלות לעזרה ראשונה. מקווה שבזאת יסתיים הסיפור. הכי קטע אם תקבל צמיגים משבוע 3521... מה יהיה התירוץ?
 3. אם רוב הנסיעות בעיר היאריס ההיברידית היא המכונית הכי מוצלחת שאני מכיר למשימה. קורה A כל כך נוראית לכם? מוזר. קורה A הפכה למנופחת בכל המכוניות, לא מצאתי את טויוטה חריגה לרעה. רוצים גודל בעיר? (לא שאני מבין למה זוג בלי ילדים צריך אוטו גדול בתוך עיר. אוטו גדול זה אילוץ בעיר) לכו על איוניק/נירו או קורולה היברידית במרכב האצ'בק שהיא גם מכונית יפה (בניגוד לסדאן). מה שלא תעשו, אל תקנו מכונית שמצויידת ב- START STOP שמנתקת את המדחס של המזגן ודורשת התעסקות בשביל לכבות אותה!. קרוז קונטרול אדפטיבי זה דיי בוסר, לא עפתי על זה. הוא קיים בשתי האופציות שהצעתי לפחות בחלק מהשנתונים. מה שבטוח, אם כבר למכור רכב יד ראשונה פרטי בן שנתיים, מצאתם את התקופה הכי טובה לעשות זאת. בהצלחה.
 4. אין, זה סביר. זה משתנה לפי מידה וקוד מהירות ומשקל, ומסתבר (מקרה פרטי של גודייר תוצרת טורקיה) שגם לפי ארץ הייצור. מה שבאתר היצרן אלו הערכים שצריכים להיות. אם זה לא ככה בפועל, תחשוד.
 5. ברור, רק אני ועוד אחד מתעסקים בפיין טיונינג. כל השאר רק צרכנים. נמוכה ביותר אתה מתכוון עדין או גס? ההמלצה שאני מכיר היא הגס ביותר, ואז מתקבל קפה יותר חלש, אשמח להבהרה בדיוק למה אתה מתכוון. סבירים זה שם המשחק... הם כן כאלו, ולא יותר. לא התכוונתי אחרת. כשכתבתי טעים זה היה בהקשר של כיוונון המכונה. פתחנו קודם כל את הלוואצה אותו כיניתי פשוט, גם בגלל כל המשחקים של מכונה חדשה וגם בגלל כל המתלהבים שישתו קפה פשוט. שים לב שבשורה האחרונה כתוב שאחרי שייגמר נביא קפה איכותי יותר. מעניין מה שאמרת פה, העוגה לא יוצאת רטובה ודווקא נראה לי שהייתה דיי מהודקת, אעקוב ואבדוק בחוברת. הדגמים החדשים עולים יותר דיי משמעותית, בסוף היינו צריכים VFM גבוה...
 6. אז קנה את הגודייר בראש שקט (כל עוד הם לא תוצרת טורקיה). המחיר סביר בסך הכל.
 7. במחיר הזה יש פאלקנים 310 או קלבר HP4 כמה אתה נוסע בשנה?
 8. הרכבנו. המכונה חביבה מאוד. נראית לא רע בכלל, אפילו משדרת סוג של יוקרתיות והיי טקיות. אבל יש לציין שהיא דיי פלסטיקית. נוחה לשימוש, ההפעלה טריוויאלית. בפתיחה ראשונה קצת לא ברור מה סדר הפעולות כי צריך לבדוק את קשיות המים עם נייר לקמוס, להזין למערכת, לשטוף את המכונה, לרוקן את המים, לשטוף פילטר לפי הוראות, להרכיב פילטר ולמלא מים. אחר כך צריך לעשות אקטיבציה לפילטר שזה בעצם תהליך שטיפה נוסף. אחרי שהכל בוצע שמים קפה, מכוונים בורר אנלוגי לעובי הטחינה, ומכינים את הקפה. ממשק ההפעלה ממש טריוויאלי. יודעת להכין אספרסו ב- 3 רמות עוצמה ו-3 כמויות מים (9 קומבינציות) וגם קפה באותה שיטה (9 קומבינציות של חוזק ומים). לא ברור אם חלק מהן חופף (דיאגרמת ון...). הקפה טעים (זה הפשוט של לוואצה מסוג גוסטו פיאנו) כלומר המכונה לא שורפת אותו והוא לא יוצא חזק מדי, מר מדי, חמוץ מדי אלא מאוזן, כנראה שכיוונו הכל בסדר. מבחינת קצף של האספרסו אז כרגיל במכונות אוטומטיות שנתקלתי כמות הקצף יחסית נמוכה אבל קיימת. בנוסף לפני כל כוס יש הזרמת מים לכוס, אבל עם דיליי מסוים שזה חשוב כי אפשר לשים את הכוס אחריו בלי לקבל את השליכטה של המים עם הסחל'ה (אלו המינוחים הכי מקצועיים שאני מכיר). ניסינו גם להקציף חלב, סך הכל המקציף עובד בסדר, צריך לעבוד על הטכניקה שלנו לראות מה הכי טוב שנצליח לעשות, אין בריסטה בקהל. יסתיים הקילו הזה, נתחיל לאתגר אותה עם קפה יותר איכותי.
 9. אחלה, תתחדש. יופי של צמיגים במחיר מעולה. תוצרת פולין זה טוב בדגם הזה, מניסיון אישי באותה מידה.
 10. בשתי המידות קיים קלבר. במידה 165 קייםגם הפאלקן. לך על הקלבר במידה שרשומה ברשיון היום. קונטי הזה מקבל ביקורות רעות, המישלן יהיה יקר סתם ביחס לקלבר. לדעתי האישית לא כדאי. מיותר. אם אתה רוצה לשדרג את הג'אנט, תפאדל. מבחינת יכולות לאוטו של 60 כ"ס, בוא, 14 זה מספיק בהחלט.
 11. אני אוכל לתת במהלך השבוע חוות דעת מקוצרת (אספרסו טעים או לא טעים) על פיליפס 2220, נמצאת בבגאז' של האוטו ומחר תורכב במשרד.
 12. מה הבעיה? יש במחיר סביר גם קלבר DYNAXER H4 וגם פאלקן sn110 הקלבר בוודאות סבירים+
 13. פריג'י

  אכזבה מצמיגים

  לשפוט צמיגים בני 3+ זה לא הוגן... אין לך מושג מה עבר עליהם.
 14. מצבר חשוד מספר 1. לתקלה הספציפית שהזכרת הייתי חושד בנגד מהירות מאוורר. אתה צריך להבין מתי התקלה קורית. בדיוק. יעני לסמלץ את התנאים ולראות אם חוזר, כי אני מבין שכל התנעה זה נעלם. תבדוק אם יש קשר בין הופעת התקלה להדלקת מזגן.
 15. פריג'י

  אכזבה מצמיגים

  נו בחיאת. מתי קנית את הרכב?
 16. צמיג שנוסע לא מתייבש. צמיג שעומד מתייבש. מסכים שהדגם חדש אבל לא רואה סיבה להניח משהו אחר על התוצרת של מישלן. מבחינת שחיקה הפרימסי 4 נשחקים ממש לאט ואחיד. בהחלט נקודה לטובתם.
 17. כצמיג המישלן יותר טוב, אבל יש לקחת בחשבון שהם מתייבשים יותר מהר (ומצד שני נשחקים יותר לאט). אם האוטו נוסע הרבה שווה לקחת את המישלן. אם הקילומטרז' הצפוי נמוך, עדיפים הגודייר. כמובן בגודייר להקפיד על מדינת הייצור.
 18. ולמה שיירד? כלכלה בסיסית. ההיצע יורד, המחיר עולה. יש לה תחליף? לא.
 19. במידה הזו שהיא מאוד נפוצה מישלין פרימסי 4 לא יהיו יקרים מדי ובהחלט עדיפים על יתר האופציות. גם גודייר אפיגריפ פרפורמנס צמיג מאוד מומלץ, אפשר למצוא תוצרת גרמניה לדעתי.
 20. פריג'י

  Volvo זה רכב יוקרה?

  שלילי, קרא בוויקיפדיה. מאוד הגיוני שיש רכיבים משותפים אבל הקראון הוא רכב עם היסטוריה הרבה יותר ענפה. למיטב ידיעתי עד הדגם האחרוו בכלל לא דובר על שיווק במערב.
 21. פריג'י

  Volvo זה רכב יוקרה?

  יש לטויוטה מכוניות לעשירים היפנים, שאינן לקסוס אלא טויוטה. עם הנעה אחורית, עור מלא, מנוע V6 או בעבר V8. מה אני אגיד, עממיקו (או במטבע לשון שלמדנו בשרשור הקורונה - "ביטוח לאומי"). https://releasedatesautos.com/2021-toyota-crown/ רכב יוקרה או לא?
 22. אין באמת מחסור מורגש ברכבי השכרה, אין בעיה לבצע עסקה ומקסימום לשלם כמה שקלים דמי ביטול. אם עשית הזמנה והיא מאושרת תקבל רכב.
 23. ברווז, תחליף פרטים. לא פגוש. לא דלת. פרטים.
 24. פריג'י

  אכזבה מצמיגים

  הסיבה שאני רושם את זה היא שדנלופ הוא בעצם מותג עצמאי עם מו"פ ודגמים משלו, אבל נמצא בשליטה משותפת של סומיטומו היפנית (הבעלים של פאלקן) ושל גודייר האמריקאית (שכידוע יש לה מפעל בטורקיה שמייצר את התוצרת הפחות טובה של גודייר).
×
×
 • תוכן חדש...