Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 57.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4735

• SlowRide

4546

• פינדר

3579

• m3x7r3m3

2926

אני לא מציע לשלול אזרחות מאף אחד, אם לא הבנת. אני כן חושב שיש קו אדום מאוד ברור לתגובה הסבירה לטענות על אפליה וגזענות, והוא נחצה ממזמן, ובצורה שלא מועילה לאף אחד. ואני אגיד שוב, גם אם זה מחליא אותך, מי שלא טוב לו פה, יכול לקום ולעזוב מחר בבוקר (מרצונו החופשי, כן?). יש כאלו שירצו לעזוב לאסטין, טקסס, ויש כאלו שלאדיס-אבבה. אני לא אתערב בשיקולים של אף אחד.

לא ייחסתי לך הצעות לשלילת אזרחות. מכיוון שאתה כנראה אף פעם לא שמעת מישהו צועק לך "תחזור ל-X" - אתה כנראה לא תבין לעולם למה זה מחליא. יש גם הבדל עדין בין "מי שלא טוב לו - שיעזוב" לבין "שיקנה כרטיס בחזרה ל..". ובוא רק נזכיר שחלק מאלו שאתה מציע להם לעזוב נולדו פה בדיוק כמוך.

אתה מביא אפס מוחלט של הוכחות לאפליה מכוונת נגד יוצאי אתיופיה

זה ממש מדהים שאני מביא אפס מוחלט של הוכחות למשהו שאני לא טוען, נכון?

מה זה אינטגרציה עבורך? איפה עובר הגבול בין סיוע ממשלתי לאחריות האישית של הפרט והקהילה? למה דור שני ליוצאי רוסיה (כולל כאלו שהוריהם גרו בשכונות עוני מזעזעות) יכול לעבוד בהייטק ודור שני ליוצאי אתיופיה לא? אולי בכל זאת חלק מהאחריות נופל גם על האנשים עצמם?

שאלות מצוינות.

אינטגרציה מלאה עבורי זה מצב שבו לתנאים שפרטנו יחד כהכרחיים (נניח) להצלחה לא נלווה שום דבר והם לא נפגעים מהמוצא של האדם.

זה מתקיים? לא.

לא כל הרוסים הם גם עובדי הייטק, ויש גם הרבה יותר מאיתנו. לרוסים ולאתיופים לא הייתה אותה נקודת פתיחה.

אין לי חישוב מדעי מתמטי מדויק מה צריך לעשות וכמה. קראתי שיש תוכניות שמטרתן לשלב יותר צעירים אתיופים באקדמיה שזה מצוין.

אני מנסה להגיד שצריך לזכור שהאנשים האלו הם מהגרים.

בוודאי. כולנו מהגרים. ואתה מה?

...

ההפגנות אתמול יצאו משליטה והפכו לאלימות. אני לא בעד זה, אני לא הייתי רוצה לספוג אבן בדרך הביתה, וזה לא משנה אם זה מפגינים אתיופים, נכים, או כל קבוצה אחרת. זו לא סיבה להפסיק לשאול שאלות עלינו כחברה. זה הכל.

...

תוספת קטנה לפני הקפה של הבוקר:

כרגיל, אצלך העולם הוא תמיד בינארי.

מעבר להקצנה על הבינתחומי - הפעם הוא צודק. ואתה עם כל האינטלגנציה שלך לא מצליח להבין שההבדלים בנקודת הפתיחה יכולים להפוך "עבודה קשה" לבלתי אפשרית". הנקודה המשמחת היא, שכמות יוצאי אתיופיה בקמפוסים עולה. וזה אומר שאולי בעוד דור גם מצבם הכללי כעדה יהיה טוב יותר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפגנות אתמול יצאו משליטה והפכו לאלימות. אני לא בעד זה, אני לא הייתי רוצה לספוג אבן בדרך הביתה, וזה לא משנה אם זה מפגינים אתיופים, נכים, או כל קבוצה אחרת. זו לא סיבה להפסיק לשאול שאלות עלינו כחברה. זה הכל.

הפגנות אלימות הן הסיבה להניח בצד את שאילת השאלות. לטפל בצורה חוקית במתפרעים, ולהחזיר איזו התרעה מפני התנהגות שכזו. כי אם אין מחיר לשלם על דבר כזה, מה מונע מכל קבוצה אחרת בחברה לנהוג כך?

שמעתי היום משהו בסגנון של "לפרוק לחץ", מה זה השטויות האלה.

אחרי שההפגנות ייפסקו, כדאי וצריך לשאול את השאלות על אינטגרציה של הקהילה האתיופית בחברה הישראלית. או כמו שניסחת את זה (בשינוי קל) "כמה בכירים יש בהייטק הישראלי מהקהילה הזו".

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"כמה בכירים יש בהייטק הישראלי מהקהילה הזו".

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

השאלה כמה בכירים בהייטק (אפשר גם עורכי דין/טייסי קרב/מדענים/כל תפקיד בכיר אחר) צריכה להישאל לא במישור העדתי, אלא במישור של מי שראוי לכך. ברגע שהשיח הוא מכסות עדתיות, אנחנו בבעיה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נהייה בבעיה אם ימנו אנשים לתפקיד רק כדי לסמן וי.

אנחנו נרוויח אם הפול שממנו מגיעים האנשים יתרחב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן את השנקל שלי,

1. המחאה הזאת היא לא מחאה, היא פורקן זעם ושחרור קיטור. תרבות ה PC לימדה אותנו שאם נפגעת אז אתה גם צודק.

2. שבוע אחרי שההפגנות האלו יגמרו אף אחד לא יזכור את זה עד לפעם הבאה.

3. הדרך היחידה בארץ באמת לקבל משאבים זה להיות חלק מהקואליציה ולסחוט אותה, אבל זה לא מצטלם יפה כמו לשרוף מכונית.

4. כל עליה דופקת את העליה הבאה בתור אחריה. האשכנזים דופקים את המרוקאים, המרוקאים את הגרוזינים, הגרוזינים את הרוסים, הרוסים את האתיופים. רק תחשבו על זהות המנקה הגנרית לאורך השנים.

5. הממשלות לאורך השנים נכשלות בגדול בשילוב של עליות גדולות בחברה ולכן זה נשאר בידי העליה עצמה.

6. ככל שהעליה משכילה יותר, כך היא נחלצת מהר יותר מהמקום הנמוך הדיפולטי שבו היא מתחילה, ולהיפך. זה בגדול.

7. ועם כל זאת, יש הרבה גזענות בארץ, כלפי ערבים, כלפי רוסים וכלפי אתיופים, בואו לא ניתמם.

בקיצור, כרגע האתיופים יורים לעצמם ברגל, הציבור לא תומך בהם.

נצטרך לחכות עוד איזה שני דורות כדי שהפערים יצטמצמו, או שפשוט יביאו לכאן עליה חדשה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפקד מחוז תל אביב אנר הבוקר שחסימות לא אלימות לא יפונו. איזה מדינה מטומטמת, פשוט מרתיח. ואני בכלל לא סובל מהפקקים האלה, אבל האנרכיה ששולטת במדינה מפחידה אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נותנים להם אישור לחסום כבישים כדי להפגין, זה גאוני.

הם חוסמים כבישים, שאר הציבור מתחיל לשנוא אותם, המחאה שלהם הופכת למאוסה ולא רלוונטית. הפרד ומשול קלאסי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארדן אומר שהמשטרה לא תאפשר חסימת צרי תנועה.

המשטרה אומרת שהיא כן תאפשר חסימת צירי תנועה.

למי להאמין?

אקווה שהוד רוממותם המקופחים יאפשרו לאימא שלי לשוב הביתה מהדיאליזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורים שלך קיבלו השכלה מערבית חינם בברית המועצות.

הורים שלהם הגיעו ממדינת עולם שלישי בלי שהם יודעים קרוא וכתוב. מדובר בפערים שלא נסגרים בדור או אפילו מספר דורות.

וואלה אבא שלי עלה לארץ עם המשפחה שלו בגיל 17, ממדינה מוסלמית די נחשלת בלי בגרות בלי לדעת עברית, ודי עם כלום, וזרקו אותם במעברה ליד הגבול הירדני בירושלים.

וואלה לא ויתר לעצמו, הלך למד עברית ברמה בסיסית שאפשרה לו להוציא בגרות ותואר ראשון בהמשך תוך כדי שהוא מפרנס את המשפחה שלו (6-7 נפשות) בכל מיני עבודות, ועשה קריירה ממושכת במשרדי ממשלה למיניהם (והתמנה גם בהמשך לראש מועצה כלשהי בועדה קרואה, אם זה אינדיקציה כלשהי להצלחה).

מה הוא לא עשה? הוא לא הלך לשרוף מכוניות ולחסום כבישים בגלל הקשיים שהיו להם, אלא לקח אחריות על החיים שלו.

וכמוהו עוד רבים וטובים בדור ההוא, הוא לא ממש היה חריג בזה (היו בהמשך הפנתרים השחורים, אני בספק איזה שינוי הם יצרו בפועל, אבל לא מספיק בקי בזה).

הנקודה היא יש לאתיופים לא פחות אחריות למצבם הנוכחי, אי אפשר להאשים רק את הרשויות, ולא יחול שום שינוי אם הם לא יבינו את זה.

עולים חדשים בדור של ההורים שלי היו מתים לרבע מהתוכניות והכספים שהוצאו לטובת שילוב של האתיופים בחברה, שלא לדבר על רמת החיים היום שמקלה מאוד

על ההתאקלמות בהשוואה לאז.

ואגב שאלה נוספת, אם זה לגיטימי אנרכיה אלימה כזו כדי להשיג "שינוי", מאיזה שלב לגיטימי לאזרחים להתחיל להגיב חזרה באלימות כלפי אותם מתפרעים שפוגעים באנשים תמימים, כשהמשטרה האימפוטנטית הזו לא עושה כלום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שישנתם (כלומר הייתם תקועים בפקק שלא נגמר) עמיר פרץ חזר להיות יו"ר העבודה.

מי שקבע את זה הם 30,000 שטרחו לבוא להצביע, פחות מחצי מהמתפקדים.

14,000 הצביעו לפרץ. פחות ממנדט, לא מדגדגים את אחוז החסימה.

העבודה כנראה תקבל איזה 7-8 מנדטים בבחירות.

בליכוד, שקיבל 35 מנדטים, הצביעו בפריימריז האחרונים פחות מ 70,000 איש.

בהצבעה העתידית על זהות מנהיג המפלגה, כנראה ש 40,000 יספיקו לניצחון. מנדט. אחד.

ההצבעה לוקחת 10 דקות.

אתמול בפקקים היו תקועים 60,000 מכוניות. במשך שעות.

אתם אנשים חכמים, תסיקו את המסקנות.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בנוגע לפנתרים השחורים, לדעתי הם רק גרמו נזק לעדות המזרח. בלי השיט הזה חלק ניכר מהסטיגמות על מזרחים לא היו קיימות היום.

מהמחאות העדתיות האלה לא יצא שום דבר טוב אף פעם. יש דוגמא למשהו טוב שיצא מזה חוץ מהנצחה של סטיגמות מכוערות?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמנציח את הסטיגמות הם הפוליטיקאים המנצלים אותן להסתה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...