Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אולי תטרח להסתכל על הנתונים? כל המספרים נמצאים ב"תמונת מצב" של משרד הבריאות ומתעדכנים מספר פעמים ביום.

לפני 3 ימים חוסנו במנה השניה 30799 ובמנה הראשונה 26769.

אז בוא נגיד שהמנות מהמטוס שנחת ביום א' הגיעו רק שלשום - אבל אז חוסנו במנה השניה 51679 ובראשונה 54101. ביחד זה בערך 105,000, רחוק מ-150,000. אתמול היו 64366 מתחסנים בשניה ו-56716 בראשונה. משאיר לפחות 30000 מנות שהיה ניתן לתת לפי קצב השיא לפני שבועיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את הנתונים שלך

אם אתה אומר שיש כל כך הרבה מנות עודף במרכזי חיסון

למה כל האנשים שעומדים בתור ושולחים אותם הבייתה בלי חיסון לא מקבלים מנה ראשונה במקום אלה שלא הגיעו למנה שניה ?

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה מצב המנות במרכזים. מזמינים אותן מסלא (שם הן מאוחסנות בהקפאה עמוקה) לפי הביקוש. אבל אם לפני שבועיים ראינו קצב חיסון של 150,000 מנות ביום ואתמול הגענו לשיא שבועי של 120,000 מנות זה אומר שמרכזי החיסון מסוגלים לתת עוד כמה עשרות אלפי זריקות, שמן הסתם ניתן להזמין מהמחסן המרכזי אם יהיה ביקוש.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני שואל אותך שוב

אם אתה טוען שיש מספיק מנות כי הגיעו משלוחים

ושהצוותים מסוגלים לחסן 150,000 טוטאל ביום ולא השתנה משהו  ביכולת הטכנית

ואתה גם טוען שכמה עשרות אלפים לא מגיעים למנה שניה

זה אומר שבכל יום נשארים כמה עשרות אלפי חיסונים

אנחנו לא באמת יודעים מה נשאר וכמה מלאי  יש

אבל אנחנו יודעים בודאות  שיש אנשים שעומדים בתור בחוץ ומוכנים לחכות כמה שצריך בשביל לקבל חיסון

ובסוף שולחים אותם הבייתה כי אין

אז אולי משהו בגישה שלך שגוי ?

הרי אין שום סיכוי שזורקים בהיכל מנורה 10,000 חיסונים לפח כל יום ואומרים למי שעומד בחוץ "לא נשאר" נכון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, תוכל לחזור לסטטיסטיקה הדכאונית שלך כשהחיסונים יהיו זמינים רשמית לכולם. אני לא אלך לעמוד בתור היפותטי של 4 שעות כדי לגלות אם מוכנים לחסן אותי או לא.

וסתכל גם על הצד החיובי:  אם עוד חצי שנה עדיין תהייה קורונה כי לא מספיק התחסנו, תהיה לך הילה לספר שוב כמה מגיע לעם ישראל סגר חמישי או שישי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיסונים של פייזר טובים ל-5 ימים מהרגע שהם יוצאים מהקפאה עמוקה.

לכן אם הוציאו אותם ביום רביעי בבוקר , אז רק בשני בבוקר צריך להשליך אותם לפח.

אם אנשים שקבעו תורים לשישי,שבת, ראשון , לא יגיעו לתור שלהם אז יהיו חיסונים עודפים.

בנתיים ,למי שדוגל באנרכיה , או באי סגר יכול להציץ למצב של לבנון.

לפי אתרים זרים , הם נכנסו לסגר מוחלט  (לא הדוק , לא רופף, לא כאילו סגר).

אפילו סופרים סגורים .. אסור לצאת מהבית כלל.

למי שחסר מזון , יכול להזמין במשלוח בלבד. 

אז נחמד להביא מידי פעם את הדוגמא של שוודיה, אבל אפשר גם להציץ ללבנון מידי פעם.

מזל שיש לנו גדר לאורך הגבול.

image.thumb.png.33a24711a513cd33683fbb9c4f62853e.png

image.thumb.png.07f4859fe0d429533e5fd52afbfe1113.png

https://www.france24.com/en/middle-east/20210115-lebanon-imposes-strict-new-lockdown-to-combat-post-holiday-covid-19-spike

image.thumb.png.2b8fad3c6e28fcb4ff3b2280aeded999.png

image.thumb.png.1e4dba9fe3b4770274fc8269f1146474.png

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporterשוב, לא הבנת אותי. עד כמה אני מבין - ואני לא יושב על האקסלים של משהב"ר אלא על העיתונות - מאמצע השבוע לא היה מחסור במנות, ואנשים מגיעים לקבל מנה שניה. אבל למרות פתיחת התורים לבני 50 עדיין מגיעים יחסית מעט לקבלת מנה ראשונה. כנראה שהמנות האלה נשארות בהקפאה עמוקה בסלא, שם הן יכולות להשמר חצי שנה. המנות ה"עודפות" הן אלה שהופשרו וחייבים להשתמש בהן תוך 5 ימים. אם אין ביקוש מופשרות פחות מנות כך שיש פחות מנות לצעירים ושאר לא מוזמנים.

@יבגניפהאם יהיה צורך בסגרים נוספים? תלוי בתחלואה, שתלויה בהרבה גורמים: רמת ומשך יעילות החיסון, אחוז המתחסנים בחיסון מלא או חלקי (עם היעילות המתלווה לכך), המשר שמירת ריחוק חברתי, התפתחות זנים יותר מדבקים/אלימים/עמידים לחיסון/כל שילוב של אלה וכו'. לכן אני מקווה מאד שקצב החיסונים יהיה גבוה, שכן באוכלוסיה מחוסנת תהיה פחות תחלואה ופחות תחלואה קשה, פחות מוטציות וכו' מה שבתקווה יוכל לצמצם מאוד את ההגבלות החברתיות והכלכליות. בניו זילנד ואוסטרליה השיגו זאת באמצעות סגרים נוקשים, אני תקווה שאצלנו זה יושג באמצעות חיסונים. אבל זה מצריך שיתוף פעולה של כל חלקי האוכלוסיה. 

אבל אנחנו לא חיים בואקואום. נתחיל באינטראקציה עם הפלסטינים, אבל נמשיך בקשרים הבינלאומיים. חלק ממה שמדאיג, כיוון שעלול להשפיע עלינו, הוא הכשלונות באירופה ובארה"ב. אני לא מדבר על מדינות נחשלות, אבל מה שמתרחש במדינות כמו צרפת (60% סרבני חיסון) או אנגליה (מגפה בלתי נשלטת וברדק עם החיסונים, למרות קצב לא רע) ישפיע עלינו בגלל המשבר הכלכלי העולמי שלא יפתר כל כך מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

@Transporterשוב, לא הבנת אותי. עד כמה אני מבין - ואני לא יושב על האקסלים של משהב"ר אלא על העיתונות - מאמצע השבוע לא היה מחסור במנות, ואנשים מגיעים לקבל מנה שניה. אבל למרות פתיחת התורים לבני 50 עדיין מגיעים יחסית מעט לקבלת מנה ראשונה. כנראה שהמנות האלה נשארות בהקפאה עמוקה בסלא, שם הן יכולות להשמר חצי שנה. המנות ה"עודפות" הן אלה שהופשרו וחייבים להשתמש בהן תוך 5 ימים. אם אין ביקוש מופשרות פחות מנות כך שיש פחות מנות לצעירים ושאר לא מוזמנים.

דובר פה על עשרות אלפי מנות שניות שאנשים לא הגיעו להתחסן

אם מישהו קבע תור להיום ולא הגיע, זה אומר שהמנה כבר הופשרה

מצד שני המנה הזאת לא הולכת לאנשים שעומדים בחוץ

אז משהו לא מסתדר

לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

ספריאל, תוכל לחזור לסטטיסטיקה הדכאונית שלך כשהחיסונים יהיו זמינים רשמית לכולם. אני לא אלך לעמוד בתור היפותטי של 4 שעות כדי לגלות אם מוכנים לחסן אותי או לא.

וסתכל גם על הצד החיובי:  אם עוד חצי שנה עדיין תהייה קורונה כי לא מספיק התחסנו, תהיה לך הילה לספר שוב כמה מגיע לעם ישראל סגר חמישי או שישי.

אם תעמוד יום יומים שלוש באחת העמדות כנראה תקבל חיסון בסוף

יש אנשים שעושים את זה בשביל להצטלם ולהראות "כמה אכפת להם מהסביבה"

הם רק שוכחים לצלם לנו את התור המטורף שיש שם ואפס הקפדה על הנחיות כל פעם שהמאבטח יוצא להגיד משהו וכולם רוצים לשמוע ושחס וחלילה לא יגנבו להם את התור

אחר כך שואלים איך המספרים לא יורדים למרות ש"כולם בבית"

אנשים מצאו שיטה ללכת לטייל לחיסון

חוזרים משם כי לא היו חיסונים

בדרך עוצרים בשוק

אחר כך עושים סיבוב לאיזה מרכז להוציא תדפיס מהבנק

מקומות שאין שום סיכוי שהיית עובר בהם אם לא היה לך את התירוץ של החיסון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנה מופשרת שמישה 5 ימים. אז מנה שהופשרה ביום ד' ניתנת לשימוש עד יום א' בערב. יש הערכות של מספר האנשים שיגיעו להתחסן בכל מרכז, ואת המנות מספקים בהתאם להן  כדי שיהיו חוסרים או עודפים מינימליים. קורה שצריך לעצור פעילות עד שיגיעו מנות, וקורה שבסוף היום נותרים בקבוקונים עודפים שניתן לתת לכל דיכפין. דרך אגב, אחת הסיבות להצלחת החיסונים בישראל הוא הגמישות - אפשרות לספק חיסונים בכפולות של פחות מ-195 בקבוקונים, שאיבת מנה ששית מחלק מהבקבוקים, ונכונות לחסן אנשים מחוץ לקבוצות המוגדרות כאשר יש עודפים. יש מדינות בהן בגלל נוקשות המערכת חיסונים עודפים לא ינתנו לצעירים אלא יושלכו לאשפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, BarryG כתב:

לפי נתוני משרד הביראות כרגע לא מגיעים 3% לחיסון של המנה השניה

אז מתוך 150,000 שצריכים להתחסן יש 4500 שלא מגיעים

ועוד 50,000 שכן מגעים

אז איפה הבעיה ?

כמו שאמרתי המספרים לא מסתדרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי את הנתון, אבל הוא די תואם לתחזיות. חלק מהם לא יגיעו (למשל מי שחלו אחרי המנה הראשונה) חלק יגיעו באיחור(למשל מי שנמצא בבידוד).

טרנספורטר - הבעיה היא במספר נמוך יחסית של מתחסנים במנה הראשונה. בתקווה שבשבוע הבא נחזור למספרים של לפני שבועיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, sperial כתב:

לא ראיתי את הנתון, אבל הוא די תואם לתחזיות. חלק מהם לא יגיעו (למשל מי שחלו אחרי המנה הראשונה) חלק יגיעו באיחור(למשל מי שנמצא בבידוד).

טרנספורטר - הבעיה היא במספר נמוך יחסית של מתחסנים במנה הראשונה. בתקווה שבשבוע הבא נחזור למספרים של לפני שבועיים.

אני שוב לא מבין

אמרת שחיסנו 150,000 במנה ראשונה בממוצע בשבוע טוב נכון?

תוריד מזה 3% זה אומר שמגיעים בערך 140,000 ביום למנה שניה

ועוד 50,000 למנה ראשונה (לפי N12)

זה 190,000 ביום

גם אם זה יהיה 150,000 טוטאל ביום 

איפה הבעיה שלנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. קצב החיסונים עלה בהדרגה, אלפים בודדים ביום בראשון, אאל"ט כ-20,000 ביום השני, והקצב עלה בהדרגה עד השבוע השני. בהתאם לכך מספר מקבלי החיסון השני השבוע. אז נותרו יותר סלוטים לחיסון ראשון, שלהערכתי לא נוצלו במלואם.

אם בשבוע הבא תמשך הענות גבוהה למנה שניה יהיו פחות סלוטים למנה ראשונה, תלוי כמה תחנות יפעלו סה"כ. יש קצת שינויים בהתארגנות, למשל סגירת המתחמים המשותפים של פקע"ר שיצריכו מתן מנה שניה בנקודות של הקופות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה לפי כמות האנשים שהולכים ומחכים בחוץ ומספרים שלא חוסנו

אני מאמין שכל עוד יש יכולת לחסן, יתחסנו

בכל מקרה  שימשיכו לפרסם כל יום "תופעות לוואי" של המנה השניה, זה בטח יעזור לאנשים להגיע

הרי היה ברור שיהיו תופעות לוואי. לא מבין למה כל יום צריך לספר לנו על בנאדם שהיה לו כאב ראש אחרי החיסון

אמרו שיהיו תופעות קלות. לא צריך לחזור ולחפור על זה כדי לגרום לאנשים לא להגיע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...