Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אז אתה עובר צד עכשיו בדיון פה?

(כמובן, שמח לשמוע שסך הכל זה עבר עליכם בלי הסמפטומים הקשים)

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1350 עמודים וזה מה שאתה חושב יבגני, אכזבת :)

לא עובר צד, אפילו אחת הבעיות הכי גדולות שהיו לי עם הסגר השני היה שאנחנו דוחים הדבקה לחורף, וזה מה שקרה בנצרת, העיר היתה דה פקטו נקיה מקורונה, מקרים בודדים פה ושם, ופעם ראשונה שהיה אפשר לטעון מגפה התחיל כמה ימים אחרי חג המולד, משפחות שלמות נדבקן, נכנסו לחורף הזה בלי עומק חיסוני בכלל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב לדבר הזה. עד הצאריים נתגלו  3815 חולים חדשים.

אבל אחוז מאומתים 8.4.  מעניין מה יהיה מחר בערב.

מספר הבדיקות ללא סקר 40828.   אם סקר 4737.

שימו לב 1.jpg

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוציא את בדיקות הסקר זה 9.4%.

@khalil אני לא משוכנע לגבי העונתיות של המחלה. אמנם רבים וטובים שאפידמיולוגיה היא מקצועם טוענים שכן ,אבל לי נראה כי על סמך העקומות של ישראל קשה לומר זאת (היה שיא בחודשי הקיץ). חוץ מזה, ההתערבות של אמצעי הריחוק החברתי והסגרים בדרגות השונות השפיעו על תפוצת המחלה, כך שנראה כי קשה לבודד את העונתיות.

מכל מקום, אם עונתי ואם לאו, קשה לי לקבל את תאוריית ה"עומק החיסוני" (מה זה? לא הכרתי את המונח עד הסרט של אורלי וגיא). אילו לא ננקט הסגר השני היינו מקבלים שיא של תחלואה ותמותה מוקדם יותר, וגם בלי התקווה שכעת נוסך בנו מחיסון. גם לגביו אני מפגין סקפטיות מסויימת, כלומר אין ספק ששני חיסוני ה-mRNA הראו יעילות ניכרת במניעת המחלה במסגרת הניסויים הקליניים, אבל אנחנו עדיין צריכים להמתין כמה חודשים לתוצאות ה-real world, שאני מקווה שיצאו מהארץ בעוד כ-3 חודשים ושיוכיחו שמה שנמצא בניסוי מתרחש גם במציאות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

ספריאל אפשר הסבר בבקשה.  מה הפירוש בדיקת סקר?

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

@khalil אני לא משוכנע לגבי העונתיות של המחלה. אמנם רבים וטובים שאפידמיולוגיה היא מקצועם טוענים שכן ,אבל לי נראה כי על סמך העקומות של ישראל קשה לומר זאת (היה שיא בחודשי הקיץ). חוץ מזה, ההתערבות של אמצעי הריחוק החברתי והסגרים בדרגות השונות השפיעו על תפוצת המחלה, כך שנראה כי קשה לבודד את העונתיות.

מכל מקום, אם עונתי ואם לאו, קשה לי לקבל את תאוריית ה"עומק החיסוני" (מה זה? לא הכרתי את המונח עד הסרט של אורלי וגיא). אילו לא ננקט הסגר השני היינו מקבלים שיא של תחלואה ותמותה מוקדם יותר, וגם בלי התקווה שכעת נוסך בנו מחיסון. גם לגביו אני מפגין סקפטיות מסויימת, כלומר אין ספק ששני חיסוני ה-mRNA הראו יעילות ניכרת במניעת המחלה במסגרת הניסויים הקליניים, אבל אנחנו עדיין צריכים להמתין כמה חודשים לתוצאות ה-real world, שאני מקווה שיצאו מהארץ בעוד כ-3 חודשים ושיוכיחו שמה שנמצא בניסוי מתרחש גם במציאות.

וריחוק חברתי ושיטוח עקומה הכרת? :)

אפשר להתעלם מכל מה שנחנו מכירים עד עכשיו ולבנות את התאוריות מאפס, אבל זה לא הגיוני, שפעת וצינון מופצים הרבה יותר בחורף וקשים יותר בד"כ בחורף, וסביר להניח את זה גם לקורונה.

ד"א, את רוב האנשים בסרט של אורךי וגיא שמעתי הררבה לפני הסרט הם אומרים את הדברים האלה מאפריל.

עריכה אחרונה על ידי khalil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yor2 בדיקות שנערכות כדי לחפש מוקדי תחלואה סמויים במקומות בהם אין אינדיקציה של תסמינים או של חשיפה לחולים מאומתים. למשל - בבתי אבות כל הסגל וחלק מהדיירים נדגמים פעם בשבוע, או בדיקות יזומות (בניגוד לתגובה לארוע) במוסדות חינוך.

@khalil תראה, השנה מדיניות הריחוק החברתי דיכאה את השפעת כמעט לגמרי. אילו היית בודק את העונתיות שלה על סמך חורף 2020/21 היית מפרש את התוצאות לא נכון. לכן - אני לא טוען שאין לקורונה עונתיות, אלא שבגלל כל הערפלנים קשה להסיק מסקנות ברורות.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קונה את ההסבר הזה, והרבה אחרים לא קונים אותו, מדיניות שיוך כל תמותה וכל אשפוז לקורונה היא מה שהעלים את השפעת לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי khalil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדיניות הזו משיגה לא מעט מטרות, מה גם שהוכח של-90% מהמתים מקורונה, או אלה שאתה קורא "עם קורונה" היתה תוחלת חיים של לפחות חצי שנה בעת שנדבקו, כך שהקורונה בהחלט היתה מה שהרג אותם.

כדי לשייך תמותה לקורונה צריכה להיות הוכחה מעבדתית להדבקה. אז אם היה למישה זיהום כפול בקורונה ובשפעת תתקשה להחליט מי הרג אותו (סביר שהיתה סינרגיה), אבל כמה כאלה אתה חשוב שהיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוכח? איפה? יש תמותה מקורונה בכל העולם רק טיפש יכחיש את זה, אבל ברוב העולם (מהמדינות שבדקתי רק ארה"ב היה בה מגמה הפוכה) התמותה מקורונה היא מעל התמותה העודפת, וזה צפוי מפרופיל המתים מהמחלה, גם סגר הורג, גם לחץ נפשי וחרדה הורגים, את היקף כל אחד מאלה לעולם לא נדע כנראה.

לא בודקים בד"כ סרולוגית או PCR לשפעת, מאבחנים לפי תסמינים, ואם בן אדם היה חיובי לקורונה בשלושת החודשים האחרונים (לא זוכר את התקופה במדויק) זה משויך לקורונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים כתבתי שהמורים כפויי טובה

אוכלי חינם שלא מוכנים להחזיר את הימי חופש שנתנו להם

שבוע שעבר הם בכו לנו שהם מסכנים את החיים ולא מוכנים ללכת לעבודה (מפתיע עד אותו רגע חשבתי שהם מלאים במוטיבציה)

נתנו להם חיסונים חופשי

ומסתבר שחלק גדול מהם לא הגיעו לחיסונים ובגלל זה הירידה במתחסנים

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@khalil ל-CDC יש אומדנים של מספר מקרי המוות משפעת, שמבוססים על רשת של מדגמים שמהם מבוצעות הסקות סטטיסטיות. הארגון הזה, שאינו חשוד בהטיות, בודאי בעניין כזה, מעריך את מספר מקרי המוות משפעת בארה"ב בין 20,000-60,000 בשנה, בהתאם למאפייני העונה. בעונה הראשונה של הקורונה מדובר על 400,000 מקרי מוות, כלומר בין פי 6 לפי 20 מהתמותה בעונת שפעת. וזה בהתיחסות למדד יחיד של תמותה, בלי התיחסות לתחלואה, לסך אשפוזים, לאשפוזים בטיפול נמרץ, לתחלואה מאוחרת (הסעיף האחרון בעייתי מאד כיוון שאני לא מכיר לגביו שום מידע על שפעת והמידע על קורונה מוגבל).

כמובן שהתחלואה בשפעת מושפעת על ידי חסינות מתחלואה בשנים קודמות ומחיסונים, לקורונה אין לנו ההגנות האלה. אולי תפוצת המחלה באוכלוסיה והחיסונים שאנו מקבלים כעת יתנו מידה של "חסינות עדר" שתפחית תחלואה ותמותה ויאפשרו הקלות, אבל אנחנו עדיין לא שם וצריך לחכות עוד כמה חודשים כדי לזהות את המגמות.

אה.. כן, האומדנים של ה-CDC הם מ-2010-2019, כך שאי אפשר לומר שתמותה משפעת יוחסה לקורונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Transporter כתב:

שבוע שעבר הם בכו לנו שהם מסכנים את החיים ולא מוכנים ללכת לעבודה (מפתיע עד אותו רגע חשבתי שהם מלאים במוטיבציה)

נתנו להם חיסונים חופשי

כמה שטויות. קודם כל, אני לא מבין למה אתה מזלזל באנשים שאכן מסכנים את עצמם בצורה כזו.

דבר שני, אחוז גבוה מאוד מהמורים בחינוך מיוחד (אלו שנדרשים להמשיך להגיע לבתי הספר) לא יכול להתחסן כי הם בכלל נמצאים בבידוד. 

לאט לאט אנשים יתחסנו. כרגע המצב הזוי ואנשים נכנסים ויוצאים מבידוד או שפשוט נדבקים ונשארים בבית בגלל התחלואה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Transporter כתב:

נתנו להם חיסונים חופשי

גילוי נאות: אני מורה.

לא פעם ראשונה שאתה מלכלך על המורים. אף אחד לא קיבל ימי חופש, כל המורים מלמדים כמו שלימדו לפני, רק שמלמדים בזום מהבית במקום בכיתה (להרבה מורים, עד תחילת הסגר, היו שיעורים בזום וגם שיעורים בכיתה). ואם אתה חושב שיותר קל ללמד בזום, אתה ממש טועה. צריך ללמד את אותה כמות חומר בדיוק וכשהתלמידים לא מולך בכיתה התנאים הרבה פחות טובים.

זה שפתאום מצפים מהמורים ללמד בימי חופש למרות שהעבודה לא השתנתה, אלא רק המיקום שבו נמצאים כשעושים אותה, זאת חוצפה. אני לא חושב שעובדי הייטק שעברו לעבוד מהבית היו מסכימים לוותר על ימי החופש שלהם בגלל זה.

וכן, בוודאי שהמורים שמלמדים בכיתות מסכנים את החיים שלהם בגלל הקורונה, הרבה יותר משוטרים שמסתובבים בטיילת ומחלקים דו"חות. אתה נמצא שעות בכיתה סגורה עם אנשים, אם אחד מהם חולה יש סיכוי גבוה שנדבקת. התנאים שבהם מלמדים המורים הם כאלה שהם חשופים להדבקה בדיוק כמו, אם לא יותר, מהקבוצות האחרות שהורשו להתחסן לפניהם (פרט לחלק מהסגל הרפואי).

מה הקשר למוטיבציה אני לא יודע, גם אם אני ממש אוהב את העבודה שלי, אם אומרים לי שיש סיכוי טוב שאדבק במחלה קטלנית כשאני הולך לעבודה, לא הייתי שמח ללכת (כמו כל אדם שפוי, אני חושב).

לגבי החיסונים - כל המורים שאני מכיר התחסנו או מתכוונים להתחסן. אני אישית התחסנתי מיד כשיכולתי. בכל מקרה, אף אחד לא אמר "הנה 170,000 חיסונים ששמורים למורים, בואו ותקבלו". מורה שרוצה להתחסן צריך לקבוע תור ולבוא כמו כל אחד אחר, אם יש תורים פנויים יש מספיק אנשים אחרים שרשאים להתחסן ויקחו אותם. גם אם אף מורה לא היה רוצה להתחסן, אין סיבה שזה יגרום לירידה בכמות החיסונים שניתנו.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, RedLabel כתב:

זה שפתאום מצפים מהמורים ללמד בימי חופש למרות שהעבודה לא השתנתה, אלא רק המיקום שבו נמצאים כשעושים אותה, זאת חוצפה. אני לא חושב שעובדי הייטק שעברו לעבוד מהבית היו מסכימים לוותר על ימי החופש שלהם בגלל זה.

הציפיה שתלמדו בימי חופש היא בגלל שבגדול השנה האחרונה הלכה לפח, לא?

אני חייב להגיד שאני ממש ממש ממש סולד ממשפטי ה-"אבל בהייטק". בהייטק היו גלי פיטורין לפני חצי שנה, בחלק מהחברות קיצצו את השכר ב-25% ויותר. בחלק היו קיצוצים סביב ענייני הרווחה, כמו סיבוס ושות'. ואי אפשר בכלל להשוות בין תחומים שונים.

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...