Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, MadCat_LE כתב:

כמה שטויות. קודם כל, אני לא מבין למה אתה מזלזל באנשים שאכן מסכנים את עצמם בצורה כזו.

דבר שני, אחוז גבוה מאוד מהמורים בחינוך מיוחד (אלו שנדרשים להמשיך להגיע לבתי הספר) לא יכול להתחסן כי הם בכלל נמצאים בבידוד. 

לאט לאט אנשים יתחסנו. כרגע המצב הזוי ואנשים נכנסים ויוצאים מבידוד או שפשוט נדבקים ונשארים בבית בגלל התחלואה.

חלאס עם המשפטים המטומטמים האלה.

מורה הוא לא שוטר, רופא, חייל או כל מקצוע אחר שמציל חיים. הוא מרגיש שהוא מסכן את החיים ? הוא לא שונה ממני או מאף אחד אחר כאן. שיתפטר אם הוא מפחד.

המורה מסכן את עצמו בדיוק כמו שאני מסכן את עצמי כשאני עושה אירוע, כשאני הולך לספקים (שעובדים בלי מסכה) ולוקח מהם חומרים וכו'

יותר מזה. כשאני עושה אירוע ואנשים מחליטים להסתובב בלי מסכה אני הרבה יותר מסוכן ממורה שצריך לדרוש מהתלמידים שלו לשים מסכה. 

כבר ראינו בחודש מאי איך מורים מחפפים עם עניין המסכות ומעלימים עין, במיוחד בהפסקה שלהם קודש הקודשים שהם צריכים לשתות קפה או ללכת לחדר מורים לשמוע רכילויות, מה פתאום שנבזבז את הזמן היקר שלנו ונהיה שוטרים בבית ספר.

המורים כל כך מפחדים ? שילכו להתחסן

המידע שהוצג  דיבר על זה שלא לחיסונים כי הם לא רוצים 

נמאס לשמוע על המורים הבכיינים האלה. הם בין היחידים שמותר להם לעבור ומחודש אפריל רק מתלוננים ובוכים כאילו מישהו שם להם אקדח ומכריח אותם להיות מורים

לפני 40 דקות, RedLabel כתב:

וכן, בוודאי שהמורים שמלמדים בכיתות מסכנים את החיים שלהם בגלל הקורונה, הרבה יותר משוטרים שמסתובבים בטיילת ומחלקים דו"חות. אתה נמצא שעות בכיתה סגורה עם אנשים, אם אחד מהם חולה יש סיכוי גבוה שנדבקת. התנאים שבהם מלמדים המורים הם כאלה שהם חשופים להדבקה בדיוק כמו, אם לא יותר, מהקבוצות האחרות שהורשו להתחסן לפניהם (פרט לחלק מהסגל הרפואי).

דיי תכבד אותנו ותפסיק לדקלם את השטויות האלה

כשאני עושה אירוע ל 30 איש לפי החוק  ואנשים מחליטים להיות בלי מסכה אני מסתכן הרבה יותר ממך שאתה נמצא בכיתה עם חלונות ודורש מכל התלמידים לשים מסכה

אל תשווה את עצמך אפילו בצחוק לא לרופא ולא לשוטר. אני רוצה לראות מורה אחד שמוכן ללכת לפזר הפגנות ולריב עם אזרחים עם \ בלי מסכה כל היום. 

נמאסתם. בגלל זה מתייחסים אליכם בצורה כזאת. אתם כל החיים רק בוכים. לפני  כמה ימים קראתי על מורה ששואל למה לא מצדיעים להם כמו לרופאים

פשוט בושה. אם אתם כל כך ממורמרים וכל כך קשה לכם עם העבודה שלכם אל תעשו אותה. אני לא רוצה שהילד שלי יגיע לכיתה שמי שמלמד אותו עושה טובה שהוא מגיע בכלל

מה הקשר למוטיבציה אני לא יודע, גם אם אני ממש אוהב את העבודה שלי, אם אומרים לי שיש סיכוי טוב שאדבק במחלה קטלנית כשאני הולך לעבודה, לא הייתי שמח ללכת (כמו כל אדם שפוי, אני חושב).

תגיש מכתב ותתפטר, מישהו מכריח אותך להיות שם ?

מישהו מכריח אותי לצאת לאירוע כשהלקוח לא מוכן לחתום לי שלא יהיו אנשים מעבר למה שהחוק דורש?

תאמין לי שיום עבודה שלי קצת יותר יקר משלך ואם לא מתאים לי ואני חושב שאני מסכן את עצמי אני לא הולך

תפסיקו לבכות ולצפות שכולם ימחאו לכם כפיים וישתחוו בפניכם

אתה לא מסתכן יותר מקפואית בסופר ולא מסתכן יותר ממני. לא זכור לי שאי פעם בכיתי כאן על הסיכונים בעבודה שלי ובקשתי ממישהו לתת לי מדליה

לגבי החיסונים - כל המורים שאני מכיר התחסנו או מתכוונים להתחסן. אני אישית התחסנתי מיד כשיכולתי. בכל מקרה, אף אחד לא אמר "הנה 170,000 חיסונים ששמורים למורים, בואו ותקבלו". מורה שרוצה להתחסן צריך לקבוע תור ולבוא כמו כל אחד אחר, אם יש תורים פנויים יש מספיק אנשים אחרים שרשאים להתחסן ויקחו אותם. גם אם אף מורה לא היה רוצה להתחסן, אין סיבה שזה יגרום לירידה בכמות החיסונים שניתנו.

עובדתית טוענים שהירידה בכמות החיסונים בשבוע האחרון זה בגלל מורים שקבעו ולא הגיעו

אתה יכול להסכים ויכול להגיד שלא ידעתם שצריך להתחסן וכו'

אני יודע שהייתה אפשרות שאנשים מתחום ההוראה פשוט ילכו אפילו בלי תור

חוץ מזה הסבירו כאן שאם רואים בקופת חולים פחות היענות מביאים פחות חיסונים אז יש פחות שאריות.

ודבר אחרון שחשוב שתקרא ותבין

בחודש אפריל שכל המשק ישב בבית, פיטרו אנשים ולא היה להם מאיפה להביא אוכל הבייתה

לכם איפשרו לעבוד. אז כן אם הייתי במקומך הייתי מעריך את זה ומוכן לתת יום יומיים על חשבוני

ואם אתה לא חושב שעשיתי את זה בחיים שלי- אני לא התחלתי את החיים עם 2 האנגרים מלאים ציוד ומשאיות שעובדות כל יום. הייתי עובד 10 שעות בשביל 200 שקל שהיו משלמים לי ועוד מוציא על זה קבלה ומשלם נסיעות

כנראה שיש מורים שהיו צריכים לקבל מכתב פיטורים כבר באפריל אז היו לומדים ששום דבר בחיים לא מובן מאליו בטח לא היום

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר - אתה יודע מה - די גם עם השטויות שלך. אתה לא מורה ואין לך ילדים, אין לך מושג מה מאפיין את המקצוע הזה. אנשים שקורעים את התחת תמורת משכורת חודשים שאתה לא היית מרים את הישבן שלך מהכסא כדי לקבל עבור חצי יום עבודה.

כשארוע שלך מתבטל לא קורה שום דבר למשק, מכסימום תשלם כמה לירות פחות למס הכנסה. כשהמורה לא מלמד 30 או 40 הורים לא הולכים לעבודה. ופחות אנשים יהיו מוכנים להפוך למהנדסים ולרופאים ולמורים של הדור הבא. ואתה יושב לך בחדר שלך (היי שכחת את הבידוד אליו נשלחת "בטעות" לפני 3 ימים, אבל בוטל?) בעוד שהמורה נמצא בחלל אחד עם עוד 30-40 ילדים שהם הקבוצה המסוכנת ביותר מבחינת כושר הדבקה - הם לא שומרים ריחוק חברתי, הם לא מקפידים על מסכות (כן, המורה יכול להעיר להם, עוד משימת משמעת מעבר לרגילות), הם נדבקים הרבה אבל אסימפטומטיים - אז הם מפיצים את הנגיף. וכמובן שחלק גדול מהמורים שייכים לקבוצות הסיכון.

אני בהחלט מזדהה עם עוד כמה קבוצות שצועקות "למה המורים כן ואנחנו לא" - כמו הקופאיות בסופרמרקטים, שצריכות להתמודד עם עשרות ומאות לקוחות כל יום, כאלה שגם אם עוטים מסכה מסירים אותה כדי לצעוק לאשה להביא עוד צנצנת של Mutti. היללות שלך מראות על ניתוק מוחלט מהמציאות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

טרנספורטר - אתה יודע מה - די גם עם השטויות שלך. אתה לא מורה ואין לך ילדים, אין לך מושג מה מאפיין את המקצוע הזה. אנשים שקורעים את התחת תמורת משכורת חודשים שאתה לא היית מרים את הישבן שלך מהכסא כדי לקבל עבור חצי יום עבודה.

כשארוע שלך מתבטל לא קורה שום דבר למשק, מכסימום תשלם כמה לירות פחות למס הכנסה. כשהמורה לא מלמד 30 או 40 הורים לא הולכים לעבודה. ופחות אנשים יהיו מוכנים להפוך למהנדסים ולרופאים ולמורים של הדור הבא. ואתה יושב לך בחדר שלך (היי שכחת את הבידוד אליו נשלחת "בטעות" לפני 3 ימים, אבל בוטל?) בעוד שהמורה נמצא בחלל אחד עם עוד 30-40 ילדים שהם הקבוצה המסוכנת ביותר מבחינת כושר הדבקה - הם לא שומרים ריחוק חברתי, הם לא מקפידים על מסכות (כן, המורה יכול להעיר להם, עוד משימת משמעת מעבר לרגילות), הם נדבקים הרבה אבל אסימפטומטיים - אז הם מפיצים את הנגיף. וכמובן שחלק גדול מהמורים שייכים לקבוצות הסיכון.

אני בהחלט מזדהה עם עוד כמה קבוצות שצועקות "למה המורים כן ואנחנו לא" - כמו הקופאיות בסופרמרקטים, שצריכות להתמודד עם עשרות ומאות לקוחות כל יום, כאלה שגם אם עוטים מסכה מסירים אותה כדי לצעוק לאשה להביא עוד צנצנת של Mutti. היללות שלך מראות על ניתוק מוחלט מהמציאות.

לא הבנתי את כל ההתייפיות הזאת

מישהו מכריח אותם להיות מורים ? 

מישהו מכריח אותי לעבוד במה שאני עובד?

לא

אתה מספר ל על מורה שנמצא עם 30 ילדים בכיתה כשכולם עם מסכות

אני נמצא עם אנשים שלא תמיד בא להם לשים מסכות ולא מקשיבים לאף אחד. וגם אלה שכן שמים מסכות באים לדבר איתי ומורידים את המסכה כי לא נוח להם לדבר ככה

כולם מסתכנים

גם קופאית בסופר לא עובדת שם כי הכריחו אותה וגם בעלים של מסעדה שפותח את העסק בשביל 400 שקל בקופה לא נמצא שם כי הכריחו אותו

כל אחד בחר במקצוע שלו אחרי ששקל אם זה מתאים לו לעבוד שם

אז תפסיק לפתוח עיניים ולהשוות את המשכורת של מורה למשכורת שלי. אני לא מכיר מורה שהשקיע מליונים כדי להיות מורה, אני השקעתי את כל החיים שלי בעסקים שלי ויכלתי גם ליפול. בוא רק נזכיר שמורה נמצא 40% מימי השנה בחופש, ומלמד מ 8 עד 14:00,

בשביל להגיע לאן שהגעתי אני עד היום עובד גם 20 שעות ביום כשצריך, ובתקופות עמוסות גם ישן במשאית ופורק ציוד בגשם או מרכיב ציוד בשרב. המעט מורים שהכרתי לא מסוגלים אפילו לעזוב את הכוס קפה בהפסקה הכל כך יקרה להם. לך תספר את זה לעובדים שלי שאין להם זמן לאכול בימים לחוצים ומקבלים את הארוחת צהריים שלהם ב 2-3 בלילה.

ואם אתה או אחד המורים כאן חושבים שזה קל אתם מוזמנים לעשות בדיוק מה שעשיתי ולהצליח כמוני. התפנו הרבה  משרות בענף זה זמן טוב להכנס

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, יבגניפ כתב:

הציפיה שתלמדו בימי חופש היא בגלל שבגדול השנה האחרונה הלכה לפח, לא?

אני חייב להגיד שאני ממש ממש ממש סולד ממשפטי ה-"אבל בהייטק". בהייטק היו גלי פיטורין לפני חצי שנה, בחלק מהחברות קיצצו את השכר ב-25% ויותר. בחלק היו קיצוצים סביב ענייני הרווחה, כמו סיבוס ושות'. ואי אפשר בכלל להשוות בין תחומים שונים.

לא הייתי אומר שהשנה הלכה לפח. איכות הלמידה היתה נמוכה יותר, זה נכון, אבל ממש לא הייתי אומר שהשנה אבודה.

לגבי ההשוואה להייטק אני מסכים איתך, זה מקצוע שונה עם תנאים שונים. אבל בתחילת הקורונה עבדתי במשרה חלקית בעבודה נוספת (לא בהייטק) והרעיון שם היה אותו הדבר - או שעובדים פחות או שיוצאים לחל"ת. בעצם אין אף מקצוע שבו דורשים מאנשים לוותר על ימי החופש שלהם בגלל הקורונה, רק בהוראה.

לפני 22 דקות, Transporter כתב:

חלאס עם המשפטים המטומטמים האלה.

מורה הוא לא שוטר, רופא, חייל או כל מקצוע אחר שמציל חיים. הוא מרגיש שהוא מסכן את החיים ? הוא לא שונה ממני או מאף אחד אחר כאן. שיתפטר אם הוא מפחד.

המורה מסכן את עצמו בדיוק כמו שאני מסכן את עצמי כשאני עושה אירוע, כשאני הולך לספקים (שעובדים בלי מסכה) ולוקח מהם חומרים וכו'

יותר מזה. כשאני עושה אירוע ואנשים מחליטים להסתובב בלי מסכה אני הרבה יותר מסוכן ממורה שצריך לדרוש מהתלמידים שלו לשים מסכה. 

כבר ראינו בחודש מאי איך מורים מחפפים עם עניין המסכות ומעלימים עין, במיוחד בהפסקה שלהם קודש הקודשים שהם צריכים לשתות קפה או ללכת לחדר מורים לשמוע רכילויות, מה פתאום שנבזבז את הזמן היקר שלנו ונהיה שוטרים בבית ספר.

המורים כל כך מפחדים ? שילכו להתחסן

המידע שהוצג  דיבר על זה שלא לחיסונים כי הם לא רוצים 

נמאס לשמוע על המורים הבכיינים האלה. הם בין היחידים שמותר להם לעבור ומחודש אפריל רק מתלוננים ובוכים כאילו מישהו שם להם אקדח ומכריח אותם להיות מורים

דיי תכבד אותנו ותפסיק לדקלם את השטויות האלה

כשאני עושה אירוע ל 30 איש לפי החוק  ואנשים מחליטים להיות בלי מסכה אני מסתכן הרבה יותר ממך שאתה נמצא בכיתה עם חלונות ודורש מכל התלמידים לשים מסכה

אל תשווה את עצמך אפילו בצחוק לא לרופא ולא לשוטר. אני רוצה לראות מורה אחד שמוכן ללכת לפזר הפגנות ולריב עם אזרחים עם \ בלי מסכה כל היום. 

נמאסתם. בגלל זה מתייחסים אליכם בצורה כזאת. אתם כל החיים רק בוכים. לפני  כמה ימים קראתי על מורה ששואל למה לא מצדיעים להם כמו לרופאים

פשוט בושה. אם אתם כל כך ממורמרים וכל כך קשה לכם עם העבודה שלכם אל תעשו אותה. אני לא רוצה שהילד שלי יגיע לכיתה שמי שמלמד אותו עושה טובה שהוא מגיע בכלל

תגיש מכתב ותתפטר, מישהו מכריח אותך להיות שם ?

מישהו מכריח אותי לצאת לאירוע כשהלקוח לא מוכן לחתום לי שלא יהיו אנשים מעבר למה שהחוק דורש?

תאמין לי שיום עבודה שלי קצת יותר יקר משלך ואם לא מתאים לי ואני חושב שאני מסכן את עצמי אני לא הולך

תפסיקו לבכות ולצפות שכולם ימחאו לכם כפיים וישתחוו בפניכם

אתה לא מסתכן יותר מקפואית בסופר ולא מסתכן יותר ממני. לא זכור לי שאי פעם בכיתי כאן על הסיכונים בעבודה שלי ובקשתי ממישהו לתת לי מדליה

עובדתית טוענים שהירידה בכמות החיסונים בשבוע האחרון זה בגלל מורים שקבעו ולא הגיעו

אתה יכול להסכים ויכול להגיד שלא ידעתם שצריך להתחסן וכו'

אני יודע שהייתה אפשרות שאנשים מתחום ההוראה פשוט ילכו אפילו בלי תור

חוץ מזה הסבירו כאן שאם רואים בקופת חולים פחות היענות מביאים פחות חיסונים אז יש פחות שאריות.

ודבר אחרון שחשוב שתקרא ותבין

בחודש אפריל שכל המשק ישב בבית, פיטרו אנשים ולא היה להם מאיפה להביא אוכל הבייתה

לכם איפשרו לעבוד. אז כן אם הייתי במקומך הייתי מעריך את זה ומוכן לתת יום יומיים על חשבוני

ואם אתה לא חושב שעשיתי את זה בחיים שלי- אני לא התחלתי את החיים עם 2 האנגרים מלאים ציוד ומשאיות שעובדות כל יום. הייתי עובד 10 שעות בשביל 200 שקל שהיו משלמים לי ועוד מוציא על זה קבלה ומשלם נסיעות

כנראה שיש מורים שהיו צריכים לקבל מכתב פיטורים כבר באפריל אז היו לומדים ששום דבר בחיים לא מובן מאליו בטח לא היום

בזמן שחצי מדינה יושבת בבית וחוגגת על החל"ת המורים ממשיכים לעבוד. ואם נראה לך שאני יכול להכריח תלמידים לשים מסכות כנראה שלא התמודדת בחיים שלך עם תלמידים. התלמידים שלי נחשבים תלמידים איכותיים ועדיין לחלקם צריך להעיר כל שתי דקות, שלא לדבר על מה קורה בהפסקה.

ושלא אשווה את עצמי לרופא או שוטר? למה? כולנו עובדי מדינה וכולנו באים במגע עם הרבה אנשים. מסכים שרופאים שעובדים בבתי חולים וכמובן במחלקות קורונה צריכים לקבל את החיסון ראשונים. אבל גם אורתופד, לדוגמא, הוא רופא שמקבל את החיסון כמו כל שאר הרופאים והסיכוי שלו להיתקל בחולה קורונה לא יותר גדול משלי. ואם המורים כל כך לא חיוניים אז אני מניח שהיו נותנים לנו לשבות כי לאף אחד לא היה אכפת.

יש מורים שנמצאים במערכת החינוך מחוסר ברירה, זה נכון. אני לא כזה. יש לי את התארים והיכולות ללכת לעבוד בתור מהנדס בלי יותר מדי בעיות. אני עובד בתור מורה כי אני אוהב את העבודה, ורוב המורים שאני מכיר הם כאלה. אנשים שמוותרים על שכר גבוה יותר כדי לעשות משהו שנראה להם חשוב. אני לא רוצה לעזוב, אני רוצה שיכירו בזה שבעבודה הזאת יש סיכון.

בכל מקרה, אני לא יודע אם אתה מודע לזה, אבל יש מחסור מטורף במורים. אם אני מתפטר, אני משאיר כמה כיתות של תמידים תקועות בלי מורה, ואין מי שילמד במקומי, מה שאומר שבניגוד אליך, אני לא יכול להחליט שבא לי היום לשבת במרפסת ולאכול ואגיו ולשלוח מישהו אחר לעשות את העבודה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר - הגיע הזמן שתחזור לכתה א' ותלמד לקרוא. אני מסביר לך על התלמידים שלא מקפידים על הכללים, אתה מספר לי על 30 תלמידים עם מסכות. דרך אגב, בשהיה ממושכת בחלל סגור סיכון ההדבקה גדול גם כאשר יש הקדה על עטיית מסכה, אבל, כאמור, תלמדים לא מקפידים על הכללים. גם בלי הקורונה המורים צריכים להקדיש עשרות אחוזים מזמנם לטיפול בבעיות משמעת, עכשיו, עם כללי הקורונה, ככל הנראה הרבה יותר.

אף אחד לא הכריח את המורים לעסוק במקצוע הזה. התחושה שלי (שאינה מגובה בשום דבר מחקרי) היא שמדובר בדבר שבוער בעצמותיהם. אף אחד לא הכריח אותך לארגן מסיבות. ההבדל הוא שמבחינת מדינת ישראל העבודה של המורים (והקופאיות)( הרבה יותר חיונית מהעבודה שלך. למעשה אתה נמצא רחוק בתחתית סולם החיונית. 

לגבי שעות העבודה של המורים - שוב, אתה מאמין לכל מיני תאוריות מונפצות. אשתי תמיד מזכירה את ההסברים של אמא שלה על משק הבית, שבו יש הרבה "עבודות שלא רואים אותן". אז כפי שאתה יושב בשעות הערב ועוזה את ההנה"ח המורה (שנמצא בבית הספר לפחות 8 שעות ביום) חוזר הביתה כדי לבדוק מבחנים, לכתוב מבחנים, להכין את השיעורים של מחר וגם לקבל בשעה 10 בערב שיחת טלפון מהורים זועמים שלא מבינים מה רע בהתפרעות של החמודי שלהם. בימים שנדמה לך שהם בחופשה הם נמצאים בבית הספר, עוברים השתלמויות ומכינים את שנת הלימודים הבאה. חלק גדול מאד של עבודת המורה אינה פרונטלית, וכמי שאינו מכיר את המקצוע כרנא צריך להסביר לך במה הוא כרוך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, RedLabel כתב:

יש מורים שנמצאים במערכת החינוך מחוסר ברירה, זה נכון. אני לא כזה. יש לי את התארים והיכולות ללכת לעבוד בתור מהנדס בלי יותר מדי בעיות. אני עובד בתור מורה כי אני אוהב את העבודה, ורוב המורים שאני מכיר הם כאלה. אנשים שמוותרים על שכר גבוה יותר כדי לעשות משהו שנראה להם חשוב. אני לא רוצה לעזוב, אני רוצה שיכירו בזה שבעבודה הזאת יש סיכון.

כמה שזה נכון. זה בדיוק מה שציינתי ב"בוער בעצמותיהם". אבא שלי היה כזה (בגיל 15 מישהו קבע שיהיה מורה. הלך למסלול אחר לגמרי, הגיע לדרגה הגבוהה ביותר בו, ואז בגיל 40 הלך ללמד את המקצוע והתמיד בהוראה עד עד גיל 80 פלוס ,אם כי חלק מהזמן בחינוך מבוגרים), אשתי היתה כזו (עד שפרשה לאחר 37 שנה, רובן עם נוער קשה).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Transporter כתב:

לא הבנתי את כל ההתייפיות הזאת

מישהו מכריח אותם להיות מורים ? 

מישהו מכריח אותי לעבוד במה שאני עובד?

לא

אתה מספר ל על מורה שנמצא עם 30 ילדים בכיתה כשכולם עם מסכות

אני נמצא עם אנשים שלא תמיד בא להם לשים מסכות ולא מקשיבים לאף אחד. וגם אלה שכן שמים מסכות באים לדבר איתי ומורידים את המסכה כי לא נוח להם לדבר ככה

כולם מסתכנים

גם קופאית בסופר לא עובדת שם כי הכריחו אותה וגם בעלים של מסעדה שפותח את העסק בשביל 400 שקל בקופה לא נמצא שם כי הכריחו אותו

כל אחד בחר במקצוע שלו אחרי ששקל אם זה מתאים לו לעבוד שם

אז תפסיק לפתוח עיניים ולהשוות את המשכורת של מורה למשכורת שלי. אני לא מכיר מורה שהשקיע מליונים כדי להיות מורה, אני השקעתי את כל החיים שלי בעסקים שלי ויכלתי גם ליפול. בוא רק נזכיר שמורה נמצא 40% מימי השנה בחופש, ומלמד מ 8 עד 14:00,

בשביל להגיע לאן שהגעתי אני עד היום עובד גם 20 שעות ביום כשצריך, ובתקופות עמוסות גם ישן במשאית ופורק ציוד בגשם או מרכיב ציוד בשרב. המעט מורים שהכרתי לא מסוגלים אפילו לעזוב את הכוס קפה בהפסקה הכל כך יקרה להם. לך תספר את זה לעובדים שלי שאין להם זמן לאכול בימים לחוצים ומקבלים את הארוחת צהריים שלהם ב 2-3 בלילה.

ואם אתה או אחד המורים כאן חושבים שזה קל אתם מוזמנים לעשות בדיוק מה שעשיתי ולהצליח כמוני. התפנו הרבה  משרות בענף זה זמן טוב להכנס

לא יודע איזה מורים יצא לך להכיר, אני לא מכיר כאלה. המורים שאי מכיר עובדים יום ולילה כדי לעשות את העבודה שלהם בצורה הכי טובה.

לא אומר שהעבודה שלך קלה, אבל זה בכלל לא קשור לדיון.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חליל - שמח לשמוע שעבר בקלות יחסית ומקווה שלא יהיה לכם סימפטומים פוסט-קורונה.

לכול השאר:

Laughing At You GIF by memecandy

מה אתם רציניים שנפלתם בהטרלה הזאת?

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, RedLabel כתב:

בזמן שחצי מדינה יושבת בבית וחוגגת על החל"ת המורים ממשיכים לעבוד. ואם נראה לך שאני יכול להכריח תלמידים לשים מסכות כנראה שלא התמודדת בחיים שלך עם תלמידים. התלמידים שלי נחשבים תלמידים איכותיים ועדיין לחלקם צריך להעיר כל שתי דקות, שלא לדבר על מה קורה בהפסקה.

ושלא אשווה את עצמי לרופא או שוטר? למה? כולנו עובדי מדינה וכולנו באים במגע עם הרבה אנשים. מסכים שרופאים שעובדים בבתי חולים וכמובן במחלקות קורונה צריכים לקבל את החיסון ראשונים. אבל גם אורתופד, לדוגמא, הוא רופא שמקבל את החיסון כמו כל שאר הרופאים והסיכוי שלו להיתקל בחולה קורונה לא יותר גדול משלי. ואם המורים כל כך לא חיוניים אז אני מניח שהיו נותנים לנו לשבות כי לאף אחד לא היה אכפת.

בכל מקרה, אני לא יודע אם אתה מודע לזה, אבל יש מחסור מטורף במורים. אם אני מתפטר, אני משאיר כמה כיתות של תמידים תקועות בלי מורה, ואין מי שילמד במקומי, מה שאומר שבניגוד אליך, אני לא יכול להחליט שבא לי היום לשבת במרפסת ולאכול ואגיו ולשלוח מישהו אחר לעשות את העבודה.

"חצי מדינה יושבת בבית וחוגגת על חלת" 

להראות לך כמה בעלי עסקים יושבים בבית כבר כמעט שנה ואין להם מה לאכול  בזמן שהמשכורת שלך נכנסת בזמן ואין לך דאגות בחיים ?

תלמידים לא מקשיבים לך תעיף אותם מהכיתה.

אתה לא רופא ולא שוטר. אתה לא נמצא כל היום במרחק אפס מאנשים שחלק בלי מסכה, חלקם חולים מאומתים שהחליטו לטייל בחוץ ואתה צריך לעצור אותם בכוח כשהם בלי מסכה ולקחת אותם איתך בניידת, ואתה בטח לא רופא שנכנס למחלקת קורונה ומתעסק עם אנשים, או רופא שיניים שעושה טיפול לחולה שנמצא בלי מסכה. 

מספיק להתמסכן. כמה שאתה יכול לרחם על עצמך תאמין לי שאני יכול פי 200

אני עברתי כבר את ה 1.5 מליון שח הפסד בפחות משנה, בזמן שאתם עסוקים בלכתוב כמה זה קשה ללמד בזום ולמה רק לרופאים מוחאים כפיים

אם אתה אוהב את העבודה שלך תעשה אותה בלי להתלונן. לא זכור לי שפעם אחת כתבתי כאן כמה קשה לי להרכיב ציוד בחודש יולי בשיא השרב או לפרוק ציוד במבול או להיות ימים שלמים על אפס שעות שינה או כשלקוח מורח לי אירוע עד 4-5 בבוקר ואני מת לשון. כל אחד והעבודה שלו. אף פעם לא התלוננתי

אני לא מקבל את הטיעון הזה"אם אני מתפטר אני משאיר תלמידים בלי מורה"

גם אם אני מחליט לא לסגור עם לקוח כי הוא לא חותם לי שהוא מתחייב לא להפר הנחיות אני משאיר אותו בלי מיי שידאג לו לחתונה. לכל אחד יש תחליף אל תדאג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Transporter כתב:

"חצי מדינה יושבת בבית וחוגגת על חלת" 

להראות לך כמה בעלי עסקים יושבים בבית כבר כמעט שנה ואין להם מה לאכול  בזמן שהמשכורת שלך נכנסת בזמן ואין לך דאגות בחיים ?

תלמידים לא מקשיבים לך תעיף אותם מהכיתה.

אתה לא רופא ולא שוטר. אתה לא נמצא כל היום במרחק אפס מאנשים שחלק בלי מסכה, חלקם חולים מאומתים שהחליטו לטייל בחוץ ואתה צריך לעצור אותם בכוח כשהם בלי מסכה ולקחת אותם איתך בניידת, ואתה בטח לא רופא שנכנס למחלקת קורונה ומתעסק עם אנשים, או רופא שיניים שעושה טיפול לחולה שנמצא בלי מסכה. 

מספיק להתמסכן. כמה שאתה יכול לרחם על עצמך תאמין לי שאני יכול פי 200

אני עברתי כבר את ה 1.5 מליון שח הפסד בפחות משנה, בזמן שאתם עסוקים בלכתוב כמה זה קשה ללמד בזום ולמה רק לרופאים מוחאים כפיים

אם אתה אוהב את העבודה שלך תעשה אותה בלי להתלונן. לא זכור לי שפעם אחת כתבתי כאן כמה קשה לי להרכיב ציוד בחודש יולי בשיא השרב או לפרוק ציוד במבול או להיות ימים שלמים על אפס שעות שינה או כשלקוח מורח לי אירוע עד 4-5 בבוקר ואני מת לשון. כל אחד והעבודה שלו. אף פעם לא התלוננתי

אני לא מקבל את הטיעון הזה"אם אני מתפטר אני משאיר תלמידים בלי מורה"

גם אם אני מחליט לא לסגור עם לקוח כי הוא לא חותם לי שהוא מתחייב לא להפר הנחיות אני משאיר אותו בלי מיי שידאג לו לחתונה. לכל אחד יש תחליף אל תדאג.

אסור להוציא תלמידים מהכיתה. אתה יכול לסרב לעבוד עם לקוח.

וחצי ממה שאתה כותב זה התבכיינויות על כמה העבודה שלך קשה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהבנתי מה מפריע לי כל כך בכתיבה של @Transporter. אין שם אמפטיה. בכלל. כלום. כל פוסט שאני קורא, אני מתעצבן ונעצב בו זמנית. חבל...
למה ככה, מי צריך אמפתיה כשיש האדרה עצמית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר, אף אחד לא מרחם עליך. אתה יודע מה - ההתייחסות שלך לאחרים מזלזלת, אתה חושב שמיליון וחצי ש"ח שאתה מרוויח לשנה והמרצדס של זוגתך הופכים אותך ליותר טוב מאחרים. ההתיחסות שלך כאן מראה את ההפך.

ואני חוזר וכותב: הקופאית וסדרן בסופר, שמרוויחים שכר מינימום, חיוניים לקיום של כולנו כאן. המורה שמרוויח טיפה יותר חיוני לעתיד של כולנו כאן. המסיבות שלך? אפשר להסתדר בלעדיהן גם כמה שנים. אתה בחרת במקצוע הזה, אם אתה סובל מחוסר פרנסה לך תשקיע 5 שנים בלימודים כדי להיות מורה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

טרנספורטר - הגיע הזמן שתחזור לכתה א' ותלמד לקרוא. אני מסביר לך על התלמידים שלא מקפידים על הכללים, אתה מספר לי על 30 תלמידים עם מסכות. דרך אגב, בשהיה ממושכת בחלל סגור סיכון ההדבקה גדול גם כאשר יש הקדה על עטיית מסכה, אבל, כאמור, תלמדים לא מקפידים על הכללים. גם בלי הקורונה המורים צריכים להקדיש עשרות אחוזים מזמנם לטיפול בבעיות משמעת, עכשיו, עם כללי הקורונה, ככל הנראה הרבה יותר.

אף אחד לא הכריח את המורים לעסוק במקצוע הזה. התחושה שלי (שאינה מגובה בשום דבר מחקרי) היא שמדובר בדבר שבוער בעצמותיהם. אף אחד לא הכריח אותך לארגן מסיבות. ההבדל הוא שמבחינת מדינת ישראל העבודה של המורים (והקופאיות)( הרבה יותר חיונית מהעבודה שלך. למעשה אתה נמצא רחוק בתחתית סולם החיונית. 

לגבי שעות העבודה של המורים - שוב, אתה מאמין לכל מיני תאוריות מונפצות. אשתי תמיד מזכירה את ההסברים של אמא שלה על משק הבית, שבו יש הרבה "עבודות שלא רואים אותן". אז כפי שאתה יושב בשעות הערב ועוזה את ההנה"ח המורה (שנמצא בבית הספר לפחות 8 שעות ביום) חוזר הביתה כדי לבדוק מבחנים, לכתוב מבחנים, להכין את השיעורים של מחר וגם לקבל בשעה 10 בערב שיחת טלפון מהורים זועמים שלא מבינים מה רע בהתפרעות של החמודי שלהם. בימים שנדמה לך שהם בחופשה הם נמצאים בבית הספר, עוברים השתלמויות ומכינים את שנת הלימודים הבאה. חלק גדול מאד של עבודת המורה אינה פרונטלית, וכמי שאינו מכיר את המקצוע כרנא צריך להסביר לך במה הוא כרוך.

תלמיד לא מקפיד על הכללים תעיף אותו מהכיתה

ותדווח למפקחת שיש בעיה איתו ותדאג שאם זה לא ישתפר ישעו אותו

היום משעים כל תלמיד שמקלל מורה, מעניין שפתאום זה מסובך להשעות תלמיד שמסכן חיים

אם המורים כלכך אוהבים את המקצוע וכל כך להוטים ללמד אין שום סיבה שיתמסכנו ויבקשו שיצדיעו להם.

אתה יכול להמשיך להגיד ולחשוב שאני לא חיוני זה בסדר, בינתיים אם תפתח את ההנחיות תקרא את ההנחיות תראה שאני חיוני וממשיך לעבוד גם בסגר אפילו שכואב לך לשמוע את זה.

כבר הבנו שכל מה שקשור אלייך או לאשתך הוא הכי חיוני והכרחי והכי קשה ובלתי אפשרי

אבל כשזה רחוק ממך אז זה לא חיוני, לא קשה, לא מסובך ובטח לא מסוכן

אני מכיר מורים אז תפסיק לבלבל לי את המוח. יש לי חברה טובה מורה שמיועדת לנהל בית ספר, מספרת לי שהיא עושה את כל המטלות שלה בהפסקות ובזמן עבודה

פשוט במקום לשתות קפה ולשבת לאכול את הראש עם שאר המשועממות בחדר מורים היא עובדת בהפסקה.

ואני מכיר גם מורים שהורים מתקשרים אליהם ב 22:00 ויוצאים על ההורים על 200 ואומרים להם שלא מתקשרים בשעה כזו

תפסיק להתמסכן. אם אישתך סובלת בעבודה היא יכולה ללכת לעבוד בזארה מחפשים שם מקפלות.

לפני 2 דקות, RedLabel כתב:

אסור להוציא תלמידים מהכיתה. אתה יכול לסרב לעבוד עם לקוח.

וחצי ממה שאתה כותב זה התבכיינויות על כמה העבודה שלך קשה.

אסור להוציא תלמיד מכיתה? פנה למפקחת ותגיד לה שהוא מסכן חיים. בוא נראה מה היא תענה

היא תתעלם? קח את התגובה שלה ופנה למשטרה. אני רואה שהם מטפלים יפה מאוד בבעלי עסקים שהעסק שלהם סגור ויש חריץ קטן בדלת שמאפשר להם להכניס אוויר, כי זה מסכן חיים.

אף פעם לא באתי מיוזמתי וכתבתי שהעבודה שלי קשה ומישהו צריך למחוא לי כפיים

אני כותב את זה רק כשצריך להסביר לאנשים כמוך שאתם צריכים להגיד תודה על זה שמאפשרים לכם להתפרנס

ושהעבודה שלכם היא לא קשה כמו שאתם עושים ממנה ויש עבודות אחרות

וכן, אנשים שמרוויחים יותר מכם, עובדים בהרבה יותר קשה מכם. 

מצטער אם אתה רואה בזה התבכיינות, אני 17 שנה עושה מה שאני עושה ופעם אחת לא כתבתי שקשה לי או רע לי, גם כשהייתי בלי שעות שינה ועשיתי תאונה ויצאתי מזה במזל

אני תמיד זוכר שאף אחד לא מכריח אותי לעבוד בזה אז אין סיבה לבכות

לפני 4 דקות, sperial כתב:

טרנספורטר, אף אחד לא מרחם עליך. אתה יודע מה - ההתייחסות שלך לאחרים מזלזלת, אתה חושב שמיליון וחצי ש"ח שאתה מרוויח לשנה והמרצדס של זוגתך הופכים אותך ליותר טוב מאחרים. ההתיחסות שלך כאן מראה את ההפך.

אף אחד לא מבקש ממך לרחם עליי רק להפסיק לראות את עצמך ואת אישתך שכמובן אתם היחידים שעובדים ומסתכנים ונותנים מעצמך וכל השאר מיותרים.

עצם זה שאני רואה את הקופאית בסופר ואת המוכר בחנות שסוגר את היום עם 400 שקל בקופה, ולא רואה בהם אנשים מיותרים, זה מה שהופך אותי להרבה יותר טוב ממך שרואה רק את עצמך ואת אישתך.

ובגלל זה אתה כל החיים תשאר כזה שרואה אנשים עם מרצדס ופותח עליהם עין, בזמן שאתה לא יכול להרשות לעצמך רמת חיים כזו. 

ד"א תכף תהיה עוד מרצדס בבית. יש לך עוד סיבה לפתוח עיניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Transporter כתב:

תלמיד לא מקפיד על הכללים תעיף אותו מהכיתה

ותדווח למפקחת שיש בעיה איתו ותדאג שאם זה לא ישתפר ישעו אותו

היום משעים כל תלמיד שמקלל מורה, מעניין שפתאום זה מסובך להשעות תלמיד שמסכן חיים

אני מכיר מורים אז תפסיק לבלבל לי את המוח. יש לי חברה טובה מורה שמיועדת לנהל בית ספר, מספרת לי שהיא עושה את כל המטלות שלה בהפסקות ובזמן עבודה

פשוט במקום לשתות קפה ולשבת לאכול את הראש עם שאר המשועממות בחדר מורים היא עובדת בהפסקה.

בחיי שאין לך התחלה שלך מושג איך דברים עובדים.

ולגבי החברה שלך, היא עושה את את המטלות שלה בהפסקות. אתה מבין שלכל המורות האחרות יש את אותן מטלות, כן? הן פשוט עושות אותן מאוחר יותר, בבית. אבל כמות העבודה זהה.

בכל מקרה, בהפסקה של 10 דקות אי אפשר להספיק לעשות שום דבר רציני. ואם אתה אומר שהטענה שלה היא שאפשר להספיק הכל בלי לעבוד בבית, אז תפסיק אתה לבלבל את המוח.

• אהבתי 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...