Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

לא יודע אם הייתי מגדיר את עצמי כתומך הילרי. אני חושב שאילו אני, כפי שאני, הייתי אזרח אמריקני הייתי מצביע לה, אבל מצד שני במצב כזה הייתה לי כנראה הבנה טובה יותר של הפוליטיקה שם, אז לך תדע. הרי מנקודת המבט שלי כמי שאינו אמריקני, העניין שלי בארצות הברית הוא בעיקר בסוגיות של מדיניות חוץ.

העניין עם טראמפ הוא שאני לא חושב שהוא אי פעם הציג תפיסת עולם קוהרנטית, ולכן אי אפשר לדעת האם ועד כמה הוא מזדהה עם תומכיו מהימין הגזעני, או לא.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה ממה שאתה מציין הם אזכורים כל כך אגביים בתוך הדברים שלה (שאנחנו בלאו הכי רואים רק חלק קטן מתוכם) שקשה לי להסיק מזה הרבה בנוגע למשנתה הפוליטית.

הם לא אגביים בכלל, הם מגלים את את תפיסת העולם שהיא מגיעה ממנה, אני פרוגרסיבית, מקדמת מיעוטים, ואני ושכמותי מפרנסים את המטומטמים, שהם לבנים וגזענים.

אבל כשבעלה (הזכר הכי פריבלגי בעולם בזמנו) דחף סיגר למתמחה, זה בסדר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רע בזה?

זה שזה בא בקונטקסט בלתי נפרד מזה:

אני ושכמותי מפרנסים את המטומטמים, שהם לבנים וגזענים.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כשהיא מסבירה שמי שהצביעו לה אלו העשירים (משתמע "לא הפרזיטים שלא תורמים").

מה זה בדיוק אומר על ההליך הדמוקרטי?

היא לא אמרה לא את זה (עשירים) ולא את זה (פרזיטים). לפחות לא בקטע המצורף. כדאי שתבדיל בין ממש לבין הפרשנות שלך.

אישה דוחה, שהיא דמות הראי של הנשיא.

ורוני, לא קראתי בכלל את הטקסט, רק ראיתי את הסרטון. זה מספיק.

מירי רגב של האמריקאים.

״דמות הראי של הנשיא״ - על זה אין ויכוח. רק שלדעתי מדובר במחמאה... אגב, אם יש מישהו משניהם שמזכיר את מירי רגב, זה דווקא טראמפ.

אני כן חושב שכל הסיפור קצת פתאטי. די, הפסדת, תתקדמי הלאה. חסכי מאיתנו את הראיונות בטלוויזיה - כמעט שנה וחצי אחרי - בהם את מתבכיינת על ההפסד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמות ראי, מבחינת הצד השמאלי הקיצוני של המפה. מה שכן, שניהם בכיינים באותה מידה, לא עקביים וכושלים אינטלקטואלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כשהיא מסבירה שמי שהצביעו לה אלו העשירים (משתמע "לא הפרזיטים שלא תורמים").

מה זה בדיוק אומר על ההליך הדמוקרטי?

2. מה המסר של "הקידמה"? גיוון (Diversity). ומהי הקידמה?! זכויות לשחורים (ממתי אין לשחורים זכויות ומה טראמפ טען נגד זה?), וכמובן דוחפת לזה נשים ו... אינדיאנים.

WTF?!

כל המשחק הדוחה הזה ב-Identity Politics, לא טראמפ הביא אותו לשולחן. הילרי הביאה. היא פשוט הפסידה בו.

אישה דוחה, שהיא דמות הראי של הנשיא.

ורוני, לא קראתי בכלל את הטקסט, רק ראיתי את הסרטון. זה מספיק.

מירי רגב של האמריקאים.

עדיף לאמריקאים לחזור לערכים של פעם מלהתקדם לערכים שלה.

אני חושב שהצלחת לפרש את ה-50 שניות האלה בצורה הפוכה לחלוטין לאיך שהן נאמרו בפועל.

היא לא אמרה שהצביעו לה העשירים. היא אמרה שהיא ניצחה במקומות שתורמים יותר לכלכלה האמריקאית (שני שליש מה-GDP). נכון, אפשר לטעון שמי שמייצר יותר GDP הוא יותר עשיר, אבל זאת לא הייתה הנקודה. הנקודה הייתה שמי שיוצר יותר GDP הוא יותר מתקדם, מגוון (במובן של דינמי - נשען על יותר יכולות וסוגי תוצר) - ומסתכל קדימה. זאת בעוד כל הקמפיין של טראמפ דיבר על העבר - שאמריקה הייתה פעם גדולה וצריך להחזיר אותה לגדולתה. כל המשרות והתעשיות הללו שהפסדנו לסין ודומותיה - אנחנו רוצים אותן חזרה. זה כמובן לא יקרה וגם לא באמת צריך לקרות. זה פשוט מדבר אל הבסיס של טראמפ - כל אותן מדינות אדומות שהילארי דיברה עליהן, שנאחזות במה שהיה פעם במקום להסתכל לעתיד.

בדבריה על השחורים, הנשים והאינדיאנים, היא התכוונה שטראמפ פונה לפחדים הקמאיים של אנשי הבסיס שלו. אנשי התעשיות הפשוטות שלאט לאט נעלמות מן העולם, שלאורך עשרות שנים הם רואים איך כל מיני אאוטסיידרים באים ולוקחים להם משרות. הדוגמאות בסה"כ הזכירו כמה "גדולה" הייתה אמריקה בעבר עליו מתרפק טראמפ. כשלפני שנות ה-60 שחורים בקושי יכלו להצביע, לפני שנות ה-20 נשים בכלל לא יכלו להצביע, ואפשר ללכת רחוק יותר - אל האינדיאנים. מה שם היה "גדול" בדיוק?

וכן - שלא יהיה לך ספק שחלקים נרחבים מהבסיס של טראמפ הם גזענים (כמוהו, אגב). אלו שמשנות ה-60 לא היו מרוצים כשהתנועות לזכויות השחורים עלו בכל הכוח ושחורים קיבלו סוף סוף זכויות, ובכלל היו מתוסכלים כשנבחר נשיא שחור. אלו ששמחים כשהוא מדבר על מדינות אפריקה כעל חורי תחת, מלכלך על מוסלמים או מקסיקנים וכדומה.

מירי רגב של האמריקאים? התבלבלת - טראמפ הרבה יותר מתאים לאמירה הזאת. קלינטון לפחות משכילה, רהוטה ועניינית. אין לך שמץ של הבנה בערכים שלה אם זה מה שאתה חושב עליה.

לטראמפ יש תפיסה מאד קוהרנטית ומוכוונת עסקים. האם לדעתך להילארי יש תפיסה קוהרנטית? מהי?

קוהרנטית בתחת שלי, תסלח לי. הבנאדם לא מסוגל להוציא רצף משפטים קוהרנטי מפיו. מאבד את חוט המחשבה במהלך משפט, לא עונה שום תשובה קוהרנטית לשאלות ("אנחנו נראה" זה בערך הדבר היחיד שתוציא ממנו) וכשהוא כבר עונה זה לרוב שקר.

מוכוונת עסקים? בינתיים לא נראה שהוא יודע מה שהוא עושה. אלא רק אם הוא מנסה להעשיר את העשירים ולהפוך את העניים לעניים יותר. או לפתוח במלחמות סחר עם העולם. או להשקיע כספים בטכנולוגיות מיושנות. או לבסס החלטות חשובות על מידע שקרי. או לתת לכל מיני אנשים מפוקפקים לייעץ לו. או להיות פרוטקציוניסט.

הם לא אגביים בכלל, הם מגלים את את תפיסת העולם שהיא מגיעה ממנה, אני פרוגרסיבית, מקדמת מיעוטים, ואני ושכמותי מפרנסים את המטומטמים, שהם לבנים וגזענים.

אבל כשבעלה (הזכר הכי פריבלגי בעולם בזמנו) דחף סיגר למתמחה, זה בסדר.

יא-אללה. איזה נמוך מצידך להכניס פה את ביל קלינטון. כשאין לך משהו חכם להגיד על הנושא, אתה מסיט אותו למשהו אחר? תיכף תצעק "אימיילים" ו"בנגזי".

דמות ראי, מבחינת הצד השמאלי הקיצוני של המפה. מה שכן, שניהם בכיינים באותה מידה, לא עקביים וכושלים אינטלקטואלית.

הילארי שמאל קיצוני כמו שטראמפ ימין קיצוני (רמז - הוא לא).

היא גם ממש לא כושלת אינטלקטואלית. תקשיב קצת לאיך שהיא מדברת ואח"כ לאיך שהוא מדבר. אגב, אם אתה לא רואה הבדל אז תחשוב רק על זה שאם אתה מסתכל סביבך ולא רואה אף בנאדם טיפש - כנראה שאתה הוא הטיפש. (לא לקפוץ - לא אמרתי שאתה טיפש וממש לא מחזיק ממך טיפש - להפך)

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לכעוס, רוני, זה עושה קמטים.

הפלגנות והשיסוע אינן נחלתו הבלעדית של טראמפ,

שני הצדדים אשמים באותה מידה

ובמקרה של הילארי - זאת בדיוק אותה יוהרה והתנשאות שגרמה לציבור להתמרמר ולהצביע.

בנוגע ליכולות אינטלקטואליות, לא שיכנעה אותי. סתם עוד חובבת שררה כמו כולם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כועס. נהנה מהויכוח.

לא טוען גם שרק טראמפ משסה. כן טוען שהוא משסה יותר, אבל זה דיון אחר.

נכון, הילארי יצאה מתנשאת. שמאלנית שכמוה. אנחנו נראה לה - נבחר ב-ogre שצועק חזק יותר ומדבר אל הפחדים והרצונות הכמוסים שלנו. לצערי - זה מה שקורה בהרבה מדינות...

אגב, מה שמפריע לי פה זה שכדי להצדיק את הבחירה, כמו טראמפ, בוחריו עושים double down ולא מוכנים להודות בטעות. מזכיר לי שלפני יומיים הוא אמר על הדמוקרטים שהם so far right ואז כשהבין את הטעות, במקום לתקן כמו בנאדם נורמלי, אמר "כלומר, זה איפה שהם הולכים להיות". כל כך מייצג...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הילארי יצאה מתנשאת. שמאלנית שכמוה. אנחנו נראה לה - נבחר ב-ogre שצועק חזק יותר ומדבר אל הפחדים והרצונות הכמוסים שלנו. לצערי - זה מה שקורה בהרבה מדינות...

למה אתה חושב שכשהילארי פונה לפחד של השחורים והנשים מהדיכוי, ומדגישה בפני הבוחרים שלה שהם בעצם תורמים יותר לתוצר, לאיזה ייצר נעלה בהם היא פונה?

היא משסה את הקהילה השחורה במשטרה ואת ציבור הנשים בגברים.

זה שהיא בכלל מזכירה את העובדה שהיא תהיה "האישה הנשיאה הראשונה" זו בושה וחרפה. גולדה מאיר אמרה פעם שייבחרו בה כי אישה? מרגרט תאצ'ר ציינה את זה פעם כסיבה לבחור בה?

לא.

אבל אצל הילארי זו סיבה.

כי היא "גזענית" בדיוק כמוהו. מחלקת את העולם לפי שייכות קבוצתית, ופונה לסנטימנט השיוכי של המצביעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז טראמפ אנושי..:grin: התבלבל.

והילרי כמו טפלון, נראה כאילו חסר לה משהו אנושי - די דומה למר "ברק" שלנו.

המשפט שרץ בסביבה, ברור למה ביל :wink: פזל החוצה, ראה עם מי הוא נכנס למיטה "רובוט"

לא מדובר על ההופעה, יותר התדמית האנושית.

עכשיו ברצינות - הרי הילארי , בכל פרמטר בדיקה הייתה עדיפה על טראמפ.

והוא נבחר.

אם היו מציגים כך את העומדים לבחירה - בלי לראות אותם או לשמוע -

רק עם תאור עובדתי, של הדרך הניסיון והידע - הילארי אמורה להיבחר.

מדוע היא ממשיכה באותה דרך ולא עושה חושבים, היכן הטעויות שעשתה ואיך לתקן.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנוסף - מי שיארגן קרב ב לאס-וגאס, יעשה כסף

ביידן: אכסח לטראמפ את הצורה, טראמפ: משוגע, אתה לא מכיר אותי -

סגן הנשיא לשעבר דיבר בעצרת על דברים גסים שאמר טראמפ בעבר על נשים ואמר:

שאם היו בתיכון היה - "מכסח לו את הצורה".

תשובת הנשיא לא איחרה לבוא, דרך הטוויטר כמובן:

"ביידן חלש, נפשית ופיזית. הוא לא מכיר אותי, אבל הוא ייפול מהר וחזק, יבכה כל הדרך.

אל תאיים על אנשים גו!"

והרווח כפול - שידור גם בערוצי הספורט וגם בחדשות.

רוני - לך על ארגון..:wink: הקרב

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שכשהילארי פונה לפחד של השחורים והנשים מהדיכוי, ומדגישה בפני הבוחרים שלה שהם בעצם תורמים יותר לתוצר, לאיזה ייצר נעלה בהם היא פונה?

היא משסה את הקהילה השחורה במשטרה ואת ציבור הנשים בגברים.

זה שהיא בכלל מזכירה את העובדה שהיא תהיה "האישה הנשיאה הראשונה" זו בושה וחרפה. גולדה מאיר אמרה פעם שייבחרו בה כי אישה? מרגרט תאצ'ר ציינה את זה פעם כסיבה לבחור בה?

לא.

אבל אצל הילארי זו סיבה.

כי היא "גזענית" בדיוק כמוהו. מחלקת את העולם לפי שייכות קבוצתית, ופונה לסנטימנט השיוכי של המצביעים.

לא מאמין שאחרי שנה וחצי כמעט אני צריך לומר את זה שוב, אבל - הילארי קלינטון כבר לא מעניינת. אני לא מבין למה אתה מתעקש לתקוף אותה כשהיא פשוט חסרת רלוונטיות יותר - ובמיוחד כשיש לך נשיא שברוך המשהו אין ממש חוסר בסיבות לתקוף אותו.

אבל שיהיה -

א. הילארי לא פנתה לפחד של השחורים והנשים מדיכוי. היא טענה שטראמפ הסתכל אחורה במקום קדימה, למין "גדולה" נעלמה, ותהתה איפה נמצאת אותה גדולה, בדיוק. בפחות זכויות לשחורים או לנשים?

ב. הילארי לא מדגישה בפני הבוחרים שלה שהם תורמים יותר לתוצר. ראשית היא אמרה את זה בכנס בהודו, ושנית - היא ציינה עובדה כדי להדגיש שמי שבחר בה הסתכל קדימה, לעומת מי שבחר בטראמפ שהסתכל אחורה.

ג. הוידאו שצירפת הוא עוד אינטרפרטציה שגויה לחלוטין מצידך. היא רצתה להלחם על המצביעים השחורים ולהזכיר שהם מואשמים הרבה יותר בפלילים ושהרבה מקרים זה נעשה באופן לא שיוויוני. איך הגעת מכאן לגזענות - השד יודע.

ד. בארה"ב, להיות אישה נשיאה זה חתיכת דבר. אני לא מבין למה זה לא בסדר לדבר על זה, אבל לא זכור לי שהיא רצה עם קמפיינים של "תבחרו בי כי אני אישה". אגב, לא יודע לגבי גולדה, אבל ת'אצר פיימוסלי סייד: In politics, if you want anything said ask a man, if you want anything done ask a woman

אז טראמפ אנושי..:grin: התבלבל..

בדיוק. בנאדם נורמלי היה אומר "אופסי, התכוונתי למשהו אחר". אבל הבנאדם הזה לא מסוגל. וזו לא הפעם הראשונה שהוא עושה את זה. זה משהו קבוע אצלו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מאמין שאחרי שנה וחצי כמעט אני צריך לומר את זה שוב, אבל - הילארי קלינטון כבר לא מעניינת. אני לא מבין למה אתה מתעקש לתקוף אותה

כי היא מייצגת את הגישה שתשאיר אותו בבית הלבן.

א. הילארי לא פנתה לפחד של השחורים והנשים מדיכוי. היא טענה שטראמפ הסתכל אחורה במקום קדימה, למין "גדולה" נעלמה, ותהתה איפה נמצאת אותה גדולה, בדיוק. בפחות זכויות לשחורים או לנשים?

תגיד לי, אתה מיתמם?!

למה היא טענה שזה מה שהוא שואף אליו?

. הילארי לא מדגישה בפני הבוחרים שלה שהם תורמים יותר לתוצר. ראשית היא אמרה את זה בכנס בהודו, ושנית - היא ציינה עובדה כדי להדגיש שמי שבחר בה הסתכל קדימה, לעומת מי שבחר בטראמפ שהסתכל אחורה.

ברור. כי היא מתקדמת, עם המגוון האתני והוא מפגר, כי הוא רוצה לפקח על הגירה. ואז גוגל לא מגייסת יותר אסייאתים, כי יש להם כבר יותר מדי מאלא.

ג. הוידאו שצירפת הוא עוד אינטרפרטציה שגויה לחלוטין מצידך. היא רצתה להלחם על המצביעים השחורים ולהזכיר שהם מואשמים הרבה יותר בפלילים ושהרבה מקרים זה נעשה באופן לא שיוויוני.

מה זה "מואשמים באופן לא שיוויוני"?!

אולי הם מעורבים יותר בפלילים?

ד. בארה"ב, להיות אישה נשיאה זה חתיכת דבר.

זה שומכלום אם מדובר בפמיניסטית.

לא יודע לגבי גולדה, אבל ת'אצר פיימוסלי סייד: In politics, if you want anything said ask a man, if you want anything done ask a woman

קודם, זו בדיחה. דבר שני, היא לא אמרה מעולם לבוחרים לבחור בה כי היא אישה, ושזו סיבה למה כן או לא בוחרים בה. היא לא שיחקה על הטיקט של "לשבור את תקרת הזכוכית", שזה היה המסר העיקרי של הילארי.

כי זה מה שנשאר מהמפלגה הדמוקרטית Identity Politics או סוציאליזם של סאנדרס, שזה המקבילה של מסיבת התה אצל הרפובליקנים (ודפקטיבי באותה מידה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...