Jump to content

BioS

 • פרסום הודעות

  1,133
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

2 נייטרלי

2 עוקבים

אודות BioS

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אישתי עו"ד לעינייני נדלן ועובדת במשרד בוטיק (המשרד ממוקם במגדלי השחר). אם תרצה שאקשר ביניכם שלח לי הודעה פרטית ואשלח את כל הפרטים.
 2. BioS

  כיסא למחשב

  ידיות מתכווננות, הוספת מנגנון לכיסא (לא זוכר כבר איזה אחד מהם הוספתי) וגלגלים שקטים. כל חבילת השדרוג עלתה יחד סדר גודל של 300 ש"ח. במשרד יש לי וקסמן אנליסט. בבית הכיסא שלי נוח יותר, אם כי לא בפער גדול. קצת גוגל על המחיר של הרמן מילר ונשמטה לי הלסת. דורשים כ-6500 ש"ח על הכיסא ה"פשוט" שלהם.
 3. BioS

  כיסא למחשב

  כיסא ברכיים ממש לא מתוכנן שתשב עליו כל היום. היועצת ישיבה ארגונומית שהתייעצתי איתה בעבודה אפילו לא כ"כ המליצה לי על אחד כזה. בתחילת הקורונה ניסיתי עוד להשיג כיסא של ווקסמן. לא צלח. קפצתי לצרעה וישבתי על כל הכיסאות שלהם. אחרי שעתיים ומשהו בחנות בסוף בחרתי כיסא שביקשתי לשדרג אותו במספר דברים. בדיעבד, שילמתי עליו 1500 (והוספתי עוד לקשקוש כזה לרגליים, לא יודע אפילו איך קוראים לזה). אחת ההחלטות הטובות שעשיתי הייתה לבקש לשדרג את הכיסא. אפילו קיבלתי הנחה יפה על השדרוג. ליביו, אין לי מושג מאיפה אתה מקריץ את כל המותגים האלו. מזל שלא ישבתי על אחד כזה אחרת הייתי בטוח קונה אותו ועושה לעצמי חור בכיס.
 4. אני ממש, אבל ממש לא מסכים שמבחן בית צריך לקחת 3 שעות. זה לא משנה אם הוא למשרת פיתוח או לכל משרה אחרת. זו דעתי. פעם חבר סיפר לי שכדי להתקבל למשרת מחקר באחת החברות, הוא היה צריך לעשות רברסינג לאיזה malware במשך יום שלם. לעומת זאת, חבר אחר סיפר לי שיש להם מבחן רברסינג שלוקח לכל היותר 45 דקות, גג שעה, והם עושים אותו on-site ותוחמים בזמן. הרוב לא מסיימים את המבחן, אבל ניתן ללמוד מה הייתה הגישה של המועמד, דרך חשיבה, רעיונות יצירתיים וכו'. having that said, אני לא תומך במבחני בית בכלל, כך שיכול להיות שהגישה שלי קצת יותר מידי מחמירה כלפי העניין הזה. 4-5 ראיונות למשרה בכירה - סביר לדעתי. ה-7 ראיונות שדיברתי עליהם לא היו עבור משרה בכירה.
 5. אמנם אני לא בתחום הפיתוח, אבל מבחן בית שלוקח 3 שעות זה פשוט מרתיח. אפשר לבדוק רמה של קוד, שכולל בתוכו מקום לשלב פתרון יצירתי, גם במשימה שתיקח שעה (לכל היותר, אולי אף פחות). חבר שלי התראיין בגוגל לאחרונה, עבר סדרה של ראיונות ללא מבחן בית. את הפתרון הוא עשה תוך כדי הראיון ב-ZOOM. כל הראיון לקח 45 דקות. המראיין התרשם מספיק בכדי לקבל החלטה האם לקבל אותו או לא. כששמעתי על שיטת הראיון הזו התרשמתי מאוד. פחות התרשמתי מהסדרה של ה-7 (!) ראיונת שהוא עבר באותו יום, כולל HR וכל בעלי התפקידים הרלוונטיים. כשעוד הייתי סטודנט למדעי המחשב, חברים שלי לתואר שיתפו אותי בשאלות מראיונות עבודה. מאחת החברות, איטואיט (עצלן מכדי לבדוק איך מאייתים את זה באנגלית) התרשמתי מאוד, שכן התעכבו על הרעיון שמאחורי הפתרון ופחות במושגים (שמות מיונים ושאר פיצ'פקס). גם השאלה הייתה סבירה ועירבבה לא מעט אלגוריתמיקה שמתבססת על הקורס האקדמי אבל דורשת התאמות. כ"כ התרשמתי מהשאלה שעשיתי התאמות ושאלתי אותה כמה מועמדים בראיונות, בתור שאלת אקסטרה.
 6. שלום לכולם, מחפש לקנות פולקסווגן טיגואן או אאודי Q3 שנתון 2013 מנוע 2000. חשוב: יד נמוכה (עד יד 2), ק"מ נמוך וטיפולים מסודרים. הצבע לא כ"כ משנה. טלפון להתקשרות: 052-6-822077
 7. לצערי (הרב מאוד) אני בהחלט נאלץ לעשות את זה (חלק מעבודה של חוקר...). אתה יכול לדמיין מה אני חושב על השפה הזו.
 8. זה נורא פשוט. אם חשובות לך 2 נקודות - יש לך state of mind של סטודנט. 2 נקודות לא חשובות לכלום פרט לכניסה לתואר שני וגם זה נתון לויכוח. בוא נראה מה יקרה אם אתה "מפסיד" 2 נקודות אבל מרוויח ניסיון תוך כדי לימודים: 1. אתה מבין שלימודים זה לא הדבר הכי חשוב והקוד שכתבת בתואר זה אסון (ועוד הייתי עדין). 2. אתה מבין שהמשימות בתואר לא שוות כלום וגם לא מלמדות אותך הרבה. למה? כי אין מי שעובר על הקוד שלך, אתה לא לומד עבודת צוות, אתה לא לומד חלוקת עבודה נכונה ו-Flow נכון של משימה. 3. בזמן שכולם מסיימים את התואר ויושבים בבית וכוססים ציפורניים כמה חודשים (במקרה הטוב, במקרה הרע הרבה יותר) כדי למצוא עבודה - אתה כבר עובד וכותב קוד ראוי. 4. בזמן שכולם בוכים על משימות של התואר אתה חושב לפתור בעיות אמיתיות. אני יכול להמשיך ככה כל היום. אני עבדתי במשרה מלאה בתחום אבטחת מידע לפני התואר, תוך כדי התואר (לא הורדתי אף לא אחוז בודד במשרה) ואחרי התואר (סיימתי לפני שנה +-). ראיתי מה קורה לאנשים שלא עבדו תוך כדי התואר - הם יושבים בבית, מתגאים בציונים הכ"כ מצויינים שלהם ונכשלים ראיונות עבודה על ימין ועל שמאל. למה? אין ניסיון ויכולת לכתוב קוד מחורבן להפליא. אגב לגבי הגדרת משתנים - אני חובב בעיקר קוד C. אם אני רואה קוד של מישהו שלא הגדיר את כל המשתנים שלו בתחילת הפונקציה ומגדיר משהו ב"אמצע" - אני לא טורח לקרוא ולהבין בכלל מה כתוב שם. הרגל מגונה מקריאת אסמבלי ב-IDA (אם אפשר לקרוא לזה "הגדרת" משתנים ולא איך נראה ה-stack בעת הקריאה לפונקציה ומיד לאחר הקריאה... לא משנה, חפרתי.)
 9. לא, אני לא מסכים איתך. ברגע שאתה מלמד את הבסיס - זה לא רלוונטי אם אתה מלמד על JAVA 8 או JAVA 14. ההפך, לפעמים עדיף לא לציין את התוספות כדי לא להכניס מידע מיותר למצב בו אתה מלמד את הבסיס. לגבי קומפילציה - אני מניח שאתה זה שכתבת את מנוע הג'ינרוט לקוד אסמבלי X86_64. אם כן, אני בטוח, ב-100% שאין סיכוי שנגעת אפילו ב-10% מהפקודות שקיימות והוא לא לימד אתכם את ההבדל בין הפקודות השונות. אי לכך, אין שום הבדל בין קורס קומפילציה שמבוצע על MIPS לבין זה שאתה עשית. סתם שאלה מסקרנות נטו. קורס קומפילציה על X86_64 - לימד אתכם מתי להשתמש ב-Fastcall, cdecl ו-stdcall ומתי משתמשים בכל אחד מהם ולמה?
 10. גם בארץ. מוכנים לשלם סכומים דמיוניים למתכנתי COBOL. 50K לחודש זה נחשב לשכר נמוך מאוד בתחום הזה.
 11. ברגע שאתה יודע בסיס בצורה טובה - זה לא משנה אם יש Java 8 או 14. עם הניסיון אתה תלמד את הפיצ'רים החדשים ותשתמש בהם. פריימוורק, שפה וחידושים כאלו ואחרים הם לא החלק החשוב. החלק החשוב הוא שאתה יודע לעשות את ההתאמות הנדרשות עם הבסיס שיש שלך. לכן, זה לא משנה אם למדת על מעבד 16 ביט, 32 ביט או 64. אנחנו למדנו ארכיטקטורה על בסיס המעבד של מנו. המרצה שלנו הייתה כ"כ טובה שהיא לא ייחסה לזה בכלל חשיבות. היא לימדה את הבסיס והשליכה אותו על המעבד הרלוונטי. רוב הסטודנטים לא אהבו אותה כי הקפידו לא להקשיב לה כראוי ולא לחזור על החומר לפני השיעורים שלה. דוגמא נוספת - קורס בחירה בקומפילציה. אתה יכול לרטון שהקורס מועבר על יצירת קומפיילר ל-MIPS. למה לא אסמבלי X86 או X64? כי אז היית טובע בכמות הפקודות והדברים שאתה צריך לייצר. במקום - אתה לומד את הבסיס וממש מבין קונספטים של קומפיילרים. דוגמא אחרונה - קורס אסמבלי. לימדו אסמבלי X86. הרי יש X86_64 נכון? ויש שם טריליון פקודות חדשות וקונספטים חדשים ומתקדמים לעומת X86 (אפילו ברמת הקריאה לפונקציות). אגב אנקדוטה על הקורס - המרצה היה כ"כ גרוע שלא היה תרגיל שהוא לא היה מתבלבל בו. קרה מקרה והוא קיבל תלמיד שעשה קצת רברסינג בחייו וכל הזמן חיפש אישור על הפתרונות שלו. זה היה מביך. מאוד. היה קורס קל
 12. אהלן, קראתי את כל 12 העמודים של השרשור ברצף, הישג למישהו עם בעיות קשב וריכוז מבלי לקחת אטנט! אני בוגר תואר ראשון למדמח במכללה האקדמית ת"א-יפו. קנה אותי המסלול ערב שם (עבדתי 100% משרה כל התואר). המסלול נקרא מעו"ף. אמנם בגילאי 17-18 הייתי בראש אחר לחלוטין ובטח לא להשקיע בלימודים אבל סיימתי עם ממוצע 106 ולאחר מכן עוד שיפרתי קצת את הציון ב-5 יחידות מתמטיקה (מ-70 ל-85). פסיכומטרי למדתי לבד. שום דבר לא הכין אותי למתמטיקה בתואר. בשבועיים הראשונים זה היה נחמד וחזרה על התרגילים האחרונים של 5 יחידות וטיפה מעבר. ואז... אוי אז הגיע הסבל. שום דבר לא מכין אותך לזה. חדו"א (מרצה מדהימה) ולינארית (שנאת חיי ולו בגלל המרצה הכ"כ גרועה שהייתה לי). עם זאת, למדתי גם להנות מעט ממתמטיקה. לוגיקה תורת הקבוצות, חישוביות, בדידה ועוד. ואז הגיעו הקורסים למדעי המחשב. חלקם - חרפה. מרצים שלא הוציאו את אפם אף לא לשניה מעבר לאקדמיה. קוד שנראה כמו הצרות של כל הפורום יחד. חלקם האחר - תענוג גדול. במיוחד זכור לי לטובה קורס מבני נתונים וקורס C למתקדמים (שום דבר מתקדם לא היה שם, אבל המרצה פשוט מעולה). מסקנות מהתואר - אם מדעי המחשב, אחד מתחומיו לפחות, לא מרתק אותך - וותר ותעבור לתואר הבא. גם סבל נוראי בתואר וגם תסבול בעבודה לאחר מכן. התחלנו 120 אנשים את המסלול. סיימנו בערך 35. אנשים נושרים כמו זבובים. מסקנות מהתעשייה על אחרים (אני לא כ"כ דוגמא טובה, הניסיון שלי מתחיל עוד מהצבא) : 1. בוגרי תואר כותבים קוד מחורבן. 2. אנשים עפים על עצמם ומבקשים למשרת פיתוח ראשונה 30+ רק בגלל שהם בוגרי תואר. כולם יורדים לקרקע מהר מאוד. 3. חלק מתוך ה-35 בוגרים שלנו בכלל לא עוסקים בסופו של דבר בתחום. 4. לבוגרים שלא שילבו עבודה תוך כדי התואר היה מאוד קשה למצוא עבודה לאחר שסיימו. לסיכום, אם אין לך תחת לשבת וללמוד, שעות בכל יום (גם אחרי עבודה, לפעמים גם במקום עבודה) - יהיה לך קשה מאוד. מתמטיקה - עם 3 יחידות אין לך מה לחפש אפילו בשבועיים הראשונים בתואר. לא כי המרצים מתנשאים על בוגרי 3 יח"ל במתמטיקה, אלא כי אחרי השבועיים הראשונים אתה כבר אחרי החומר של 5 יח"ל. תוך כדי התואר אתה לומד המון על עצמך ומגלה דברים חדשים. אני למשל גיליתי שאני לא מחבב פיתוח יותר מידי (ואם כבר לפתח אז ב-C). אני יכול לפתח ו"להסתדר". מזל שאני עוסק בתחום אבטחת מידע ומפתח די מעט בסה"כ. לנושא אחר - mx (סלח לי שאני לא ממשיך את שאר הכינוי) - אני באותו מצב כמוך. אני סוגר 6 שנות עבודה באותו מקום. אמנם עברתי תפקידים והתקדמתי בתוך החברה אבל עדיין נשארתי בה. נחמד לי האווירה בחברה. והכי נחמד שאני יכול במקביל לתת שירותי ייעוץ אבטחת מידע ומבדקי חדירות באופן פרטי. אמנם בחברה אחרת הייתי מקבל כנראה כפול ממה שאני מקבל היום, אבל יש עוד שיקולים מלבד כמה כסף נטו נכנס לך ב-1/10 לחודש.
 13. זה נורא פשוט 27% אבטלה וזה לא שבעוד שבוע חוזרים ל-4% אבטלה שהייתה לפני המשבר במיוחד כשאנשים לקחו משכנתאות עם החזר של 5-6K וצפונה ובקושי סגרו את החודש
 14. מה יהיה עם מחירי הדיור, זה החלק המעניין באמת
 15. יש לי 2 סטים זהים של sculpt - אחד לבית ואחד למשרד. המקלדת דורשת התרגלות. בעיקר במיקום של כפתורי Home, End, Page up, Page down. אבל, זו המקלדת הכי נוחה שהייתה לי מעולם. אגב, המקלדת הזו גם מקלה על מפרקי הידיים שלי מאוד וזה חשוב כי אני חולה במחלה אוטואמונית שפוגעת במפרקים בכלל ובמפרק פרק יד ימין שלי בפרט. העכבר אגב בינוני. היה לי את האנקר האנכי. לא רע אבל רחוק מלהיות מדהים.
×
×
 • Create New...