Jump to content

Mr 44

 • הודעות

  51
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Mr 44

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

2

מוניטין

 1. אשמח להכוונה באיזה צינור מדובר? רצוי אפילו תמונה. תודה רבה 🙂
 2. אשמח להכוונה באיזה אטם מדובר והיכן זה נמצא במנוע. אני מתקשה להאמין שמדובר בטורבו, הטורבו חגג 45 אלף קילומטר לא מזמן. בכל מקרה אני ככל הנראה אבדוק את זה במוסך מורשה עם מכונת עשן. אני דיי בטוח שיש בריחה איפה שהוא במערכת. עד עכדיו ללא הצלחה למצוא מוסך זול יותר לבדיקה הזו באיזור שלי. תודה על התגובות חברים, אשמח להמלצות והכוונה במידה ויש. שבוע טוב
 3. שבת שלום, ביררתי עם UMI אשדוד מוסך שברולט ויש להם את הכלים המתאימים. נאמר לי שבדיקה זו תעלה לי 300 שקל. לא מצאתי מוסך באיזור שלי שיש לו את הכלים המתאימים עדיין. בכל מקרה כנראה שאלך למורשה רק לבדיקה ואבקש הצעת מחיר לתיקון. בנוגע לצריכת דלק - לא השתנתה בכלל, אבל אני נוסע הרבה יותר לאט ללא כל מאמץ מיותר לרכב ונסיעות קצרות כך שקשה לי להעריך. קוד תקלה לא קפץ לי חוץ מפעם אחת בעליות מכתש רמון עם מזגן ורכב עמוס (שם בעצם החלה התקלה). אך מאז אני שומע בריחה רצינית מאוד של אווויר מהמנוע ואנדר בוסט מורגש.
 4. שלום חיים, תודה על התגובה בדיוק כמו -dalet11 כתב הבריחה של האוויר נשמעת בוודאות בלחיצה על הגז. מכונאי שנסע על הרכב שמע ואישר את מה שכתבתי אבל אין לו את הכלים לבדיקה ככה שאין לי מושג מהיכן הבריחה.
 5. שלום חברים, רציתי לבקש המלצה למוסך שיש בו את הכלים המתאימים לבדיקת של בריחת לחץ אוויר מסעפת היניקה. הבנתי שיש כל מיני שיטות לבדיקה, כמו מכונת עשן לדוג'. *איזור השפלה/דרום/מרכז. (אני מאשדוד). תודה
 6. נשמע כמו רעיון מבטיח יותר שדווקא עלה לי לראש אבל אני לא בטוח מאיפה אוכל לבנות רמפה מברזל, האם הוא ביקש הכנה אישית ממפעל כלשהוא?
 7. תודה אלוף, כתבתי ואשקול זאת יחד עם הפרטנר שלי. כרגע ההתמקדות היא למצוא מקום לעבוד בו ואין טיפת אור לצערי, אני לא מוצא שום דבר פה במושבים ועלות של מחסן נורמאלי מגיע ל- 3600 בחודש ועוד שעה נסיעה מהבית לא רלוונטי בכלל עבורינו. מיד שנמצא מקום או אפילו אם יהיה כיוון אנחנו נתחיל בחיפוש מעמיק. יש לי שאלה ואני מצטער אם היא בורה אני שואל מתוך חוסר ידע מוחלט. עץ הוא אלמנט דיי חזק לדעתי אם אשיג בהכנה אישית עץ מלא ועבה שעליו נוכל לעלות את הרכב כדי לעבוד בו בצורה נוחה ללא ג'ק זה רעיון אידאלי?
 8. תודה על המענה ידידי, בהחלט הערות חשובות ולקחנו אותם לתשומת ליבנו. פרויקט ראשון שלנו, החלטנו לא להסתבך יותר מידי כרגע, אני מאמין שמחכים לנו לא מעט קשיים בדרך גם ככה ולכן החלטנו שהרכב יהיה תקין מבחינת מנוע וגיר. נתמקד בעיקר בשיפוץ של המכלול מסביב (אסתטיקה פנימית/חיצונית, לגבי המכניקה אנחנו עדיין חושבים במה נתמקד כמובן תלוי במצב הרכב, ננסה לגעת בכמה שיותר אלמנטים). אממה אנחנו דלים בציוד שזה הופתענו לגלות אתמול, שוק השכרת גרג'ים לא נפוץ כלכך בארצינו הקטנה (אולי אני לא יודע איפה לחפש? ..)/ ליפט אני לא בטוח שנצטרך עדיין וגם אם כן מאוד קשה להשיג אחד אם אין לי חבר קרוב או אם אין לי תעודה של מכונאי מוסמך שיודע לעבוד עם זה. בנוסף לא הצלחנו למצוא עדיין מחסן שעולה על הדרישות שלנו וזה כרגע קצת תוקע אותנו כי אין לנו מקום לעבוד. בכל מיקרה אדאג לעדכן. אני תומך בדעה שלך אך לצערי הסובבים הקרובים שלי וגם הפחות קרובים לא בעלי ניסיון בתחום הזה, אני בונה את ספריית הידע שלי בנושא הזה בעצמי ואני מתכוון לקחת את זה לאט לאט ובזהירות. תמיד נשמח לקבל עזרה מבעל ניסיון, אפילו טיפ או המלצה כבר יכולים להניע אותנו למקום הנכון. זהו, אתמול נפגשנו ודפדפנו קצת באינטרנט ושמרנו כמה מודעות מעניינות. הכיוון שלנו מתמקד בעיקר ברכבים פרטיים ופחות בג'יפים אם כי זה גם נושא מעניין וכרגע נתון לשיקול. *ראינו אלפא רומיאו 147 מדהימה שנת 2000, אמנם קצת חורגת מהתקציב. *וולו, אחת ממודלי ה- S (כולן יפות בעיניי) שנתון 95-05' וזהו כרגע, חיפוש מעמיק אנחנו נעשה במהלך השבוע ואעדכן.
 9. אהלן חברים, קודם כל אם זה לא הפורום המתאים אני מתנצל ואשמח להעברה. לא מצאתי מקום טוב יותר מאשר לשאול את השאלות שלי כאן לפני שאני נכנס עמוק יותר לעולם הרכב. אני מעוניין יחד עם חבר לעשות פרויקט (עדיין לא סגורים על היצרן למרות שהחשק הוא לכיוון הוולו/גולף) וחשבתי שאוכל לקבל כלים וטיפים שאוכל להשתמש בהם במהלך הפרויקט מאנשים עם ניסיון/גם בלי ניסיון. כל דבר שעולה לכם לראש. הידע הטכני שלנו לא ברמת המקצוע אך השאיפה להגיע לתוצר מוגמר הוא מאוד גבוה משמע אנחנו מוכנים ללמוד ולהקדיש לזה כמה זמן שצריך. המטרה שלנו היא לשפץ את הרכב מהיסוד, לא סליפרית אלא להביא אותה למצב מקורי עד כמה שניתן. בו"ז שאנחנו מחפשים את הרכב האידאלי נחפש גם מחסן טוב שנוכל לאחסן אותה ולעבוד עליה שם. לפני כן יש לי מספר שאלות - 1) במהלך השיפוץ של המנוע כניראה שלא נוכל להוציא את הבלוק לגמרי כדי לעבוד עליו, בעצם האם יש פיתרון לזה? או שמא נצטרך לוותר על החלפה של דברים מסויימים שמצריכים הרמה של המנוע ונצטרך לשפץ מסביב בלבד? 2) מה היא ההמלצה לרכב האידיאלי? כדאי רכב שהמנוע לא תקין ובר תיקון (זול יותר) או מנוע תקין (מקורי/ יקר יותר) אך בטח ישן אבל תהיה לנו אפשרות להזיז את הרכב ללא התעסקות של גרר. האם יש עוד דברים שאנחנו צריכים לחשבו עליהם בהקשר של הרכב לפני הקניה? מה לבדוק במהלך הקניה? 3) מה עומק התהום הכלכלי שאנחנו בעצם נכנסים אליו? אנחנו בסך הכל די מתכננים לקחת את הזמן, יש הכנסה ב"ה ומתכוונים להשקיע. תודה רבה ושבוע טוב. נ.ב - זה אשכול מתעדכן במידה ואחשוב על עוד שאלות.
 10. אהלן ידידי, אכתוב לך חוו"ד אישית שלי עם הרכב. 8 חודשים עם הסוניק קניתי אות עם 54 קילומטר וכרגע עומדת על 73. אחרי 5 שנים עם יונדאי גטס, באופן כללי מאוד מרוצה מהרכב כמעט בכל פרמטר אפשרי ואפרט למה כמעט - חסרונות - 1) בנסיעה עירונית הרכב לא מפרגן מבחינת הצריכה שלו אם כי לא מדובר במספרים נוראיים כלכך למיטב זכרוני (תקופה מאוד קצרה שנסעתי בעיר.) משתפר פלאים בנסיעה בין עירונית כרגע עומד על 1/14.3 (7/100 קילומטר) כ 85% נסיעות בינעירוניות. 2) מהכירות קצרה עם חבר מהפורום הבנתי ששסתום PCV בסעפת היניקה גורם לבריחה של לחץ מהטורבו וכתוצאה מכך לצריכת דלק גבוהה וחוסר סחיבה. 10 אלף ק"מ אחרי שנודע לי על הבעיה קפצה לי פתאום קוד תקלה P0299 והרכב הפסיק לסחוב באמצע נסיעה וחזר לפעול רק אחרי כיבוי והנעה מחדש. הודות לאותו בחור מוצלח, הזמנתי את קיט התיקון לסעפת ונסעתי אליו על מנת לתקן את הבעיה (מוסיף שבחברה טענו טלפונית שעל סמך ההיכרות שלהם עם הרכב כניראה צריך להחליף טורבו ותנחש מה .. הטורבו הוחלף לחדש ב 50 אלף קילומטר עם היד הקודמת של הרכב.) מאז התיקון כ 8 אלף קילומטר, צריכת הדלק של הרכב השתנתה משמעותית/ תגובות הרכב בעת מעמס/סחיבה בעליות, עקיפות גם כן.עלות תיקון 450 שקל +- ועוד 150 שקל נסיע לטובת התיקון במקום 10 אלף שקלים ביבואן. יתרונות - 1) מאובזרת / נוחה לי בטירוף (עניין של נוחות זה מאוד אינדיוידואלי) אמנם המשענת יד הפרטית של הנהג לא כלכך מספיקה לי ומעט גבוהה אבל לא נורא כלכך. 2) יפהייפיה ומיוחדת בעיניי, לא יופי שאתה רואה כל יום וכל היום על הכביש ואני יכול לציין לא מעט רכבים כאלו. יש שיגידו שהלוח שעונים מעט מצועצע אבל שוב זה עניין של טעם. 3) מפנקת מאוד בעיקר בחורף כשיש לך מה שיחמם לך את התחת בנסיעה, ומגבים אוטומטיים עם אופציה לברור את רמת הרגישות שלהם שזה מקל על הנסיעה כשאתה מרוכז בכביש וגשום מאוד. 4) זריזה וכוחנית ביחס למתחרות, לא ספורטיבית.. אבל בטח לא פראיירית. 5) מתלים ספורטיביים וגאנט של 17" תורמים לאחיזת כביש נאה יחסית כנל לגבי ההיגוי, מתבטא בעיקר(!!) בנסיעה בינעירות ופחות בעיר שאתה מרגיש כמעט כל בור בכביש. באופן כללי אני אישית מאוד אוהב את הרכב, עונה על הצרכים שלי כרגע ומספק אותם הן ביחס לגודל/צריכה/כח שלו. אם אתה מחפש רכב מפנק ביחס לקטגוריה שלו/פלפלי ויחודי אני חושב שהסוניק עונה על הדרישה. אך תקח לתשומת ליבך את עצתי ובמידה ואתה בודק אופציות, תברור אותן היטב. טיפולים בזמן / אם הוחלף הטורבו בעבר. לכל שאלה עזרה, תרגיש חופשי והמון הצלחה.
 11. הארתם את תשומת ליבי חברים תודה רבה! ודאי שאני אדווח על תקלה בטיחותית שכזו, כמו כן אי אפשר שלא לשים לב לזה, הבעיה מתבטאת לא רק בבלימת חירום אלא גם בלחיצה רגילה על הברקס שכאמור הוא לא רגיל בכלל ודורש לא מעט גמישות בכף הרגל כדי ללחוץ עליו. כשבדקו לי את התקלה הבחור שכביכול מתמחה בבעיות מהסוג הזה טוען שיכול להיגרם קצר חלילה ואפילו לאש בעת השימוש ברכב עם התקלה הזו, כל עוד לא מחליפים את היחידה וכל המכלול החשמלי שלה. והוא המליץ לי להיפטר מהרכב. עדיין בהתלבטויות, אך יותר נוטה לכיוון התיקון ולחסוך שנה עד שאוכל לקנות רכב חדש יותר
 12. קודם כל תודה על המענה, אתה צודק לגמרי לא ציינתי אלטרנטיבה. כמו כן אני בספק שאמכור אותו במחירון שלו, וכמובן שהאלטרנטיבה שלי היא להתחדש ברכב שסביר להניח יעלה הרבה יותר מ 10 אלף שח כניראה אקח הלוואה לא חשבתי כרגע על תקציב ספציפי. אך את האמת? אני לא יודע כמה זמן הייתי נשאר עם הרכב הזה ללא התקלה, הייתה בי המחשבה להחליף אותו עקב התיישנות והקילומטר שלא מפסיק לטפס אך לפחות לא בשנה הקרובה.
 13. בוקר טוב, שבת שלום. לאחרונה נקלעתי להתלבטויות בנוגע לרכב בין למכור אותו או אולי להתחדש ברכב אחר, התייעצתי עם כמה גורמים משפחתיים/חברתיים אבל לא קיבלתי תשובה מספקת. אני יודע שבסוף אצטרך לעשות מה שנראה לי לנכון אבל אולי מישהו יצליח לכוון אותי לשם. יש ברשותי יונדאי גטס 2008 לפני כשבועיים נאלצתי לבצע בלימת חירום ולמרבה הפלא ננעלו לי הגלגלים (לא הייתה התנגשות, סטיתי מהנתיב) הלכתי לבדיקה של המערכת abs ולטענתו של המוסכניק יש קצר במערכת החשמל של הabs או משהו בסגנון ויש צורך בהחלפתו, קיבלתי חוות דעת נוספת ע"י "מומחה למערכות מחשב abs" וקיבלתי את אותה התשובה. מחירון הרכב 10 אם אצליח למכור אותו בתקווה שכן בסכום הזה, מחשב abs חדש כולל התקנה מתקרב לעלות של 2000 שח ויותר בחלק מהמקומות. וזאת בהנחה שאף אחד לא התחייב שבעיה זו לא תחזור על עצמה. אז אני שואל אתכם האם עדיף למכור את הרכב ולקנות יד שניה או שמא כדאי לי להשקיע על הרכב ו"לסחוב" איתו עוד תקופה בתקווה שהבעיה לא תחזור. (שווי התיקון כמעט רבע משווי הרכב) דעתכם? תודה רבה ושבת שקטה. נ.ב - הרכב עומד על 180,000 אלף קילומטר, ובעיה מכנית אחת ויחידה שידועה לי היא נקישות בגיר במעבר הילוכים.
 14. הייתי כבר תוך כדי טיפול אז עבודה הייתה כלולה, היוניט עצמו עלה לי 70 אם אני לא טועה. לא הוצאה נוראית כלכך. תעדכן
 15. מניסיון עם הבעיה ביונדאי גטס 2008 זו הייתה בעיה עם היוניט, חוברתי לסורק והוחלף. פתר את הבעיה
×
×
 • תוכן חדש...