Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נופש בחו"ל בפסח, כדאי או לא כדאי?

Shmulik_Miata

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, DareDevil כתב:

שמח לשמוע שנהנת במלון.

בכל אופן בנוגע לעקיצות בפראג, ממליץ להיכנס לערוץ יוטיוב של honest guide 

יש המון סרטונים על עקיצות שהנוכלים שיש ברחובות פראג..

וואי, חבל שלא צפיתי קודם. יכולתי לחסוך לא מעט כסף.

הטעויות שלי:

1) המרה של 100 דולר בשדה תעופה לטובת נסיעה.

2) לקחת נהג ישראלי שידע לגבות ממני סכום של 120 ש"ח בנסיעה מהשדה למלון (לא יודע, נחתנו בלילה והיינו כבר עייפים) במקום להשתמש בתחבורה הציבורית שהייתה גובה ממני לכל היותר 10-15 ש"ח.

3) יצא שפעם אחת המרתי כסף ברובע היהודי עם עמלות "טובות" יותר מהשדה אך פחות טובות מהמקומות במרכז העיר

4) לא השכלתי להבין את המטבע שלהם והיחס המרה לדולרים/שקל. (אני בדרך כלל כן שם לב ומקפיד ללמוד לפני).

5) נפלתי עם אותה עקיצה של פירות ב-120 ש"ח

6) יכולתי לקבל החזרי מס על הקניות בפרימארק ועוד וסתם בגלל עצלות לא עשיתי זאת

7) יכולתי לחסוך לא מעט כסף בקניות אילו הייתי עושה מחקר מקדים

נראה לי זה דורש תיקון, לא? 😀

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תעבור לתשלום בכרטיס אשראי. תמיד עמלות ההמרה הטובות ביותר, בתנאי שאתה מבקש חיוב במטבע המקומי (אם אתה מבקש חיוב בשקלים הסוחר או הבנק המקומי ימירו בשער מפולפל). רצוי להחזיק בכרטיסים עם עמלת המרה מופחתת, בין 1-1.5%.

מזומן מושכים בכספומט. בנמה"ת העמלה קצת יותר גבוהה, אבל זה מה שיש. אישית אני נוהג למשוך סכום קטן לחירום ולשוק, וזהו.

את התחב"צ בכלל, והתחבורה לנמה"ת בפרט, צריך ללמוד מראש כדי לחסוך כסף ובעיקר קנסות. פראג מפורסמת בפקחים ממזריים ברכבת התחתית.

הניסיון שלי עם החזרי מס הוא שמדובר בבלוף. אתה אוסף קבלות, ממלא טפסים ובסוף הכסף לא מגיע. המקום היחיד בו קיבלתי החזר היה איזה 5 אירו בהלסינקי, וזה היה במזומן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזרי מס עשיתי פעם אחת כשהבאתי איתי כלי נגינה יקר והעדפתי לקחת פחות במזומן מאשר לסמוך עליהם שיעבירו לכרטיס האשראי.

ובקשר לכרטיסי האשראי, למרות העמלות הם יותאים יותר זולים כי הם עובדים לפי שער יציג פלוס עמלה ולא משער קנייה שהוא יותר גבוה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

תעבור לתשלום בכרטיס אשראי. תמיד עמלות ההמרה הטובות ביותר, בתנאי שאתה מבקש חיוב במטבע המקומי (אם אתה מבקש חיוב בשקלים הסוחר או הבנק המקומי ימירו בשער מפולפל). רצוי להחזיק בכרטיסים עם עמלת המרה מופחתת, בין 1-1.5%.

מזומן מושכים בכספומט. בנמה"ת העמלה קצת יותר גבוהה, אבל זה מה שיש. אישית אני נוהג למשוך סכום קטן לחירום ולשוק, וזהו.

את התחב"צ בכלל, והתחבורה לנמה"ת בפרט, צריך ללמוד מראש כדי לחסוך כסף ובעיקר קנסות. פראג מפורסמת בפקחים ממזריים ברכבת התחתית.

הניסיון שלי עם החזרי מס הוא שמדובר בבלוף. אתה אוסף קבלות, ממלא טפסים ובסוף הכסף לא מגיע. המקום היחיד בו קיבלתי החזר היה איזה 5 אירו בהלסינקי, וזה היה במזומן.

שטויות החזרי מס זה עובד וכולם עושים את זה.

היום ברוב אירופה בשדות המודרניים יש גם עמדות אוטומטיות במידה והמתווך זה גלובל בלו. ואז הכל אוטומטי, סריקת דרכון, תיקוף, הכנס אשראי להחזר וזהו. סע לשלום.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש ניסיון אחר, שלילי למדי. וגם לי יש כרטיס גלובל בלו, וגם איזה כרטיס אדום של חברה מתחרה. אפילו מעביר אותו בקופות כדי לקבל מילוי טפסים אוטומטי.

האמת היא שאני גם צמצמתי מאוד את כמות ה"קניות" בחו"ל. המבחר בארץ לגמרי מספק ונדיר שהמחירים מצדיקים את בזבוז הזמן בחנויות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

האמת היא שאני גם צמצמתי מאוד את כמות ה"קניות" בחו"ל. המבחר בארץ לגמרי מספק ונדיר שהמחירים מצדיקים את בזבוז הזמן בחנויות.

במדריד לפני כשנה וחצי עם אשתי, בגדים ברשתות בינ״ל עלו שליש-חצי מהמחיר בארץ. קנינו לא מעט וגם קיבלנו בקלות החזר מס של כ100 יורו בשדה״ת (על מה ששולם במזומן קיבלתי החזר במזומן ועל מה ששולם באשראי, החזר באשראי).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, פינדר כתב:

במדריד לפני כשנה וחצי עם אשתי, בגדים ברשתות בינ״ל עלו שליש-חצי מהמחיר בארץ. קנינו לא מעט וגם קיבלנו בקלות החזר מס של כ100 יורו בשדה״ת (על מה ששולם במזומן קיבלתי החזר במזומן ועל מה ששולם באשראי, החזר באשראי).

פה בדיוק טמונה הבעיה.

לא לקחת בחשבון שלך יום בחו"ל שבוזבז על השופינג. אם תוסיף את המלון כבר עברת את מה שחסכת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפנ. אנחנו לא קונים ברשתות האלה - לא בארץ ולא בחו"ל. 

כפי שכתבתי כבר בשרשורים לפני הקורונה - בעבר גם אנחנו (כלומר זו שקובעת) התלהבנו מהקניות, היום אנחנו רואים בהן בזבוז זמן יקר. לא שמתנזרים מאיזה קניון, עדיף איזה שוק, אבל זה ממש לא עושה לנו את זה. נוסעים כדי לראות עולם, קניון ומציאון יש ליד הבית. בימים אלה של נסיעה ללא מזוודות (עד שבוע, אפילו פלוס, רק טרולי לאדם ותיק גב אחד לזוג), זה עוד יותר מובהק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Night Driver כתב:

פה בדיוק טמונה הבעיה.

לא לקחת בחשבון שלך יום בחו"ל שבוזבז על השופינג. אם תוסיף את המלון כבר עברת את מה שחסכת.

אבל זה לא יום חו"ל.

זה טיול ועל הדרך כניסה לחנות פה חנות שם, חלק מהחוויה. לא כולם מחפשים לטוס לחו"ל ולרוץ ממוזיאון למוזיאון ומשם לעוד סיור גרפיטי. הולכים להירגע, לכייף, לבזבז כסף ולנוח. 

וגם אם כן יום שופינג בחו"ל, זה לא שבארץ אתה הולך לעשות יום קניות מלא. אז עדיף כבר על הגראן ויה מאשר בדיזינגוף. 

מחירים הרבה (הרבה) יותר טובים, מניסיון לפני חודש וחצי במדריד.

וכמו פינדר - תוך 7-10 דקות קיבלתי את המזומן ביד (סורקים קבלה אחת, זה אוטומטית מזהה לפי הדרכון את כל הקבלות מאשרים והולכים לחלון ליד לקבל את הג'ובות).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

לא לקחת בחשבון שלך יום בחו"ל שבוזבז על השופינג.

אני שונא שופינג. מבחינתי אם אני כבר בעיר שמעולם לא הייתי בה וכנראה שגם לא אהיה בה, מעדיף לראות דברים מעניינים ולא חנויות שדומות למה שיש בארץ.

פעם השופינג בחו״ל היה מבאס אותי וגם רבתי על זה עם האישה, בפעמים הראשונות שטיילנו בחו״ל.

מאז חשבתי על זה והפנמתי שעל טעם ועל ריח אין להתווכח. אני נהנה מלראות נופים ואתרים והיא וגם הילדים שגדלו, נהנים מהשופניג. זו ההנאה שלהם והיא לגיטימית בדיוק כמו ההנאה שלי.

אז מקצים זמן לשופינג. לפעמים גם מתפצלים ואני הולך לדרכי או סתם יושב באיזה בית קפה ונח. win win.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שזה להציץ לחנות פה - חנות שם, וכשאתה בודק אתה מגלה שרבע מהזמן בילית בחנויות.

אנחנו נכנסים בסוף היום לסופר מה שלוקח קצת זמן, אבל זה במקום לשבת במסעדה, ועם הקניות לארוחת ערב מתרשמים מהמבחר והאופי המקומי. ולפעמים נכנסים לאיזה מרכז קניות ייחודי. נניח גאלרי לאפאייט שהוא חוויה בפני עצמה, גם אם הקניה תסתכם בקפה ועוגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, sperial כתב:

אבל זה במקום לשבת במסעדה

גם פה, כל אחד וההעדפה שלו.

מבחינתי לשבת במסעדה זה חלק חשוב מהטיול וההנאה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Shmulik_Miata כתב:

נראה לי זה דורש תיקון, לא? 😀

ברור, אי אפשר ככה לעבור על הטעויות ולא לנסות שוב, לראות אם למדנו מהן.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יובל .מ. כתב:

ומי אמר שזה כל כך נורא?

תלוי מה המטרה בטיול. בשבילי זה בא על חשבון דבריםמשיותר חשובים לי. או, כפי שכתב נהג לילה, אתה צריך לשלם עבור שהיה יותר ארוכה.

כל אחד והתעדוף שלו.

אבל זה בסדר. היום שבו הדרכון נישראלי לא יכובד בהרבה מדינות לא יכובד, והדיון ישאר תיאורטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...