Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

המון מלים על כלום, אפס תוכן. דרך נהדרת לנהל דיון. שוב, מאד אופייני למחנה שכל מערכת בחירות מתבוסס בדברים של עצמו וכל פעם מחדש מופתע מזה שיש עולם שלם בחוץ.

איחלתי לחייל בהצלחה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשקשן. התעלמת כהרגלך מהתוכן שלי. המשכת עם המנטרות המצחיקות. כאילו אני מחנה השמאל. כאילו "מתבוסס בדברים של עצמו" זה משפט עם משמעות. כאילו זה קשור לאיזה "עולם שלם בחוץ".

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא באמת עוקב אחרי טראמפ, בטח שלא כמוני.

You're saying it like it's a bad thing [emoji848]

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשקשן. התעלמת כהרגלך מהתוכן שלי. המשכת עם המנטרות המצחיקות. כאילו אני מחנה השמאל. כאילו "מתבוסס בדברים של עצמו" זה משפט עם משמעות. כאילו זה קשור לאיזה "עולם שלם בחוץ".
צודק, שכחתי להתייחס ל"אל תבקש ממני לדייק". אין בעיה :)

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל, מצחיק אותי איך יש פה אנשים שמרשים לעצמם לבקר בצורה קיצונית את אובמה או הילארי קלינטון, אבל מטאטאים הצידה כל ביקורת על טראמפ. בנאדם שחצי מהאמירות, הפעולות או הציוצים שלו ראויים לביקורת. (נו, אז הוא לא PC, אז מה...)

אובמה היה פח אשפה בכל הנוגע למדיניות החוץ. פח אשפה גדול. אפילו טראמפ לא יכול להיות גרוע כמו אובמה. הילרי הייתה יד ימינו כמזכירת המדינה והייתה זרוע ישירה לרפיסות והטימטום במדיניות החוץ האמריקאית. ברור שמי שאהבו אותו, שאלו בעיקר האירופאים הרופסים, רוסיה, צפון קוריאה ואיראן, נהנו מהתרפסותה של ארה"ב והיחלשותה.

אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד, אבל אי אפשר לקחת לאובמה את העובדה שמדיניות החוץ שלו הייתה כישלון חרוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אתה. ותגגל אתה. תגלה ניסים ונפלאות. למשל את זה בשוודיה האהובה עליך, נשים מרוויחות פחות מגברים באותם המקצועות, עבור 100% משרה.

וזה באחת מהמדינות הכי פמיניסטיות בעולם.

שם לא מפלים, אז אם פער השכר גדול שם, זה לא בגלל אפליה.

לאחרונה שמעתי שלראשונה אי פעם, יש 50% בנות בקורס תכנות בבסמח.

זאת עובדה שנשים פחות נמשכות למקצועות מהסוג הזה. הסטטיסטיקה לגבי זה היא במדגמים של מאות אלפים.

https://www.youtube.com/watch?v=kTWSoM1_6KM

כמובן שאם יש מספיק נשים להגיע ל-50% מחניכי הקורס, אין עם זה בעיה.

וזה רק מוכיח את מה שאני אומר, אין בעיה.

אבל זה לא יעד, לדחוף נשים לקורס תכנות.

כולם עושים את אותם מבדקים, מי שעובר עובר ומי שלא - לא.

דרך אגב, אני מכיר מתכנתת אישית. היא עבדה בממר"מ בשנות ה-80'. היום היא עוסקת בחינוך, ומעדיפה את זה פי כמה וכמה, אבל, אתה יודע, זה לא נחשב עיסוק טוב לאישה אינטליגנטית והיא גם רצתה להתפרנס. היום כסף זו לא הבעיה שלה, אז היא עוסקת במה שהיא אוהבת.

מישהי אחרת התקדמה מעולה בתחום ה-IT ונחשבת עובדת מוערכת, עם משכורת נאה מאוד, אבל בזמן שעשתה קריירה, משפחה היא לא עשתה. היום היא בעשור הרביעי, בטיפולי הריון, והיתה מחזירה את כל הקריירה הזו בשביל ילד משלה, אבל אף אחד לא אמר לה שזה חשוב כשהיתה צעירה. עודדו אותה לקריירה.

אבל כל אחד חי עם הבחירות שלו.

רק אל תספר לי שזה טוב שחצי מקורס תכנות זה בנות. זה לא טוב וזה לא רע.

שוב, זו התבוננות שטחית וגם לא נכונה. אתה חוטא במה שאתה מייחס לאחרים. מהתוצאה המספרית, אתה מסיק את הסיבה. זה פשוט לא נכון. זה ניחוש נטו.

תראה את ההרצאה שקישרתי לך. זה לא ניחוש, זו עובדה סטטיסטית מוצקה, שהוכחה כבר בפסיכולוגיה, זה רק שבשבדיה הממצאים מוכיחים את המבדקים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רעיון מצוין בפני עצמו. כמובן שכרגיל החלשים של החלשים נדפקים יותר.

מתכנתת בהיי טק היא "חלשה", כי היא אישה.

והיא למעשה באותה קבוצה כמו בדואית בנגב, כי שתיהן נשים...

מכתנתת בהיי טק לא צריכה כלום. מצבה מעולה.

שתסתדר לבד.

ואין בינה לבין בדואית שומדבר. הן לא חיות בכלל באותו יקום.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אני מכיר מתכנתת אישית. היא עבדה בממר"מ בשנות ה-80'. היום היא עוסקת בחינוך, ומעדיפה את זה פי כמה וכמה, אבל, אתה יודע, זה לא נחשב עיסוק טוב לאישה אינטליגנטית והיא גם רצתה להתפרנס. היום כסף זו לא הבעיה שלה, אז היא עוסקת במה שהיא אוהבת.

התופעה שתארת (וזו בהחלט תופעה) לא מוגבלת למין הנשי ולדעתי גם לא קשורה כ"כ למגדר. בערך שליש מהחברים שלי - נשים וגברים - שהתחילו בהייטק, עזבו את התחום או מתכננים לעזוב אותו לפני גיל 40. זה תחום שוחק מאוד והרבה אנשים שלא באמת נהנים לעסוק בו נכנסים אליו משיקולי פרנסה וכו'. הרבה מהם מגלים מתישהו שזה פשוט לא בשבילם. אגב, חלק גדול מאוד הולך לכיוון של הוראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה באחת מהמדינות הכי פמיניסטיות בעולם.

שם לא מפלים, אז אם פער השכר גדול שם, זה לא בגלל אפליה.

אתה שוב טועה. אתה יכול לקרוא כאן וגם כאן. בניגוד אליך, השוודים עצמם רואים בשוויון בין מינים כתהליך. לא משהו שכבר הסתיים. אתה חייב להבין שיש הבדל, לפעמים עצום, בין חוק רשמי לבין נורמות ופרקטיקות אחרות.

זאת עובדה שנשים פחות נמשכות למקצועות מהסוג הזה. הסטטיסטיקה לגבי זה היא במדגמים של מאות אלפים.

זה לא עונה על השאלה למה. אני לא עוקב אחרי המחקר בנושא. הוא לא מספיק מעניין אותי. אם יש לך מחקר שיודע לקחת ילדה שנולדה לפני רגע ולקבוע שהיא לא רוצה להיות מתכנת כשתהייה גדולה - אשמח לקרוא. מחקרים שלוקחים אפילו ילדים שיודעים כבר לבטא את מחשבה שלהם בדיבורים (ונשים בצד את נפלאות הויכוח על קדימותה של המחשבה לדיבור או הפוך) יהיו לעולם מוגבלים. וגם על המודלים שאתה מצטט יש ביקורת. והשאלה המעניינת היא למה אתה בוחר דווקא במודל הזה.

כמובן שאם יש מספיק נשים להגיע ל-50% מחניכי הקורס, אין עם זה בעיה.

וזה רק מוכיח את מה שאני אומר, אין בעיה.

אבל זה לא יעד, לדחוף נשים לקורס תכנות.

כולם עושים את אותם מבדקים, מי שעובר עובר ומי שלא - לא.

בראיון זה כן הוצג כיעד. כי שם כנראה מבינים שלהתחיל ביום המבחנים כנקודת האפס - זה כבר מאוחר מדי.

רק אל תספר לי שזה טוב שחצי מקורס תכנות זה בנות. זה לא טוב וזה לא רע.

אני לא מספר את זה. זו בכלל לא הטענה. ומפתיע שאני צריך להסביר בפעם החמישית מה היא הטענה:

אתה חי במציאות בו בני אדם כדיפולט מונעים גישה לסוגי הון שונים מקבוצות אלו ואחרות. לעיתים זה נעשה על ידי המדינה כמי שיש לו מונופול על רוב סוגי ההון, בטח הסימבולי. לעיתים זה נובע מפרקטיקות ונורמות חברתיות מקובלות.

העובדה שיום אחד השתנה החוק לא אומרת שהשתנו נורמות.

ואתה בעצמך יודע את זה. בגלל זה אתה מזכיר ערבים ובדוואים. ובאופן כמעט אקראי, לפי איך שזה נראה, מחליט שאנטישמיות היא לא בעיה ולשחורים אין בעיות אינטגרציה באמריקה.

מתכנתת בהיי טק היא "חלשה", כי היא אישה.

והיא למעשה באותה קבוצה כמו בדואית בנגב, כי שתיהן נשים...

כשכתבתי ״החלשים של החלשים״ התכוונתי לבדואים ונשים בדואיות בלבד. כי כן, גם בדואים גברים הם לא בדיוק האלפיון העליון של ישראל לרוב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובמה היה פח אשפה בכל הנוגע למדיניות החוץ. פח אשפה גדול. אפילו טראמפ לא יכול להיות גרוע כמו אובמה. הילרי הייתה יד ימינו כמזכירת המדינה והייתה זרוע ישירה לרפיסות והטימטום במדיניות החוץ האמריקאית. ברור שמי שאהבו אותו, שאלו בעיקר האירופאים הרופסים, רוסיה, צפון קוריאה ואיראן, נהנו מהתרפסותה של ארה"ב והיחלשותה.

אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד, אבל אי אפשר לקחת לאובמה את העובדה שמדיניות החוץ שלו הייתה כישלון חרוץ.

לא טוען שמדיניות החוץ של אובמה הייתה מוצלחת במיוחד. אבל אני חושב שלטעון שהוא היה גרוע בכל תחום זו פשוט שטות. אפילו טראמפ לא גרוע בהכל (זהו, אמרתי את זה :-D ).

לא יודע מי הם אותם "אירופאים רופסים" אבל משעשעת אותי ההכללה ובמיוחד ההתנשאות - כולם רופסים. ארה"ב הייתה רופסת, אירופה רופסת. הכלכלות הגדולות ביותר בעולם (אם מתייחסים לאיחוד כגוף כלכלי אחד) שמהוות כמעט מחצית מה-GDP העולמי, רופסים.

בינתיים רוסיה איכשהוא מרוויחה מזה (בעיקר בכך שנתנו לה לעשות כרצונה, לא משהו מעבר לזה), צפון קוריאה מרוויחה מזה (איך בדיוק?) ואיראן מרוויחה מזה (שוב, איך? ומה נראה לך שטראמפ יעשה?).

בינתיים, מדיניות החוץ הנהדרת של טראמפ מובילה לתחילתה של מלחמת סחר, כולל מכסים על תעשיות כבדות (שלא יפגעו כמעט בסין) ומכסים על שלל מוצרים מסין, שרק יגרמו לסין להטיל מכסים משלה ויפגעו בכלכלה העולמית. בנוסף, הוא ביטל הסכמי סחר באסיה שהיו מחזקים את כוחה של ארה"ב (השותפות הטרנס פסיפית) והיו מאפשרים תחילת דיונים להסכמי סחר עם סין.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטסיידר שכמותי מתערב - אבל - אם טראמפ ייפתח מלחמת סחר (נוראית לדעתי) עם מדינות העולם, זה יהיה רע מאד, אבל אולי זה יגרום לאנשים בישראל לתמוך בהורדת מכסים מוחלטת וסחר חופשי לגמרי עם כל העולם, רק משנאת טראמפ?

אם זה יהיה המצב - שיאיים במלחמת סחר, כל שונאיו בישראל יתמכו בסחר חופשי - וכולנו הרווחנו. כל עוד כמובן המכסים בארה"ב לא יעלו באמת.

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשור כלכלות גדולות? להפך. הן כלכלות גדולות בגלל שמה שמעניין אותם זה כסף. הרי למה התרפסה אירופה וארה"ב של אובמה בפני איראן? כסף. אני בספק אם הם מטומטמים גמורים לגמרי שאחרי צפון קוריאה עם קלינטון, הם עוד מאמינים שתמריצים והסכמי גרעין עם דיקטטורים אכזריים באמת עוזרים למשהו.

סוף סוף יש בארה"ב אמירה אידיאולוגית. עמידה עיקשת מול צפון קוריאה כולל איום בסנקציות ואף פעולות צבאיות. עמידה באו"ם שהוא המוסד הכי מושחת ורקוב בו מדינות רודניות עם אפס זכויות אדם, מעלות גינויים מול דמוקרטיות. מדינות באירופה העלובה מרימות יד יחד עם סוריה, סודן ותימן כאשר הן מגנות את ישראל, אתה באמת לא רואה עם זה ריקבון אידיאולוגי מטורף שאף אחד לא מדבר על זה?

רוסיה נכנסה לואקום של סוריה בגלל התערבות עדינה של ארה"ב בתקופת אובמה (היום ארה"ב תומכת מאוד חזק באינטרסים שלה דרך הכורדים וקבוצות מורדים, עד כדי הפצצות ישירות על ארגונים איראנים ורוסים). שלא נדבר על מה שהיה באוקראינה שם ראינו את השיתוק של נאט"ו וארה"ב (האמת שאני בספק אם ארה"ב הייתה מזיזה אצבע בשביל חצי האי קרים). עכשיו היא מרשה לעצמה לחסל סוכנים באדמת אירופה עם נשק כימי. אל תשכח גם את זה שאסד כבר הפציץ וממשיך להפציץ את אזרחיו בנשק כימי, ואף אחד לא עושה שום דבר (כולל טראמפ).

והאירועים בשגרירות ארה"ב בלוב תחת ניהולה של הילרי? ותמיכה המטומטמת של אובמה באחים המוסלמים (כנראה יועצים כמו חן מספרים לו שמדובר בארגון מקביל לשלום עכשיו)? שכחת את הפקרות עיראק לאיראנים? שכחת את המשבר ביחסים עם סעודיה (שאגב, היחסים מלכתחילה הם בושה לארה"ב).

מלחמת הסחר שלו תהיה מוצדקת אם ארה"ב אכן במצב של היום, מפסידה מהסכמי הסחר. אני למען האמת לא בקיא בפרטים אבל אם אני לא טועה, הטענה היא שיש מכסים על סחורות מארה"ב החוצה ולא להפך. גם בהסכם האקלים שהוא כביכול ביטל, הטענה הייתה שאובמה חתם הסכם שבו ארה"ב היא המפסידה הגדולה בעוד מדינות כמו סין, הודו ואחרות, מזהמות לא פחות ממנה ו"נענשות" פחות. הוא דורש הוגנות ולא התרפסות, וזה לגיטימי ממי שאמור להנהיג בסופו של דבר מדינה ואזרחים שמשלמים על הדברים הללו.

אה כן, ואובמה וחבריו האירופאים לא מסוגלים להגיד טרור מוסלמי... פחי אשפה.

עריכה אחרונה על ידי Dark Muse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותמיכה המטומטמת של אובמה באחים המוסלמים (כנראה יועצים כמו חן מספרים לו שמדובר בארגון מקביל לשלום עכשיו)?

ומה אובמה אמור היה לעשות עם ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי? אם בנט ייבחר לראש הממשלה כאן (שזה פחות או יותר מקביל לאחים המוסלמים) מה היית מצפה מארצות הברית לעשות?

האחים המוסלמים הם ארגון עצום ואי אפשר לצרור את כולו בצרור אחד. אבל הזרם המרכזי של התנועה - שהוא זה שחברי הממשלה לשעבר השתייכו אליו - תמיד הקיא מתוכו והוקיע הוגים ופעילים שעודדו אלימות, כמו סיד קטב. בתקופת שלטונם הקצרה, ממשלת האחים המוסלמים הוכיחה את עצמה כפרגמטית מאוד, לרבות בכל הנוגע ליחסים עם ישראל, ולמאבק בטרור האסלאמיסטי. זה תנועה הרבה יותר פרוגרסיבית ממה שאתה מתאר לעצמך.

גם ההבנה שלך את יחסי החוץ האמריקניים בתקופת אובמה לוקה בחסר. ממשל אובמה פעל קדחתנית בזירה הפסיפית (מול צפון קוריאה). למעשה, זו הסיבה לתחושה שארצות הברית ״הזניחה״ את המזרח התיכון. והרבה ממה שהצגת כפגמים ממשיכים גם בתקופת טראמפ: המצב במרחב הסורי עדיין בכי רע, ארצות הברית עדיין בברית הדוקה עם מדינות רודניות כמו סעודיה, וכל זה בדיוק מאותה סיבה שכך היה בתקופת אובמה - כי מוקד העיסוק האמריקני הוא בצפון קוריאה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מוזר לי מה שאתה אומר. בוא נראה:

מה קשור כלכלות גדולות? להפך. הן כלכלות גדולות בגלל שמה שמעניין אותם זה כסף. הרי למה התרפסה אירופה וארה"ב של אובמה בפני איראן? כסף. אני בספק אם הם מטומטמים גמורים לגמרי שאחרי צפון קוריאה עם קלינטון, הם עוד מאמינים שתמריצים והסכמי גרעין עם דיקטטורים אכזריים באמת עוזרים למשהו.

לא הבנתי מי אמור להיות מטומטם לגמרי, אבל מה בדיוק עשה עכשיו טראמפ? הוא לא הסכים להיפגש עם קים ג'ונג און, בלי שום תנאים מוקדמים? אותו קים ששיגר לאחרונה טילים בליסטיים מעל יפן? שביצע ניסוים גרעיניים בלי לספור אף אחד, ואיים על ארצות הברית במלחמה גרעינית? מה המטרה בפגישה אם לא "הסכמי גרעין עם דיקטטורים אכזריים"?

סוף סוף יש בארה"ב אמירה אידיאולוגית. עמידה עיקשת מול צפון קוריאה כולל איום בסנקציות ואף פעולות צבאיות. עמידה באו"ם שהוא המוסד הכי מושחת ורקוב בו מדינות רודניות עם אפס זכויות אדם, מעלות גינויים מול דמוקרטיות. מדינות באירופה העלובה מרימות יד יחד עם סוריה, סודן ותימן כאשר הן מגנות את ישראל, אתה באמת לא רואה עם זה ריקבון אידיאולוגי מטורף שאף אחד לא מדבר על זה?

אמירה אידאולוגית לגמרי. עמידה עיקשת. תזכיר לי שניה מה נכלל בעמידה העיקשת של טראמפ? העלבת הדיקטטור בטוויטר? איום באש וזעם? עוד קצת סנקציות כלכליות? לא זכור לי שראיתי נחתים בחופי צפון קוריאה. יודע מה, אפילו יירוט של טיל צפון קוריאני מעל יפן לא היה. כזו עמידה עיקשת לא היתה פה מאז הנחיתה בדרום קוריאה.

רוסיה נכנסה לואקום של סוריה בגלל התערבות עדינה של ארה"ב בתקופת אובמה (היום ארה"ב תומכת מאוד חזק באינטרסים שלה דרך הכורדים וקבוצות מורדים, עד כדי הפצצות ישירות על ארגונים איראנים ורוסים). שלא נדבר על מה שהיה באוקראינה שם ראינו את השיתוק של נאט"ו וארה"ב (האמת שאני בספק אם ארה"ב הייתה מזיזה אצבע בשביל חצי האי קרים). עכשיו היא מרשה לעצמה לחסל סוכנים באדמת אירופה עם נשק כימי. אל תשכח גם את זה שאסד כבר הפציץ וממשיך להפציץ את אזרחיו בנשק כימי, ואף אחד לא עושה שום דבר (כולל טראמפ).

בנוגע לסוריה - הטורקים כובשים as we speak שטחים מהכורדים. שהם גם בעלי ברית של האמריקנים וגם, כך נראה, אחת הקבוצות היותר סבירות בבאלגן הסורי. ומה עושה טראמפ בנידון? נכון, אידאולוגיה נוקבת ואפס התרפסות מול דיקטטורים (ארדואן, במקרה הזה). אם אני לא טועה, דווקא אובמה היה הנשיא שגרם לאסד לפרק חלק נכבד מהנשק הכימי שלו.

ובנוגע לרוסיה - אוקראינה - מה בדיוק היה עושה טראמפ? מכריז מלחמה על רוסיה? שולח את הצבא האמריקני לקרים? עזוב מה הוא היה עושה אז, אפילו לא לברך את פוטין על בחירתו (הדמוקרטית לעילא) הוא לא מסוגל, למרות נסיונות נואשים במיוחד מצד יועציו. שוב, עמידה אידאולוגית למול התרפסות.

והאירועים בשגרירות ארה"ב בלוב תחת ניהולה של הילרי? ותמיכה המטומטמת של אובמה באחים המוסלמים (כנראה יועצים כמו חן מספרים לו שמדובר בארגון מקביל לשלום עכשיו)? שכחת את הפקרות עיראק לאיראנים? שכחת את המשבר ביחסים עם סעודיה (שאגב, היחסים מלכתחילה הם בושה לארה"ב).

לגמרי לא ברור מה אתה רוצה. אם היחסים עם סעודיה הם בושה לארה"ב, אז חוסר שביעות הרצון של אובמה מההתנהלות הסעודית לא בסדר? והביקור ההו-כה-מוצלח של טראמפ (וההצהרות הבומבסטיות שאחריו, שהתגלו כקשקוש) הוא בסדר? עמידה אידאולוגית קשוחה? לצד מממלכה עם חוקים איסלאמיים קשוחים שלא מרשה לנשים אפילו לנהוג? שלא לדבר על לצאת מהבית לבד?

מלחמת הסחר שלו תהיה מוצדקת אם ארה"ב אכן במצב של היום, מפסידה מהסכמי הסחר. אני למען האמת לא בקיא בפרטים אבל אם אני לא טועה, הטענה היא שיש מכסים על סחורות מארה"ב החוצה ולא להפך. גם בהסכם האקלים שהוא כביכול ביטל, הטענה הייתה שאובמה חתם הסכם שבו ארה"ב היא המפסידה הגדולה בעוד מדינות כמו סין, הודו ואחרות, מזהמות לא פחות ממנה ו"נענשות" פחות. הוא דורש הוגנות ולא התרפסות, וזה לגיטימי ממי שאמור להנהיג בסופו של דבר מדינה ואזרחים שמשלמים על הדברים הללו.

מלחמת הסחר שלו תהיה (אולי) מוצדקת אם הוא יוכל לנצח בה. אם הוא רק יפסיד (כלכלית) הוא אולי יצא מאוד צודק, אבל לא חכם במיוחד. אני באמת לא מכיר מספיק את התחום כדי לדעת אפילו לא אם הוא צודק, ובטח לא אם הוא יכול נצח. השאלה גם מה הוא מסכן במהלך הזה.

מה שאני מבין מדבריך זה שטראמפ יוצא גבר-גבר בטוויטר מול קים ג'ונג און, בעוד שאובמה היה לפלף עם עיגולדים. או בקיצור, מדיניות חוץ. תקן אותי אם אני טועה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דארק מיוז, טראמפ הצליח לבלבל גם אותך עם כל סימני הקריאה והאותיות הגדולות בטוויטר. הוא בעיקר צועק אבל לא עושה הרבה. בעצם, הוא עושה בערך את מה שהבנאדם האחרון שאיתו הוא דיבר הציע לו לעשות. שליפות מהשרוול, זה מה שזה. שום אידיאולוגיה מעבר ל"בסיס התומכים שלי יאהב אותי יותר אם אני אגיד את זה".

תראה את צפון קוריאה - התחיל בהעלבות, המשיך ב"אני חושב שתהיה לנו מערכת יחסים מצוינת".

תראה את רוסיה - פוטין מתערב באופן בוטה בבחירות בארה"ב, טראמפ רק מחלק לו מחמאות (ומברך אותו על בחירתו מחדש אפילו שיועציו הדגישו בפניו שלא לעשות זאת).

מלחמת סחר אף פעם לא מוצדקת. זה רעיון מטומטם שרק יפגע בכלכלה של המדינות. זה נכון שיש מכסים על סחורות מארה"ב וזה נכון שהאמריקאים קונים הרבה יותר מחו"ל מאשר מארה"ב עצמה, אבל זה מספר רק חלק קטן מהסיפור. הכלכלה בארה"ב, כמו כל כלכלה מתקדמת, עוברת תהליך מתמשך של מעבר מייצור וסחורות לשירותים. אם תספור רק את הסחורות שנכנסות ויוצאות - ברור שלא תקבל תמונה מאוזנת. תוסיף את השירותים ופתאום זה ישתנה. זה א-ב של כלכלה. טראמפ חושב שהוא יחזיר משרות ייצור אם הוא יילחם בגרעון. זה לא יקרה - כי מחירי הסחורות יעלו משמעותית והיצרנים לא יהיו תחרותיים. וחוצמזה האבטלה בארה"ב כרגע נמוכה ביותר.

ההיסטוריה מראה שמלחמות סחר הן אף פעם לא רעיון טוב, ואין מנצחים. אבל טראמפ לא נותן לזה לבלבל אותו...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...