Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקינטה שעושה אספרסו בכאילו, שווה משהו?

SlowRide

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

שלום

אני מאד אוהב קפה ממקינטה וזה מה שאנחנו שותים בבית אבל אישתי מחרפנת אותי כבר כמה חודשים שבא לה אספרסו.

אני קמצן אחושרמוטה (לא מעוניין להוציא כסף על מכונת אספרסו) ולא בא לי לעבוד קשה עם מכונה ידנית (לכן עברנו למקינטה) 

ומכאן השאלה בכותרת, האם המוצר הבא באמת מפיק אספרסו או שזה בולשיט, הרי בשביל אספרסו אמיתי צריך לייצר לחץ.

https://www.coffeeman.co.il/product/מקינטה-bialetti-brikka-2--הדור-החדש?aff=GoogleMerchant&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwir2xBhC_ARIsAMTXk85njCVwMuGPGkTOBu4ESEHJMC5rbN8NdWl9jj6NFsBKSg2avCX1MwsaAjpnEALw_wcB

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שותה קפה אך מתעניין אקדמית בתחום ועוסק כבר שני עשורים במכניקה. במבט זריז על איך המכשיר בנוי ומה מייחד אותו (שסתום הסיליקון שמתיימר לייצר לחץ) די ברור לי שאספרסו לא יצא מזה, משתי סיבות:

1. הלחץ לא מתקרב לזה שמייצרת מכונת אספרסו אפילו חצי מקצועית.

2. אספרסו דורש קפה ברמת טחינה דקה מאד, וזה משהו שקמצנים לא ישלמו עליו ומטחנות ביתיות לא מסוגלות להגיע אליו.

אז אספרסו זה לא יהיה אבל זה לא אומר שלא יצא מזה אחלה משקה, במיוחד אם תשים שם קפה טרי שיוביל ליצירת קצף עשיר וכו'. לדעתי במחיר הנ"ל זו יכולה להיות אחלה מתנה לגברת, ואם היא תאהב את התוצאה אז למי אכפת באיזה שם לקרוא לזה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבריקה היא פטנט ותיק בן 20+ שנה.

התוצר **שונה** מאוד בהשוואה למקינטה,

אבל לא כל אחד מחשיב אותו לטעים יותר.

בקצרה ולעניין - יוצא קפה הרבה פחות חם והרבה פחות שרוף בהשוואה למקינטה רגילה, עם שכבה קלה של קצף שמתפוגג מהר.

לא נדרשת טחינה מיוחדת, להפך, טחינה דקה מדי תסתום את המכשיר.

התוצר איננה מתקרב לאספרסו נורמלי של מכונת אספרסו נורמלית, אבל כן מספק פייט יפה בהשוואה למכונות אוטומטיות. איפה שהוא באמצע הדרך בין קפה שחור לאספרסו.

המקינטה עצמה היא פלא של פשטות מכאנית, מחליפים אטמים אחת לכמה שנים וזהו, אורך חיים די נצחי.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי קרוב למקינטה מבחינת תצורה אבל שמוציא אספרסו אמיתי, קרי מעביר מים חמים מאוד דרך פולי קפה טחונים בלחץ 9 באר הוא ה-9barista. רק שבמחיר שלו (400 פאונד) אפשר כבר לקנות מכונת אספרסו מלאה:

image.thumb.png.9c34eef529637afe4e71b17ecc806344.png

(לינק)

אולי אפשר לחפש חיקויים שלו במחיר סביר יותר.

אופציה נוספת תיהיה רכישה של מכונת אספרסו יד2, בדרך כלל המחיר הרבה יותר סביר מאשר חדש.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Derish כתב:

2. אספרסו דורש קפה ברמת טחינה דקה מאד, וזה משהו שקמצנים לא ישלמו עליו ומטחנות ביתיות לא מסוגלות להגיע אליו.

תיקון קטן ברשותך - טחינה _אחידה_ מאוד, לאו דווקא דקה. אם הקפה ממש טרי אפילו מעלים לטחינה ברמה בינונית. מטחנות ביתיות אכן כושלות בנושא, אם כי כבר באזור ה-1000₪-1200₪ יש כבר מטחנות שיצלחו לכל דבר.

עריכה:

בתקציב גבוה יותר קיים גם handpresso או איך שלא קוראים לזה, עם משאבת אופנייםזעירה שיוצרת לחץ. התוצאה טובה באופן מפתיע, ההתעסקות לעומת זאת, לא תתאים לשום נציגה מהמין הנשי בחיים.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שאם אתה משתמש בכיריים אינדוקציה אתה צריך מכשיר מתאים

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש בריקה, חביב כזה. 

לא הייתי אומר אספרסו...

בכול מקרה, בסופו של דבר יוצא שאני מעדיף אירופרס. אבל זה גם לא אספרסו 😅

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תודה לכם.

אנחנו כבר משתמשים בקפה טרי שטוחנים בבית רק במקינטה מהסוג הרגיל על הגז. השאלה אם הטעם יזכיר אספרסו. אם המשקה יוצא שונה לגמרי מקפה ממקינטה פשוטה, אני מניח שב150 שקל לא יהיה נורא לברר מה הסיפור.

לקנות מכונת אספרסו לא בא בחשבון, גם לא משומש. השיט הזה תופס נדל''ן על השיש ומצריך תחזוקה ניקיון וגם תפעול, במיוחד כשבאים אורחים. מאחר ואני יודע על מי העבודה הזאת תיפול, אני מעדיף את המקינטה ששוטפים בכיור ב2 דקות.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שעמדתי להציע - המחיר בסך הכול טוב,

בעבר היה לבריקה תמחור שנע בין הזוי לשערורייתי.

מקסימום לא מצליח - אחלה קישוט למטבח.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בריקה זה לא אספרסו ולטעמי הקפה שלה לחות טעים ממקינטה רגילה,

יש לי שלל מקינטות כולל בריקות מ 2 הדורות

• אהבתי 1

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לתקן אבל מקינטה מוציאה לך מוקה ולא אספרסו.

מניח שגם בריקה לא מוציאה לך אספרסו אלא סוג של מוקה.

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אף פעם לא טענתי שמקינטה מוציאה אספרסו, להפך. רציתי לדעת אם זה בכלל אפשרי כי יש מוצר שמתיימר להיות מקינטה שעושה אספרסו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

אף פעם לא טענתי שמקינטה מוציאה אספרסו, להפך. רציתי לדעת אם זה בכלל אפשרי כי יש מוצר שמתיימר להיות מקינטה שעושה אספרסו...

לא התכוונתי אלייך ספציפית אלא בכללי.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2024 בשעה 20:44, hans כתב:

בתקציב גבוה יותר קיים גם handpresso או איך שלא קוראים לזה, עם משאבת אופנייםזעירה שיוצרת לחץ. התוצאה טובה באופן מפתיע, ההתעסקות לעומת זאת, לא תתאים לשום נציגה מהמין הנשי בחיים.

יש לי פיקופרסו עם מטחנה מעולה. 

הקפה יוצא ממש ממש טוב, אבל ההתעסקות לרוב לא שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה לאשתך מכונת קפה אוטומטית טוחנת יד שנייה סטייל דלונגי, הייתה לי דלונגי והייתה מוציאה אספרסו סבבה אחרי שמכוונים אותה נכון, עולה 700 שקל גג ליד 2 . אתה תמשיך במקינטה והיא לא תציק לך, יש לי בריקה ״הדור החדש״, אין לי איך להשוות לדור הישן אבל בתור חובב אספרסו עם מכונה מקצועית יש 0 קרמה ואין קשר לטעם של אספרסו, יותר פילטר. אולי אני לא מכין נכון אבל לא התחברתי.

• אהבתי 1

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...